Wiadomości

Lechia z Pogonią o punkty i kontrakty

Lechia Gdańsk

W pożegnalnym meczu w Gdańsku w poprzednim sezonie Lechia rozgromiła Pogoń 4:0. Na zdjęciu Milos Krasić w pojedynku z Adamem Gyurcso i Sebastianem Rudolem.
W pożegnalnym meczu w Gdańsku w poprzednim sezonie Lechia rozgromiła Pogoń 4:0. Na zdjęciu Milos Krasić w pojedynku z Adamem Gyurcso i Sebastianem Rudolem. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk podczas meczu z Pogonią Szczecin przygotowała lekcję historii dla młodzieży szkolnej w związku z 36. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Zaprezentuje film edukacyjny przygotowany przez Europejskie Centrum Solidarności, a następnie zaprasza do dopingu. Obowiązkiem biało-zielonych jest pokonanie outsidera ekstraklasy, choć zadanie nie musi być tak łatwe jakby sugerowała ligowa tabela. Dla niektórych piłkarzy, a także trenera to także szansa na dostarczenie argumentów, że zasługują na przedłużenie kontraktów. Początek gry na Stadionie Energa w środę o godzinie 18.SŁAWOMIR PESZKO: CHCEMY POŻEGNAĆ ROK Z PRZYTUPEM. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWY LECHII

Relacja LIVE
1:3
LECHIA
Gdańsk
Pogoń
Szczecin

13 grudnia 2017, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!
W MECZACH, W KTÓRYCH GRAŁ SIMEON SŁAWCZEW LECHIA ZDOBYŁ TRZY RAZY WIĘCEJ PUNKTÓW NIŻ W GRAŁ, W KTÓRYCH NIE BYŁO TEGO POMOCNIKA

- Jak od razu najchętniej poszedłbym jak w ogień - odpowiada Sławomir Peszko, pytany, czy Lechia Gdańsk od początku meczu zdecydowanie zaatakuje outsidera tabeli, czy też poczeka na to, co zaproponują goście i dopiero potem rozważną grą spróbuje ich wypunktować. Będzie to ostatni występ biało-zielonych przed własną publicznością w tym roku.

Pogoń Szczecin w tym sezonie wygrała zaledwie dwa mecze w ekstraklasie. Co ciekawe oba na wyjeździe. Po raz ostatni z 3 punktów cieszyła się w... Trójmieście, gdy 19 sierpnia pokonała Arkę w Gdyni 3:0. W niedzielę w Szczecinie prowadziła 3:1 z Zagłębiem Lubin, ale w doliczonym czasie gry goście doprowadzili do wyrównania na 3:3.

- Mimo to był to dobry mecz w wykonaniu Pogoni. Ci piłkarze byli agresywni, trzymali się planu. Dlatego spodziewam się ciężkiego spotkania. Zresztą w tej lidze nie ma łatwych spotkań. Każdy może wygrać z każdym - ostrzega Adam Owen.
ROMARIO BALDE STAŁ SIĘ SUPER REZERWOWYM LECHII

Szkoleniowiec doskonale wie, że o tym jak zostanie jego jesienna praca, w dużej mierze zdecydują wyniki w dwóch ostatnich meczach roku. Bez kompletu punktów z Pogonią, a następnie na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz na pewno ocena będzie niższa, a i do czołowej "8" może brakować. Ponadto nie będzie dodatkowych argumentów w rozmowach kontraktowych.

- Odkąd przyszedłem do Lechii, moim celem są jak najlepsze wyniki oraz to, aby drużyna dobrze prezentowała się na boisku. Jestem zadowolony jak to wygląda obecnie. Uważam, że jest lepiej niż wówczas, gdy obejmowałem zespół. Jednak na razie koncentruję się na dwóch najbliższych meczach. Co nastąpi dalej? Czy będą rozmowy kontraktowe ze mną, jak będą wyglądały? Nie zaprzątam sobie tym głowy. Wiem też, że trwają od kilku tygodni negocjacje z niektórymi zawodnikami o ich nowych umowach. Jestem w stałym kontakcie w tej kwestii z prezesem. Jednak informacje będziemy przekazywać w stosownym czasie. Decyzję personalne co do kadry na wiosnę zapadać będą po zakończeniu tej rundy - mówi nam trener Owen.
ZDANIEM TRENERA LECHIA SKRZYWDZONA W ZABRZU. ADAM OWEN: NALEŻAŁ NAM SIĘ KARNY

LEKCJA HISTORII NA MECZU LECHIA - POGOŃ SZCZECIN
Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży ze szkół, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w tym wydarzeniu, będą mogły wejść na mecz za darmo. Spotkanie będzie połączone z wyjątkową lekcją historii.

Jak przypomina klub, 13 grudnia to w najnowszej historii Polski szczególny dzień, 36. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczny reżim PRL, próbując ratować swoją pozycję i utrzymać wszechwładną kontrolę nad polskim społeczeństwem, odważył się w brutalny sposób stłumić nadzieje milionów Polaków na odzyskanie pełnej suwerenności, rozbudzone podczas pamiętnych strajków w sierpniu 1980 roku.

Tysiące działaczy "Solidarności" i podziemnych organizacji opozycyjnych za upominanie się o poszanowanie przez władze elementarnych praw człowieka jak wolność, godność i możliwość samostanowienia oraz swobodnego zrzeszania się zapłaciło wielomiesięcznymi wyrokami więzienia i internowania, a wielu, jak górnicy z kopalni Wujek poniosło najwyższą ofiarę - swojego życia.

W wolnej Polsce pamięć o tym ważnym dla wszystkich Polek i Polaków wydarzeniu nie może ulec zatarciu, a poświęcenie i oddanie rodaków walczących o suwerenną ojczyznę nie powinno być deprecjonowane.

Przy okazji spotkania wyemitowany będzie specjalny film edukacyjny przygotowany przez Europejskie Centrum Solidarności, w którym przybliżymy młodzieży historię stanu wojennego.


LECHIA ZA KADENCJI OWENA. SPRAWDŹ, JAKIE ZMIANY NASTĘPOWAŁY W SKŁADZIE

Przeciwko Pogoni, jak informowaliśmy - nie zagra pauzujący za kartki Simeon Sławczew. Nadal także będą pauzować Rafał WolskiPaweł Stolarski.

- Simeon dobrze współpracował na środku z Danielem Łukasikiem. Mam swoje przemyślenia, jak zestawić skład bez niego, jest kilka opcji. Rafał ciągle leczy uraz stopy i nie wygląda to najlepiej. Natomiast Paweł dopiero co wznowił treningi tygodniowej absencji z powodu grypy żołądkowej - dodaje szkoleniowiec.
GÓRNIK - LECHIA 1:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ZA OSTATNI MECZ

Na finiszu rundy w Lechii nie należy spodziewać się wielkich rotacji w składzie. Przez ostatnie tygodnie szkoleniowiec wyraźnie określił grupę piłkarzy, na których stawia w pierwszej kolejności. Nic w tym względzie nie powinny też zmienić kwestie motoryczne i obciążenia związane z koniecznością rozegrania trzech meczów w tygodniu.

- Skąd ja pochodzę, granie tylu meczów w tygodniu jest czymś normalnym. Dla profesjonalnego piłkarza to żaden problem. Ponadto nie mamy nawet przerwy na święta. Ale i Lechia pod względem przygotowania fizycznego zrobiła postęp. Jestem zadowolony, jak teraz pod tym względem się prezentuje. Nie gramy w Lidze Mistrzów, Europy, czy innych pucharach, aby była potrzeba rotowania składem. Każdy piłkarz w naszej kadrze odgrywa ważną rolę, ale tylko od niego zależy, od tego jak gra i trenuje, czy jest w "11" czy "18". Z tego powodu każdy zawodnik sam na siebie nakłada presję. Ja już nie muszę stwarzać nic dodatkowego w tym względzie - mówi Adam Owen.
Oby Lechia pożegnała rok przed własną publicznością równie okazale jak to miało miejsce pod koniec maja, gdy rozgrywała ostatni pojedynek poprzedniego sezonu na Letnicy. Wówczas rozbiła... Pogoń 4:0 i otworzyła sobie drogę do walki o mistrzostwo w kończącej rundę finałowej kolejce. Natomiast Marco Paixao dzięki hat-trickowi został współkrólem klasyfikacji najlepszych strzelców ekstraklasy.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, KTÓRY POZWOLIŁ LECHII ZAGRAĆ O MISTRZA

bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl

W sezonie 2020/21 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Opinie (96) ponad 10 zablokowanych

 • ) (1)

  Kiepsko to widzę...finanse cieńko,młodzieży nie ma,"ikony" przepłacane i nie grają,trybuny puste,ducha walki nie ma.W tym roku w porównaniu do poprzedniego walka o utrzymanie.

  • 51 10

  • na Milę i 20 dyrektorów na trybunach zawsze możesz liczyć

   • 10 0

 • Arka wygrała z liderem Ekstraklasy a co zrobi Lechia z outsiderem? (6)

  • 50 5

  • Przegra

   • 18 9

  • Też wygra !!!

   • 10 12

  • Wygrała to fakt ale to Górnik przegrał

   • 7 5

  • Przegra

   • 8 4

  • Arka wygrała z wiceliderem,ponieważ jak zaczynał sie mecz w Gdyni,Legia wskoczyła na pozycje lidera

   • 0 3

  • zremisuje

   bo niepotrafi dobic spadkowicza

   • 2 1

 • Raz zrobimy bojkot i będzie pusto to może się ograną .... (22)

  • 37 5

  • pusto to już jest

   • 13 4

  • PZPN zabrał nam sponsora - Lotos to i takie wyniki (3)

   Potem kibiców nabijają w butelke - Lewy dostaje powołania i zawsze przed towarzyskim meczem dostaje kontuzji i oznajmiają to jak już sprzedadza bilety. Po co tak robią nie można po prostu go nie powoływać na towarzyskie i każdy to zrozumie.

   • 18 7

   • Lotos dał Tusk (1)

    ale my go nie lubimy

    • 7 3

    • tusk co ty......... wiesz co!

     • 2 2

   • reprezentacja ma sukcesy, czego o lechii nie można powiedzieć - więc trudno się dziwić Lotosowi

    • 5 0

  • Zaraz dojna zmiana zabierze sponsora Energę bo potrzebna będzie kasa na etaty dla kumpli partyjnych (11)

   i dopiero się zacznie spadek

   • 28 24

   • (9)

    Dojna zlodziejska mafijna to była buraku 2007 - 2015.

    • 13 8

    • "Sowa i przyjaciele" powiadasz... przecież to twój premier Morawiecki była tam nagrany a nie Tusk czy Kopacz, słuchałeś tego? (7)

     • 8 11

     • (6)

      debilu wyłącz TVNienawiść.sikorski,belka,krawiec, binkowska,roztowski,sienkiewicz,zdzicho, rycho,miro"rzeplinski.Morawieckiego tam nie było.Buraku sprawdz(odsłuchaj) taśmy

      • 11 9

      • (4)

       Sprawdzilem debilu. Za Wikipedia:
       "Nagranie opublikowane 17 listopada 2015
       17 listopada 2015 Radio Zet opublikowało stenogram z rozmowy między ówczesnym prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK Mateuszem Morawieckim, prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełło, ówczesnym prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i ówczesną wiceprezes PGE Bogusławą Matuszewską. Rozmowa została nagrana w kwietniu 2013 i dotyczyła m.in. państwowego wsparcia finansowego dla Polskich Linii Lotniczych LOT."

       Takze, nie pie*dol buraku.

       • 6 6

       • Nie ruszaj tego PISOWSKIEGO g... bo przerażliwie śmierdzi. (1)

        • 0 3

       • Od ciebie (po)uszy tym swinskim lajnem.

        • 0 0

       • (1)

        (po)pierwsze prezes kilian(kumpel rudego kaczora) za przechodzenie przez 2 lata do pracy PGE. BEŁCHATÓW dostał 7 mln odprawy.(po)drugie cała (po)lszewicka (po)razka zarla i chlala na krzywy ryj.Ok był też MORAWIECKI,byłem może i ja,może i ty ale NIE NIRAWIECKI abu ja moze i ty nie kompromitowal swój rząd (POLSKĘ)jako kraj, jak te sprzedajne zlodziejskie świnie.

        • 0 0

       • za 6 tys. pracuje złodziej - a co? nieprawda? twój Misiewicz to u MAciory dostawał 12, a potem miał do stawać 50 tys.!

        • 0 0

      • typowy

       pis megafon(jeszcze cham i prostak,wyzywajacy innych).ot typowy zwolennik.

       • 0 0

    • Dojna zmiana jest tefaz

     Dra Rydzyka ponad 74 mln zł, kampania kłamstwa bilbirdowego 19 mln mało ci okrada nią Polski przez PiS?

     • 3 4

   • A takie działanie "zmiany" byłoby akurat wskazane. Dawać kasę Energii na bandę kolesi i nieudaczników...

    • 3 3

  • zrób bojkot i odejdź od mamy

   • 4 9

  • bojkot (1)

   Ja bojkotuję od 34 lat.
   Zaręczam , nie ogarną tylko wysępią większą dotację od miasta.

   • 5 2

   • już niedługo skoki narciarskie.Tylko nie bojkotuj.

    • 3 3

  • Pusto to ty masz w swoim nie mózgu

   • 4 4

  • Bojkot

   Bojkotu nie będzie, prezes smaruje lwa północy i te cwoki siedzą cicho!

   • 6 2

 • Lechia może mieć po tej kolejce mniej punktów niż ma obecnie. Niezły paradoks co?

  • 30 1

 • Co się stało z drużyną (3)

  która jeszcze niedawno była jedną z głównych faworytów do zdobycia MP?

  • 19 8

  • (1)

   rozmontowana! żeby jeszcze posprzedawali graczy, a Janicki i Maloca są wypożyczeni, sprowadzili drewniaków i oto rezultaty, nie wspominając o emerytach i "abstynentach" gry typu Miła. Młodzieży naszej brak, ogrywamy dla Benfik i innych zawodników. Czego się zatem spodziewać. Nam kibicom pozostają trwać...

   • 5 5

   • za wpis masz minusa ale za nick o brefie plusa wiec ci nie dam nic

    • 0 3

  • co była? hahahahahhahaha, otwórz kolejną flaszkę

   • 0 0

 • Grać na całego i walczyć do upadłego. ! (2)

  Lechia Władcy Północy!

  • 13 42

  • Jak nie wygracie to wiadomo co (1)

   • 2 1

   • możesz sobie pierdnąć w gacie, to będzie

    • 1 0

 • (4)

  ...Gwiazdory i Szpanery z Lechii powinni uczyć się od piłkarzy Arki...co to znaczy?:
  ''Mieć serducho do gry''...

  • 38 12

  • serducho ? co ty mowisz bezdomna palo gdyby nie reka siemaszki ciekawe ile tego serducha w 1 lidze by bylo (3)

   • 3 10

   • tyle samo by było > bezdomna palo

    • 5 1

   • Siemka jam ręki twej niegodzien całować (1)

    • 0 1

    • To pocaałuj mnie w d..

     • 0 0

 • Dzisiaj odpalimy piro - bedą zakazy wyjazdu ufff (2)

  • 35 5

  • (1)

   debilu odpal race ale w brukseli tam gdzie rzadzi lewactwo z tuskiem na czele

   • 3 15

   • Ale lewactwo rzadzi dzis w Polsce. PiS to encyklopedyczny wrecz przyklad lewactwa.

    • 6 2

 • (2)

  Szykuje sie zabójcza frekwencja w granicach 6 tys

  • 22 2

  • A na wiosne 2-3 tys.

   Mandziaro dziękujemy !!!!

   • 9 3

  • na arce 6 tys to jedna z lepszych

   • 3 7

 • (1)

  Jak się patrzy na mecze Lechii w Gdańsku w szczególności na trybuny, słabą frekwencję, puste miejsca ( wiadomo, że trudno zapełnić taki duży stadion) to ma się wrażenie takiego przytłaczającego mrocznego klimatu. Nędzy, rozpaczy i czegoś co się kończy i będzie jeszcze gorzej. Ten stadion to nam wyjdzie bokiem. Zero klimatu, drogi w utrzymaniu, gdyby skarb państwa nam tego nie sponsorował z podatków wszystkich obywateli i przychodów własnych to słabo by było z utrzymaniem takiego obiektu.

  • 19 3

  • piszesz 'nam' a jesteś z Gdynii, czyli lepiej nie mieć nic jak wy, wracaj na kosmodrom :)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 05.12.2020 godz. 20:00 LIVE!

Legia Warszawa
:
LECHIA Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

69%

122 typowania

x

17%

30 typowań

2

14%

25 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Jacek P. 13 29 76.9%
2. Radosław Dymkowski 13 29 76.9%
3. Krzysztof Ogonowski 13 28 76.9%
4. Henryk Urban 13 27 76.9%
5. Krystian Mowiński 13 27 69.2%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 11 7 3 1 24:12 24
2 Legia Warszawa 11 7 2 2 17:11 23
3 Górnik Zabrze 11 6 2 3 17:11 20
4 Zagłębie Lubin 11 5 3 3 15:12 18
5 Śląsk Wrocław 11 5 2 4 17:12 17
6 Pogoń Szczecin 10 4 4 2 11:7 16
7 LECHIA GDAŃSK 11 5 1 5 17:16 16
8 Jagiellonia Białystok 11 4 2 5 15:18 14
9 Lech Poznań 10 3 4 3 18:16 13
10 Warta Poznań 11 4 1 6 8:11 13
11 Cracovia 11 4 5 2 15:13 12
12 Wisła Kraków 11 2 4 5 16:16 10
13 Wisła Płock 11 2 4 5 12:18 10
14 Piast Gliwice 11 2 3 6 11:17 9
15 Stal Mielec 11 2 3 6 13:23 9
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 2 3 6 12:25 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 11 kolejki:

 • LECHIA GDAŃSK - Lech Poznań 0:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Cracovia 0:1 (0:1)
 • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
 • Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)
 • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)
 • Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
 • Mecz zaległy z 9. kolejki
 • Wisła Płock - Pogoń 0:0

Terminarz

05.12 (sob) godz.20:00 Legia Warszawa typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Wisła Płock
19.12 (sob) godz.17:30 Cracovia typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
30.11 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Lech Poznań LIVE!
23.11 (pon) godz.18:00 Piast Gliwice 2:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »