0:0 na podkreślenie przyjaźni

11 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Arki i Cracovii nie zrobili sobie krzywdy. Piłkarze Arki i Cracovii nie zrobili sobie krzywdy.

Piłkarze Arki dziś w Krakowie, podobnie jak w sobotę w Chorzowie, nie strzelili gola. Jednak nie stracili także bramki, a tym samym po raz drugi z rzędu zremisowali 0:0. Cracovia to outsider ekstraklasy. Podział punktów jest zgodny z przyjacielskimi więzami kibiców obu klubów.

.

CRACOVIA: Cabaj - Kulig, Tupalski, Polczak, Wasiluk - Pawlusiński (61 Dudzic), Nowak, Klich, Kaszuba (46 Majoros), Moskała
(75 Szeliga) - K. Witkowski.

ARKA: N. Witkowski - Sokołowski (84 Trytko), Żuraw, Anderson (6 Ława), Płotka - Nawrocik, Przytuła (16 Kowalski), Ulanowski, Łabędzki, Pietroń - Chmiest.

Sędzia: Bartos (Łódź). Żółte kartki: Tupalski, Moskała (Cracovia), Chmiest (Arka).

Kontuzja Bartosza Karwana sprawiła, że Czesław Michniewicz postanowił na czterech pomocników aż trzech wstawić nominalnych środkowych. Jednak ten eksperyment szybko spalił na panewce przez kolejne urazy. W 6. minucie boisko opuścił Anderson, a dziesięć minut później Krzysztof Przytuła. W tej sytuacji na prawoskrzydłowego został przemianowany obrońca Tomasz Sokołowski, a do obrony wrócił Łukasz Kowalski. Warto również odnotować pierwszy występ w ligowej "11" za kadencji obecnego szkoleniowca Marcina Chmiesta.

Artur Płatek, szkoleniowiec Cracovii karnie oglądał mecz z trybun. Ale i z tej wysokości nie dostrzegł gola "Pasów". Gospodarze nie strzelili już bramki ob blisko 450 minut!

Przed przerwą obie drużyny miały po jednej dobrej okazji na gola. Arce w 22. minucie mógł dać prowadzenie Michał Łabędzki, ale piłka, którą przerzucił na bramkarzem, minęła słupek. Niespełna kwadrans później Norbert Witkowski doskonale obronił strzał głową Pawła Nowaka. Powodzenie nie przyniosły ponadto uderzenia zza pola karnego Bartosza Ławy i Damiana Nawrocik.

Po zmianie stron jako pierwszy zaatakował Tomasz Sokołowski. Strzał, który zwieńczył jego solową akcję, nie sprawił jednak kłopotów Marcinowi Cabajowi. Na kwadrans przed końcem gry bohaterem mógł zostać Chmiest. "Główkę" napastnika najpierw obronił bramkarz Cracovii, a kilka chwil później w pojedynku sam na sam z golkiperem napastnik Arki przestrzelił! W 63. minucie niezłą sytuację miał Nawrocik, ale on również chybił.

Gospodarze po przerwie nie oddali żadnego celnego strzału. Witkowski mógł się jedynie wykazać czujnością przy dośrodkowaniach. najgroźniejsze uderzenie, po godzinie gry Dariusza Pawlusińskiego z rzutu wolnego poszybowało nad poprzeczką.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 2:1 (2:0), Polonia Warszawa - Piast Gliwice 1:0 (0:0), GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:0 (1:0), Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0), Polonia Bytom - Lech Poznań 1:1 (0:0), Odra Wodzisław - Wisła Kraków 0:2 (0:0), Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (1:0).

Sędziowie to oszuści!!!
    Co się teraz porobiło! Nawet normalnie meczu nie można kupić!

• 0 0

• kupiłem dużego lotka

i nietrafiłem,tam sie porobiło!

• 0 0

• 3 pkty były blisko ale nie ma tragedii ;)