Lechia znów rozbita przez Śląsk

18 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Mateusza Machaja (z lewej) na początku poprzedniego sezonu bez żalu oddano do Śląska, a to właśnie ten pomocnik otworzył wynik sobotniego meczu. Mógł się wykazać z karnego, gdy sędzia odgwizdał faul Marcina Pietrowskiego (z prawej), dla którego był to pierwszy występ w ekstraklasie w tym roku. Mateusza Machaja (z lewej) na początku poprzedniego sezonu bez żalu oddano do Śląska, a to właśnie ten pomocnik otworzył wynik sobotniego meczu. Mógł się wykazać z karnego, gdy sędzia odgwizdał faul Marcina Pietrowskiego (z prawej), dla którego był to pierwszy występ w ekstraklasie w tym roku.

Lechia miała zaatakować 4. miejsce, ale oddała zaledwie dwa celne strzały i znów sromotnie przegrała ze Śląskiem. Wrocławianie, którzy w tym roku nie wygrali żadnego z dziesięciu meczów ligowych i pucharowych, w sobotę triumfowali 3:0 (1:0), a jesienią na PGE Arenie zwyciężyli przecież 4:1. Dla Jerzego Brzęczka 13. spotkanie w roli szkoleniowca biało-zielonych w ekstraklasie okazało się feralne. Szkoleniowiec zupełnie nie trafił ze składem, ani ze zmianami po tym, gdy kolejne problemy zdrowotne jeszcze bardziej przetrzebiły podstawowy skład. Na drodze gdańskiej drużyny do grupy mistrzowskiej znów pojawiły się zatem wyboje, gdyż 8. miejsce może ona stracić jeszcze w tej kolejce, a do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko dwie serie gier.

Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Ostrowski - Danielewicz, Hołota - F.Paixao, Machaj, Pich - M.Paixao
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Listkiewicz, Wójcik
Bąk - Pietrowski, Janicki, Gerson, Bougaidis - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Grzelczak - Colak
  • 61' Machaj Zmiany Grajciar
  • 82' Pich Zmiany Kaczmarek
  • 90+2 M.Paixao Zmiany Angielski
  • 46' Bougaidis Zmiany Rudinilson
  • 63' Borysiuk Zmiany Nazario
  • 80' Grzelczak Zmiany Łukasik
  • 20' Machaj karny
  • 54' Celeban
  • 86' M.Paixao
  • 38' Pawelec
  • 45' Hołota
  • 52' Rudinilson
  • 79' Grzelczak

kontuzje zmieniły skład Lechii w porównaniu z "11" z meczu z Legią na trzech pozycjach, z powodu kłopotów zdrowotnych nie zagrają: Wiśniewski, Friesenbichler i Wojtkowiak, na pozycję ofensywnego pomocnika wraca Mila (LECHIA), do ataku Colak, a prawej obronie wystąpi Pietrowski (LECHIA), dla którego jest to pierwszy mecz wiosną w ekstraklasie

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PROBLEMACH ZDROWOTNYCH W LECHII
na ławce rezerwowych Lechii zasiadają: Budziłek, Rudinilson, Łukasik, Dźwigała, Nazario, Możdżeń i Kazlauskas
Śląsk wiosną nie wygrał żadnego z ośmiu ligowych meczów, dlatego trener Pawłowski postanowił "wstrząsnąć" drużyną poprzez zmianę kapitana oraz Rady Drużyny
w "11" obu drużyn są piłkarze, którzy jeszcze niedawno grali po przeciwnej stronie, po raz pierwszy w Lechii przeciwko Śląskowi zagra Mila (LECHIA), a byłym gdańskim piłkarzem we wrocławskiej drużynie jest Machaj
(ŚLĄSK)

SEBASTIAN MILA: PROBLEMY ŚLĄSKA TO NIE MOJA WINA

dobra pogoda do gry w piłkę nożną, słonecznie, temperatura około 10 stopni Celsjusza
Równolegle prowadzimy inną relację na żywą. Od 14:30 jesteśmy na meczu półfinałowym Pucharu Polski. W Ergo Arenie grają siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk i PGE Skry Bełchatów

TUTAJ CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU PÓŁFINAŁOWEGO SIATKARZY. KOLEJNE W TYM SEZONIE STARCIE LOTOSU TREFLA I PGE SKRY
w piątek Podbeskidzie zremisowało z Wisłą 2:2, to oznacza, że jeśli Lechia pokona Śląsk, awansuje na 4. miejsce w ekstraklasie. Naszym zdaniem to najlepsza pozycja pod kątem terminarza w drugiej fazie rozgrywek

ZAGŁOSUJ, KTÓRE MIEJSCE ZAJMIE LECHIA PO SEZONIE ZASADNICZYM. ZOBACZ, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ TERMINARZ W DRUGIEJ CZĘŚCI SEZONU

obie drużyny zagrają dzisiaj z nowymi kapitanami, skoro Mila (LECHIA) wrócił to "11" to on przejął opaskę od bramkarza Bąka, natomiast M.Paixao (ŚLĄSK) decyzją trenera Pawłowskiego oddał funkcję kapitana z kolei bramkarzowi Pawełkowi
piłkarze wychodzą na prezentację, Śląsk na zielono, Lechia na biało
mimo że to mecz przyjaźni między kibicami, to na wrocławskim stadionie bardzo dużo wolnych miejsc
kapitan Śląska odczytuje apel dedykowany niepełnosprawnym, hasło "Pełny dostęp do futbolu dla niepełnosprawnych"
Mila (LECHIA) na nadgarstku ma opaskę WKS Śląsk, w tym klubie spędził 6,5 sezonu
kopnięcie pierwszej piłki w tym meczu należy do kibica na wózku
1'
mecz od środka rozpoczęła Lechia, Mila podał do Colaka
1'
do Mili (LECHIA) należy także pierwszy faul spotkania, przewrócił Hołotę (ŚLĄSK)
1'
tym razem pomocy medycznej wymaga Janicki (LECHIA)
3'
nie doszła piłka od Colaka (LECHIA) do Mili (LECHIA), przejął ją Pawełek (ŚLĄSK)
3'
F.Paixao (ŚLĄSK) wywalczył róg
3'
po dośrodkowaniu z rogu Machaja (ŚLĄSK) piłka została wybita, Mateusz jeszcze raz doszedł do piłki, ale tym razem strzelał, a piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
5'
na razie walka o środek boiska, wyrównana gra
6'
głośno z trybun "Lechia Gdańsk"
6'
oczywiście jak na mecz przyjaźni przystało kibice przemieszani ze sobą na trybunach
7'
niecelny strzał Colaka (LECHIA) z trudnej pozycji po dośrodkowaniu Mili (LECHIA)
8'
zmiana pozycji między skrzydłowymi, Grzelczak (LECHIA) operuje z prawej, a Makuszewski (LECHIA) z lewej strony
9'
atak Makuszewskiego (LECHIA) właśnie z lewego skrzydła, ściął do środka i strzelił, piłka wysoko nad poprzeczką
9'
widać zamysł taktyczny trenera Brzęczka, skrzydłowi grają z tej strony boiska, aby po zejściu do środka mieli uderzenie piłkę do uderzenia na mocniejszej nodze
11'
Lechia nastawiona na szybkie akcje, przechodzenie pod bramkę rywali jak najmniejszą liczbą podań, Śląsk coraz bardziej zmuszany do gry atakiem pozycyjnym
12'
Bąk (LECHIA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Ostrowskiego (ŚLĄSK)
12'
szybka odpowiedź Lechii, ale Mila (LECHIA) na spalonym
13'
na razie mało płynnej gry, bo sporo niecelnych podań
14'
Colak (LECHIA) faulowany przez Celebana (ŚLĄSK) w pojedynku powietrznym, około 30 metrów do bramki Śląska
15'
ładna kombinacja po wolnym, Mila (LECHIA) po ziemi przed pole karne podał do Makuszewskiego (LECHIA), a ten odegrał z pierwszej piłki do Grzelczaka (LECHIA), podanie zbyt mocne i Piotr nie zdążył, futbolówka wyszła poza boisko
17'
Lechia widzi, że gra nie klei się Śląskowi, dlatego zakłada pressing już na połowie rywala
18'
pierwszy celny strzał w tym spotkaniu, Bąk (LECHIA) bez kłopotu złapał piłkę po uderzeniu Ostrowskiego (ŚLĄSK) z około 20. metra, futbolówka skierowana w środek bramki
19'
karny dla Śląska, Pich przewrócił się o wyciągniętą nogę Pietrowskiego, obrońca Lechii najwyraźniej nie widział rywala, który wyskoczył zza jego pleców i skorzystał z tego, że może przewrócić się w polu karnym, sędzia był blisko, bez wahania pokazał na "wapno"
20'
[1:0] ŚLĄSK STRZELA GOLA z KARNEGO! Zdobywcą bramki Machaj. Bąk wyczuł intencję strzelca, rzucił się w prawy róg, ale nie sięgnął mocno uderzonej piłki
22'
Colak (LECHIA) fauluje Pawełka, który wyszedł do dośrodkowania
23'
niecelny strzał M.Paixao (ŚLĄSK)
24'
kilka statystyk, Lechia w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu, w którym jako pierwsza traciła gola, wiosną to piąta stracona bramka przez gdańszczan, piąta na wyjeździe i druga z karnego
25'
dobra akcja Makuszewskiego (LECHIA), dograł w pole karne do Mili (LECHIA), ale temu "zaplątała" się piłka pod nogami i nie zdołał oddać strzału
25'
Pawelec (ŚLĄSK) zablokował strzał Colaka (LECHIA), będzie róg dla gości
26'
złe dośrodkowanie Mili (LECHIA) z rogu, piłka zagrywana na 17. metr od bramki, a tam był Machaj (ŚLĄSK)
27'
niecelny strzał sprzed pola karnego Grzelczaka (LECHIA)
29'
celny strzał Lechii, Grzelczak (LECHIA) przepchnął Pawelca i uderzył sprzed pola karnego, zbyt lekko, by pokonać Pawełka
30'
szczęście przy Lechii, zaspał Bougaidis, który nie przejął piłki zagrywanej z połowy Śląska, M.Paixao (ŚLĄSK) na pograniczu spalonego wyszedł do pojedynku sam na sam z bramkarzem, przelobował Bąka, a piłka przeszła tuż obok słupka, mogło być 2:0
31'
strzał głową Janickiego (LECHIA), piłka spadła na górną siatkę, niemal z połowy boiska z wolnego piłkę w "16" gospodarzy wrzucił Mila (LECHIA)
33'
dla trenera Brzęczka to 13 mecz w roli szkoleniowca Lechii w ekstraklasie, ciekawe, czy jest przesądny? Na razie bilans szkoleniowca to: 6 wygranych, 3 remisy i 3 porażki
35'
Mila (LECHIA) do Colaka (LECHIA) w pole karne, Chorwat uderzył nad bramką
36'
mogło być wyrównanie, Pawełek (ŚLĄSK) obronił strzał Grzelczaka (LECHIA) w pojedynku sam na sam ze skrzydłowym Lechii
38'
Żółtą kartką został ukarany Pawelec (ŚLĄSK) po faulu na Colaku
38'
ostatnie minuty z przewagą Lechii, gdańszczanie oddali już 8 strzałów w tym meczu, 2 celne
40'
kontra Śląska 3 na 3, ale Pich (ŚLĄSK) wyszedł na spalonego i już nie próbował dojść do podania
41'
teraz inny obraz gry niż na początku spotkania, Śląsk cofnął się i teraz on szuka gry kontrą, ale częściej przy piłce jest Lechia
41'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA)
42'
róg dla Śląska
43'
trzy główki były potrzebne Lechii, by wybić piłkę po dośrodkowaniu Machaja (ŚLĄSK) z wolnego
43'
Bąk (LECHIA) obronił strzał Danielewicza (ŚLĄSK), bramkarz odbił piłkę przed siebie, dobrze asekurował Borysiuk (LECHIA), który wybił piłkę w aut
44'
pomocy medycznej wymaga Bougaidis (LECHIA)
45'
Grek zostaje na boisku
45'
Żółtą kartką został ukarany Hołota (ŚLĄSK) za faul na Makuszewskim
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Bougaidis (LECHIA) resztką sił wybił piłkę na róg, znów ma kłopoty z podniesieniem się z boiska
45+1
przypomnijmy, że Bougaidis (LECHIA) zastępuje na lewej obronie pauzującego z powodu kontuzji Wawrzyniaka
45+1
bez zagrożenia dla bramki Lechii po rogu Śląska, doszło jeszcze do zderzenia piłkarzy, najmocniej ucierpieli Hołota i Pietrowski
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA WE WROCŁAWIU 0:1
Z przebiegu pierwszej połowy najsprawiedliwszym wynikiem były remis. Statystyki strzałów celnych z gry wyrównane (po 2). Jednak Śląsk prowadzi, gdyż otrzymał karnego. Pewnie ta sytuacja, gdy sędzia odgwizdał faul Pietrowskiego (LECHIA) na Pichu (ŚLĄSK), będzie wielokrotnie analizowana, al zdania, czy arbiter podjął słuszną decyzję czy nie będą podzielone. Jednak nie po tym powinni debatować w przerwie gdańszczanie. Trener Brzęczek powinien zmobilizować zespół do skuteczniejszej walki w drugiej połowie, gdyż po tym co pokazał Śląsk do przerwy, nie jest przypadkiem, że tej wiosny gospodarze nie wygrali jeszcze spotkania. Jak na ekstraklasę to przed przerwą z obu stron było zbyt dużo prostych błędów, w tym w tak podstawowych arkanach wtajemniczenia technicznego jak przyjęcie i celne podanie.
przerwę w meczu można wykorzystać, by odwiedzić relację live z meczu siatkarzy. Lotos Trefl prowadzi z PGE Skrą Bełchatów 2:0 i tylko seta brakuje gdańszczanom, by awansować do finału Pucharu Polski

w przerwie intensywnie rozgrzewa się Rudinilson, ten piłkarz jeszcze nie grał w ekstraklasie. Czyżby to oznaczało, że zejdzie Bougaidis, a na lewą obronę przeniesie się Janicki?
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bougaidis, w jego miejsce wchodzi Rudinilson.
46'
to oznacza ciąg dalszy kłopotów Lechii w defensywie, przypomnijmy, że nie mogą grać Wojtkowiak i Wawrzyniak
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk, wrocławianie bez zmian, choć Hołota (ŚLĄSK) wrócił na boisko z obandażowaną głową
46'
Celeban (ŚLĄSK) zablokował strzał Mili (LECHIA)
47'
Rudinilson (LECHIA) debiutuje w ekstraklasie, były piłkarz Benfiki Lizbona w Lechii dotychczas rozegrał tylko 15 meczów w III-ligowych rezerwach, piłkarz ten ustawiony został na lewej obronie, choć jest nominalnie stoperem
49'
Śląsk w tym roku nie wygrał żadnego z 8 meczów ligowych i dwóch w Pucharze Polski, jednak przed meczem trener Pawłowski pocieszał się tym, że tylko 3 z tych 10 gier były przegrane
50'
w drugiej połowie Śląsk cofnięty na własną połowę, Lechia gra piłką
51'
Bąk (LECHIA) uratował Lechię, doskonale wybiegł na 18. metr i wybił piłkę spod nóg Picha (ŚLĄSK), do którego z własnej połowy podawał Machaj (ŚLĄSK)
52'
Żółtą kartką został ukarany Rudinilson (LECHIA), który brzydko faulował Hołotę
52'
kopnięcie było tam mocne, że Hołocie spadł aż z głowy bandaż, w którym zaczął drugą połowę, pamiątka po zderzeniu z Pietrowskim (LECHIA) tuż przed przerwą
54'
znów Pich (ŚLĄSK) uciekł defensywie Lechii, w ostatniej chwili wślizgiem jego strzał zablokował Janicki (LECHIA), róg dla gospodarzy
54'
[2:0] ŚLĄSK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Celeban. Zaspała defensywa Lechii przy stałym fragmencie gry. Machaj z rogu podał do Zielińskiego, którego nikt nie pilnował w narożniku pola karnego. Obrońca gospodarzy dośrodkował, a piłkę do siatki głową skierował środkowy defensor wrocławian, uderzając z pola bramkowego
55'
6 stracony gol przez Lechię, 6 na wyjeździe i 6 po stałym fragmencie gry! 2 padły po karnych, 2 po rogach, a po 1 po wolnym i... aucie
57'
na spalonym F.Paixao (ŚLĄSK)
59'
obraz gry po przerwie bez zmian, atakuje Lechia, Śląsk nastawiony na kontry
60'
o górną piłkę próbował walczyć w "16" Śląska Vranjes (LECHIA), ale ostatecznie uderzył ją... plecami, czym nie mógł zaskoczyć Pawełka
60'
Vranjes (LECHIA) jest dzisiaj najmniej widocznym piłkarzem w środkowej stronie boiska, Mila (LECHIA) stara się kreować grę, a Borysiuk (LECHIA) dobrze gra w defensywie, także mało widoczni są po przerwie skrzydłowi: Makuszewski (LECHIA) i Grzelczak (LECHIA)
60'
pomocy medycznej potrzebuje Machaj (ŚLĄSK)
61'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Machaj, w jego miejsce wchodzi Grajciar.
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borysiuk, w jego miejsce wchodzi Nazario.
63'
zaskakująca zmiana trenera Lechii, na pozycji defensywnego pomocnika grać będzie teraz Makuszewski (LECHIA), na skrzydło wszedł Nazario (LECHIA)
64'
pierwsza akcja Nazario (LECHIA), piłka trafiła do Pietrowskiego (LECHIA), a obrońca wywalczył róg
65'
po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA) niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA)
68'
niecelny strzał z dystansu Rudinilsona (LECHIA)
70'
Lechia na razie nie ma pomysłu na rozmontowanie defensywy Śląska, gospodarze oddali inicjatywę, a gdańszczanie nie potrafią tego wykorzystać
70'
wolny dla Lechii 40 metrów od bramki gospodarzy
71'
Mila (LECHIA) podał do Pietrowskiego (LECHIA), a ten wrzucił w "16", Rudinilson (LECHIA) uderzył z pierwszej piłki, ale nad bramką
71'
akcja już po drugiej stronie boiska, róg dla Śląska
71'
po dośrodkowaniu z rogu Grajciara (ŚLĄSK) gra przerwana, bo w walce o górną piłkę Hołota (ŚLĄSK) faulował Colaka (LECHIA)
72'
znów gwizdek sędziego, na spalonym M.Paixao (ŚLĄSK)
73'
błąd Gersona (LECHIA) w środku boiska i kolejna próba bezpośredniego podania z tych okolic pod bramką Bąka, całe szczęście golkiper Lechii znów ubiegł Picha (ŚLĄSK)
75'
Lechii gra nie klei się, gdyż po przerwie praktycznie nie istnieje druga linia gdańszczan, Mila (LECHIA) "gaśnie" z minuty na minutę, a Borysiuka (LECHIA) nie ma już na boisku
76'
dziwne, że kolejny mecz z rzędu szansy nie otrzymuje Łukasik, nie ma nic do stracenia, a na ławce też nie widać ofensywnych graczy, na co czeka trener Brzęczek?
78'
Błąd Pawełka, po podaniu Mili (LECHIA) Vranjes (LECHIA) niemal z linii końcowej potrafił wkręcił piłkę w bramkę, na linii bramkowej stał jednak Hołota (ŚLĄSK), który nie pozwolił na zdobycie kontaktowego gola gdańszczanom
79'
Żółtą kartką został ukarany Grzelczak (LECHIA), który faulował Danielewicza
79'
to 4 żółta kartka Grzelczaka (LECHIA), w kolejnym meczu musi pauzować
80'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Łukasik, którego wywoływaliśmy
80'
dla Łukasika (LECHIA) to pierwszy mecz w ekstraklasie od 24. kolejki i spotkania w Szczecinie
82'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pich, w jego miejsce wchodzi Kaczmarek.
82'
Pawełek (ŚLĄSK) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Rudinilsona (LECHIA)
84'
M.Paixao (ŚLĄSK) strzelił celnie głową po dośrodkowaniu Danielewicza (ŚLĄSK), dobra interwencja Bąka, Mateusz, mimo puszczenia dwóch goli, jest jednym jaśniejszych punktów Lechii we Wrocławiu
86'
[3:0] ŚLĄSK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Rozrzucona gdańska defensywa. Hołota zagrał na lewe skrzydło do Ostrowskiego, obrońca z lewego skrzydła dograł po ziemi do M.Paixao, a Portugalczyk, mimo że źle trafił w piłkę, zmieścił ją w siatce
89'
Lechia w drugiej połowie nawet bez celnego strzału, a w całym meczu oddała dwa takie uderzenia
90'
Colak (LECHIA) wywalczył róg
90'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA), Łukasik (LECHIA) złożył się do strzału z woleja z 25. metra, ale nie trafił w bramkę
90'
Janicki (LECHIA) wybił na róg piłkę po kontrze M.Paixao (ŚLĄSK)
90'
3 minuty doliczone
90+1
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Danielewicza (ŚLĄSK)
90+2
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Angielski.
90+3
na ławce Śląska trenera Pawłowski już ściska się ze swoimi współpracownikami, wrocławianie w 11 meczu wiosny odniosą pierwsze zwycięstwo
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA WE WROCŁAWIU 0:3
na środku boiska piłkarze Śląska świętują zwycięstwo, słychać okrzyki "Hej Śląsk"

Wyniki 28 kolejki

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 3:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:0
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:2 (2:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Opinie (203) ponad 20 zablokowanych

• Ba.. (3)

Czy to był ten klubik co nic w tym roku nie wygrał? ;p 1 liga wita nas a i tak co drugi tam nas będzie lał. Weekendu piękny początek ;0

• 47 39

• (1)

sprowadziliście sobie Waldusia Kiepskiego to i kiepskie macie wyniki

• 24 6

• Sprowadzają co runda 153 pilkarzy

A jak im 1-2 wypada z kadry meczowej to od razu lament i płacz. Kluby funkcjonują w oparciu o całą kadrę i druga drużynę, a ci tutaj jakoś inaczej? Oj, jeszcze daleko do profesjonalizmu...

• 8 1

• jutro wygrywa pogon i gornik i zaczyna sie walka w grupie spadkowej.

• 17 5

• (4)

Gdzie jest Wawrzyniak?

• 55 12

• Bez Wojtkowiaka, Wawrzyniaka czyli podstawowych obrońców wszystko wyglądało jak jesienia (2)

• 35 3

• (1)

Nie wiem po co zamieniac Grzelczaka z Makim pozyvjami to juz 2 mecz i te same bledy Nazario slaba zmiana. Vraniesz slaby, no i brak bocznych obroncow rozwala obrone na maxa

• 16 3

• Prócz Borysiuka to nikt na pochwałę nie zasługuje, jedyny zawodnik który zagrał na normalnym poziomie , to prawda bez skrzydłowych i bocznych obrońców nie ma gry.

• 3 1

• kontuzja po kadrze

• 4 2

• (5)

Z Sebą czy bez Śląsk nas leje bez większych problemów.
    Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie sytuacja się odwróci.
    Takim panom jak np Pietrowski, Grzelczak, Rudinilson czy Brzęczek trzeba jednak podziękować.
    W ich miejsce ściągnąć sprawdzonych piłkarzy i trenera i będzie dobrze.

• 112 19

• tylko Milę zostawić (1)

cień samego siebie, sprowadzony chyba tylko dla celów marketingowych... aby zapełnić naszą piękną PGE Arenę

• 28 8

• PL !

A może po to by wyprać kaskę .

Co miesiąc 22,5 tys euro to niezła kaska co ?

I to za taką grę !

• 9 2

• Rudinilson akurat grał nieźle (1)

Vranjes bardzo słaby, z Mili zostało tylko pół mili.

• 29 2

• ćwierć

• 17 1

• Pietrowski jak na zdjęciu walczak - takich graczy nam trzeba!

• 9 13

• To już taka tradycja, że Śląsk bije Lechię. (1)

• 84 8

• a co z Wilkiem???

• 6 8

• Najniższy wymiar kary. (2)

• 65 9

• Jak na mecz przyjaźni przystało, śląsk nas zlał. (1)

• 28 2

• prawdziwym przyjacielem jest piast

• 2 0

• (2)

No i ślizganie się skończyło.. Jeszcze tylko bęcki od Górnika Łęczna i Korony i druga ósemka.

• 83 39

• racja, racja

w pełni popieram słowa kolegi,
      I może w końcu przestaniemy pompować ten balon, jaka to Lechia jest wielka, że idziemy po mistrza itp.,
      prawda jest tak, że gramy takie samo dno, jak w rundzie jesiennej, tylko teraz mieliśmy więcej szczęścia, a przeciwnicy często prezentowali się jeszcze gorzej na tle biało-zielonych grajków ( Wisła, Legia ).

• 35 5

• nie no z gornikiem pewnie wygrana ale ze scyzorami remis bedzie sukcesem.

• 9 1

• Przełamanie!!! (1)

Nasi bracia ze Śląska w pierwszych 10 meczach rundy wiosennej ani razu nie wygrali, aż do dzisiaj, kiedy nam dokopali, że aż miło.. Lechia to taki frajer najlepszy na przełamanie!!!

• 120 9

• tak jak piszesz

..każdy cień może przełamać się na Lechii.. I to wykorzystuje! Do wymiany połowa drużyny i trener! I h... Że znowu wszyscy będą mieli beke z dworca LG Ta zbieranina nic nie ugra

• 18 4

• Po takim meczu nie wiem czy warto korzystać za tydzień z darmowej wejściówki. (13)

• 121 23

• wychodzimy (1)

Na mecz trzeba przyjść, posiedzieć 15 minut i opuścić stadion.

• 24 11

• Szkoda buty zdzierać.

• 26 7

• No jak teraz będą chcieli bić kolejny rekord frekwencji na stadionie to będą musieli

ściągać statystów z "zakaźniego" i z Kocborowa!

• 26 3

• Rada (8)

To nie przychodz kolego,takich kibicow jak ty nam nie potrzeba.Z druzyna jest sie na dobre i zle.Czy wygrywaja czy nie.Widze,ze ty nalezysz tylko do tych ktorzy przychodza jak jest ladna pogoda,przyjedzie legia czy lech,robisz sobie zdjecia wstawiasz od razu na fejsa i zgrywasz wielkiego kibola i znawce futbolu.Wiec daj sobie spokoj z Lechia i przezuc sie na inny sport i druzyne ktora tylko wygrywa trefl,prokom.lotos atom czy jak tam te sezonowe twory sie nazywaja.Nie pozdrawiam.

• 14 36

• Tobie to nawet jak w twarz naplują (4)

to powiesz że deszcz pada.
        Nie widzisz co się dzieje?
        Czas dorosnąć.
        czuwaj:)

• 19 5

• (3)

Przeciez wiadomo,ze Lechia to prywatny folwark mandziary,mario piekario,gladysza i wojciechowskiego.Wiadomo tez,ze chca zeby Lechia grala jak najlepiej i grala w europie wtedy dostana wiecej kasy za sprzedanych pilkarzy.Wiekszosc klubow w europie tak robi albo chce robic kupic tanio lub wychowac i drogo sprzedac.W czym problem panie dorosly? Ci co zawsze chodzili na mecze to beda chodzic zawsze czy 3a liga czy ekstraklapa czy Siwialka czy Poznan a sezonowcy do widzenia.

• 10 1

• właśnie dlatego czas dorosnąć, a nie bezrozumnie chodzić na mecze "bo koledzy chodzą" (2)

jak w inny sposób dasz władzom klubu odczuć, że coś źle robią? Kupując karnet/bilet akceptujesz nie tylko regulamin na stadionie, ale też politykę kadrowo-trenerską oraz zgadzasz się na żel. Nie dotyczy to tylko klubu z Gdańska, ale całego futbolu. Tam gdzie zarząd klubu szanuje kibiców jest możliwość realnej współpracy, a tam gdzie są tacy "fanatycy" to nie ma sensu ich szanować - zawsze są, zawsze płacą.
            Z niedzielnym pozdrowieniem

• 6 4

• (1)

ok.masz racje ale trudno teraz odpuscic jak teoretycznie jestesmy najblizej celu czyli pucharow o czym marzy kazdy kibic jak chodzi sie 25 lat na mecze i przezylo sie 6;5,4 lige lechie-olimpie,lechie-polonie i inne zawirowania i przekrety,mamy piekny stadion ktory kiedys ogladalismy tylko w tv itd.A dzialcze,prezesi,pilkarze zawsze kradli,sprzedawali meczy czy dzielili sie kasa pod stolem....i krasc beda a ten kibic zawsze bedzie zyl nadzieja,ze nadejda lepsze czasy i uczciwi dzialacze...allelluja.

• 4 2

• Ty naprawdę oszalałeś.
                Nie masz w życiu nic przyjemniejszego do roboty?
                A olać to wszystko i tyle w temacie.

• 3 2

• (2)

i w 6-8k(w porywach) bedziecie siedziec najwierniejsi z wiernych w 1 sektorze robiac z siebie posmiewisko na caly kraj na 40k stadionie.Brawo! moze nie zauwazyles ale w pilce sentymenty skonczyly sie juz dawno temu i liczy sie jedynie kasa,kasa z biletow i pamiatek dlatego miedzy innymi wladze olewaja karnetowiczow bo wiedza ze ci i tak beda i tak ale to maly %pojemnosci calego stadionu a kase zarabia sie na tych pogardzanych przez was piknikach bo to oni kupuja pamiatki i zarcie.Na boisku nie biegaja amatorzy dla ktorych to ma byc pasja i milosc kibicow dla nich jest wazna dla zawodowcow najwazniejsza jest kasa i w zwiazku z tym maja zap...... a nie odstawiac szopke i jak graja dobrze to jedynie wykonuja swoja prace za ktora im sie placi a jak daja ciala to naleza sie zj...y i tyle.Sport to biznes jak kazdy inny i aktualnie nic ponadto.

• 7 3

• Ale dla niego nie jest ważny sport

tylko wódka,koledzy i zadyma.

• 4 1

• Opiekun Brzęczek

Od czasu jak prowadzi - pardon, opiekuje się drużyną, nie słyszałem aby po meczu w którym zawodnicy przeszli obok gry zje..chał ich za postawę. Ciągle tylko tłumaczenia i asekuracja - obecnie nie ma już drużyny słabej! Nawet Zawisza jest postrachem liderów tabeli.. Więc Panie Brzęczek albo masz Pan jaja i zrobisz porządek w tym bajzlu albo wyjazd z tąd z całą resztą pozorantów!