118 sekund ustawiło mecz w Toruniu

Krzysztof Klinkosz
22 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca na początku sesji wyjazdowej pokonali TKH Nestę Toruń 5:2 (3:0, 1:0, 1:2). Mecz ustawiły szybko strzelone bramki w pierwszej tercji. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Tor-Toru. W niedzielę gdańszczanie zmierzą się w Oświęcimiu z Unią, która lideruje w grupie B PLH.

TKH NESTA: Plaskiewicz; Chrzanowski - Kubat, Koseda - Buril, Talaga - Lidtke, Pietras - Gimiński; Bomastek - Bomba - Dołęga, Kuchnicki - Winiarski - Marmurowicz, Wieczorek - Chyliński - Minge, oraz Porębski, Kalinowski.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, B.Wróbel - Skrzypkowski, Maciejewski - Wróblewski oraz Benasiewicz; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Mac.Rompkowski - M.Wróbel - Chmielewski.

0:1 Jankowski as. Furo (4.11)
0:2 Chmielewski as. M.Wróbel, Mac. Rompkowski (5.08)
0:3 Rzeszutko as. Steber, Skutchan (6.03)
0:4 Chmielewski as. Mac.Rompkowski (34.37)
1:4 Bomba as. Bomastek, Kubat (40.25)
1:5 M.Wróbel as. Chmielewski (50.09)
2:5 Bomastek as. Bomba, Dołęga (52.59 w przewadze)

1' Gdańszczanie rozpoczęli od ataków, Roman Skutchan strzelał jednak prosto w Plaskiewicza, za chwilę swojej szansy szukał Milan Furo, który dołączył do zespołu po kontuzji. Do Torunia pojechał również Josef Vitek. Czeski napastnik nadal jednak nie jest zdolny do gry.

2' Widać, że hokej w Toruniu przeżywa kryzys, mecz obserwuje, razem z dziennikarzami, około setka widzów a kilkunastoosobowa grupa z Gdańska prowadzi doping.

3' Zamieszanie pod bramką TKH jednak ani Marek Wróbel, ani Maciej Rompkowski nie trafiają do bramki.

5' Przemysława Odrobnego próbował zaskoczyć Arkadiusz Marmurowicz, jednak gdański bramkarz był na posterunku. Gdańszczanie wyprowadzili szybką kontrę, Krążek przejął Furo, podał do tercji neutralnej do Wojciecha Jankowskiego a ten od środka lodowiska prowadził krążek i przyspieszał z każdym metrem, Mimo, że był faulowany wygrał pojedynek z Plaskiewiczem i było 1:0

6' Ofensywa gdańszczan trwała nadal tym razem po składnej akcji trzeciego ataku na 2:0 podwyższył Aron Chmielewski

6' Po tym jak gdańszczanie w ciągu niespełna minuty strzelili dwie bramki trener TKH wziął czas.

7' Znów nie minęła minuta a gdańszczanie strzelili trzecią bramkę. Teraz przypomniał o sobie pierwszy atak bramkę po dobitce krążka odbitego od Plaskiewicza zdobył Jarosław Rzeszutko.

9' Mogło być 4:0 jednak Chmielewski z bliska nie trafił do pustej bramki.

12' Gospodarze starają się konstruować akcje zaczepne ale rzadko kończą się one strzałem.

14' Kara dla TKH siada Bartłomiej Bomba, gdańszczanie w przewadze, "siedzą" w tercji gospodarzy, jednak kolejne bramki nie padają.

17' Kara dla Energi Stoczniowca siada Furo.

18' kara dla TKH siada Przemysław Bomastek.

18' Strzał z daleka Vladimira Burila bez problemu broni Odrobny.

20' Znów przypomniał o sobie pierwszy atak, jednak tym trazem Skutchan i Jan Steber z bliska uderzali w Plaskiewicza.

20' Kara dla TKH siada Dołęga.

20' Koniec pierwszej tercji TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec 0:3.

21' Druga tercja również rozpoczęła się od ataków gdańszczan.

23' Kontra Rzeszutki i Stebera powstrzymana przez gospodarzy.

24' Kara dla Energi Stoczniowca siada Rzeszutko.

25' Szansę na kontrę zmarnował Dawid Maciejewski za późno startując do krążka.

26' Jarosław Dołęga zagrywał przed bramkę Odrobnego ale nikt nie wyszedł do podania, za chwilę Zoltan Kubat groźnie strzelał z daleka ale Odrobny odbił krążek.

27' Kara dla Energi Stoczniowca siada Paweł Skrzypkowski.

28' Z dystansu strzelał Dołęga, zasłonięty Odrobny obronił instynktownie.

30' Steber z daleka w długi róg ale obok bramki. Po okresie przewagi optycznej gospodarzy gdańszczanie atakują coraz częściej.

31' Kara dla TKH siada Buril.

32' Strzał Marka Wróbla grzęźnie w nogach obrońców TKH za chwilę jego starszy brat niecelnie podaje i gospodarze wychodzą z zamka.

33' Odrobny broni sytuację sam na sam z Burilem, za chwilę na bramkę gdańską strzela Dołęga.

34' Ziółkowski strzelał z bliska, jednak krążek zdołał odbić nad poprzeczkę bramkarz TKH.

35' Gdańszczanie nadal atakują. Na 4:0 z bliska podwyższa Aron Chmielewski.

37' Jankowski wyszedł z szybką kontrą jednak tuż przed bramką TKH został zablokowany.

39' Steber świetnie wyłożył krążek Rzeszutce, ale reprezentant Polski na pełnej prędkości uderzył tylko w parkany Plaskiewicza.

40' Koniec drugiej tercji po 40 minutach gdańszczanie prowadzą 4:0. W drugiej odsłonie podopieczni Andrzeja Słowakiewicz nie forsowała już takiego tempa jak w pierwszej tercji. Dzieki temu gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji. Bardzo dobrze zachował się w nich gdański bramkarz, który miał prawo być nie rozgrzany gdyż w pierwszej tercji zbyt wielu okazji do interwencji nie miał. Przemysław Odrobny kilka razy wybronił sytuację sam na sam. wystarczyło jednak aby goście tylko na chwilę zwiększyli tempo gry i poprawili dokładność podań aby zdominować wydarzenia na lodowisku.
Po kilku minutach takich ataków, pod koniec drugiej tercji gdańszczanie za sprawą Arona Chmielewskiego podwyższyli na 4:0.

41' Zaledwie 25 sekund gry w trzeciej tercji wystarczyło gospodarzom do strzelenia pierwszego gola. Odrobnego pokonał Bartłomiej Bomba i jest 1:4.

42' Gdańszczanie podtrażnieni strata bramki zaatakowali odważnie wypracowali kilka sytuacji ale bez efektu bramkowego.

44' najlepsza okazję do podwyższenia zmarnował Roman Skutchan, ktory nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Plaskiewiczem, bramkarz gospodarzy poruszył jednak bramkę co nie spotkało się z reakcją arbitra.

45' Kara dla Energi Stoczniowca siada Rzeszutko.

45' Torunianie wyprowadzają coraz więcej groźnych akcji jednak Odrobny jest na posterunku.

48' Kara dla TKH siada Bomastek

50' Do pustej bramki nie trafia Marek Wróbel.

51 Młodszy z braci Wróbli zrehabilitował się jednak za moment. Aron Chmielewski wyłozył mu krążek przed bramkę a środkowy trzeciego ataku nie dał szans Plaskiewiczowi i podwyższył na 5:1.

52' Kara dla Energi Stoczniowca siada Rzezutko.

53' Kara dla Energi Stoczniowca siada Skrzypkowki.

53' Gospodarze wykorzystując przewagę liczebna zaatakowali, kiedy już Jarosław Rzeszutko wyszedł z ławki kar w zamieszaniu krążek do siatki skierował Przemysław Bomastek 2:5.

55' Po krótkim spięciu z Chmielewskim na ławkę kar powędrował Tomasz Chyliński.

55 Gdańscy obrońcy w ostatniej chwili blokują kontrę Bomastka.

57' Gdańszczanie w końcówce ponownie zaatakowali. sędzia przerywa grę po tym jak krążek uderzył w maskę Plaskiewicza po strzale M.Wróbla.

58' na lodzie starli się Paweł Benasiewic i Przemysław Bomastek obaj wędrują na ławkę kar.

60' Koniec meczu Energa Stoczniowiec pokonała w Toruniu TKH Nestę 5:2.

Tabela wprowadzona: 2010-01-23
Pozostałe wyniki 40 kolejki PLH: Grupa A - GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 (3:1, 1:0, 0:1), JKH GKS Jastrzębie - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 5:4 po karnych (0:2, 2:1, 2:1, d. 0:0, k. 2-1), Grupa B - KTH Krynica-Zdrój - Aksam Unia Oświęcim 2:7 (1:2, 0:3, 1:2).

• (3)

i ten wynik potwierdza że słuszna jest linia partii !

• 0 0

• i jaśnie wielmożnego prezesa na czele

• 1 0

• zwłaszcza jak sie strzela gole w CZWARTEJ TERCJI !!! -brawo ! pismaki ... brawo !

• 0 1

• .... :)))) - od kiedy to 41 minuta jest w czwartej tercji.... o ile wiem to hokej trwa przez TRZY ! tercje po 20 minut czystej

gry ! - kazda. pozdro !

• 2 0

• (5)

"21:10 Bardzo mocny i bardzo niecelny strzał Kosteckiego" - :), prawie sie udalo

• 16 0

• (1)

bardzo mocny ? jak na niego czy w ogóle ? :)

• 6 2

• "- Kostecki z niebieskiej dobrze broni Plaskiewicz(30min.) " sie nam Artur rozstrzelał :)

• 14 0

• (2)

ha ha brawo artur brawo:D oby tak dalej może kiedys trafisz chociażby w światło bramki :D życzymy powodzenia :D