stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

39. Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub

"Pospiesznym krokiem opuścili budynek. Przemknęli uliczkami miasteczka wprost do ciemnego lasu. Latarnie zostały daleko za nimi, przez korony drzew nie docierało już światło księżyca. Pamiętali drogę, którą widzieli przed chwilą na mapie, jednak tu, w nieznanym lesie już ta droga nie była tak wyraźna i oczywista. Nie spotykali żadnych ludzi, żadnych zabudowań, tylko czasem z ciemności docierały do nich odgłosy dzikich zwierząt. Minęła północ, a oni nadal parli na przód gonieni przez czas, napędzani adrenaliną. Mniej więcej co godzinę drżącymi z zimna i wycieńczenia dłońmi spisywali znalezione kody i ruszali w dalszą drogę. Teraz najważniejsze stało się namierzenie ogniska. Jeśli im się uda, przez chwilę będą mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty. Potem jeszcze 2, może 3 godziny i dotrą do bazy..."

Relacja z imprezy


6 grudnia 2014 Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk, po raz 39 zaprasza na zimową edycję kultowej imprezy "Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub". W tym roku organizatorzy przygotowali 8 ciekawych tras różnej długości i różnym stopniu trudności.

Uczestnicy imprezy zgłaszają się i startują w zespołach jedno, dwu lub ewentualnie trzyosobowych. Wyjątek stanowi trasa Mało Trudna, na której można startować w zespołach maksymalnie pięcioosobowych. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą. Długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych do przebycia przeszkód terenowych.

Ekstremalna (E) - (ok. 28 km) - Stworzona z myślą o ekspertach orienteringu, którzy wybierając tę trasę wiedzą, na co się decydują. Trasa jest najdłuższa, ma największe przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Dodatkowo w zestawie: podstępne punkty stowarzyszone rozstawione na każdym kroku, chaszczowanie, jarowanie, bagna lub śnieg (w zależności od warunków pogodowych). Ta trasa nie wybacza błędów... Limit liczby zespołów: 25.

2 x Bardzo Trudna (BT) - (ok. 23 km) - Trasa dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynamniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w leśnym terenie nocą. Punkty kontrolne są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często towarzyszą im punkty stowarzyszone. Limit liczby zespołów: 30 na każdą trasę z kategorii.

Zaawansowana (Z) - (ok. 15 km) - Stworzona z myślą o uczestnikach zaawansowanych w orienteringu, dla których tradycyjnej długości trasa mogłaby być zbyt długa. Wybierając tę trasę, będzie można poczuć klimat trasy bardzo trudnej w krótszym wydaniu. Trasę charakteryzują trudno dostępne punkty terenowe o trudności trasy bardzo trudnej lub ekstremalnej. Mogą zdarzyć się krótkie odcinki w chaszczach lub trudniejszym terenie. Możliwe są podstępne punkty stowarzyszone rozstawione na każdym kroku. Jest to idealna trasa dla tych osób, które nie czują się na siłach, aby przejść trasę bardzo trudną lub ekstremalną, a przejście trasy trudnej byłoby dla nich błahostką. Trasa będzie się charakteryzowała zwiększonym limitem czasu podstawowego na kilometr względem trasy ekstremalnej. Limit liczby zespołów: 60.

Zadaniowa (Zad) - (ok. 14 km) - Nowiutka trasa, poziomem odpowiadająca trasie trudnej, jednak zawierająca na kolejnych punktach (jak zresztą wskazuje nazwa) dodatkowe zadania (również punktowane). Nie wszystkie punkty muszą być zaznaczone na mapie oraz nie wszystkie muszą być lampionami, ale będą dość łatwych do zlokalizowania miejscach. Przy kilku punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Zapowiada się doskonała zabawa, dlatego serdeczne zapraszamy! Limit liczby zespołów: 35.

2 x Trudna (T) - (ok. 18 km) - Trasy trudne przeznaczone są dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nie również uczestników naszych kursów przewodnickich. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Przy kilku punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Limit liczby zespołów: 55 na każdą trasę z kategorii.

Mało Trudna (MT) - (ok. 14 km) - Trasa idealna dla osób początkujących w nocnych InO, nie czujących się jeszcze na siłach poruszać się w nocy po rzeźbie terenu, a chcących miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnym spacerze z nutką sportowej rywalizacji. W związku z tym większość punktów to lampiony rozstawione w łatwych do zlokalizowania skrzyżowaniach dróg, ścieżek i przecinek leśnych. Mogą się też pojawić punkty stowarzyszone. Na trasie można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych. Limit liczby zespołów: 60.

Organizator nie zmieni podanych limitów na trasach na rzecz innych tras w trakcie trwania zapisów.

Zapisy właśnie ruszyły !

Więc spieszcie się, gdyż liczba miejsc mocno ograniczona!

Migawki z Nocnych Manewrów SKPTSzczegóły o imprezie znajdziecie w komunikacie startowym na stronie Organizatora


Adres bazy zlokalizowany będzie nie dalej niż 100 km od Gdańska
Organizatorzy podadzą go w dniu imprezy o godz.10:00.

UWAGA!

Na jednym z naszych ognisk będzie szansa spotkać i porozmawiać z Michałem Kochańczykiem, gdańskim podróżnikiem, członkiem załogi jachtu "Lady Diana 44", która została nagrodzona Kolosem 2013 w kategorii Żeglarstwo.

Organizator:

WWW: Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
WWW Funpage

e-mail: marsze@skpt.gdansk.pl

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom
11.04 g.18.00
Anwil Włocławek