Koszykarze Asseco Gdynia drugi raz zainkasowali setkę. Porażka w Dąbrowie Górniczej

22 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Koszykarze Asseco Gdynia wysoko przegrywają z czołowymi drużynami PLK. Na zdjęciu: Filip Put (nr 30), Jakub Garbacz (21) i trener Przemysław Frasunkiewicz. Koszykarze Asseco Gdynia wysoko przegrywają z czołowymi drużynami PLK. Na zdjęciu: Filip Put (nr 30), Jakub Garbacz (21) i trener Przemysław Frasunkiewicz.

Koszykarze Asseco Gdynia na otwarcie 12. kolejki PLK przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza aż 74:101 (25:20, 15:30, 21:25, 13:26). Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza po raz drugi w tym sezonie stracili więcej niż 100 punktów. Równorzędnym rywalem byli w piątkowy wieczór przez niewiele ponad kwadrans. W całym spotkaniu oddali z gry aż 20 rzutów mniej, a z wolnych mieli zaledwie 50 procent skuteczności. Gospodarze co najmniej do soboty będą liderem tabeli.

W SOBOTĘ MECZ 12. KOLEJKI PLK W HALI 100-LECIA SOPOTU

MKS: Shelton 26 (2x3, 10 zb.), Wołoszyn 14 (2x3, 7 as., 6 zb.), Broussard 13 (1x3, 6 as.), Pamuła 8 (2x3), Gabiński 2, oraz Kowalenko 9 (2x3), Mladenović 13, Kucharek 6 (6 zb.), Novak 9 (1x3), Wieczorek 1

ASSECO: Put 12 (1x3), Szubarga 11 (3x3), Garbacz 11 (3x3), Ponitka 10, Wyka 4 oraz Żołnierewicz 12 (2x3), Witliński 6, Szczotka 6 (6 zb.), Kołodziej 2, Jankowski, Kamiński, Leszczyński

Początek meczu nie zapowiadał aż takiego pogromu. Co prawda w ciągu 54 sekund otwierających grę Piotr Pamuła dwukrotnie zaskoczył celnymi rzutami za trzy punkty, ale Asseco uporządkowało szyki defensywne i zebrało się do walki.

Od wyniku 4:8 trafił Marcel Ponitka, a następnie efektownymi wsadami akcje kończyli: Filip PutJakub Garbacz, dając pierwsze prowadzenie tego dnia gościom (10:8).

Wyrównana gra trwała do wyniku 20:20. Ostatnie sekundy inauguracyjnej kwarty znów należały do Asseco. Wygraną tej odsłony zapewniły rzut Piotra Szczotki oraz "trójka" Przemysława Żołnierewicza.

Niestety, dobra skuteczność skończyła się wraz z rozpoczęciem drugiej kwarty. Na pierwszej w niej punkty z gry podopieczni Przemysława Frasunkiewicza czekali blisko 4 minuty. Jednak MKS też nie grał dobrego meczu. Dlatego gdy przełamał niemoc drużyny Put, było jeszcze prowadzenie 30:28.

Na dobre Asseco stanęło po "trójce" Garbacza na 35:32 w 16. minucie. Dąbrowianie zdobyli 13 punktów z rzędu. Punktowali zwłaszcza skrzydłowi: D.J. SheltonWitalij Kowalenko. Tym samym na przerwę gospodarze zeszli z prowadzeniem 50:40.

Po zmianie stron Asseco szybko starało się zniwelować straty. Zza łuku trafili: Krzysztof Szubarga i Put, ale nie udało się zbliżyć bardziej niż na 5 punktów. Od wyniku 54:49 ponownie do głosu doszli wiceliderzy tabeli. W 27. minucie odskoczyli już na 69:50. Regularnie punktującego Shetltona (skończył mecz z double-double) wsparli w tym okresie "trójkami": Bartłomiej WołoszynAaron Broussard.

Na początku ostatniej odsłony gry gdynianie potrzebowali ponad 3 punktów, by ruszyć wynik. W tym czasie MKS po raz pierwszy oddalił się na ponad 20 punktów (82:61), poprawiając celny rzutów za linii 6.75 do dziesięciu. Taki obrót sprawy najwyraźniej załamał przyjezdnych. Już do końca meczu nie odzyskali rytmu w ataku, a i w defensywnie nie było lepiej. Szkoleniowiec sprawdził na parkiecie całą "12" zawodników.

Niewiele to dało. Z gry Asseco oddało aż o 20 rzutów mniej od rywali (52:72). Miało też kłopoty na linii rzutów wolny. Trafiało zaledwie co drugą drugą próbę (9 z 18).

Do setnego punktu mógł dobić miejscowy rezerwowy Patryk Wieczorek, ale wykorzystał tylko jednego wolnego. "100" pękła ostatecznie na 4 sekundy przed ostatnią syreną po akcji Macieja Kucharka, do którego podawał Wieczorek.

Po raz drugi w tym sezonie Asseco straciło więcej niż 100 punktów. Poprzednio ta przykrość spotkała gdynian na własnym parkiecie, gdy 13 listopada ulegli Anwilowi Włocławek 89:109.

Po zwycięstwie na otwarcie 12. kolejki MKS zastąpił właśnie Anwil na szczycie tabeli. Jednak dotychczasowy przodownik swój mecz zagra w sobotę.

PIERWSZY RAZ W TYM SEZONIE ASSECO STRACIŁO PONAD 100 PUNKTÓW W MECZU Z ANWILEM. PRZECZYTAJ RELACJĘ

17 Legia Warszawa 13 0 13 942:1130 13 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-27

Wyniki 12 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 101:74 (20:25, 30:15, 25:21, 26:13)
  • Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 109:82 (30:22, 37:17, 20:26, 22:17)
  • Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno 88:93 (25:17, 19:27, 26:24, 18:25)
  • AZS Koszalin - Legia Warszawa 84:76 (17:15, 27:18, 12:15, 28:28)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 (20:20, 14:23, 24:18, 12:24)
  • Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 72:78 (20:20, 17:23, 19:16, 16:19)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (19:18, 27:27, 24:20, 22:15)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 78:93 (24:25, 14:23, 18:19, 22:26)

Opinie (18)

• Szkoda mi Frasunkiewicza (5)

Granie samymi Polakami przeciwko takim zawodnikom jak Shelton czy Broussard to jak ściganie się Syrenką z BMW. A potem jeszcze niektórzy mają pretensje że nie wygrałeś...

• 17 14

• maluszek

za taką kasę to i ja mogę być twoją syrenką

• 5 1

• faktycznie shelton i brusard to poziom NBA (1)

haahaa

• 4 0

• w porównaniu do naszych przeciętniaków na pewno

Gdyby Franz miał choć jednego zawodnika klasy Sheltona to powalczyłby o medale.Oglądałem mecz i nasi przy Sheltonie wyglądali jak niepełnosprawni ruchowo.

• 4 5

• (1)

za marzenia o "polskiej drużynie " trzeba płacić frycowe (albo płacić za sałatkę bałkańsko - amerykańską))). taki pomysł miałby szanse gdyby stworzyć ekipę z "hiszpańskich" polaków podpartą szubim i paroma naszymi najwaleczniejszymi a tak trzeba się cieszyć ze nie jest gorzej. Franza nie jest mi szkoda bo za entuzjastycznie podchodził do pomysłu z góry skazanego na porażkę ale w jakim innym klubie pozwoliliby mu być primero treneiro)))) i on dobrze o tym wie

• 7 1

• Myśle że po tym sezonie może dostač szansę w poważnym klubie.

Ci co znają się na koszykówce widzą jak dobrą robotę robi w Gdyni.Nawet wczoraj do pewnego momentu nawiazywali walkę z dužo silniejszym rywalem.

• 3 4

• Super!!! Nareszcie (4)

Piękny wynik! Cudowny, oby tak dalej.
    Przebudzenie Asseco....dobre (patrz poprzednie wypociny o śmiesznym klubiku)