12 medali trójmiejskich lekkoatletów w halowych mistrzostwach Polski U-18 i U-20

14 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
SKLA Sopot wygrał dubletem konkurs skoku o tyczce dziewcząt do lat 18. Natalia Lewandowska i Lilly Nichols uzyskały po 3,80 m. SKLA Sopot wygrał dubletem konkurs skoku o tyczce dziewcząt do lat 18. Natalia Lewandowska i Lilly Nichols uzyskały po 3,80 m.

12 medali zdobyli trójmiejscy lekkoatleci w halowych mistrzostwach Polski do lat 18 i 20, które zakończyły się w Rzeszowie. Sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. SKLA Sopot w klasyfikacji medalowej zajął 4., a AZS AWFiS Gdańsk 5. miejsce. Na podium przedstawiciele miały też: Flota Gdynia i KL Lechia Gdańsk.

Trójmiejscy lekkoatleci należeli do czołówki podczas trzydniowych mistrzostw Polski w hali do lat 18 i 20. W Rzeszowie SKLA Sopot w klasyfikacji klubów uplasował się na 4. miejscu, zdobywając 2 złote i 3 srebrne medale, a piąty był AZS AWFiS Gdańsk (2, 1, 2).

Lepsi byli tylko: Stal LA Ostrów Wlk. (3, 0, 4), AZS KU Politechniki Opolskiej (3, 0, 2) i AML Słupsk (2, 3, 1).

Najlepszą konkurencją dla SKLA był konkurs skoku o tyczce dziewcząt do lat 18. Sopocianki wygrały dubletem. Triumfowała Natalia Lewandowska, która ustanowiła rekord życiowy, przed Lilly Nichols. Obie pokonały 3,80, z tym, że triumfatorka w pierwszej, a wicemistrzyni kraju w trzeciej próbie.

Na 1000 metrów 18-latków najlepszy był Jory Teixeira. Sopocianin złoty medal okrasił wynikiem 2:36.06.

Hubert Kozelan (AZS AWFiS Gdańsk) wraz z trenerem Maciejem Ratajczakiem. Hubert Kozelan (AZS AWFiS Gdańsk) wraz z trenerem Maciejem Ratajczakiem.
Również dwóch złotych medalistów ma AZS AWFiS Gdańsk. Maciej Megier wygrał bieg na 3000 metrów 20-latków, uzyskując 8:34.18.

Natomiast w biegu na 60 metrów w tej samej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Hubert Kozelan, który uzyskał 6.79 i jest to jego nowy rekord życiowy.

Flota Gdynia ma mistrza Polski na 600 metrów do lat 18. Na tym dystansie triumfował Karol Makiła w czasie 1:23.81.

Pozostałe medale trójmiejskich lekkoatletów w halowych mistrzostwach Polski U-18 i U-20