Drużynowe mistrzynie Polski z SGA

18 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Gdyńska ekipa zdominowała drużynowe mistrzostwa Polski seniorek i juniorek w gimnastyce artystycznej. Gdyńska ekipa zdominowała drużynowe mistrzostwa Polski seniorek i juniorek w gimnastyce artystycznej.

Gimnastyczki artystyczne z Gdyni zdobyły wszystkie medale w drużynowych mistrzostwach Polski. Wśród juniorek triumfowało SGA. Indywidualnie najwyżej oceniono występy również zawodniczek tego klubu: Anny Czarnieckiej i Angeli Kosoulievej.

10 seniorek i 30 juniorek przez dwa dni walczyło w Rumi o medale drużynowych mistrzostw Polski. W starszej kategorii na wynik zespołu składały się wyniki dwóch, a w młodszej - trzech zawodniczek.

Wśród seniorek pełne drużyny skompletowały tylko gdynianki. SGA wystawiło dwa składy, a UKS Jantar jeden. Cztery inne kluby zaprezentowały tylko po jednej gimnastyczce.

Pewnie zwyciężyła ekipa SGA I, która miała zawodniczkę, która wygrała również wielobój indywidualnie - Annę Czarniecką.

Medalistki drużynowych mistrzostw Polski seniorek:
1. SGA I Gdynia - łączna nota 126.150
Anna Czarniecka (nota 67.400/1. miejsce indywidualnie)
Joanna Sawicka (41.550/8)

W rywalizacji juniorek sklasyfikowało 7 zespołów. Złoto znów wywalczyła ekipa SGA. Jej liderką była Angela Kosoulieva, który uzyskała najlepszą notę indywidualnie (59.100). Wysokie miejsca w tej klasyfikacji zajęły również jej koleżanki. Natalia Kozioł była druga (58.000), a Julia Woźniak piąta (54.600).

Tuż poza podium uplasował się zespół UKS Jantar. Na wynik tej drużyny zapracowały: Julia Wiśniewska (52.600/7. miejsce indywidualnie), Paulina Mikuła (49.150/12) i Angelika Kobylińska (44.200/20).

Tylko indywidualnie startowała w tej kategorii Paulina Maszota. Z wynikiem Paulina 46.050 gimnastyczka SGA była 15.

Czołówka klasyfikacji drużynowych mistrzostw Polski juniorek:
1. SGA Gdynia - 171.700
2. Energetyk Poznań (Pijanowska Sonia, Ziółkowska Barbara, Siekańska Joanna) - 161.100
3. Błękitna Szczecin (Kondzioła Julia, Romaniuk Małgorzata, Nowicka Marta) - 155.850
4. UKS Jantar Gdynia - 145.950

Wszystkie gdyńskie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Władysława IV 54. W najbliższy weekend (23-24.11) właśnie w tej placówce odbędzie się Turniej Młodości.

W sobotę od godziny 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 12:30 rywalizować będą zawodniczki klas II i III, czyli roczniki 2001-03.

Opinie (5)

• brawo gdyńskie gimnastyczki tak trzymać

• 4 0

• :)

Zawodniczko i Trenerkom UKS Jantar Gdynia gratulują dumni kibice :)

• 4 0

• Gratulacje :-)

• 3 0

• Więcej startów młodziczek z UKS Jantar Gdynia

Zawody dobrze przygotowane. Catering na miejscu. W Rumi zawsze dobrze się ogląda zawody gimnastyczne jak również inne.

Gratulacje dla SGA Gdynai i UKS Jantar Gdynia, ale zawodniczki z Poznania i dwóch szczecińskich klubów poazały, że w seniorkach za dwa lata będą bardzo mocne.

Niepokoić może tylko słaby wyniki UKS Jantar w kategorii juniorek.
    Ich wniki teraz moga się okazać zbyt słabe aby skutecznie powalczyć z dominującymi gimnastyczkami z SGA za kilak lat.

Oby młodziczki , dzięki większej ilości startów nabrały doświadczenia i były lepsze już za dwa lata w tej samej kategorii co ich starsze koleżanki.