stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

52. Bieg Westerplatte (41 opinii)

Wystartowały zapisy do 52. Biegu Westerplatte, który odbędzie się 13 września 2014 roku. W tym roku organizatorzy przewidują 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl do dnia 28 sierpnia do godziny 23.59. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 25 PLN.

Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Niemiec i całej Polski. Zaprasza Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radio Gdańsk.

REGULAMIN

Trasa 10-kilometrowego biegu w tegorocznej edycji ulegnie zmianie, która podyktowana jest pracami remontowymi w jej dotychczasowym przebiegu. Tym razem jednocześnie start i meta będą miały miejsce na Westerplatte.Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20000 PLN. Kolejna kwota 10000 PLN to pula nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zmagania biegaczy śledzić można zarówno bezpośrednio podczas biegu oraz na antenie Radia Gdańsk, które prowadzi relację na żywo.


Utrudnienia w ruchu - 13.09.2014
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku informuje, że w dniu 13.09.2014 roku w godzinach 10.30-13.30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w ciągu ul. mjr Sucharskiego na odcinku od Węzła Ku Ujściu do Westerplatte.

Powyższe związane jest z organizowanym przez MOSiR w Gdańsk oraz Radio Gdańsk Biegiem Westerplatte, którego tegoroczna, 52-ga edycja wytyczona została nowa trasą. Start nastąpi o godz. 11.00 na terenie Westerplatte w rejonie Pomnika im. Obrońców Wybrzeża, następnie uczestnicy zawodów pobiegną ul. mjr
Sucharskiego do Węzła Ku Ujściu, gdzie nastąpi nawrót w kierunku ul. kpt. Poinca. Tam zawodnicy dobiegną aż do dawnej pętli autobusowej zlokalizowanej w rejonie Kapitanatu Portu i skierują się z powrotem na Westerplatte, gdzie wyznaczono metę zawodów.

Utrudnienia w ruchu polegać będą na całkowitym wyłączeniu z ruchu drogowego ulicy mjr Sucharskiego na odcinku od Węzła Ku Ujściu do Westerplatte. Powyższe nastąpi o godzinie 10.30. Przywrócenie stałej organizacji ruchu spodziewane jest ok. godz. 13.30. Objazd w kierunku Westerplatte wytyczono ulicami Ku Ujściu i Pokładową. Na teren Westerplatte dojazd w ww. godzinach będzie możliwy tylko do rejonu Przystani Żeglugi. Dalej na Westerplatte będzie można dostać się jedynie pieszo. W identycznej konfiguracji pracować będzie także komunikacja zbiorowa.
Szczegóły na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie (41) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
13.08
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08
Skra Warszawa
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno