495. minut bez straty gola!

22 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Bramkarze Arki są niepokonani od 495 minut! W Wodzisławiu rywalom żółto-niebieskim nie pomógł nawet rzut karny! Gdyńscy piłkarze zremisowali z tamtejszą Odrą 0:0. Była to ostatnia jesienna kolejka, ale jeszcze w tym roku ekstraklasę czeka rozegranie dwóch kolejek z wiosny

.

ODRA: Stachowiak - Kłos, Kowalczyk, Dymkowski, Szary - Rygel, Malinowski, Kuranty (82 Seweryn), Małkowski - Aleksander (57 Moskal), Korzym (57 Gierczak).

ARKA: Witkowski - Kowalski, Żuraw, Łabędzki, Płotka - Sokołowski (79 Karwan), Ulanowski, Ława, Pietroń - Nawrocik, Chmiest (60 Zakrzewski).

Sędzia: Radziszewski (Warszawa). Żółte kartki: Kowalski, Łabędzki, Ława (Arka).

Trener Czesław Michniewicz postawił na tę samą jedenastkę, która w poprzedniej kolejce niespodziewanie pokonała Bełchatów 2:0. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. Arka najbliżej powodzenia była w 26. minucie. Wówczas na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Ława. Pomocnik tę akcję zakończył strzałem, ale nieznacznie niecelnym.

W 49. minucie Arka powinna prowadzić. Marcin Chmiest na stadionie, na którym strzelił ostatniego gola w ekstraklasie, a było to już dwa lata temu, strzelał z bliska, ale Adam Stachowiak, powołany do kadry przez Leo Beenhakkera, udowodnił, że na nominację zasługuje. Bramkarz Odry zagrodził piłce drogę do siatki.

Tuż przed upływem godziny gry szkoleniowiec gospodarzy wymienił obu napastników. Nasz trener nie pozostał dłużny. Szansę na przełamanie się w Arce stracił Chmiest, gdyż jego miejsce zajął Zbigniew Zakrzewski. Potem szansę dostał jeszcze drugi rekonwalescent, Bartosz Karwan.

W 70. minucie Michał Łabędzki nie widział innego wyjścia jak tylko faulem w "16" powstrzymać kolejnego kadrowicza z Odry, Macieja Małkowskiego. Stoper okupił ten faul żółtą kartką, a gospodarze mieli ponadto karnego. Z jedenastki Sławomir Szary strzelił w słupek! Tym samym Odra ukończyła mecz bez jednego choćby celnego strzału w światło bramki!

Arka miała ich zaś dwa. Poza wspomnianą akcją Chmiesta, na pięć minut przed końcem gry gdynianie mogli zgarnąć pełną pulę. Doskonale uderzył Marcin Pietroń, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Stachowiak.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:0, Cracovia Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:0), Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0), GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1 (0:0), Polonia Bytom - ŁKS Łódź 2:3 (1:1), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:1 (1:0).

• Dobry i jeden punkt

No i bogu dzięki jeden cenny punkt z trudnego terenu.Arka!!!!!Gdynia!!!!!!!

• 0 0

• punkt lepszy niz gra

Mecz beznadziejnie slaby, odra atakowala jak gowno, arka sie dobrze bronila, widac ze nastawienie na remis, ale gdyby nie ten maly blad labedzkiego to generlanei bardzo dobrze defensywnie. Na wyjezdzie nie przegrywac, u nas wygrywac to klucz do sukcesu.

• 0 0

• hahaha

hahahahahaha co zrobiła w Gdańsku? BUAHAHAHA :DDDDDDDDDD

• 0 0

• Tabela wygląda średnio, ale 8-me miejsce ( w najgorszym) wypadku to nie jest dramat jak na koniec rundy jesiennej (od razu przypominam "pouczaczom", że dwa następne mecze to już mecze rewanżowe rundy wiosennej).
    Nie zmienia to faktu, że zimą czeka naszych piłkarzy masa pracy aby pewnie się utrzymać w lidze.