Arka zremisowała sparing ze Stomilem

12 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Po sparingu ze Stomilem powody do zadowolenia w Arce może mieć jedynie defensywa. Na zdjęciu Krzysztof Sobieraj, któremu na środku obrony partnerował Przemysław Szur (rocznik 1996). Po sparingu ze Stomilem powody do zadowolenia w Arce może mieć jedynie defensywa. Na zdjęciu Krzysztof Sobieraj, któremu na środku obrony partnerował Przemysław Szur (rocznik 1996).

Arka w kolejnych meczach rotuje składami, wprowadza do gry coraz to nowych juniorów, ale nadal ma problemy ze zdobywaniem goli. W środę na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie zremisowali z I-ligowym Stomilem Olsztyn 0:0. To czwarta gra kontrolna z rzędu podopiecznych Pawła Sikory bez strzelonej bramki. Od ostatniego trafienia żółto-niebieskich w sparingu minęło już 412 minut. Sztuki tej dokonał Michał Szubert w pojedynku z II-ligową Olimpią Elbląg.

ARKA: Szromnik (46 Miszczuk) - Budka (75 Bach), Sobieraj, Szur, Tomasik (75 Dampc) - Kupczyk (46 Sulewski), Jarzębowski (46 Pruchnik), Rzuchowski (67 Skrzypczak), Wojowski (46 Radzewicz) - Szwoch - Koziara (64 Wardziński)

STOMIL: Skiba (46 Leszczyński) - Bucholc, Czarnecki (70 Skrodzki), Koprucki (46 Remisz), Mroczkowski (46 Warcholak) - Piotr Głowacki (46 Kun), Paweł Głowacki (60 Gondek), Trzeciakiewicz (46 Łysiak), Darmochwał (46 Lech) - Jegliński (70 Śledź), Bzdęga (46 Łukasik)

Arka boryka się z kontuzjami i chorobami. Dlatego miejscowa drużyna rozpoczęła w "11" aż z trzema piłkarzami z rocznika 1996 (Konrad Kupczyk, Przemysław SzurMaciej Koziara). Ten ostatni mógł dać gospodarzom prowadzenie już w 3. minucie po dobrym podaniu Tomasza Jarzębowskiego. Piotr Skiba zdołał jednak odbić piłkę, a próba dobitki Mateusza Szwocha została zablokowana.

SPRAWDŹ, KTO PAUZUJE W ARCE I Z JAKIEGO POWODU?

Koziara dał o sobie znać także w ostatniej minucie pierwszej połowy. Tym razem próbował szczęścia przy uderzeniu zza "16", ale i z tym strzałem poradził sobie Skiba.

Przed przerwą Stomil trzykrotnie zagroził bramce Arki. Michał Szromnik obronił strzał Łukasza Jeglińskiego, a uderzenia Piotra GłowackiegoTomasza Bzdęgi nieznacznie mijały cel.

W drugiej połowie goście osiągnęli przewagę. W 50. minucie piłka znalazła się w gdyńskiej siatce. Jednak sędzia dopatrzył się spalonego i gola Pawła Łukasika nie uznał.

Po chwili w dobrej sytuacji strzelał Patryk Kun, ale tuż obok słupka. Natomiast w 65. minucie Jakub Miszczuk zdołał powstrzymać Jeglińskiego.

Hasło do zmiany obrazu gry próbował dać kolejny piłkarz rocznika 1996, który w Arce zameldował się na boisku po przerwie. Jednak strzał Mateusza Skrzypczaka był zbyt lekki, aby zmienić bezbramkowy rezultat.

Jednak okazało się, że to był tylko przebłysk gospodarzy w ofensywie. PO chwili znów było groźnie pod gdyńską bramką. Miszczuk na uznanie zasłużył szczególnie po obronie strzału Łukasika w 81. minucie.

Ostatecznie na Narodowym Stadionie Rugby żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Dla Arki to już szósty zimowy sparing i czwarty z rzędu, w którym gdynianom nie udało się strzelić gola. Po raz ostatni w grze kontrolnej do siatki rywali trafił Michał Szubert. Miało to miejsce w 38. minucie pojedynku z II-ligową Olimpią Elbląg, który przy ul. Olimpijskiej rozegrano 29 stycznia.

Okazja do przerwania tej kiepskiej passy nadarzy się w najbliższą sobotę. Wówczas Arka zmierzy się u siebie z III-ligowcem z Potęgowa.

Opinie (60) ponad 20 zablokowanych

• a ja piję wieczorne late i jestem spokojna o awans Areczki (3)

Wam też proponuję dobry napój i relaks

• 44 38

• dobre leki ci dobral psychiatra w takim razie (1)

• 8 5

• Popracuj nad składnią. Naucz się budowac zdanie, dopiero siadaj do klawiatury.

• 2 3

• Arka powinna zaprosić sobie jakichś studentów z Korei i z nimi zagrać wtedy statystyki sparingów byłyby o wiele lepsze

• 0 1

• Jakie będą wzmocnienia, ktoś wie ? (4)

• Marna śledziowa prowokacja. (4)

brodwino brothers są za Lechią. Jak i cały Sopot.

• 3 2

• Działał. Dostał w mazak i teraz kibicuje już LG.

• 0 2

• Jak co roku to samo !!! (7)

Dno, dno i kilo mułu.Ani zgrania,ani wyników i jakiegoś pomysłu strategicznego od kilku lat w tym klubie.Wieczne ściemnianie kibiców i od zawsze brak pieniędzy.W całym kraju jest kryzys ale nawet przeciętni I ligowcy się wzmacniają (Grzegorzewski) nie mówiąc o czołówce. A u nas opowieści o braku skrzydłowego i napastnika a przychodzi obrońca Cienciała, który rok temu nas olał.Gdzie tu kurka sens i logika?Jaki awans, za 10 lat może? wywalać wszystkich, od kierowników poprzez trenerów i zacząć od nowa budowę klubu od podstaw z młodymi ludźmi z Trójmiasta którzy mają pomysł i im się chce.
    Smutek ogarnia jak się na to patrze.Gdzie ta prawdziwa Arka lat 70-90?

• 32 10

• młodzi dzisiaj mieli okazję

pokazać się , jak wyszło sam widziałeś ....

• 7 0

• no właśnie (2)

to jest bez sensu, na rynku sa wolni gracze jak np. Flis, Ewueme, Tymiński, Mośnikow, Hajrapetian, ale oczywiście my nie mamy miejsca w kadrze... ale jakoś dla Zganiacza czy Kikuta mogło się znaleźć, dla Fukijawów, Aureliów itd w zeszłym roku też się znalazło... o kant tyłka takie transfery

• 7 2

• Kto to jest Flis? (1)

Kolejna osoba pisze o gościu który nie pograł nigdzie przez 2 lata

• 2 2

• a czemu nie pograł?

nie pograł bo był związany umową z Ruchem, który godził się jedynie na jego wypożyczenia... teraz kiedy nie ma umowy z Ruchem mógłby zakotwiczyć gdzies na stałe

• A karnet kupiłeś ?

Bo nam jeszcze trochę brakuje do mercedesa.

• Wow

Wreszcie na zero z tyłu, nie ma co, coraz lepiej będzie sukces z Potegowem....

• 14 4

• 412 minut to prawie 7 godzin biegali (1)