Zobacz jak Lechia ograła wicemistrza Ukrainy

27 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Antonio Colak znów ma powody do zadowolenia. Jego gol przesądził o zwycięstwie Lechii nad wicemistrzem Ukrainy. W tegorocznych sparingach Chorwat był w cieniu Kevina Friesenbichlera, który w Turcji strzelił cztery bramki. Antonio Colak znów ma powody do zadowolenia. Jego gol przesądził o zwycięstwie Lechii nad wicemistrzem Ukrainy. W tegorocznych sparingach Chorwat był w cieniu Kevina Friesenbichlera, który w Turcji strzelił cztery bramki.

Piłkarze Lechii na rozpoczęcie sparingów podczas zgrupowania w Hiszpanii pokonali Dnipro Dniepropietrowsk 2:1 (1:1). Co prawda wicemistrzowie Ukrainy objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Grzelczak, a w 56. minucie zwycięstwo biało-zielonych przypieczętował Antonio Colak. Trener Jerzy Brzęczek sprawdził tylko 18 piłkarzy, gdyż 7 innych zawodników, w tym pozyskani zimą: Sebastian MilaGrzegorz Wojtkowiak, zgłosili kontuzje.

ZAGŁOSUJ I WYBIERZ NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2014 ROKU. MASZ CZAS DO 30 STYCZNIA. PO DWÓCH TYGODNIACH WYBORÓW LIDEREM PIOTR WIŚNIEWSKI

Grzelczak 37, Colak 56 - Douglas 25

LECHIA:
I połowa: Bąk - Możdżeń, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Dźwigała, Łukasik - Kazlauskas, Nazario, Grzelczak - Friesenbichler
II połowa: Bąk - Możdżeń, Janicki, Rudinilson, Leković - Pietrowski, Vranjes - Wiśniewski, Colak, Nazario - Buksa

DNIPRO: Boiko - Fedeckyj, Douglas, Mazuch, Egidio (67 Vlad) - Matheus (74 Matos), Kankawa, Czeberiaczko (69 Polityło), Bezus (46 Gama), Konoplianka (62 Krawczenko) - Zozulia (46 Kalinić)

KADRA LECHII NA ZGRUPOWANIE W HISZPANII. KILKU KONTUZJOWANYCH

Nie tylko Sebastian MilaMaciej Makuszewski, którzy - jak informowaliśmy - zmagają się z dolegliwościami stawu skokowego, ale jeszcze pięciu piłkarzy zostało wyeliminowanych z gry z powodu kłopotów zdrowotnych. Urazy zgłosili ponadto: Damian Garbacik, Bartłomiej Pawłowski, Przemysław Macierzyński oraz Ariel BorysiukGrzegorz Wojtkowiak.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM WOJTKOWIAKIEM

Trener Brzęczek w miejsce tych dwóch ostatnich, w porównaniu z "11", która rozpoczynała gdański sparing z Olimpią Grudziądz, wystawił Mateusza Możdżenia na prawej obronie i Adama Dźwigałę w roli defensywnego pomocnika. Dokonał także zmiany w bramce, w której po raz drugi w tegorocznych sparingach mógł wykazać się Mateusz Bąk.

Zobacz jak padały gole w meczu Lechia - Dnipro.

Ponadto nie zagrał Federico Platero Gazzaneo z Urugwaju. Środkowy obrońca szwajcarskiego FC Wil stawił się w poniedziałek na testach w Lechii w Hiszpanii, ale nie zachwycił.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O OBROŃCY Z URUGWAJU

Gdańszczanie przeciwko wicemistrzowi Ukrainy pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 10. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka niecelnie główkował Donatas Kazlauskas.

Rywale szybko odpowiedzieli jeszcze groźniejszą akcją. Po strzale Romana Zozulii piłkę z linii bramkowej wybił Mavroudis Bougaidis.

W 18 minucie w ciągu kilkunastu sekund gdańszczanie mieli dwie okazje na gola. Najpierw ponownie głową niecelnie uderzył Kazlauskas, a po chwili Bruno Nazario nie potrafił skorzystać z prezentu, który otrzymał od Denyza Boiko Bramkarz Dnipro, niczym w sobotę goliper Olimpii, źle wybił piłkę, ale Brazylijczyk nie zdołał skierować jej do siatki.

W 25. minucie Lechia dała się zaskoczyć, a akcja zaczęła się od stałego fragmentu gry. Aktywny od początku spotkania ponad 40-krotny reprezentant Ukrainy, Jewgen Konoplianka dośrodkowywał dwa razy z prawej strony bramki Lechii, a gola głową strzelił Brazylijczyk Douglas Silva Bacelar.

W 30. minucie mogło być wyrównanie, ale żaden z gdańskich piłkarzy nie potrafił dobić piłki, którą przed siebie wypuścił bramkarz Dnipro po strzale sprzed pola karnego Piotra Grzelczaka.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z JAKUBEM WAWRZYNIAKIEM

Siedem minut później Piotr już lepiej przymierzył sam. Odwołał się do swojego popisowego elementu, strzału z woleja. Grzelczak w ten sposób sfinalizował akcję z lewego skrzydła Wawrzyniaka, gdy wbiegł w "16" i bez żadnej opieki ze strony rywali wpakował futbolówkę do siatki tuż przy słupku.

W przerwie trener Brzęczek dokonał siedmiu zmian. Po raz pierwszy w tegorocznych sparingach zaprezentował się Piotr Wiśniewski, który zmagał się z kontuzją żeber.

Natomiast zwycięskiego gola strzelił inny piłkarz, który do gry wszedł na drugą połowę. W 56. minucie po akcji Możdżenia prawym skrzydłem na 2:1 poprawił Antonio Colak, który uderzał na pustą bramkę z pola bramkowego.

Kwadrans później dyspozycje bramkarza Dnipro sprawdzili: Możdżeń i Wiśniewski. Boiko obronił te uderzenia. Podobnie nie dał się on zaskoczyć w ostatniej minucie, gdy celnie uderzał Adam Buksa.

Graliśmy z zespołem występującym w europejskich pucharach, po którym było widać cwaniactwo boiskowe i doświadczenie. Cieszy, że przy stanie 0:1 drużyna potrafiła zareagować, strzelić dwie bramki i wygrać to spotkanie. Inna sprawa, że tego gola straciliśmy zbyt łatwo - ocenił trener Brzęczek.

ZIMOWE SPARINGI LECHII
Bilans: 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bramki 8:5

Zgrupowanie w Turcji
11 stycznia, Chemnitzer FC (Niemcy) 1:3 (0:0)
Bramka:
Kevin Friesenbichler

15 stycznia, Akhisar Belediyespor (Turcja) 1:0 (1:0)
Friesenbichler

19 stycznia, Anży Machaczkała (Rosja) 4:1 (1:0)
Friesenbichler dwie, Donatas Kazlauskas, Bruno Nazario

Gdańsk
24 stycznia, Olimpia Grudziądz 0:0

Zgrupowanie w Hiszpanii
27 stycznia, Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina) 2:1 (1:1)
30 stycznia, FC Magdeburg (Niemcy)
2 lutego, Suwon Samsung Blue Wings (Korea Południowa)

Gdańsk
6 lutego Bytovia

Opinie (91) ponad 10 zablokowanych

• Mogło być wyżej. Powoli, do przodu. Będzie dobrze. AVE LG.. (10)

• 121 14

• Przyzwoicie

Calkiem niezla gra, ale wymagam lepszej przed sezonem. Starali sie konstruowac akcje. Zmiana w 2 polowie Vranjes za Lukasika na pewno sporo zmienila, bo blondyn pilki do przodu nie potrafi po ziemi podac to raz.
      Druga sprawa, ze Mozdzen na prawde solidnie egzekwowal rzuty wolne. W koncu nie tylko w mur czy nad poprzeczka jak to Wisnia czy inni przyzwyczaili.

No jakby nie patrzac wygrana z 3 druzyna ekstraklasy ukrainskiej

• 34 4

• spory mankament to wyprowadzenie piłki pod presją, było parę niebezpiecznych sytuacji sprowokowanych przez obrońców (3)

• 7 2

• Colak jak na karuzeli, powinien wcisnąć drugiego po dośrodkowaniu z prawej (2)

zdrewniaczył sytuację ;-)

• 13 1

• nie przesadzaj, największy mankament, to słabo w środku pola i niezbyt dokładne podania (1)

• 4 5

• słabo w środu niezby słabo w tyle i śrdnio w poprzek .Oglądałem ten mecz

Więc ty koleś nie przesadzaj bo środek nie wyglądał źle. Jeśli chodzi o płynność w grze fajnie zaczyna to wyglądać w wybranych dwójkach - trójkach ...Widać ,że brzęczek testuje kilka wariantów ...Bo to jest koleżko sparing więc przestań smędzić

• 12 2

• Jak ktos podpisuje obiektywny to od razu wiadomo ,ze to pajac nie kibic (2)

Bo jak k....A można być obiektywnym kibicem ? Kocham piłkę od 30 lat, czyli mniej więcej 7 roku życia. Grałem, oglądałem , oglądam i się fascynuję. Wiem sporo ( tak myślę) o futbolu bo to moja pasja , ale nigdy w życiu nie byłem i nie będę obiektywny w swych sądach. Powiem więcej ,każdy kto interesuje się piłką i na jej temat pisze , gra lub jest entuzjastą..., jest ..Musi być zaangażowany , czy to w konkretny klub czy reprezentację czy zawodnika itp..... .Dlatego każdy pajac podpisujący się vel .. Jet w najlepszym razie prowokatorem zaangażowanym w iny klub , albo idiotą, albo po prostu dyletantem i malkontentem. J...Ć obiektywizm !

• 7 19

• ps. na marginesie żaden komentator, felietonsta, piłkarz czy sędzia (1)

Nie jest i nie będzie do końca obiektywny - bo to jest piłka i my jesteśmy ludźmi. Jeśli ktoś tego nie rozumie powinien zainwestować swoje myśli w inna dyscyplinę sportu.

• 6 5

• wiedziałem ,że minusiki będą od świętojebiliwych obiektywnych sprawidliwych i prawych

Taktyków , analityków , trenerów , czytelników przeglądu sportowego, piłki nożnej i tygodnika kibica....:) powiem tylko tyle , mimio mojej niechęci do takiego zarzecznego pawła , zawsze będę miał szacunek do niego za to , że nawet nie stara sie być obiektywny. Hej obiektywni czas na uefa pro !!