• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

4,50 i będzie wyżej...

Tak wspaniałego weekendu polskie skoki o tyczce nie miały od lat. W sobotę Monika Pyrek z Lechii Gdańsk w fińskiej miejscowości Vaasa po raz kolejny poprawiła rekord Polski, tym razem przeskakujac poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,50 m. Jej wynik przyczynił się do awansu Polek do lekkoatletycznej Superligi. Dzień później Adam Kolasa, jej klubowy kolega zaliczył w Bremie podczas zawodów Superligi wysokość 5,68 m, o osiem centymetrów poprawiając rekord życiowy. Uczynił to w pierwszej próbie, dzięki czemu zajął drugie miejsce w konkursie.

- Warunki do rekordowego skakania były takie sobie. Wiał silny wiatr. Szybko zaliczyłam 4,20 m, dzięki czemu miałam już zapewnione zwycięstwo w rywalizacji. Potem zaordynowałam sobie wysokość 4,50 m, którą zaliczyłam w trzeciem podejściu. Ale to była taka babska impreza - opowiada Pyrek.

- Zgodnie z zaleceniami trenera maksymalnie koncentrowałem się na pierwszych próbach. Jak widać, opłaciło się, gdyż jeszcze dwóch zawodników zaliczyło wysokość 5,68 m, ale dopiero po poprawkach - dzieli się z kolei wrażeniami Kolasa.

Tym razem trener Edward Szymczak nie towarzyszył na zeskoku Monice, jak ma to w zwyczaju, ale właśnie w Adamowi. - Tu chodziło o dobro reprezentacji. Monika jest w pełni startów, a poza tym w Finlandii nie miała wielkich przeciwniczek - twierdzi tyczkarski coach.

Do podniebnych lotów Pyrek zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Sukces najmłodszego z braci Kolasów jest dużym zaskoczeniem. Tym większym, że 26-letni tyczkarz aktywnie trenuje dopiero od dwóch miesięcy. Wcześniejsza przerwa była spowodowana zabiegiem artroskopii, znakomicie przeprowadzonym przez Pawła Cieślę. - Teraz coś strzyka mi w krzyżu, ale widocznie taki jest urok mojego skakania - mówi tyczkarz...

Krystian Gojtowski
więcej we wtorkowym Głosie WybrzeżaOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

 • Raków Częstochowa Raków Częstochowa
  LECHIA Gdańsk LECHIA Gdańsk
 • ARKA Gdynia ARKA Gdynia
  Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz
 • ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
  ROW Rybnik ROW Rybnik