Tenisowe tradycje rodziny Pieczonków

10-letni mistrz Polski krasnali z Lechii Gdańsk

Filip Pieczonka w Piotrkowie Trybunalskim zdobył mistrzostwo Polski 10-latków w singlu i wicemistrzostwo w deblu. fot. Łukasz Tokarski /lukasztokarski.pl

Filip Pieczonka został mistrzem Polski krasnali w tenisie ziemnym. 10-latek GTT Lechii triumfował w singlowym turnieju w Piotrkowie Trybunalskim. Natomiast w rywalizacji deblowej zajął 2. miejsce wspólnie z Adamem Kuligiem (Legia Warszawa). Gdańszczanin z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje, które zapoczątkował jego dziadek, były prezes i trener GTT Lechii - Leszek. Do 2008 roku na kortach przy Traugutta odbywał się turnieje memoriałowe ku jego pamięci.

W zawodach rozegranych na kortach w Piotrkowie Trybunalskim udział wzięło 60 utalentowanych tenisistów z całej Polski. Rywalizacja w turnieju chłopców zakończyła się triumfem Filipa Pieczonki z GTT Lechii.

Młodziutki gdańszczanin z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje. Zawodnik jest wnukiem reprezentanta Polski w piłce ręcznej i zawodnika gdańskiej Spójni, a następnie prezesa GTT Lechii Leszka Pieczonki, który zmarł w 1992 roku. Do 2008 roku odbywały się turnieje memoriałowe ku jego pamięci.

W tenisa grał także syn Leszka - Maciej Pieczonka, który obecnie w świat tej dyscypliny już jako szkoleniowiec wprowadza syna Filipa.

W mistrzostwa "krasnali" gdańszczanin wygrał, nie tracąc w żadnym ze spotkań więcej niż trzech gemów. Po drodze do finału w singlu ograł czterech rywali. O końcowy triumf zmierzył się z Olafem Pieczkowskim z ST RP Sport Olsztyn, którego pokonał 4/1, 4/0. W turnieju startował także zawodnik SKT Sopot Wiktor Pedrycz, który odpadł już w pierwszej rundzie grając przeciwko Igorowi Sobczykowi.

Zobacz pełne wyniki singla chłopców (.PDF)

Pieczonka doszedł także do finału debla grając wspólnie z Adamem Kuligiem z Legii Warszwa. Tam musieli jednak uznać wyższość pary Pieczkowski - Gabriel Matuszewski .

Wśród dziewcząt triumfowała Magdalena Świerczyńska z UKT Winner Kraków, która w finale pokonała zawodniczkę OTC Warszawa Laurę Koralnik.

Po pierwszych grach odpadły z rywalizacji Dalia Zakrzewska z SKT Sopot i Angela Kisiel z Floty Gdynia. Do drugiej rundy doszły natomiast Paulina Nasuta z GAT Gdańsk i Weronika Janiszek z NST Gdańsk.

Zobacz pełne wyniki singla dziewcząt (.PDF)

W rozgrywkach deblowych do półfinału dotarła Nasuta występująca wspólnie z zawodniczką NST Tczew Darią Górską. Uległy jednak szczecińsko-poznańskiej parze Maria Szymańska - Matylda Braziewicz.