Wiadomości

Sędziowie awansowali w piłkarskim Pucharze Polski

Drużyna sędziów przeszła przez pierwszą rundę Pucharu Polski.
Drużyna sędziów przeszła przez pierwszą rundę Pucharu Polski. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Pięć drużyn z Trójmiasta awansowało do II rundy okręgowego Pucharu Polski, a cztery pożegnały się z rozgrywkami. W fazie inaugurującej zmagania wszyscy nasi przedstawiciele strzeli aż 33 gole. W kolejnych meczach do gry dołączą zespoły z A klasy. Losowanie par odbędzie się w przyszłym tygodniu. Dokładna data będzie znana po weryfikacji meczów I rundy.Podczas I rundy zmagań okręgowego Pucharu Polski mieliśmy trzy derbowe starcia. Na ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku zmierzyły się drużyny, niezrzeszona Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN oraz B-klasowa Morena Gdańsk.

- Wystawianie drużyn sędziów do okręgowego Pucharu Polski jest praktykowane w całym kraju. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi głównie o integrację środowiska, zabawę, a nieco mniej o wynik. Do 2012 roku, przez 20 lat organizowane były mistrzostwa Polski sędziów. Spotykało się na nich 16 drużyn. Od 6 lat imprezy już nie ma, więc staramy integrować się m.in. w organizowanych przez nas turniejach czy meczach. A tym roku stwierdziliśmy, że pójdziemy śladami innych województw i przystąpimy do okręgowego Pucharu Polski - mówi Dariusz Bohonos z Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN.
Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN (błękitne stroje) pokonało w I rundzie okręgowego Pucharu Polski Morenę Gdańsk 5:3.
Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN (błękitne stroje) pokonało w I rundzie okręgowego Pucharu Polski Morenę Gdańsk 5:3. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl
W zespole jest kilku byłych piłkarzy, jak m.in. Jakub Bartlewski, który występował na III-ligowych boiskach, czy znany z boisk IV ligi Marek Marcinkowski. To sprawia, że drużynę stać nie tylko na zabawę, ale również na zwycięstwa, jak to było w starciu z Moreną Gdańsk, w którym sędziowie wygrali 5:3.

- Udało się wygrać i to nas bardzo cieszy. Oczywiście chcemy, aby nasza przygoda z Pucharem Polski trwała jak najdłużej. Może uda się dotrzeć do III rundy, gdzie będą czekać drużyny z III ligi? Mecz z zespołem z tego poziomu rozgrywek byłby dla nas dużą nagrodą - dodaje Bohonos.
Przy drużynie arbitrów pojawia się jednak pytanie, jak wygląda sędziowie ich meczów i kto to robi, skoro większość z nich jest na boisku?

- Staramy się, aby nasze mecze sędziował arbiter z jak najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlatego też w środowym spotkaniu był to Damian Kos, którego znają dobrze drużyny z II ligi. Myślę, że tacy arbitrzy ucinają wszelkie spekulacje, czy mecz jest odpowiednio sędziowany - wyjaśnia Bohonos.


Derby mieliśmy także przy ul. Ludwika Zamenhofa w Gdyni, gdzie Nadmorska Liga Szóstek podejmowała drugą drużynę Jaguara Gdańsk. Gospodarze, którzy dwa lata temu potrafili dojść do IV rundy okręgowego Pucharu Polski strzelili aż sześć bramek. Sami stracili trzy więc zameldowali się w kolejnym etapie zmagań.

W Gdyni, ale przy Olimpijskiej doszło do trzecich derbów I rundy PP. W nich, niezrzeszeni Oldboys Gdynia grali z B-klasowym KP Gdynia. Tutaj strzelania było nieco mniej, a gospodarze wygrali 3:1. Tym samym w drugiej rundzie zmagań mamy aż cztery niezrzeszone drużyny. Do wymienionych wyżej dochodzi Marynarka Wojenna RP, która w poniedziałek pokonała UKS Klukowo 4:0.

Wyniki I rundy okręgowego Pucharu Polski

BAŁTYK GDYNIA (Junior A) - OKS Janowo (B klasa) 8:6
NADMORSKA LIGA SZÓSTEK (niezrzeszony) - JAGURA II GDAŃSK (B) 6:3
KOLEGIUM SĘDZIÓW POMORSKIEGO ZPN (niezrzeszony) - MORENA GDAŃSK (B) 5:3
OLDBOYS GDYNIA (niezrzeszony) - KP GDYNIA (B) 3:1
MARYNARKA WOJENNA RP (niezrzeszony) - UKS Klukowo (B) 4:0
WIKING GDAŃSK (niezrzeszony) - KS Wocławy (B) 0:4
Gdyńska Liga Minifutbolu (niezrzeszony) - Celtic Reda (B) mecz odwołany
Oldboys Kolbudy (niezrzeszony) - Wisła Steblewo (B) 1:5
Unia 1922 Tczew (niezrzeszony) - WKS Lignowy Szlacheckie (B) 4:1
Piast Majewo (B) - Centrum Pelplin (B) 0:1
Radunia II Stężyca (B) - KS Chwaszczyno (B) 4:0
Santana Wielki Klincz (B) - Orzeł Gołubie (B) 3:0
Słupia Sulęczyno (B) - FC Gowidlino (B) mecz odwołany
Solar Władysławowo (B) - Wicher Wierzchucino (B) 5:2
Norda Karwia (B) - Huragan Smolno (B) 8:0
Arka Prusewo (B) - Sokół Strzelno (B) 3:2
Stolem II Gniewino (B) - Sztorm II Mosty (B) 4:2
Olimpia Czersk (B) - Perła Czyczkowy (B) 3:2
Chojniczanka Chojnice (Junior A) - Unia Klawkowo 7:2
MultiStal System Bytonia - wolny los

Opinie (4)

 • A już myślałem że powtarza się sytuacja z 1983 roku

  • 4 3

 • Szkoda, że autor nie dopisał, że sędziowie dostali 2 czerwone

  O ile pierwsza była za rękę to za drugą czerwoną w stylu Peszkina gość powinien sobie dać spokój z piłką bo widać psycha słabiutka.

  • 17 2

 • Sędziowie (jacykolwiek, to jednak sędziowie) awansowali między innymi dzięki sędziom.
  Czy to jest moralne ?
  Co na to Konstytucja ?
  Gdzie są obrońcy demokracji ?
  #kijowskinieplacialimentow

  • 5 5

 • "ale Panie sędzio!!!"
  i 11 chłopa "Cooo??!"

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane