Remis futsalistów na start grupy spadkowej

6 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Osłowski zapewnił w sobotnim meczu punkt dla AZS UG, choć równie dobrze mógł dać swojej drużynie zwycięstwo. Maciej Osłowski zapewnił w sobotnim meczu punkt dla AZS UG, choć równie dobrze mógł dać swojej drużynie zwycięstwo.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego mieli szansę odskoczyć od strefy spadkowej z ekstraklasy. Niestety nie wykorzystali jej i tylko zremisowali u siebie z Miastem Solnym Wieliczka 3:3 (0:2). Był to pierwszy z pięciu meczów gdańszczan w grupie spadkowej, która ostatecznie ustali dolną część tabeli w sezonie 2016/2017.

Bramki dla AZS UG: Cyman, Poźniak, Osłowski

AZS UG: Burglin, Stasiak, Pytka - Kriezel, Pawicki, Poźniak, Osłowski, Laskowski, Osiński, Cyman, Kreft, Horbacz, Kubiszewski, Musik

Podział na grupę mistrzowską i spadkową, a co za tym idzie zmniejszenie punktów wszystkich drużyn o połowę sprawiły, że ekstraklasa futsalu wzbudza jeszcze więcej emocji. Niemal od nowa rozpoczęły się wyścigi o mistrzostwo i utrzymanie. No może nie dotyczy to ostatniego w tabeli zespołu Red Devils FC Chojnice, który już nie podźwignie się z niego.

Tuż nad strefą spadkową, czyli dwoma ostatnimi pozycjami, są zawodnicy AZS Uniwersytetu Gdańskiego. To miejsce sprawia, że na koniec sezonu gra się w barażach. Choć oczywiście drużyna prowadzona przez grającego trenera Wojciecha Pawickiego może się jeszcze z niego spokojnie wydostać.

Okazją do powiększenia dorobku punktowego był sobotni mecz z przedostatnim w tabeli Miastem Solnym Wieliczka. Niestety gdańszczanie tylko zremisowali, a do tego uciekł im znajdujący się pozycję wyżej przed weekendową kolejką Euromaster Głogów.

- Do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Co ciekawe, pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, ale to rywal strzelał bramki. Byliśmy zawiedzeni naszą sytuacją, ponieważ nie mogliśmy zrobić nic sensownego - mówi Pawicki.
Po zmianie stron udało się jednak znaleźć złoty środek, który pozwolił strzelać bramki. Po trafieniach Mateusza Cymana i Tomasza Poźniaka gospodarze szybko doprowadzili do remisu 2:2. Później przyjezdni ponownie przejęli prowadzenie (2:3), ale i tym razem AZS UG wyrównał - za sprawą Macieja Osłowskiego.

- Cały czas atakowaliśmy, prowadziliśmy grę. Bramkarz gości miał wiele szczęścia, ponieważ często trafialiśmy w niego piłką. Niestety ja, czy Osłwoski zmarnowaliśmy dużo dogodnych do zdobycia bramek sytuacji. Dlatego pozostał w nas spory niedosyt - dodaje Pawicki.
W środę gdańszczanie zagrają kolejny mecz w grupie spadkowej. Tym razem na wyjeździe z AZS UŚ Katowice. Początek spotkania o godz. 18:30.

• Niestety

Powoli trzeba sie przyzwyczajać z myślą ze powrót do 1 ligii.

• 0 0

• Robi się nerwowo

Szkoda dobry sezon , a teraz będzie nerwowo do końca. 4 mecze prawdy - pierwszy w Katowicach trzeba zdobyć punkty bo rywale odjadą!