Rozlosowano 1/4 finału PP w piłce ręcznej

15 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 13:59 (16 lutego 2017)
Bramki Joanny Szarawagi (nr 66) pozwoliły Vistalowi przejąć inicjatywę w 1/8 finału Pucharu Polski już po kwadransie, a trafienia Martyny Brysławskiej (71) poprawiły prowadzenie na początku drugiej połowy na 20:11. Bramki Joanny Szarawagi (nr 66) pozwoliły Vistalowi przejąć inicjatywę w 1/8 finału Pucharu Polski już po kwadransie, a trafienia Martyny Brysławskiej (71) poprawiły prowadzenie na początku drugiej połowy na 20:11.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zagrają u siebie 22 lutego o godzinie 18 z Pogonią Balticą Szczecin, a AZS Łaczpol AWFiS Gdańsk zmierzy się dzień później o 18 z Metraco Zagłębiem w Lubinie. Natomiast szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk na wyjeździe 5 kwietnia potykać się będą z MMTS Kwidzyn lub Piotrkowianinem. Takie są wyniki losowania ćwierćfinałów Pucharu Polski.

W środę odbyły się ostatnie spotkania 1/8 finału. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna 27:21 (16:10) i zrobiły pierwszy krok w obronie trofeum, które zdobywały w trzech ostatnich latach.

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 5, Białek 3, Neitsch 1, Krajewska 1, Ziółkowska 2, Bunikowska 4, Rogożeńska, Konofał 2, Sus 2, Wójcik 1, Jakubowska

VISTAL: Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 1, Urbaniak 1, Dorsz 1, Kobylińska 7, Stanulewicz 2, Kozłowska 5, Gutkowska, Lalewicz 2, Matieli 1, Szarawaga 4, Borysławska 3

PRZECZYTAJ NA CZYM POLEGA HISTORYCZNA SZANSA GDYŃSKICH PIŁKAREK RĘCZNYCH

Druga drużyna Superligi miała kłopoty z dziewiątą tylko przez niespełna kwadrans. W 10. minucie gospodynie prowadziły jeszcze 5:4. Vistal opanowały sytuację, zdobywając od tego wyniku 4 bramki. Największa w tym była zasługa defensywy przyjezdnych oraz gdyńskiej obrotowej, Joanny Szarawagi. W ciągu kwadransa zdobyła ona 4 bramki.

Kościerskie szczypiornistki do tego stopnia się zdenerwowały, że zawodziły nawet przy karnych. Weroniki Kordowieckiej kolejno nie potrafiły pokonać: Justyna BelterKamila Konofał.

TAK RELAJONOWALIŚMY WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO VISTALU NAD UKS W SUPERLIDZE

Ostatecznie obrończynie pucharu już na przerwę zeszły z przewagą 6 bramek (16:10). A byłaby ona jeszcze wyższa, gdyż lepszą skutecznością w kontrach wykazały się skrzydłowe: Gabriela UrbaniakMagdalena Stanulewicz.

Ostatnie sekundy meczu Vistal - Pogoń (27:19) z 21 stycznia w Gdyni

Po zmianie stron oba zespoły, że kwestia awansu jest rozstrzygnięta i nie forsowały już tempa. Obaj trenerzy pozwolili wykazać się zawodniczkom, które mniej grają w lidze. Kościerskiej publiczności przypomniały się m.in. byłe zawodniczki UKS: Kinga GutkowskaMartyna Borysławska.

Vistal zaczął tę część od powiększenia przewagi do 20:11, a 2 bramki zdobyła właśnie Borysławska. W 43. minucie gospodynie zbliżyły się na 5 trafień (21:16). Jednak gdynianki nie dopuściły do nerwowej końcówki. Co prawda w 59. minucie było 21:15, ale bramki Kingi Lalewicz i Borysławskiej pozwoliły wygrać wiceliderkom Superligi z taką samą przewagą jak w niedawnym meczu o ligowe punkty. Pod koniec stycznia Vistal triumfował 32:26.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS PIERWSZYM ĆWIERĆFINALISTĄ. TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO AKADEMICZEK W KWIDZYNIE

Pozostałe wyniki 1/8 finału Pucharu Polski:
MTS Kwidzyn - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 26:33 (16:14)
MKS AZS UMCS Lublin - Kram Start Elbląg 17:42 (6:24)
KPR Jelenia Góra - Pogoń Baltica Szczecin 23:38 (10:18)
SPR Olkusz - Piotrcovia 28:30 (14:12)
Korona Handball Kielce - Selgros Lublin 26:30 (14:16)
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Metraco Zagłębie Lubin 22:31 (15:14)
KPR Kobierzyce - Energa AZS Koszalin 24:32 (13:17)

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU VISTAL - POGOŃ 27:19

W czwartek w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie ćwierćfinałów zarówno pań jak i panów. Żadna drużyna nie była rozstawiona. Z trójmiejskiego tercetu najlepiej wylosował Vistal, który jako jedyny będzie mógł zagrać przed własną publicznością. W dodatku gdynianki wpadają na Baltikę Szczecin, z którą wygrały pewnie przed niespełna miesiącem w meczu o ligowe punkty 27:19.

Natomiast AZS Łączpol AWFiS ma okazję do rewanżu za mecz z 5 lutego. Wówczas w Lubinie gdańszczanki przegrały aż 23:34.

W tej fazie w tym roku, w odróżnieniu od poprzednich lat, rozgrywane jest tylko jedno spotkanie. Zwycięzca awansuje do półfinałów, gdzie zaplanowane są dwumecze. Dla pań wstępne terminy to 22 i 29 marca.

PORAŻKA W LUBINIE PRZERWAŁA SERIĘ ZWYCIĘSTW W 2017 ROKU GDAŃSKICH AKADEMICZEK

Ćwierćfinały Pucharu Polski kobiet
mecze od 21 do 23 lutego
Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin
Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
Kram Start Elbląg - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
Energa AZS Koszalin - MKS Selgros Lubin

TAK RELACJONOWALIŚMY AWANS WYBRZEŻA DO ĆWIERĆFINAŁU PUCHARU POLSKI

Wybrzeże Gdańsk nie zna jest dokładnego rywala, ale wie, że bez względu na wynik meczu MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin, 5 kwietnia zagra na wyjeździe. Wspomniane spotkanie jest zaś wyznaczone miesiąc wcześniej (5 marca o godzinie 13). Faworytem jest MMTS.