Zacięte mecze w I lidze piłki ręcznej

11 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Wzmocnienie zespołu z Lublina zawodniczkami z Superligi nie wystarczyło by zaskoczyć szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS. Doświadczona Karolina Siódmiak mogła znów przypomnieć sobie jak to jest ogrywać rywalki z najwyższej klasy rozgrywkowej. Wzmocnienie zespołu z Lublina zawodniczkami z Superligi nie wystarczyło by zaskoczyć szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS. Doświadczona Karolina Siódmiak mogła znów przypomnieć sobie jak to jest ogrywać rywalki z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe wzmocniony zawodniczkami z Superligi MKS AZS UMCS Lublin 25:28 (13:18) i pozostają w grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W I lidze mężczyzn, po emocjonującym do ostatnich sekund pojedynku, Kar-Do Spójnia Gdynia wygrała z Real Astromal w Lesznie 30:29 (14:15). Do kompletu trójmiejskich zwycięstw w sobotę zabrakło tylko sukcesu SMS Gdańsk. Licealiści ulegli na własnym parkiecie Warszawiance 26:27 (13:13).

MKS AZS UMCS Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28 (13:18)
AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Gelińska 2, Pesel 1, Orzłowska 4, Siódmiak 12, Osadcha 4, Neitsch, Lupska 2, Ciura 1, Klonowska, Karwecka 2

Gdańskie szczypiornistki do Lublina pojechały na spotkanie z przedostatnim zespołem I ligi. Nie spodziewały się jednak, że gospodynie przystąpią do tego spotkania tak licznie wzmocnione zawodniczkami z PGNiG Superligi. Z Selgrosu Lublin na mecz I-ligowych rezerw skierowane zostały: Karolina Konsur, Aleksandra Baranowska, Katarzyna Kozimur, Dagmara Nocuń, Edyta Charzyńska, Joanna Szarawaga i Katarzyna Jarosz.

Na szczęście to nie zrobiło wrażenia na gdańszczankach, które już w 8. minucie spotkania prowadziły 7:1 po bramce Marty Karweckiej. Znakomicie w spotkanie weszła Karolina Siódmiak, która w zaledwie kwadrans zapisała na swoim koncie cztery trafienia.

Na przerwę podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego zeszły z przewagą pięciu bramek. Całą tę przewagę roztrwoniły zaraz po zmianie stron, gdy gospodynie doprowadziły do remisu 18:18. Gdańszczanki odpowiedziały jednak serią czterech trafień, po których głównie dzięki rzutom Siódmiak, udawało się utrzymać bezpieczny zapas.

- Duże gratulacje dla dziewczyn, bo skład rywalek był dla nas nietypową sytuacją. Porażka w tym meczu mogło nas drogo kosztować, a tak pozostajemy w walce o pierwsze miejsce z zespołem z Kościerzyny. Myślę, że nasz zespół pokazał dziś wszystko to, co ma dobrego. Karolina Siódmiak była dziś liderką z prawdziwego zdarzenia, a wyróżnić należy też nasze bramkarki. Do końca sezonu zostały nam trzy kolejki, nie odpuścimy - mówi trener Ciepliński.

Wyniki 19 kolejki

• MKS AZS UMCS Lublin - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 25:28 (13:18)
  • AZS-AWF Warszawa - Słupia Słupsk 26:25 (12:11)
  • Sparta Oborniki - Jutrzenka Płock 29:25 (14:11)
  • UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz 22:15 (9:8)
  • SMS Płock - KPR Kobierzyce 24:21 (14:11)
  • Korona Handball Kielce - Polonia Kępno 28:22 (12:13)

Real Astromal Leszno - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:30 (15:14)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 2, Chyła, Naus, Bielec 1, Nazimek, Stelmasik, Moszczyński 3, Staniszewski 1, Nowaliński, Wróbel 9, Szlinger 2, Rychlewski 6, Derdzikowski 6

Zwycięski horror w Lesznie zaliczyli gracze Kar-Do Spójni. Gdynianie przed tym meczem mieli na koncie dwa wygrane pojedynki z rzędu i koniecznie chcieli dopisać sobie trzeci. Real Astromal prowadził od początku gry aż w 23. minucie zbudował przewagę czterech trafień. Przed przerwą podopieczni Marcina Markuszewskiego zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki, a niewiele brakowało do remisu, bo dobrej okazji nie wykorzystał Michał Derdzikowski.

Po przerwie zaczęło się podobnie. Miejscowi przez kwadrans prowadzili różnicą 3-4 bramek. W 49. minucie gdynianie zdołali jednak znów zbliżyć się na bramkę, a następnie objąć prowadzenie. Lesznianie co rusz doprowadzali do remisu. W 58 minucie szósty rzut karny trafił bezbłędny w tym elemencie Rafał Rychlewski i było 29:28 dla Kar-Do Spójni.

Gospodarze wyrównali, ale wówczas zwycięskim rzutem z 12. metra w samo okienko bramki popisał się Mateusz Wróbel. Do końca gry zostały 23 sekundy, ale na wysokości zadania stanęła gdyńska defensywa, która nie pozwoliła oddać rywalom celnego rzutu.

SMS Gdańsk - Warszawianka Warszawa 26:27 (13:13)
SMS: Skrzyniarz, Szot - Moryto 4, Orzechowski 4, Mrozowicz 1, Kowalczyk 9, Majdziński 4, Salacz 2, Pietruszko 1, Kawka 1, Myszk, Skuciński, Skwierawski

Trzeciej porażki z rzędu doznali zawodnicy gdańskiej SMS. Podopieczni Marcina Pilcha gościli Warszawiankę i gdy po 16 minutach prowadzili 11:5, wydawało się, że odniosą pewne zwycięstwo. Druga część pierwszej połowy przyniosła jednak zmianę sytuacji. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu.

Po zmianie stron gdańszczanom udało się odskoczyć na bramkę, a później nawet na trzy przy stanie 24:21. Goście doprowadzili jednak do remisu po 26, a zwycięskie trafienie zdobyli po błędzie graczy SMS, którzy stracili piłkę.

- Graliśmy wówczas w osłabieniu, zresztą w całym meczu dostaliśmy aż siedem kar. Ponadto e drugiej połowie parkiet z urazami opuścili Wiktor KawkaTomasz Pietruszko. Robiliśmy zbyt proste błędy w obronie. Nie było ich tak dużo, ale były na tyle rażące, że kosztowały nas porażkę jedną bramką - mówi trener SMS Marcin Pilch.

Pozostałe wyniki:
Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:25 (14:10)
AZS AWF Biała Podlaska - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (10:13)
Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 20:23 (10:11)
Henri Lloyd Brodnica - KPR Borodino Legionowo 25:36 (10:15)
Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań 29:32 (14:15)

• brawo dla Spójni i Łączpolu

Szkoda chłopaków z SMS, podobnie z Warszawianką przegrała jesienią w Gdyni Spójnia... Dobrze, że chlopaki ze Spójni utrzymali nerwy na wodzy i nie dali sobie zabrać zwycięstwa. Chciałbym zeby Łączpol awansował, ale czy dadzą radę?

• 8 0

• ŚMIECHU WARTE (8)

Panie trenerze z Kościerzyny,Panie prezesie z Gdyni wyluzujcie!!jak pisał poeta Adam Asnyk...daremne żale próżny trud,bezsilne złorzeczenia....Łączpol mimo waszych dziwnych (często niesportowych działań) awansuje do Ekstraklasy i w przyszłym sezonie będą Derby.Zespół z Gdańska bardzo poważnie się wzmocni,mam nadzieję,że zacznie się piękna sportowa rywalizacja,z pożytkiem dla nas wszystkich.I jeszcze jedna uwaga,żeby utrzymać drużynę w Ekstraklasie to w Kościerzynie potrzeba pieniędzy.pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.Jeżeli takie się znajdą to trzeba pomyśleć o dobrym trenerze,oddanych działaczach i będziemy mieli piątą drużynę z regionu w Ekstraklasie!!Właśnie tego nam wszystkim życzę a nie dziwnych niesportowych podchodów.Z wyrazami szacunku.

• 8 3

• A co to za dziwne - niesportowe podchody i działania????

Pisz do końca albo porozmawiaj z tymi Panami w 4 oczy bo aluzje pod adresem..., których nikt nie rozumie, to chyba nie tutaj???Tu się pisze o meczach anonimie!A swoją drogą to" sportowe" zachowania i podchody Cieplińskiego i Wójcika to zna wiele zawodniczek i trenerów z całej Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 5 1

• nożyce (6)

....uderz w stół nożyce się odezwą...szanowny kolego nie denerwuj się,zmień swoje postępowanie i razem zadbajmy o rzetelny i sportowy rozwój naszej kochanej dyscypliny.Z wyrazami szacunku.

• 3 3

• Kościerzyna (5)

Odpowiedz o co ci chodzi z tymi niesportowymi zachowaniami Kościerzyny i co ma do tego jeszcze jakiś prezes z Gdyni. Co do kościerskich pieniędzy to się nie martw bo podejrzewam że możemy mieć ich dużo więcej niż wasz AZS, który ma tylko jeden znaczący Łączpol. Poza tym wiadomo jak to jest w AWFiS, dziś klub jest a jutro może go już nie być (np. wcześniejszy AZS Gdańsk, czy Wybrzeże Gdańsk). Myślisz że jak jesteście klubem z Gdańska to tylko wy możecie awansować? Drużynie z Tczewa najlepiej też odbierz miejsce w Superlidze, no bo jak wogóle taki mały Tczew ma czeloność występować w najwyższej lidze. Wątpię czy Karolina Siódmiak plus reszta drużyny (grająca na poziomie drugoligowym) da sobie radę w Superlidze. Życzę wszystkim oby to się rozstrzygnęło w sportowej walce, a gdańskim kibicom i drużynie więcej pokory bo już raz Kościerzyna utarła wam nosa.

• 5 5

• Igorze z Kościerzyny (1)

Przeczytaj jeszcze raz mój tekst ze zrozumieniem z naciskiem na zrozumienie!!Nie obrażaj,nie napinaj się,Łączpol i tak awansuję,życzę tego także Kościerzynie w barażach.Przecież sześć drużyn z naszego regionu w Superlidze to same korzyści z tego płynące.Z wyrazami szacunku.

• 3 4

• Dobra, to o co chodzi z tymi nieczystymi zagraniami, bo nie jestem w temacie i nie kumam Waszej dziwnej wojenki

• 2 0

• do Igora (2)

Igor,przeczytaj jeszcze raz tekst kibica z regionu,przecież tam nie ma tez,które ty wypisujesz.Obrażasz dziewczyny grające w I lidze,wysnuwasz nieuprawnione wnioski na przyszłośc itd,bardzo nieładnie.Przecież Kościerzyna to piękne miasto,stolica Kaszub,mieszkają tam fantastyczni, inteligentni ludzie,to skąd u Ciebie tyle jadu,złosci.

• 4 4

• do a (1)

Niby kogo obrażam? Przecież mówię tylko uczciwie że większość dziewczyn gra na poziomie drugiej ligi. A skąd u mnie tyle jadu? Poprostu nie rozumiem tego co napisał "kibic z regionu": że i tak Łączpol awansuje. Co będzie w przypadku gdy Kościerzyna wygra te trzy pozostałe mecze i będzie miała na koniec sezonu dwa pkt przewagi nad Gdańskiem???

• 3 3

• No to pojechałeś kolego po bandzie...
              Poziom drugoligowy, powiadasz? Po pierwsze w ekstraklasie na pewno zagra już nieco inny skład, po drugie i tak co najmniej kilka z tych dziewczyn powinno udowodnić w najbliższych latach, że jednak ma papiery na granie w lidze nieco wyższej. O czym pewnie będziesz miał okazję przekonać się już 9 maja.
              Tak czy inaczej, obyśmy w następnym sezonie spotkali się już w ekstraklasie :).

• 1 1

• brawo Łączpol (1)

Brawo,pomimo wzmocnienia kilkoma zawodniczkami z Ekstraligi dziewczyny nie pękły i wygrały mecz.A do "też kibica" mam pytanie czy pan lub pani ukrywający/a pod pseudonimem który/a a taką swobodą wymienia dwa konkretne nazwiska;ma dowody na podchody i niesportowe zachowanie się tych Panów?

• 5 5

• Nie, ale pisze i ludzie z nim dyskutują

i pewnie o to mu chodziło, bo jak pytają o konkrety, to cisza

• 0 2

• (1)

Mamy w Gdańsku powody do zadowoleni,wgrała Lechia,Spójnia i Łączpol.Nie bardzo rozumiem po co na tym forum zabiera głos ktoś z Gdyni lub Kościerzyny?(masz rację " kibicu regionalny"że nożyce się odezwały...)Tylko dlaczego tak od razu ostro i po nazwiskach?Czyżby to był strach przed awansem Łączpolu? Nie bójcie się.

• 3 7

• Może dlatego, że Spójnia to zespół z Gdyni?

• 4 3

• Brawo kardo

Wierzylem, ze Wam sie uda. Wiedzialem ze bedzie ciezko i tym bardziej jestem szczesliwy ze wracacie z tarcza! Wielkie brawa panowie i gratulacje!!! Brawo kardo...

• 11 0

• Bravo Karola!!!

Bravo Karolina... !!! Pokazałaś klasę ...

• 10 5

• (1)

Widać że końcówka sezonu to robi się tu w końcu wesoło !
    Ważne byśmy my kibice zmobilizowali się i stworzyli dobrą atmosferę na trybunach w tym ważnym meczu !
    I oczywiście wielkie brawa dla Karoliny i życzę takiej skuteczności do końca sezonu !

• 2 4

• Mecz z Kościerzyną (bo pewnie o nim mowa wyżej) prawie na pewno zadecyduje o awansie, chyba że AZS wygra za tydzień z W-wą i potem w Kielcach (łatwo nie będzie, bo w II rundzie Korona idzie jak burza), a Kościerzyna przegra zarówno w Kępnie, jak u siebie u Słupią (skoro ta ostatnia wygrała w Gdańsku, nigdy nic nie wiadomo). Na chwilę obecną Kościerzynie w ostatnim meczu wystarczy remis, a AZS urządza nawet jednobramkowe zwycięstwo.