Świetny występ judoków w Pucharze Polski

8 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Jedenaście medali zdobyli trójmiejscy judocy podczas zawodów Pucharu Polski juniorów. Zachowali stuprocentową skuteczność bowiem w Bydgoszczy mieliśmy łącznie jedenastu reprezentantów. Żaden z nich nie wrócił bez medalu! W kategorii powyżej 100 kilogramów zwyciężył Przemysław Szuta z Galeonu Gdynia. Cztery srebrne i sześć brązowych krążków dorzucili łącznie jego klubowi koledzy oraz zawodnicy z gdańskich: AZS AWFiS, Wybrzeża i Conrada. To dobry prognostyk przed kwietniowymi mistrzostwami kraju w tej kategorii wiekowej.

Podczas dwudniowych zawodów w Bydgoszczy na tatami pojawiło się w sumie 153 zawodników 53 zawodniczki. Łącznie walczono w piętnastu kategoriach wagowych. Trójmiasto reprezentowało łącznie jedenastu zawodników z czterech klubów.

Żaden z nich nie wrócił bez medalu, ale na najwyższym stopniu podium stanął tylko Przemysław Szuta. Reprezentant Galeonu Gdynia triumfował w najcięższej kategorii, która była dla Trójmiasta najbardziej udana. W finale Szuta pokonał bowiem Michała Dudka z Wybrzeża Gdańsk, który wcześniej w turniejowej drabince również poradził sobie z dwoma rywalami.

W najcięższej kategorii dobrze spisały się również nasze judoczki. Dopiero w finale porażki doznała Katarzyna Madejewska z AZS AWFiS, która wcześniej w półfinale odprawiła Anitę Formelę z Conrada Gdańsk. W pojedynku o najwyższy stopień podium uległa Darii Tymann z Czarnych Bytom.

Ze srebrnymi medalami wrócili także Kamil Kotlik z Conrada i Anna Isenko z AZS AWFiS. Kamil w finale do 81 kg przegrał z Sebastianem Marcinkiewiczem z Gwardii Wrocław, zaś Anna musiała uznać wyższość Marty Wykupil z KS Judo Cechowice-Dziedzice.

W medalowej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Gwardia Wrocław. Ze względu na wyrównany poziom pomiędzy klubami wystarczył do tego jeden złoty i dwa srebrne medale. Z trójmiejskich klubów najwyżej został sklasyfikowany Galeon, który zajął 6. miejsce. Pośród 34 drużyn 16. lokatę zajął AZS AWFiS, na 20. pozycji uplasował się Conrad, a na 21. Wybrzeże.

Dobre wyniki trójmiejskich judoków w Bydgoszczy to budujący prognostyk przed nadchodzącymi mistrzostwami Polski juniorów. Turniej od 1 do 3 kwietnia rozegrany zostanie w Kątach Rybackich.