Wybrzeże wywiozło z Lublina tylko bonus

28 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 22:08 (28 czerwca 2015)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Awizowane składyL PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk. Treningi i udane starty
Magnus Zetterstroem (na zdjęciu) razem z Renatem Gafurow choć z problemami, zadbali o to, by mimo porażki z Motorem Wybrzeże nie straciło pozycji lidera II ligi. Reszta zespołu w Lublinie spisała się po prostu kiepsko. Magnus Zetterstroem (na zdjęciu) razem z Renatem Gafurow choć z problemami, zadbali o to, by mimo porażki z Motorem Wybrzeże nie straciło pozycji lidera II ligi. Reszta zespołu w Lublinie spisała się po prostu kiepsko.

Żużlowcy Wybrzeża przegrali na wyjeździe z Motorem Lublin 43:47. Wykonali jednak plan minimum jakim była obrona punktu bonusowego i pozycji lidera II ligi. Z powodu upadku zawodnika gospodarzy Kamila Pulczyńskiego i jego transportu do szpitala, a także innych upadków na dziurawym torze, mecz trwał blisko 3 godziny. Gdańszczanie przebudzili się dopiero w 12. wyścigu kiedy po raz pierwszy odnieśli drużynowe zwycięstwo. Na wygraną w meczu było już za późno, o co zadbał bezbłędny w szeregach lubelskich "koziołków" Ales Dryml, zdobywca kompletu punktów.

WYBRZEŻE:
1. Renat Gafurow 12 (2,1,1,3,3,2)
2. Łukasz Sówka 1+1 (1*,0,-,-)
3. Kamil Brzozowski 4+1 (1,1*,d,2,-)
4. Eduard Krcmar 7+1 (0,2,2,t,1,2*)
5. Magnus Zetterstroem 13+1 (2,3,2,2,3,1*)

WYBRZEŻE POKONAŁO MOTOR W GDAŃSKU 52:38

Gdańszczanie do Lublina przyjechali mając punkt przewagi nad wiceliderem i 14 "oczek" zaliczki w walce o punkt bonusowy za dwumecz. Trener Grzegorz Dzikowski zapowiadał walkę o komplet punktów, gdyż wystawił najsilniejszy skład. Prosto z Rygi przyjechał Eduard Krcmar, który tak jak zawodnik gospodarzy Sam Masters w Terenzano, walczył w eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata.

TRENER DZIKOWSKI: DO LUBLINA PO PEŁNĄ PULĘ

Ani jeden, ani drugi nie wrócili jednak w dobrych nastrojach. Krcmar zdobył na Łotwie zaledwie punkt, zaś Masters we Włoszech zdobył 4 i żaden z nich nie był nawet blisko awansu. Dla kibiców najważniejsze było jednak, że obaj zdołali dotrzeć do Lublina.

Mecz miał rozpocząć się o godz. 19, ale zarządzono dodatkowe prace nad torem. Żużlowców na miejscu przywitała bowiem bardzo kopna nawierzchnia, podczas gdy nad Lublinem wisiały deszczowe chmury. Zawody odbyły się z minimalnym opóźnieniem, ale trwały blisko 3 godziny, a w szpitalu zakończył je zawodnik gospodarzy Kamil Pulczyński. Poniżej zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy z meczu.

Bieg po biegu:
1. Mazur, Gafurow, Sówka, Bober (Masters t)                    3:3
Na trybunach Wybrzeże wspiera ok. 20 kibiców z Gdańska. Pechowy początek meczu dla gospodarzy. Masters wjechał w taśmę i zgodnie z regulaminem zastąpił go junior - Bober. W powtórce dobrze wystartowali goście, ale w pierwszym łuku błyskawicznie poradził sobie z nimi Mazur.

2. Dąbrowski, Beśko, Kossakowski, Bober (w)                    3:3 (6:6)
Starto został powtórzony ze względu na nierówną pracę taśmy. W powtórce gdańszczanie jechali na 4:2, gdy w drugim łuku upadł Bober. Jadący za nim Beśko położył motocykl, by nie wjechać w rywala, który został wykluczony z kolejnej odsłony wyścigu. Niestety, gdańszczanie nie zdołali wykorzystać osłabienia rywali. Źle wystartował Kossakowski, a Beśko przegrał walkę w pierwszym łuku z Dąbrowskim.

3. Pulczyński, Lahti, Brzozowski, Krcmar                       5:1 (11:7)
Lublinianie wygrali start, ale goście minęli Lahtiego po zewnętrznej części toru. Fin odrobił jednak straty i Motor przywiózł podwójne zwycięstwo.

4. Dryml, Zetterstroem, Dąbrowski, Beśko                       4:2 (15:9)
Zaczyna robić się nieciekawie dla gdańszczan. Dryml zdecydowanie wygrał start i uciekł Zetterstroemowi. Beśko nie zdołał skutecznie powalczyć z Dąbrowskim. Szkoda, bo przed meczem trener Dzikowski liczył na punkty juniorów, a ta porażka to kiepski prognostyk. Przerwa na równanie toru.

5. Lahti, Pulczyński, Gafurow, Sówka                           5:1 (20:10)
Wygrany start gospodarzy i pewny triumf Lahtiego z dużą przewagą.

6. Dryml, Krcmar, Brzozowski, Bober                            3:3 (23:13)
Dryml znakomicie wystartował i nie dał szans gdańszczanom. Czech w Gdańsku przywiózł 13 pkt wygrywając cztery wyścigi. Dzisiaj może celować w komplet punktów.

7. Zetterstroem, Mazur, Masters, Kossakowski                   3:3 (26:16)
Żużlowcy Wybrzeża zawalili start, ale "Zorro" na dystansie uporał się z rywalami. To pierwsze indywidualne zwycięstwo gdańszczan w tym meczu. Przerwa na równanie toru.

8. Dryml, Zetterstroem, Gafurow, Dąbrowski (w)                 3:3 (29:19)
Zetterstreom jako rezerwa taktyczna za Sówkę. Dryml prowadził w pierwszej odsłonie, ale na trzecim okrążeniu upadł Dąbrowski i wyścig został przerwany. W powtórce znów zaszwankowała taśma startowa. W kolejnym podejściu znów najlepszy Dryml. Czech jest dziś poza zasięgiem rywali.

9.  Masters, Krcmar, Mazur, Brzozowski (d)                     4:2 (33:21)
Motocykl Brzozowskiego zdefektował na starcie. Krcmar przegrał start z Mastersem i gonił Australijczyka, ale ten odskoczył mu na drugim okrążeniu. W dwumeczu gdańszczanie mają już tylko 2 pkt przewagi.

10.  Lahti, Zettestroem, Beśko, Pulczyński (w)                 3:3 (36:24)
Pulczyński wykluczony z powtórki, a z toru zabrała go karetka. Zawodnik gospodarzy na trzecim okrążeniu wpadł w dziurę uderzył w bandę. Jechał wówczas na trzecim miejscu, a lublinianie prowadzili 4:2. Gdańszczanie wykorzystali nieplanowaną przerwę na zebranie zespołu podczas którego zawodnicy wysłuchali kilku słów od trenera Dzikowskiego i kapitana Zetterstroema. Karetka z Pulczyńskim długo pozostawała w parku maszyn aż po dłuższym oczekiwaniu odjechała do szpitala. To oznacza dalszą przerwę, gdyż na stadionie podczas zawodów obecne muszą być obydwa ambulanse. Po kilkudziesięciu minutach karetka wróciła na stadion. U Pulczyńskiego podejrzewa się złamanie biodra. W powtórce biegu pewnie po kapitalnym starcie triumfował Lahti, a kibice nie zobaczyli walki.

11. Dryml, Brzozowski, Kossakowski (Krcmar t), Mazur (w)       3:3 (39:27)
Krcmar jako rezerwa taktyczna za Sówkę. Wszystko na nic, bo Czech wjechał w taśmę! Za niego do startu zgłoszony został Kossakowski. W powtórce start wygrał Dryml. Na trzecim okrążeniu w tę samą dziurę co wcześniej Pulczyński wpadł jadący na ostatniej pozycji Mazur i wyścig został przerwany. Na szczęście lublinianin choć z trudem, wstał z toru o własnych siłach. Z powtórki został wykluczony. Ostateczne rozstrzygnięcie bez niespodzianek. Dryml po raz kolejny "zaorał" rywali.

12. Gafurow, Bober, Kossakowski, Lahti                         2:4 (41:31)
Nareszcie drużynowa wygrana gdańszczan! Zawodnicy Wybrzeża wyszli ze startu na 5:1, ale Bober na drugim okrążeniu wyprzedził Kossakowskiego. Gdański junior do mety musiał odpierać ponadto ataki Lahtiego. Na szczęście skutecznie.

13. Zetterstroem, Masters, Krcmar, Dąbrowski                   2:4 (43:35)

Dąbrowski jako rezerwa zwykła za Pulczyńskiego. Zły start gdańszczan, ale z 1:5 już w pierwszym łuku zrobiło się 4:2. Krcmar do mety gonił Mastersa, ale bez powodzenia. Wygląda na to, że goście nareszcie znaleźli dobre ustawienia w motocyklach, ale jest już za późno, by wygrać ten mecz. Dwa podwójne zwycięstwa dadzą im co najwyżej remis. Natomiast w dwumeczu gdańszczanie mają obecnie 6 pkt przewagi, więc bonus jest po ich stronie. Przerwa na równanie toru.

14. Gafurow, Krcmar, Bober, Masters (w)                        1:5 (44:40)

Bober jako rezerwa zwykła za Mazura, Gafurow jako rezerwa taktyczna za Brzozowskiego. Gdańszczanie wygrali start i parowo rozegrali pierwszy łuk. Odnieśli podwójne zwycięstwo i zapewnili sobie punkt bonusowy! Masters kończył bieg na zdefektowanym motocyklu i został zdublowany.

15. Dryml, Gafurow, Zetterstroem, Lahti                        3:3 (47:43)
Dryml wygrał start i uciekł gdańszczanom. Na drugim okrążeniu wyprzedził go waleczny Gafurow, ale Czech odbił pozycję i zakończył zawody z kompletem punktów, tak jak przewidywaliśmy. Wybrzeże doznało drugiej w tym sezonie porażki, ale z Lublina wraca z punktem bonusowym i wciąż na pozycji lidera II ligi, którą zapewnia mu lepszy bilans w meczach z Motorem.

Wyniki 7 kolejki

• Kolejarz Intermarche Rawicz - Polonia Piła 31:59 (bonus dla Polonii)
  • Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 47:43 (bonus dla Wybrzeża)

Sparta&Wybrzeze

Czy kibice Sparty trzymaja z Motorem jak kibice Śląska Wrocław ?