DMPJ: 3. miejsce juniorów Wybrzeża. W środę żużlowcy pojadą w Gdańsku

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Dominik Kossakowski ponownie był liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk podczas DMPJ.
Dominik Kossakowski ponownie był liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk podczas DMPJ. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

W środę o godzinie 16:30 w Gdańsku odbędzie się 4. turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Bilety kosztują 5 zł. W trzeci zawodach ekipa Zdunek Wybrzeża zajęła 3. miejsce. Dominik Kossakowski, Karol Żupiński oraz Marcin Turowski zdobyli w Pile 21 punktów, a do zwycięzców z Iveston PSŻ Poznań stracili tylko dwa. W klasyfikacji generalnej są liderami.

PRZECZYTAJ, CO O DEBIUCIE W NICE I LIDZE POWIEDZIAŁ KAROL ŻUPIŃSKI

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów odbywa się na razie rywalizacja grupowa. W tej gdańskiej startuje osiem zespołów. Każdy z nich jest organizatorem jednego turnieju. W środę o godzinie 16:30 żużlowcy zaprezentują się w Gdańsku na stadionie przy ul. Długie Ogrody. Bilety po 5 zł. Zdunek Wybrzeże przystąpi do zawodów jako lider klasyfikacji generalnej.

Oczywiście, o ile pozwoli na to pogoda. Prognozy sygnalizują opady deszczu. Jeżeli to się sprawdzi, wówczas turniej przełożony zostanie na inny termin.

8. Polonia Bydgoszcz 0 +9

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK POKONAŁO START GNIEZNO 46:44 - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, OCEŃ ŻUŻLOWCÓW, ZOBACZ ZDJĘCIA

Przypomnijmy, że do półfinału DMPJ awansują cztery najlepsze drużyny z każdej z trzech grup oraz dwie z piątych miejsc. Podopieczni Mirosława Berlińskiego są w doskonałej pozycji, by znaleźć się w tym gronie. Sezon zaczęli od 2. miejsca w Toruniu, następnie wygrali w Grudziądzu, a we wtorek uplasowali się na 3. pozycji w Pile.

Dominik Kossakowski, Karol ŻupińskiMarcin Turowski od starcia z parą Cash Broker Stal Gorzów rozpoczęli trzecie zawody. Żupiński wygrał ten bieg, Kossakowski przyjechał tuż za nim, więc lepiej być nie mogło.

W drugim biegu nie było już tak dobrze. Turowski był co prawda drugi, ale Kossakowski ponownie był za klubowym kolegą, co dało punkt. A wyprzedził ich Norbert Krakowiak z Aforti Startu Gniezno.

Ta sama para rywalizowała z dwójką Euro Finannce Polonii Piła. Tym razem przełamał się Kossakowski - wygrał bieg, a Turowski ponownie był drugi. Gdańszczanie mieli już na koncie 13 pkt.

PRZYPOMINAMY REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Kolejny komplet żużlowcy Wybrzeża dołożyli w biegu z Polonią Bydgoszcz. Wówczas wydawało się, że są na prostej do drugiego z rzędu zwycięstwa w DMPJ. Niestety Żupiński i Turowski, za sprawą drugiego z nich, przywieźli z Iveston PSŻ Poznań tylko punkt.

Ta sama para pojechała także w ostatnim biegu gdańszczan, z Get Well Toruń. Tym razem Żupiński był drugi, a Turowski zamknął stawkę. To sprawiło, że Wybrzeże zdobyło 21 pkt, co pozwoliło na zajęcie 3. miejsca.

MŁODZIEŻOWCY ZDUNEK WYBRZEŻA WYGRALI 2. RUNDĘ DMPJ - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TURNIEJU

Wyniki DMPJ w Pile:
1. miejsce Iveston PSŻ Poznań - 23 pkt:
16. Mateusz Adamczewski - 2+1 (2*,-,-,-)