Wypowiedzi ekspertów

 • HENRYK ZABROCKI

  16 lutego 2017 (26 opinii)

  Rosyjska szkoła trenera Andrieja Kowaliowa posłużyła hokeistom MH Automatyki. Gdańszczanie grają szybciej, dynamiczniej i dłużej utrzymują się przy krążku. To wciąż nie jest jednak szczyt ich możliwości. Mam nadzieję, że zbliżą się do niego w serii meczów o utrzymanie w PHL przeciwko Neście Mires Toruń. Piątkowy mecz wyjazdowy przeciwko Tauronowi GKS Katowice powinni potraktować jako ostatni test przed najważniejszymi pojedynkami w sezonie

 • BOGUSŁAW KACZMAREK

  8 lutego 2017 (92 opinie)

  Piłkarze Lechii Gdańsk stoją przed historyczną szansą zdobycia mistrzostwa Polski. W zespole panuje stabilizacja, a Piotr Nowak przez rok uformował produkt swojej piłkarskiej wyobraźni. Inaczej jest w Legii Warszawa, która sprzedając Nemanję Nikolicia i Aleksandara Prijovicia wyrwała sobie dwa trzonowe zęby, a jej właściciele kopią się po kostkach. To okazja dla Lechii i czas na realizację marzeń. Jak nie teraz to kiedy?

 • JAROSŁAW KOTAS

  7 lutego 2017 (62 opinie)

  - Na pewno nie można na siłę skreślać jakiegokolwiek piłkarza. Wcześniej śmiano się z Rafała Siemaszki, a ten jesienią pomógł Arce zdobyć kilka ważnych punktów. Do tego stał się najskuteczniejszym napastnikiem żółto-niebieskich. Jeżeli ci co przyszli pokażą, że nie są zdartymi płytami, chcą zostawiać na boisku serce, to będzie dobrze" - uważa Jarosław Kotas, były pomocnik Arki Gdynia.

 • CZESŁAW BOGUSZEWICZ

  16 stycznia 2017 (49 opinii)

  Mądry transfer wskazany jest dla każdego klubu niezależnie od jego sytuacji w tabeli. Kibice mają wtedy o czym dyskutować, a drużyna może podnieść jakość. Jednak czasami, dokonując zmian, można za bardzo namieszać i rozbić "pakę", jeśli już ona w drużynie się ukształtowała. Każdy klub w tym okresie powinien mieć strategię, która uwarunkowana jest zarówno jego potrzebami jak i możliwościami finansowymi. Niekiedy lepiej postawić na własną młodzież niż za wszelką cenę pozyskiwać jakieś wynalazki - uważa Czesław Boguszewicz, który zna kulisy rynku transferowego zarówno od strony pracy menedżera jak i dyrektora sportowego.

 • TOMASZ KORYNT

  3 stycznia 2017 (47 opinii)

  - Dariusz Formella na pewno sprawdził się na zapleczu ekstraklasy, natomiast piętro wyżej, w Lechu Poznań już tak dobrze nie grał. Mam jednak nadzieję, że ponownie zaskoczy w rodzinnym klubie. Ważna będzie jego współpraca z Mateuszem Szwochem. Dobrze, że w klubie został obecny sztab szkoleniowy. Uważam, że w takich sytuacjach nie są potrzebne pochopne ruchy - uważa Tomasz Korynt, były piłkarz Arki, w której zagrał w niej 145 oficjalnych meczów i strzelił 44 gole.

 • JERZY JASTRZĘBOWSKI

  28 grudnia 2016 (72 opinie)

  Lechię stać na dużo więcej niż pierwsza piątka ekstraklasy, o której mówi prezes Adam Mandziara. Takie deklaracje nie przystoją biało-zielonym. Uważam, że zimą trzeba wzmocnić zespół stoperem i bocznym obrońcą oraz skrzydłowym. Warto też rozejrzeć się za bramkarzem, który gdy zajdzie potrzeba, potrafi sam wybronić punkty. Wiosną Lechia powinna bić się o mistrzostwo Polski. Szkoda tylko, że nie udało się jej wypracować większej przewagi nad goniącymi Legią Warszawa i Lechem Poznań, bo okazje ku temu były