Piłkarki AZS Łączpol znów liderkami I ligi

ras., jag.
8 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 13:26 (8 lutego 2015)
Mateusz Wróbel zdobył w Brodnicy 10 bramek i poprowadził Kar-Do Spójnię do wygranej nad Henri Lloyd. Mateusz Wróbel zdobył w Brodnicy 10 bramek i poprowadził Kar-Do Spójnię do wygranej nad Henri Lloyd.

Piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS wróciły na prowadzenie w I lidze. Gdańszczanki w zaległym meczu z 13. kolejki do przerwy straciły tylko jedną bramkę, a ostatecznie na własnym parkiecie rozbiły w niedzielę Dwójkę Profil Nowy Sącz 30:15 (15:1). W akademickiej drużynie sześcioma bramkami zadebiutowała Ukrainka Ljubow Osadcha. Dzień wcześniej po komplet punktów na tym samym szczeblu rozgrywek sięgnęli rójmiejscy szczypiorniści. Grający wyjątkowo we Władysławowie, zespół SMS Gdańsk pokonał Vetrex Sokół Kościerzyna 33:22 (19:9), notując pierwszy triumf w tym roku. Natomiast Kar-Do Spójnia Gdynia wygrała na wyjeździe z Henri Lloyd Brodnica 31:25 (13:11).

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Dwójka Profil Nowy Sącz 30:15 (15:1)
AZS ŁĄCZPOL:
Obrębalska, Skonieczna - Kwiatkowska 3, Gelińska 3, Pesel, Konefał, Orzłowska 4, Siódmiak, Osadcha 6, Neitsch 2, Dajda, Lipska 3, Ciura 3, Klonowska 2, Karwecka 4

W hali AWFiS w niedzielę odrobione zostały zaległości z 17 stycznia. W pierwszej połowie mieliśmy rzadką oglądaną sytuację. Przyjezdne zdobyły zaledwie 1 bramkę. Co więcej Monika Obrębalska skapitulowała dopiero na 6 sekund przed przerwą!

- Wiedzieliśmy, że Dwójka bazuje w grze ofensywnej na współpracy rozgrywających z obrotową. Odcięliśmy dogrania do koła. Dziewczyny bardzo dobrze zagrały w obronie i stąd taki wynik - podkreśla Jerzy Ciepliński, szkoleniowiec akademiczek.

Po przerwie gra się wyrównała. Udany debiut w miejscowej drużynie zaliczyła Ljubow Osadcha. To 22-letnia Ukrainka z Kijowa.

- Przy wysokim prowadzeniu wkradło się rozluźnienie, a ponadto pozwoliłem zagrać wszystkim zawodniczkom. Ljubow z każdym kolejnym meczem powinna coraz lepiej funkcjonować w naszej drużynie. Przed tym meczem grała z nami tylko podczas turnieju w Elblągu. Może grać jako rozgrywająca oraz obrotowa - dodaje gdański szkoleniowiec.

Pierwsze bramki dla Łączpolu zdobyła także Sylwia Kwiatkowska. Skrzydłowa była przymierzana do gry w gdańskiej drużynie już latem, ale ostatecznie była szczypiornistka Drwęcy Nowar Lubicz zadebiutowała dopiero w niedzielę.

Dzięki wygranej AZS Łączpol wrócił ponownie na pozycję lidera I ligi. Przypomnijmy, że po 22 kolejce najlepsza drużyna zdobędzie bezpośredni awans do PGNiG Superligi, a drugi zespół w tabeli zagra w barażach z 11. ekipą krajowej elity tego sezonu.

12. Sparta Oborniki 14 3 0 11 287:372 6

SMS Gdańsk - Vetrex Sokół Kościerzyna 33:22 (19:9)
SMS: Szot, Ram - Moryto 7, Kowalczyk 7, Kawka 6, Majdziński 4, Skwierawski 3, Bekisz 2, Orzechowski 2, Pawłowski 1, Pietruszko 1, Brukwicki, M.Gasin, Mrozowicz, Sićko, Ram, Szała

VETREX SOKÓŁ: Pieńczewski, Kasperek - Janusiewicz 10, Żak 3, Ringwelski 2, Czaja 2, A.Bronk 2, Bednarek 1, Lisiewicz 1, Kuczyński 1, Piechowski, Szala, Gryczka, T.Bronk

SMS rozpoczął ten rok od dwóch porażek różnicą jednej bramki. W ten sposób podopieczni Marcina Pilcha ulegli u siebie Wolsztyniakowi i na wyjeździe Realowi Astromal Leszno. Licealiści, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu we Władysławowie, właśnie tam po dwutygodniowej przerwie od ligowego grania podjęli tam wyżej notowany Vetrex Sokół Kościerzyna.

Początek meczu był wyrównany, ale przy stanie 4:4 gdańska drużyna ruszyła z przysłowiowego kopyta. SMS wypracował serię 9:2 i po bramce Bartosza Kowalczyka prowadził już 13:6. Do przerwy licealiści wypracowali dziesięć bramek przewagi, a w drugiej połowie po bramce Michała Orzechowskiego mieli już dwa razy tyle trafień co zawodnicy Sokoła (28:14)!

W szeregach rywali dwoił się i troił Michał Janusiewicz, ale nawet jego 10 bramek nie wystarczyło by dogonić rozpędzony SMS. Dla gdańszczan to pierwsze punkty 6 grudnia ubiegłego roku.

Henri Lloyd Brodnica - Kar-Do Spójnia Gdynia 25:31 (11:13)
HENRI LLOYD: Muszak, Kaczmarski, Paternoga - Malinowski, Zakrzewski 2, Olszewski 3, Kruszewski 2, Biliński, Kryczka 1, Netz 6, Cichocki 8, Orłowski 1, Matlach, Mazur

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 5, Chyła, Bielec, Nazimek 1, Staniszewski, Nowaliński, Wróbel 10, Szlinger 7, Rychlewski 4, Derdzikowski 4

Po sensacyjnej wygranej nad wiceliderem grupy A I ligi Pomezanią Polski Cukier Malbork, piłkarze ręczni Kar-Do Spójni Gdynia nie stracili czujności w starciu z ostatnim zespołem tabeli. W Brodnicy podopieczni Marcina Markuszewskiego rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Po 12 minutach prowadzili już 7:1, a trzy trafienia na koncie miał Michał Derdzikowski.

SPÓJNIA ZADEBIUTOWAŁA W GDYNIA ARENIE I POKONAŁA WICELIDERA

Zawodnicy Henri Lloyd zdołali jednak podnieść się po katastrofalnym początku i 10 minut później doprowadzili do remisu 9:9 po bramce Karola Cichockiego, który chwilę później wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 11:10. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do gości, którzy zdobyli 3 bramki z rzędu.

Po zmianie stron gdynianie rozpoczęli grę od serii 4:1 po trafieniach najskuteczniejszych w swoich szeregach Mateusza WróblaŁukasza Szlingera. Ta dwójka zdobywała zresztą wszystkie bramki dla gości przez pierwszy kwadrans drugiej części meczu. W 46. minucie trafił natomiast Rafał Rychlewski, a gdynianie prowadzili 26:18.

Gospodarze poderwali się jeszcze, zdobywając 5 bramek pod rząd (23:26), ale czterema kolejnymi trafieniami odpowiedzieli gdynianie (30:23) i do końca spotkania utrzymali bezpieczną przewagę.

Wyniki 16 kolejki

• SMS GDAŃSK - Vetrex Sokół Kościerzyna 33:22 (19:9)
  • MKS Henri Lloyd Brodnica - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 25:31 (11:13)
  • Real Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 34:39 (10:19)
  • Meble Wójcik Elbląg - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:31 (15:18)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Poznań 27:23 (16:13)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - AZS AWF Biała Podlaska 33:27 (15:14)
  • Borodino Legionowo - Warszawianka 29:20 (12:5)
ras., jag.

Opinie (12) 1 zablokowana

• (3)

Ciepliński + Elbicki, czyli trafił swój na swego.