Koszykarze Trefla mocno rozczarowali

23 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Właściwie tylko Jakub Karolak mógł zejść z parkietu Hali 100-lecia w miejscowych szeregach z podniesionym czołem. Jego "eval", czyli wskaźnik efektowności był na zbliżonym poziomie do najlepszych w GTK: Quintona  Hookera i Jonathana Williamsa. Właściwie tylko Jakub Karolak mógł zejść z parkietu Hali 100-lecia w miejscowych szeregach z podniesionym czołem. Jego "eval", czyli wskaźnik efektowności był na zbliżonym poziomie do najlepszych w GTK: Quintona  Hookera i Jonathana Williamsa.

Koszykarze Trefla Sopot bardzo rozczarowali w 12. kolejce PLK. W Hali 100-lecia przegrali z GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18). Żółto-czarnych w pojedynku z przedostatnią drużyną tabelą pogrążyła kiepska skuteczność rzutowa zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie. Nawet z wolnych wykorzystywali średnio co drugą próbę.

TREFL: Karolak 21 (3x3, 6 zb.), Love 13 (1x3), Marković 9, Zack 6 (11 zb.), M.Kolenda 4 oraz Dylewicz 10, Ł.Kolenda 7, Śmigielski 2, Stefański 2

GTK: Williams 24 (2x3), Hooker 16 (2x3, 9 as.), Morgan 9 (8 zb.), Piechowicz 6, Salomonik 5 (1x3) oraz Ratajczak 10, Skibniewski 6 (2x3), Palyza 5 (1x3), Radwański 3 (1x3), Zmarlak 2

GTK LUBI GRAĆ Z TRÓJMIEJSKIMI KLUBAMI. W LISTOPADZIE POSTRASZYŁA W GDYNI ASSECO

GTK Gliwice przed przyjazdem do Sopotu wygrał tylko dwa mecze, w dodatku z rywalami, którzy są jego sąsiadami na dole tabeli. Co ciekawe oba zwycięstwa zainkasował na wyjazdach. 29 października pokonał w Warszawie Legię 88:78, a 15 listopada okazał się lepszy od AZS w Koszalinie 97:90. Udało się temu zespołowi także postraszyć w Gdyni Asseco, gdzie przegrał dopiero w ostatniej minucie 80:84. Jednak w Treflu pytanie na sobotę brzmiało nie, kto wygra, a w jakich rozmiarach odniosą sukces miejscowi?

- To drużyna z miasta, w którym zaczynałem przygodę z koszykówką. Z tego powodu starcie z GTK jest dla mnie wyjątkowo ważne i też trochę sentymentalne, bo grałem z wieloma osobami, które dziś pracują w tamtym klubie - dodawał Marcin Stefański.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ PRZEDMECZOWYCH ZAPOWIEDZI MARCINA STEFAŃSKIEGO

To wszystko wraz z przedświątecznym nastrojem, a także zlokalizowaniem meczu w Hali 100-lecia Sopotu, gdzie tradycyjnie jest mniejsza widownia niż w Ergo Arenie, a i w tym obiekcie gospodarze mają gorzej "obrzucane kosze", bo rzadko tam występują, sprawiło, że nie poznawaliśmy żółto-czarnych.

Na pierwszy celny rzut w ich wykonaniu czekaliśmy ponad 4 minuty! Jermaine Love przymierzył za trzy i wyprowadził Trefla... na prowadzenie 3:2, bo gliwiczanie początkowo też kiepsko mieli nastawione celowniki i na początku gry z ich strony drogę do kosza odnalazł tylko Maverick Morgan.

Love spróbował zatem sam wygrać ten pojedynek. Na początku 6. minuty poprawił na 5:2, a potem jeszcze trafił na 11:8. W końcówce pierwszej kwarty Amerykanina godnie zastąpił Łukasz Kolenda i to po jego akcji Trefl zapisał pierwsze 10 minut nieznacznie na plus, gdyż zakończył je prowadzeniem 17:16.

W 13. minucie Ł.Kolenda po wolnych dał wynik 21:19. Jak się okazało, było to ostatnie prowadzenie Trefla tego dnia. Rywale zdobyli 10 punktów z rzędu. Hasło do zdecydowanych ataków dał Łukasz Ratajczak, czyli center, który w sezonie 2009/10 grał dla Trefla, a ligową karierę rozpoczynał w Gdyni, w Vikingu i Kagerze. Gdy przyjezdni dołożyli w tej kwarcie trzy "trójki" (Robert Skibniewski, Kacper Radwański, Quinton Hooker), zeszli do szatni z solidną zaliczką. Prowadzili 44:29. Natomiast Hooker w przekroju całego spotkania błysnął podaniami otwierającymi kolegom drogę do kosza. Zaliczył aż 9 asyst.

M.in. dlatego po pół godzinie rezultat był jeszcze gorszy dla Trefla. Ponadto jego skuteczność z gry wynosiła zaledwie 45 procent, a w dół ciążyła jej rzuty dystansowe, gdyż na 11 prób "trójek" punktami skończyły się tylko dwie. Po trzech kwartach gospodarze przegrywali już 47:68, a wynik po 30. minutach po rzucie zza łuku ustalił Jonathan Williams.

W ostatniej kwarcie sopocianie ruszyli do odrabiania strat od wyniku 51:71. Do walki popchnął ich Jakub Karolak, zdobywając 10 punktów z rzędu dla miejscowych, w tym trafiając dwie "trójki".

Była nadzieja na happy end, gdy na niespełna 3 minuty przed ostatnią syreną, Love zmniejszył straty na 71:78. Niestety, 7 sekund później trafił Hooker, co niepotrzebnie spotęgowało zdenerwowanie w sopockich szeregach. Zaczęli mylić się ci, którzy "ciągnęli" wynik. Karolakowi sędziowie odgwizdali błąd kozłowania, a podanie Love'a przechwycił Ratajczak. Niedługo potem koszykarze GTK cieszyli się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie, ponownie odniesionego poza własnym parkietem.

NA OTWARCIE 12. KOLEJKI ASSECO GDYNIA WYSOKO PRZEGRAŁO W DĄBROWIE GÓRNICZEJ. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

17 Legia Warszawa 13 0 13 942:1130 13 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-27

Wyniki 12 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 101:74 (20:25, 30:15, 25:21, 26:13)
  • Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 109:82 (30:22, 37:17, 20:26, 22:17)
  • Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno 88:93 (25:17, 19:27, 26:24, 18:25)
  • AZS Koszalin - Legia Warszawa 84:76 (17:15, 27:18, 12:15, 28:28)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 (20:20, 14:23, 24:18, 12:24)
  • Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 72:78 (20:20, 17:23, 19:16, 16:19)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (19:18, 27:27, 24:20, 22:15)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 78:93 (24:25, 14:23, 18:19, 22:26)

Opinie (32) 1 zablokowana

• Brak słów. (3)

Co za patałachy. Jak można u siebie nie trafić połowy osobistych??
    Za takie granie z outsiderem powinni dostać kary pieniężne.