Trójmiejscy III-ligowcy bez porażki

3 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Zwycięski gol dla Bałtyku padł po błędzie bramkarza Wierzycy, który nie poradził sobie z dośrodkowaniem Krzysztofa Bułki (na zdjęciu). Zwycięski gol dla Bałtyku padł po błędzie bramkarza Wierzycy, który nie poradził sobie z dośrodkowaniem Krzysztofa Bułki (na zdjęciu).

Bałtyk Gdynia pokonał na własnym boisku Wierzycę Pelplin 1:0 (0:0) zdobywając gola po niefortunnej interwencji bramkarza gości. Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały w Kościerzynie Kaszubię 1:0 (0:0), a drugi zespół Arki Gdynia zremisował na wyjeździe z Drawą Drawsko Pomorskie 3:3 (2:2).

Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 1:0 (0:0)
Bramka: Czapiewski samobójcza 74

BAŁTYK: Matysiak - Wieczorek, Karasiński, Proena, Wypij - Węgliński (81 Gródek), Rasmus (70 Zejglic), Zyska, Bułka (90 Piekarski) - Rusinek, Żołnowski

Piłkarze Bałtyku zaliczyli piąty z rzędu mecz bez porażki. Podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach zakończonymi bezbramkowymi remisami, przeciwko Wierzycy żaden z gdyńskich graczy nie zdołał zdobyć gola. Wyręczył ich... bramkarz gości Daniel Czapiewski, który niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Krzysztofa Bułki i zapisał na swoim koncie "samobója".

Wcześniej biało-niebiescy mieli kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia, ale marnowali je Krzysztof Rusinek, Paweł Rasmus, Arkadiusz ProenaSebastian Żołnowski. Podopieczni trenera Marcin Martyniuk'>Marcina Martyniuka muszą poprawić skuteczność, gdyż szkoda, że w ataku nie są tak efektywni jak w obronie. Mecz z Wierzycą był już piątym z rzędu, w którym czyste konto zachował bramkarz Marcin Matysiak.

Warto odnotować, że do zespołu wrócił pomocnik Tomasz Gródek, który wszedł na boisko pod koniec spotkania. Przypomnijmy, że wcześniej piłkarz ten był "na wylocie" z zespołu po odmowie gry w rezerwach Bałtyku.

Kaszubia Kościerzyna - Lechia II Gdańsk 0:1 (0:0)
Bramka
: Wiśniewski 83

LECHIA II: Bąk - Górski, Valente, Rudinilson, Goerke - Chrapek (67 Toporek), Wolski - Wiśniewski, Nazario (86 Karczewski), Gołuński (91 Powszuk) - Żebrakowski (59 Letniowski)

W Kościerzynie komplet punktów zdobyły rezerwy Lechii. Podopieczni Adama Fedoruka otrzymali wzmocnienia z pierwszej drużyny w postaci Bruno NazarioPiotra Wiśniewskiego, którzy nie znaleźli się w kadrze na piątkowy zwycięski mecz ekstraklasy z Jagiellonią w Białymstoku.

"Wiśnia" na decyzje trenera Thomasa von Heesena odpowiada najlepiej jak potrafi. Do gola zdobytego w III lidze w minionej kolejce przeciwko rezerwom Pogoni Szczecin teraz dorzucił zwycięskie trafienie przeciwko Kaszubii.

Piotr w 83 minucie wykorzystał podanie po rajdzie Adama Gołuńskiego. Co ważne, miało to miejsce chwilę po tym, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Maciej Wolski i osłabił zespół.

Spotkanie w Kościerzynie było dosyć ostre, oba zespoły grały dość agresywnie. Sytuacji bramkowych było jednak jak na lekarstwo. Wcześniej w drugiej połowie dobrej okazji po strzale głową nie wykorzystał Michał Żebrakowski, a po strzale Wiśniewskiego obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Natomiast Kaszubia po strzale z daleka trafiła w poprzeczkę.

Drawa Drawsko Pomorskie - Arka II Gdynia 3:3 (2:2)
Bramki dla Arki II:
Wardziński 26, 81, Szerszeń 12

ARKA II: Kotkowski - Izdebski, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wojowski - Wardziński, Regulski (75 Foks), Wolak, Tomczak (59 Czapłygin) - Hebel (64 Koziara), Szerszeń (72 Kupczyk)

Pierwszy w tym sezonie punkt na wyjeździe zdobyły rezerwy Arki Gdynia. Żółto-niebiescy razem z rywalami urządzili sobie w Drawsku Pomorskim ostre strzelanie. Zaczęło się w 10. minucie, gdy po stałym fragmencie gry prowadzenie gospodarzom dał były gracz Bałtyku Gdynia Kacper Stukonis.

Odpowiedź Arki była błyskawiczna. Patryk Regulski doskonale znalazł Maksymiliana Hebla, a ten wyłożył piłkę Sebastianowi Szerszeniowi, który podciął ją nad bramkarzem i dał gościom remis.

Arka II objęła prowadzenie po golu Macieja Wardzińskiego przy którym asystował Paweł Wojowski. W 45. minucie arbiter podyktował jednak rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Stukonis.

Były bałtykowiec krótko po przerwie skompletował hat-tricka trafiając po rzucie rożnym. Druga połowa była znacznie słabsza w wykonaniu gości. Punkt podopiecznym Roberta Wilczyńskiego uratował jednak Wardziński. Efektownym uderzeniem lewą nogą z woleja po dośrodkowaniu Mateusza Czapłygina nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Wyniki 8 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Wierzyca Pelplin 1:0 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - ARKA II GDYNIA 3:3 (2:2)
  • Kaszubia Kościerzyna - LECHIA II GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • GKS Przodkowo Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
  • KS Chwaszczyno - Bałtyk Koszalin 3:2 (1:2)
  • Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 1:2 (1:1)
  • Vineta Wolin - Chemik Police 1:0 (0:0)
  • Świt Skolwin - Cartusia 2:0 (1:0)

Opinie (16) 6 zablokowanych

• Bravo Baltyk ! Pozdro z UK

• 34 9

• Trochę Bałtyku skuteczniej i z głową a będzie może nawet awans (1)

• 32 9

• Oj szkoda tych remisow ... bylby lider i wiara w siebie by wzrosla

• 16 3

• Ciężki ten mecz

Szło jak po grudzie, jak zwykle szwankowała skuteczność (zwłaszcza wyjątkowo dziś wkurzający Rusin) ale tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas. Brakuje dokładności bo kilku zawodników ma olbrzymie problemy z przyjęciem piłki.

Najlepsi Matysiak i Bułka, solidny Karasiński i waleczni Tomek Wypij i Arek Proena (choć zwłaszcza ten ostatni mógłby potrenować przyjęcie piłki).

Brawo dla całej ekipy, ważne punkty i oby większa wiara w siebie! No i żyć na boisku, komunikować się z sobą!

• 46 16

• mówisz Gdynia myślisz Arka myslisz Arka mówisz Gdynia !! (1)

• 10 27

• myślsz żółte 1952 , mówisz Korupcja.

• 3 5

• Bałtyk Gdynia - arka Gdynia 7-0 , pamietacie rybie łby ??? (3)

jak wychodziliscie ze stadionu na Olimpijskiej 5 , bylo 5-0 .
      Ale jak wchodziliscie do skmki w Redlowie . to bylo już 7-0 :)

• 25 12

• (2)

Mały problem ,większość z nich tego nie pamięta!!

7-0 Golecki 85'

Potem jeszcze 8-0 z Comindex Damnica i po tym sezonie awansowalismy do drugiej ligi