Gdańskie piłkarki ręczne punkt od Superligi

2 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
AZS Łączpol AWFiS 9 maja musi przynajmniej zremisować z UKS PCM Kościerzyna, by bezpośrednio awansować do PGNiG Superligi. Czy doświadczone Urszula Lipska (z lewej) i Karolina Siódmiak (z prawej) poprowadzą młodsze koleżanki do sukcesu? AZS Łączpol AWFiS 9 maja musi przynajmniej zremisować z UKS PCM Kościerzyna, by bezpośrednio awansować do PGNiG Superligi. Czy doświadczone Urszula Lipska (z lewej) i Karolina Siódmiak (z prawej) poprowadzą młodsze koleżanki do sukcesu?

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Koronę Handball Kielce 30:23 (14:10) i na kolejkę przed końcem rozgrywek I ligi obroniły pozycję lidera. 9 maja o godz. 16 w hali AWFiS zagrają z UKS PCM Kościerzyna i jeśli przynajmniej zremisują, uzyskają bezpośredni awans do PGNiG Superligi. Porażką sezon zakończyli piłkarze Kar-Do Spójnie Gdynia, którzy we własnej hali ulegli zwycięzcy rozgrywek I ligi KPR Borodino Legionowo 20:26 (10:12). W tygodniu swój mecz rozegrał SMS Gdańsk, który pokonał Warmię Traveland Olsztyn 35:30 (21:14) i skończył sezon w I lidze na 12. miejscu.

Korona Handball Kielce - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 23:30 (14:10)
AZS AWFIS ŁĄCZPOL:
Obrębalska, Skonieczna - Gelińska 7, Pesel, Konefał, Orzłowska 2, Siódmiak 6, Maszota, Osadcza 4, Neitsch, Lipska 3, Klonowska 2, Karwecka 6

Gdańskie piłkarki ręczne były zdecydowanymi faworytkami meczu w Kielcach. Stawką tego meczu mógł być bezpośredni awans do PGNiG Superligi, ale do tego potrzebna by była porażka UKS PCM Kościerzyna ze Słupią Słupsk. Kościerzynianki pewnie wygrały, ale zwycięstwo nad Koroną pozwoliło Łączpolowi utrzymać nad nimi punkt przewagi przed ostatnią kolejką.

Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego szybko wypracowały sobie w Kielcach bezpieczną przewagę. Rzuty karne bezbłędnie egzekwowała Karolina Siódmiak, a po bramce Urszuli Lipskiej w 19 minucie przyjezdne prowadziły już 10:4. Korona zdołała do przerwy nieco zniwelować te straty, a po zmianie stron nawet zbliżyć się na trzy trafienia (13:16), ale gdańszczanki utrzymały kontrolę nad grą m.in. dzięki celnym rzutom Joanny Gelińskiej, która zdobyła pięć bramek w drugiej połowie (cztery trafiła Marta Karwecka.

W sobotę 9 maja o godz. 16 AZS Łączpol AWFiS we własnej hali podejmie UKS PCM. Mecz pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami I ligi rozstrzygnie o bezpośrednim awansie. Gdańszczankom wystarczy do tego remis. Jeśli jednak kościerzynianki wyjdą z tej batalii zwycięsko, to one wejdą do PGNiG Superligi a ich rywalki będą musiały ubiegać się o to w barażach z przedostatnim zespołem elity.

- To będzie dla nas bardzo ważny tydzień. Cieszę się, że wygraną w Kielcach odnieśliśmy nie odnosząc żadnych urazów. Mecz z kościerzyniankami będzie dla nas sprawdzianem nie tylko umiejętności sportowych, ale też możliwości psychologicznych. Dziewczyny położą w tym spotkaniu całe doświadczenie jakie udało im się zdobyć i sprawdzą swoją odporność - podkreśla trener Ciepliński.

Wyniki 21 kolejki

• Korona Handball Kielce - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 23:30 (10:14)
  • Sparta Oborniki - Polonia Kępno 23:35 (10:19)
  • AZS AWF Warszawa - KPR Kobierzyce 24:29 (13:14)
  • MKS AZS UMCS Lublin - SMS Płock 31:36 (14:19)
  • Dwójka Profil Nowy Sącz - Jutrzenka Płock 32:23 (14:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - Słupia Słupsk 31:23 (16:10)

Kar-Do Spójnia Gdynia - KPR Borodino Legionowo 20:26 (10:12))
KAR-DO SPÓJNIA: Skowron - Kowalski 3, Chyła 2, Naus, Bielec 2, Nazimek 2, Stelmasik, Moszczyński 2, Staniszewski, Wróbel 6, Szlinger 1, Rychlewski 2, Derdzikowski 1

Niespełna 100 kibiców obserwowało ostatni w tym sezonie mecz szczypiornistów Kar-Do Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego na koniec rozgrywek zmierzyli się ze świeżo upieczonym superligowcem Borodinem Legionowo.

Zespół, który już wcześniej zapewnił sobie awans, stawił się w Gdyni bez Radosława DzieniszewskiegoWitalija Titowa. Z kolei gospodarze wystąpili bez bramkarza Mateusza Zimakowskiego, który w poprzednim spotkaniu nabawił się urazu stawu skokowego.

Praktycznie przez całą pierwszą połowę wynik był na styku, choć tempo gry nieco wakacyjne, zważywszy na to, że żaden z zespołów nie mógł już zmienić pozycji w tabeli. Dobre spotkanie rozegrali jednak bramkarze obu ekip, którzy popisali się kilkoma bardzo udanymi interwencjami.

Goście wypracowali sobie przewagę dwóch bramek tuż przed przerwą. Po zmianie stron gdynianie zbliżyli się jeszcze na jedno trafienie (12:13), ale seria pięciu bramek legionowian z rzędu pomiędzy 41 a 47 minutą ustawiła spotkanie.

- Kończymy sezon na siódmym miejscu. To o trzy pozycje lepiej niż w poprzednich rozgrywkach, ale gdyby nie kilka słabszych momentów, mogliśmy ugrać nawet piątą lokatę. Liczymy na to, że w kolejnym sezonie będziemy mogli pokusić się o coś więcej niż środek tabeli - mówi bramkarz a zarazem kierownik zespołu Kar-Do Spójni Łukasz Skowron.

SMS POKONAŁ WARMIĘ NA KONIEC SEZONU

Pozostałe wyniki 26. kolejki grupy A I ligi
SMS Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 35:30 (21:14).
Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 31:24 (15:11)
Henri Lloyd Brodnica - AZS AWF Biała Podlaska 35:36 (15:15)
Warszawianka Warszawa - Real Astromal Leszno 31:27 (14:13)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Wolsztyniak Wolsztyn 37:22 (17:9)

• Baraż pewnie z Samborem.

Chyba, że za tydzień Piotrcovia nie wygra z Olkuszem.

• 6 0

• (1)

Ktoś widział mecz? W komentarzach piszą, że sędziowie dali popis. Prawda to?

• 3 1

• Byliśmy w Kielcach

Oglądaliśmy mecz i zdecydowanie Nasze dziewczyny były lepsze. Co do sędziowania, obiektywnie troszkę się polubili i wprowadzili nerwową atmosferę na trybunach, jednak nie miało to znaczenie dla wyniku. Przewaga Nasza była od początku do końcowej syreny.

• 5 0

• Chłopaki walczą.... (1)

Byłem z córeczką. Szkoda, że tak mało ludzi na tym meczyku. Chociaż na tej hali ogląda się fatalnie. Oby gdyńska męska ręka do góry zaczęła się piąć. I tak jak dziewczyny zaczęli grać na hali. Oby :)

Życzę im tego. Woli walki nie brakuje.
    Powodzenia.

• 9 0

• filary sa the best

Zawsze trzeba sobie wybrac jakies strategiczne, stojace miejsce przy barierce, wtedy jest ok. Na siedzaco to tragedia. Ludzi niestety malo przychodzi, a szkoda. Ponadto majowka, wyjazdy, tez nie moglem byc. Oby w przyszlym sezonie bylo lepiej i wiecej widzow ogladalo poczynania chlopakow, bo warto.