Wypowiedzi ekspertów

 • BOGUSŁAW KACZMAREK

  11 czerwca 2017 (108 opinii)

  Lechia powinna budować skład wokół Rafała Wolskiego, jeśli ten nie odejdzie do Legii i popracuje nad motoryką. Natomiast 3 miliony euro, które Sporting Lizbona chce za Simeona Sławczewa, to wydatek ponad stan. Tym bardziej, że wypożyczenie kończy się Aleksandarowi Kovaceviciowi. W ataku przydałby się złoty strzał, jakim było zimą zakontraktowanie na bramkę Dusana Kuciaka. Poza tym nie ma sensu mieć tak szerokiej ławki, gdy rezygnuje się z zespołu rezerw. Zamiast trzymać: Michała Chrapka, Michała Maka czy Bartłomieja Pawłowskiego, lepiej dać szansę juniorom, aby uczyli się od doświadczonych graczy - uważa Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i szkoleniowiec biało-zielonych.

 • JANUSZ KUPCEWICZ

  9 czerwca 2017 (109 opinii)

  Arka Gdynia na pewno będzie szukać napastnika, ale jak widać po przykładzie najlepszych strzelców ekstraklasy Marcina Robaka czy Marco Paixao, potrzebny jest ktoś, kto im dogra piłkę. Poza tym większość trenerów mówi jedną rzecz - zespół buduje się od obrony, aby jak najmniej tracić i tutaj też potrzebne wzmocnienia - mówi Janusz Kupcewicz, który do końca maja odpowiadał w klubie za obserwowanie piłkarzy wypożyczonych od innych klubów oraz graczy z niższych lig. Z tego grona rekomendował siedmiu zawodników do żółto-niebieskich.

 • JERZY JASTRZĘBOWSKI

  25 maja 2017 (95 opinii)

  Nie wyobrażam sobie, aby Lechia miała przegrać w niedzielę z Pogonią Szczecin. Portowcy w tej chwili grają zwyczajnie słabo i to dobra okazja, aby postraszyć Legię i podbudować morale przed wyjazdem na ostatni mecz do Warszawy. Obecnie silną stroną Lechii jest defensywa, ale nie można zdobyć mistrzostwa Polski jeśli nie oddaje się ani jednego celnego strzału na bramkę, tak jak w meczu z Lechem

 • TOMASZ KORYNT

  23 maja 2017 (78 opinii)

  "Jeżeli jestem ostatnim obrońcą to nie mam prawa dryblować, jeżeli przeciwnik atakuje, boczny obrońca musi kontrolować położenie środkowych obrońców. Jeśli nie mam zawodników szybkościowych, to trzeba na to zwrócić uwagę. Wszystko o czym mówię, to jednak podstawy, o których zawodnicy powinni wiedzieć. A dlaczego nie robią, to trzeba już ich zapytać. A atak może zmienić co Luka Zarandia, który dotychczas grał mało. Do dwóch ostatnich kolejek trzeba podchodzić tak, że wygramy i utrzymamy się. Nie można się poddawać i pokazywać brak motywacji - uważa Tomasz Korynt, legendarny piłkarz Arki Gdynia.

 • BOGUSŁAW KACZMAREK

  9 maja 2017 (92 opinie)

  Lechia dobrze zaczęła rundę finałową ekstraklasy, mniejsza o styl. Biało-zieloni wywalczyli sobie pomyślny terminarz i trzeba z tego korzystać. Muszą jednak uważać na mecze jak ten w niedzielę z Koroną Kielce - drużyny, które nie mają już szans na podium, nie mają nic do stracenia. Kluczem do sukcesu będzie doświadczenie Lechii, bo trenerowi Nowakowi nie brakuje piłkarzy, którzy grali już o wyższe cele. Oni nie pękną

 • ANDRZEJ KWAŚNIEWSKI

  4 kwietnia 2017 (25 opinii)

  "- Nie uważam, że w Trójmieście powinien być tylko jeden klub w PLK. Przykład Arki i Lechii grających na najwyższym szczeblu jest najlepszym, że takie coś może świetnie działać. Problem w tym, że Asseco i Trefl nie mają tak wyrobionej marki jak drużyny piłkarskie. W tym wypadku, nie mogą grać o play-off, tracą kibiców i nie wiadomo, co się stanie z nimi w przyszłości - mówi o sytuacji w gdyńskim i sopockim klubie Andrzej Kwaśniewski, były koszykarz Wybrzeża Gdańsk, obecnie prezes Korsarza Gdańsk. A Trefl i Asseco zagrają w środę ligowe mecz. Gdynianie o godz. 19 podejmą Rosę Radom, 60 minut wcześniej na boisko Polfarmeksu Kutno wyjdą sopoccy zawodnicy.