Wiadomości

stat

1/6 gdyńskich gimnastyczek.

Jedenaście razy gdyńskie gimnastyczki artystyczne wchodziły na podium mistrzostw Polski w klasie I, ale z sześciu złotych medali udało im się zdobyć tylko jeden. Tej sztuki dokonała Joanna Mitrosz, która nie miała sobie równych w ćwiczeniu ze wstążką. W pozostałych konkurencjach zawodniczki Jantara i SGA musiały uznać wyższość Energetyka Poznań, a właściwie jego najlepszej gimnastyczki, Martyny Lorenc.

W tym roku postanowiono rozegrać w jednym miejscu i czasie zawody indywidualne i drużynowe. Wybórł padł na Drzonkowo. Wszystkie czołowe zespoły miały jedną gwiazdę i od jej występów zależał w dużej mierze dorobek klubu. W gdyńskim gronie z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Jantar. Podopieczne Alicji Urbaniak i Małgorzaty Kacprzak: Mitrosz, Aleksandra Pałasz i Katarzyna Pałasz zdobyły srebro drużynowo, a Mitrosz poza wspomnianym złotem za wstążkę wróciła także do domu ze srebrnymi krążkami za ćwiczenia z obręczą, piłką i skakanką oraz za wielobój.

SGA w mistrzostwach reprezentowały: Izabela Płochacka, Hanna Wojewódka i Aleksandra Szutenberg. Wspólnie zdobyły brąz drużynowo. Ponadto Szutenberg była druga w ćwiczeniu ze wstążką oraz trzecia po wieloboju, układach z obręczą i piłką.

jag.Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej czytane