"50" Lotosu VBW Clima Gdynia

Mart.
28 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia po raz 50. z rzędu odniosły ligowe zwycięstwo. Tym razem mistrzynie Polski dały lekcję basketu rywalkom z ŁKS Łódź, wygrywając 114:86 (38:17, 21:20, 27:29, 28:20). Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, uhonorował zawodniczki za ten wyczyn bukietem róż oraz 50 ptysiami.

LOTOS: Pantelejewa 6, Grubin 21, Smith 11, M. Dydek 24, Szakirowa 13 - Nawojkowa, Ferdinand 8, Thorius 10, Cupryś 18, Bibrzycka 3.
ŁKS: Jodekaite 12, Grabowska 7, Owczarek 5, Zakalskiene 21, Dominauskaite 17 - Estkowska, Małecka 5, Rohacewicz 6, Żuk 2, Makowska 11.

Sędziowie: Włodkowski, Głogowski.

Pojedynek przeciwko łodziankom przebiegał pod znakiem szczególnych osiągnięć. Zanim gospodynie cieszyły się z pięćdziesiątego zwycięstwa w lidze, już w 15 sekundzie przekroczyły granicę 1500 punktów zdobytych w tym sezonie. Konkretnie rzecz ujmując, uczyniła to Olga Pantelejewa, zdobywając pierwsze punkty w meczu. Już w pierwszej kwarcie gdynianki odjechały rywalkom na 21 "oczek". Dariusz Raczyński, trener łodzianek, widząc, że jego zespół nie nawiąże w Gdyni walki zdjął z boiska dowiadczoną Daivę Jodekaitę, dając pograć juniorkom.

Najwyższą przewagę nasz zespół osiągał w 17 i 19 min, kiedy to po rzutach Katie Smith (za trzy punkty) oraz Gordany Grubin Lotos prowadził różnicą 24 punktów (52:38). Setka pękła na trzy minuty przed końcem spotkania, kiedy to celu dosięgła trójka Joanny Cupryś.

Krzysztof Koziorowicz: - Może martwić liczba straconych punktów, ale akurat dzisiaj więcej uwagi poświęcaliśmy innym wariantom gry.
Dariusz Raczyński, coach ŁKS: - Cieszę się, że ŁKS przyczynił się ustanowienia tak pięknego wyniku, jakim jest 50 zwycięstw.

17. KOLEJKA. Polfa Pabianice - Toya Ślęza Wrocław 91:67 (22:16, 23:17, 24:11, 22:23), Progres POSiR Poznań - Łączność Olsztyn 80:77 (20:17, 17:15, 19:24, 24:11), SMS PZKosz. Warszawa - Cukierki Odra Brzeg 81:68 (29:16, 20:12, 10:25, 22:15), Wisła Kraków - Meblotap AZS Lublin
83:74 (19:17, 23:17, 16:18, 25:22).