25 kolejka V ligi

Tomasz Łunkiewicz
21 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Dwudziesta piąta kolejka spotkań piątej ligi nie przyniosła zmian na czołowych miejscach obu grup. W najciekawszym meczu grupy pierwszej wicelider zremisował z liderem 1:1. W grupie drugiej prowadząca Wierzyca strasznie męczyła się z ostatnią w tabeli Victorią.

Pewne zwycięstwa w grupie pierwszej odniosły Pronaft Trąbki Wielkie i FC Sopot. Drużyna z Trąbek, zajmująca trzecie miejsce w tabeli, wygrała 3:1 wyjazdowe spotkanie z Rondem Gdańsk. Sopocianie po niezłej grze wygrali 4:2 z KS Żukowo.

Hitem dwudziestej piątej kolejki w grupie pierwszej był pojedynek Czarnych Pruszcz Gdański z Nordcoopem Gdańsk. Spotkanie lidera z wiceliderem zakończyło się podziałem punktów. Przewagę w pierwszych minutach mieli goście, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. W 42 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny zza lini pola karnego. Piłkę technicznie uderzył Andrzej Sokalski i było 1:0 dla Czarnych. W drugiej połowie Nordcoop dążył do wyrównania, ale napastnikom lidera brakowało skuteczności. Gospodarze bronili się do 88 minuty. Tydzień temu Czarni przekonali się, że opłaca się grać do końca. W spotkaniu z Nordcoopem jakby o tym zapomnieli i w ostatnich minutach grali na utrzymanie wyniku. To się zemściło. Sto dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem wyrównujacego gola zdobył Zbigniew Figura.

Decydujące dla układu tabeli będą mecze dwudziestej kolejki. Dojdzie w niej do spotkań pomiędzy drużynami pierwszej czwórki. Nordcoop zagra z FC Sopot, a Pronaft z Czarnymi.

W grupie drugiej wysokie zwycięstwa odniosły druga i trzecia ekipa w tabeli. Polanka Rokocin pokonała na wyjeździe 5:1 Wietcisę Skarszewy. Rodło Kwidzyn bez kłopotów poradziło sobie na własnym obiekcie z przedostatnim w tabeli Jurandem Lasowice Wielkie. Wysokie zwycięstwo odniosła również ekipa Korony Rywałd, która wygrała 4:0 z zajmujacą wyższą pozycję Pogonią Prabuty.

Bardzo męczyli się prowadzący w grupie drugiej gracze Wierzycy Pelplin z ostatnią w tabeli ekipą Victorii Kaliska. Gospodarze mieli przytłaczającą przewagę przez cały mecz, ale goście umiejętnie bronili się przed atakami lidera. Pelplinianie grali słabo. W 45 minucie karnego nie wykorzystał Sławomir Matuk. Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Wierzyca atakowała, ale bez skutku. Zawodnicy Victorii grali bardzo ambitnie i całą drużyną bronili bramki. Sensacja wisiała w powietrzu. Honor lidera uratował Krzysztof Rutkowski w 85 minucie pokonując bramkarza gości.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (30)

• Czarni-Nordcoop

Nordcoop z czego sie tak cieszycie. Graliscie lepiej tylko dlatego bo przegrywaliscie i musieliscie atakowac. Gdyby wynik byl odwrotny to Czarni by atakowali.

• 0 0

• Kuba

Masz racje.Wy z Pruszcza jesteście najlepsi.To dlaczego wasza drużyna gra jeszcze w V lidze?

• 0 0

• Bo mamy w dupie IV ligę

ot dlaczego gramy w V lidze. Lepiej podpuszczać takie ekipy jak Nordcop,Pronaft i patrzeć na nich jak się gotują... hahahahahaha.
    A po co nam IV liga , większe koszty,dalsze wyjazdy,więcej trenowania po co to....

• 0 0

• satan

Brawo!Bardzo ambitne podejście.

• 0 0

• Satan

Takie tłumaczenie jest śmiechu warte. Po prostu jesteście słabi i nie jesteście w stanie awansować wyżej. Zresztą po co? aby zbierać baty w każdym meczu??

• 0 0

• A nordcop?,Trąbki? to co

będą w IV lidze swoją przepiękną grą przyciągać tłumy...??????
    Chłopie zastanów się co ty bredzisz nordcop w żadnym meczu z drużynami z czuba tabeli nie wykazał się wyższością, mało tego przegrał (Rumia ) i zremisował (Czarni). więc chłopaki nie jarajcie się tak, że jesteście the best bo jeszcze trochę przed wami.wydaje się, że przewaga w tabeli wynika jednak ze straty punktów przez konkurentów niż przez to , że nordcop gra wspaniałą,skuteczną, widowiskową, porywającą piłkę.a czarni stary zawsze powtarzam zawsze byli blisko awansu czy grali ładnie czy nie tylko zawsze nie wszystkim do końca zależało na awansie. Moze to i słabe tłumaczenie ale ten kto zna realia w Pruszczu wie, że coś w tym jest.Powodzenia życzę Nordcopowi, Trąbkom, Sopotowi itd. wejdźcie do IV ligi i ....... nie spadnijcie.Cześć

• 0 0

• satan

Chyba przy trenerze Niedźwieckim nie gadasz takich bzdur,że po co Pruszcz ma awansować itp,itd.

• 0 0

• Nie gadam przy nim,

bo jestem kibicem a nie piłkarzem.Ale zdania nie zmieniam

• 0 0

• Beko

Być blisko awansu a awansować to bardzo duża różnica. W tym sezonie też chyba Pruszcz będzie tylko blisko awansu bo wątpię aby Nordcoop zaprzepaścił taką szansę, zresztą nie ma już do końca takich trudnych przeciwników (teoretycznie). Myślę że w IV lidze da sobie spokojnie radę. Na pewno nie będzie szturmował 3 ligi ale z utrzymaniem nie powinien mieć problemów.
    A Czarnym życzę więcej ambicji niż tylko 5 liga, jak twierdzi ich kibc(satan) i powodzenia w następnym sezonie

• 0 0

• Ciekawe jak Sopot rozegra swoje spotkania z pierwszą trójką.Jak na razie to chyba nie przegrali z żadnym z "potentatów".Czy realne jest więc 9 punktów?