Zwycięstwo Alpatu, porażka Olimpijczyka

22 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Wygraną zakończyły rundę zasadniczą przed własną publicznością siatkarki Alpatu Gdynia. Dla zespołu Małgorzaty Kałdonek sukces nad Pałacem II Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:20, 25:20) był dwunastym z rzędu zwycięstwem w II lidze. W kiepskim nastroju wrócił z Koszalina Olimpijczyk Gdańsk. Podopieczne Jacka Łapińskiego uległy Polesiu Agat 2:3 (14:25, 25:16, 25:23, 15;25, 16:18), marnując m.in. trzy piłki meczowe.

ALPAT: K. Zygmuntowicz, Szajek, Chodorowska, Podgórniak, Słodnik, Perończyk oraz Grela (libero), Kudyba, Kraińska, Kałdonek.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2. Przy zagrywce Anny Podgórniak gdynianki odskoczyły na 10:4, a potem sytematycznie powiększały przewagę. W drugiej partii wynik oscylował wokół remisu aż do stanu 19:19. Opór rywalek przełamała dopiero Marta Słodnik. Gdy wprowadzała piłkę do gry, Alpat odskoczył na 23:19. W ostatniej części gry bydgoszczanki skapitulowały gdy starty 9:10 powiększyły się do 12:17.

OLIMPIJCZYK: W. Skłucka, Jankowska, Kowalczyk, Kołodziejczyk, Bernatowicz, Kolasa oraz Lorkowska (libero), Brzostowska, Pankiewicz, Sobocińska.

Mecz w Koszalinie dla jego zwycięzcy oznaczał niemal pewny awans do play off o miejsca 1-4. Pokonanemu raczej przyjdzie się potykać o pozycje 5-8. Niestety, w tej ostatniej roli wystąpi zapewne Olimpijczyk. Szkoda tym większa, że gdańszczanki prowadziły w setach 2:1, a w tie-breaku miały trzy piłki meczowe!

- W pierwszych dwóch partiach przewaga jednej z drużyn była wyraźna. Podbnie mogło być w trzeciej części, gdy prowadziliśmy już 10:4 i 21:17, ale pozwoliliśmy rywalkom zbliżyć się na 23:22. W czwartym secie o sukcesie mogliśmy zapomnieć gdy zrobiło się 7:14. Także w tie-breaku początkowo przeważały gospodynie. Zmiana boisk nastąpiła przy wyniku 6:8. Jednak udało nam się wyjść na 14:11. Wydawało się, że mecz jest wygrany, gdyż mieliśmy dobre ustawienie, z Tamarą Kołodziejczyk na lewym skrzydle. Ale aby można było zaatakować trzeba dobrze przyjęć, a my dwie kolejne piłki posłaliśmy w maliny, zaś trzecią przebiliśmy za darmo na drugą stronę - relacjonuje trener Łapiński.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Zawisza II Sulechów - OPP Kołobrzeg 0:3 (24:26, 14:25, 22:25), Nowy Dom Chodzież - Nafta Gaz II Piła 3:0 (25:19, 25:19, 25:11); mecz zaległy: Nowy Dom - Pałac II 3:0 (25:12, 25:14, 25:21).

1. ALPAT 12-0 24 36:8
2. Nowy Dom 9-3 21 31:15
3. Przylesie 7-5 19 30:18
4. Kołobrzeg 7-5 19 24:20
5. OLIMPIJCZYK 6-6 18 26:26
6. Pałac II 4-8 16 16:30
7. Nafta Gaz II 2-10 14 10:34
8. Zawisza II 1-11 13 13:35