Spójnia umacnia się na dnie granatowych

23 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
W piątym meczu z rzędu gdyńska defensywa zainkasowała ponad 30 bramek. W piątym meczu z rzędu gdyńska defensywa zainkasowała ponad 30 bramek.

Aż na sześć dni, od 21 do 26 listopada została rozłożona 11. kolejka PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Spójnia Gdynia coraz bardziej grzęźnie na dnie grupy granatowej. W czwartek przegrała mecz, który miał stawkę aż 4 punktów, z Zagłębiem w Lubinie 26:36 (12:19). W sobotę o godzinie 17 również na wyjeździe, z Meblami Wójcik Elbląg zmierzą się szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Oni też nie mogą pozwolić sobie na porażkę, jeśli nie chcą na dobre zostać w dole wśród pomarańczowych.

ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz, Małecki - Stankiewicz 3, Bondzior 2, Przysiek 9, Kużdeba 1, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 1, Czuwara 3, Pietruszko 1, Moryto 7, Dawydziuk 3, Da Silva Mollino 2

SPÓJNIA: Zimakowski, Michalczuk - Lisiewicz 2, Ćwikliński 1, Kamyszek 2, K.Pedryc 1, Kirilenko 4, Jamioł 3, Brukwicki 1, Rychlewski 5, P.Pedryc 4, Dworaczek, Marszałek 3

JEWGEN KRAWCZENKO KOLEJNYM WAŻNYM ZAWODNIKIEM SPÓJNI WYELIMINOWANYM Z GRY PRZEZ KONTUZJĘ

Większość meczów w tym sezonie Spójnia przegrywała w ostatnim kwadransie, bądź w końcówce. W Lubinie grano według innego scenariusza. Już inauguracyjny kwadrans Zagłębie wygrali 10:5. Podopieczni Marcina Markuszewskiego ruszyli do odrabiania strat, ale animuszy starczyło im tylko, by sprowadzić wynik do 11:13 i 12:14. Natomiast całkowicie ten wysiłek, związany z pościgiem gdynianie zmarnotrawili w pięciu ostatnich minutach przed przerwą, gdy stracili 5 bramek bez żadnej zdobytej własnej.

Siedem bramek różnicy po pierwszej połowie ustawiło grę także po przerwie. Goście szybko poprawili na 29:18, w czym największa zasługa Dawida Przysieka. 9. i jak się później okazało ostatnia bramkę w tym spotkaniu ten rozgrywający Zagłębia zdobył właśnie w 45. minucie.

W ostatnim kwadransie miejscowi pilnowali już tylko wysokiej przewagi. Dwukrotnie udało im się odejść na 12 trafień przewagi (30:18, 34:22). Przy tym ostatnim rezultacie nastąpił ostatni zryw Spójni. Gdynianie zaliczyli cztery skuteczne rzuty z rzędu. Jednak nawet przy rezultacie 34:26 nie mogli marzyć odwróceniu kolei spotkania, gdyż do końca gry pozostało niespełna 2 minuty. Zresztą dwie ostatnie udane akcje tego wieczoru należały do gospodarzy.

Jako że grały drużyny z tej samej, granatowej grupy to mecz miała wartość aż 4 punktów. Przypomnijmy, że całkowity dorobek gdyńskiego beniaminka to 3 punkty. Zostały one zdobyte 30 września, gdy Spójnia pokonała u siebie outsidera drugiego grupy - Sandrę Spa Pogoń Szczecin 24:18. Wówczas kluczem do sukcesu była defensywa. Natomiast mecz w Lubinie był piątym z rzędu, w którym ekipa trenera Markuszewskiego stracił ponad 30 bramek.

TAK RELACJONOWALIŚMY JAK NA RAZIE JEDYNE ZWYCIĘSTWO SPÓJNI GDYNIA W PGNIG SUPERLIDZE

Wobec kontuzji nie będzie łatwo zmienić ten stan rzeczy. A już 28 listopada, w Gdyni mecz z PGE Vive Kielce.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 1 1 0 9 260:301 7
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-26

Wyniki 11 kolejki

• Meble Wójcik Elbląg - WYBRZEŻE GDAŃSK 18:29 (9:13)
  • Zagłębie Lubin - SPÓJNIA GDYNIA 36:26 (19:12)
  • Vive Kielce - Chrobry Głogów 46:23 (21:11)
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 27:18 (18:6)
  • Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 23:31 (9:14)
  • KPR Legionowo - Gwardia Opole 21:21 (8:13) karne 5:4
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 29:35 (11:18)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz 28:17 (14:9)

• tylko pytanie (4)

ile osób będzie chciało oglądać wciąż przegrywający zespół...

• 7 3

• (2)

to przyjdź obejrzeć wielkie Vive KIBICU SUKCESU

• 1 5

• dzieciaku (1)

chodziłem jeszcze na Spójnię w Gdańsku i w Gdyni na I ligę, teraz też staram się chodzić na wszystkie mecze...

Jakie sukcesy? jacy kibice sukcesu?

Piłeś - nie pisz!

• 1 2

• "wciąż przegrywający zespół"
          tak tylko KIBIC SUKCESU może pisać o beniaminku z malutkim jak na superligę budżetem i młodymi chłopakami co się dopiero uczą gry ze starymi wygami

• 3 3

• Ale tobie nikt nie każe ich oglądać, pozwól oglądać tym którzy chcą ;)

• 1 1

• KIEDY??? (1)

kiedy rozwiążą Spójnie? Nic nie wnoszą do rozgrywek. Nie lepiej będzie klub Pana Markuszewskiego rozwiązać a zawodniką dać szansę na znalezienie lepszego klubu? I przynajmniej byliby pod ręką trenera bardziej doświadczonego w Superlidze niż Pan M. W żaden sposób nie chciałbym tu urazić nikogo z Spójnii ale ja jako stały kibic daje pomysł co zrobić z faktem, że wiszą od kilku meczy na końcu tabeli.

• 3 3

• STAŁY KIBIC - dobry żart
      jeśli chcesz rozwiązać klub na który chodzisz to żaden z ciebie kibic
      to jest sport i ktoś musi być ostatni ale to nie powód na likwidacje klubu
      Napisz na stronach piłkarzy nożnych i ręcznych Pogoni Szczecin że muszą rozwiązać klub bo są ostatni w ekstraklasie

• 1 3

• (2)

Może niektórzy uważają że pora rozwiązać ten klub..ale dlaczego? niech każdy się zastanowi czy każdy zespół z superligi jak startował to odrazu miał same wygrane ? NIE.. dajmy szanse młodym, uzdolnionym chłopakom, którzy dopiero weszli na ten szczebel wykazać się. Ja wiem że jeszcze będę jedna z najlepszych drużyn. Życzę im powodzenia i zawsze trzymam kciuki ;) uczcie się, trenujcie dla samych siebie, a w kolejnych sezonach będziecie najlepsi !!

• 3 2

• (1)

Co wy macie do tego trenera ? Jest młody, okej popełnia błędy. Rozumiem że każdy był doświadczony od samego początku ? Może zamiast na niego pisać co robi złe to piszcie co ma poprawić? Przeczyta, przemysli i będzie coś działał w tym kierunku

• 2 5

• u nas pojęcie młody jest źle interpretowane! Młody a juz prowadzi ten zespół parę sezonów ale błędy wielbłądy popełnia!

• 2 0

• A co by było gdyby

Jeśli są tutaj stali kibice i osoby które uczestniczą w meczach a także oglądają inne zespoły to wiedza ze każda drużyna potrzebuje czasu żeby się rozegrać. Trener do zmiany i tu się zgodzę potrzebny ktoś doświadczony. A im trzeba dać szanse i wspierać. Są młodzi i może nie w tej ale w innej drużynie i na pewno wysoko uplasowanej znajda miejsce.