Wysokie zwycięstwa rugbistów w Trójmieście

6 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:42 (6 maja 2017)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Rugbiści Lechii gonią czołową czwórkę. W niej znajduje się Arka, która utrzymała nad nimi przewagę w tabeli ekstraligi po zwycięstwie nad Budowlanymi Lublin. Rugbiści Lechii gonią czołową czwórkę. W niej znajduje się Arka, która utrzymała nad nimi przewagę w tabeli ekstraligi po zwycięstwie nad Budowlanymi Lublin.

Pewne zwycięstwa w 5. kolejce ekstraligi odnieśli przed własną publicznością trójmiejscy rugbiści. W dwóch meczach zdobyli ponad 100 punktów. Lechia Gdańsk rozbiła Juvenię Kraków 64:14 (28:7). Natomiast Arka Gdynia pokonała Budowlanych Lublin 41:17 (17:0).

OGNIWO STRACIŁO POZYCJĘ LIDERA PO PORAŻCE Z POGONIĄ

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 64:14 (28:7)
Punkty dla Lechii:
Nowicki 19, Staphorst 10, van den Berg 10, Riekert 10, Kwiatkowski 5, Wójtowicz 5, Wielgosz 5

LECHIA: Witoszyński (45 Olszewski), Buczek (41 Beśka), Muchlado (60 Śmietański) - Pawłowski (60 Wójcik), Dabkiewicz (66 Zdun) - Płonka, Krużycki, Staphorst - Boczulak (66 Wielgosz) - Van den Berg - Riekert, Piszczek (68 Skrzypiński), Kwiatkowski, Wójtowicz (61 Bracik) - Nowicki

Rugbiści Lechii nie mogli przegrać z Juvenią, jeśli dalej chcieli marzyć o grze o medale mistrzostw Polski. Wszystko dlatego, że już po czterech kolejkach zarysowała się w tabeli czołowa czwórka i czwórka uciekająca przed ostatnim miejsce. A biało-zieloni, pomimo sporych ambicji, byli niespodziewanie w drugiej z nich.

Do podstawowego składu trener Lechii Paweł Lipkowski mógł przywrócić w sobotę Wilhelmusa StaphorstaRadosława Dabkiewicza, którzy pauzowali za czerwone kartki po wyjazdowym meczu z Budowlanymi Lublin. Po urazie do pełni sił wrócił Paweł Boczulak i także on znalazł się w podstawowej "15" na Juvenię.

Lechia od samego początku starcia zabrała się za dążenie do pełnej puli punktów. Nie wystarczyło więc wygrać, ale dodatkowo trzeba było zdobyć także co najmniej cztery przyłożenia, aby dostać za nie bonus. Już po 9 minutach gry biało-zieloni mieli na koncie dwa z nich. Autorami przyłożeń byli Robert KwiatkowskiRobert Wójtowicz, a dwukrotnie podwyższył Jędrzej Nowicki (14:0).

Na tym oczywiście gdańszczanie nie poprzestali. Vian Riekert oraz Sheldon van der Berg sprawili, że przed przerwą Lechia miała zapewniony punkt bonusowy. Oczywiście z podwyższeniami nie miał problemów Nowicki, więc na tablicy wyników było 28:0. To nieco rozluźniło Lechię, która przed zmianą stron pozwoliła rywalowi zdobyć 7 pkt.

Gorąco zrobiło się w 47. min. kiedy goście przyłożyli i podwyższyli po raz drugi (28:14). To na szczęście zadziałało mobilizująco na gospodarzy. Przyłożenia van der Berga, Staphorsta, Nowickiego i Riekerta ponownie dały im spokojne prowadzenie (54:14). Do końca meczu Lechia dołożyła jeszcze 10 pkt i ruszyła w pogoń za czołową czwórką.

- Byliśmy lepsi praktycznie we wszystkich elementach rugbowego rzemiosła. Dlatego też wynik jest wysoki. Mieliśmy jednak okres przestoju, w którym Juvenia dwukrotnie przyłożyła i zbliżała się na 14 punktów straty. Między innymi to pokazuje, że nie był to łatwy mecz. W pozostałych fragmentach graliśmy za to bardzo dobrze, pokazaliśmy formę w przegrupowaniach, przy rozegraniu piłki, dobrze dysponowany był nasz kopacz - ocenia Lipkowski.

Arka Gdynia - Budowlani Lublin 41:17 (17:0)
Punkty dla Arki:
Banaszek 16, Sirocki 10, Szostek 5, Zaradzki 5, Plichta 5

ARKA: Bartkowiak (72 Szmytkowski), Machlik (67 Paszkowski), Bysewski - Podolski (77 Zalas), Zdunek (64 Mikołajczyk)- Zypper, Kuzimski, Raszpunda (62 Partyka)- Szostek (55 Szyc) - Banaszek - Machnio, Stępień, Zaradzki (55 Plichta), Rakowski - Sirocki

Pewny komplet punktów zdobyli także rugbiści Arki. Choć ich rywal pokazał w poprzedniej kolejce, że potrafi być groźny w ataku zdobywając 76 punktów i nie tracąc żadnego w starciu z KS Budowlanymi Łódź. Na rugbistach Macieja Stachury nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Choć jeszcze w pierwszej połowie nie potrafili oni udowodnić swojej dominacji.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, choć początek meczu nie należał do najlepszych. Przez pierwsze 20 minut nie mogliśmy wejść na odpowiedni poziom. Graliśmy niedokładnie nogą, mieliśmy problemy z odpowiednim egzekwowaniem karnych. Na szczęście później wszystko ustabilizowaliśmy, weszliśmy z grą na połowę przeciwnika i pewnie wygraliśmy - podsumowuje Stachura.
Arka dążyła do bonusowego punktu i to także udało się jej za co najmniej cztery przyłożenia w meczu. Co ciekawe bliscy tego byli także przyjezdni. Skończyli jednak na trzech.

W żółto-niebieskich barwach, pomimo początkowych problemów z celnością kopnięć był Dawid Banaszek. W sumie wykorzystał 5 podwyższeń, a do tego tego przy dwóch karnych umieścił piłkę pomiędzy słupami.

Wyniki 5 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków 64:14 (28:7)
  • ARKA GDYNIA - Budowlani Lublin 41:17 (17:0)
  • Pogoń Awenta Siedlce - OGNIWO SOPOT 23:12 (8:0)
  • KS Budowlani Łódź - Budowlani SA Łódź 0:45 (0:26)

Opinie (33) 2 zablokowane

• Dobry mecz chlopaki (1)

cieszy zwyciestwo nad Juwenia,dzis dobre zawody,wszyscy na tle krakowian wypadli dobrze,nawet nasi chlopcy z RPA mieli dzis kilka udanych zagran...Pytanie mam po co Rolo na boisku od pierwszych minut,nie lepiej juz wiecej i czesciej ogrywac Smietanskiego,z niego bedzie jeszcze duzo ,duzo pozytku,natomiast Rafal to juz zdecydowanie schylek kariery...

• 20 3

• Rafał to prawdziwy Rolo.
      Bardziej osłabia niż wzmacnia. Trener może potrzebuje gościa, który się turla po boisku.

• 5 2

• Arka MOCNO!!! (2)

Brawo tak trzymać!
    Arka na właściwy kursie bo kształt piłki się nie liczy.

• 12 4

• Arka liderem i tak niech zostanie. (1)

Ogniwu życzę drugiego miejsca a lechii trzeciego.

• (1)

oraz najbardziej rozwalony przez prezesa.

• 2 1

• Perzak kontuzja Grabowski niedysponowany.

• (6)

Ale rozumiem że ogladasz Kolego? Bez problemowo?

• 0 1

• (5)

Tak.

• 1 0

• (4)

Proszę wyślij zdjęcie Przyjacielu mms z tą stroną 790 724 470 Dziękujemy!!!!

• 1 2

• Wpisz Ogniwo Sopot. (3)

na fejsbuku.

• 1 0

• (2)

Jest relacja pisana a my chcemy oglądać mecz.

• 0 1

• (1)

To trzeba było rano wyjechać, teraz już za późno

• 2 1

• Tak ch....uj w taką relację.

• 0 1

• Na FB Ogniwa bedzie relacja z siedlec !

• 1 0

• 24' 3-0 (1)

• 1 0

• 36' 8-0

• 1 0

• (1)

Lechiści znów płaczą, wygrali płaczą! Przegrali po dobrej grze z Ogniwem też płakali. Bedziecie kiedyś zadowoleni?

• 4 6

• bo to Lechia

Kobiety Gdanskie. Dziwisz sie ?

• 3 5

• Oceny zawodnikow (2)

Jakie szanse maja zawodnicy Arki czy Ogniwa przy zestawieniu z Lechią ? Taka moja mysl na niedziele ;) widac ewidentne 1ki i 6tki z gory do dolu