stat
Impreza już się odbyła

59. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej 2010

Sezon żeglarski w Polsce zbliża się powoli ku końcowi, najwyższy już wiec czas przygotować się do największych na Zatoce Gdańskiej, tradycyjnych regat - "Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej". To już 59-ta edycja tego kultowego wyścigu, w którym startuje wszystko co wykazuje "pozytywną pływalność".

To wstyd i zgroza, dysponując sprawnym jachtem, nie wystartować w tych regatach! Wyścig, jak zwykle organizowany przez entuzjastów z Yacht Klubu Stal Gdynia ma już swoją bogatą tradycję, startowali w nim zarówno regatowcy z pierwszych stron gazet, rywalizujący o miano "najszybszego na Zatoce" jak i weekendowi żeglarze szuwarowo-bagienni - czasami ostro i do końca walczący o równie pożądaną co błękitna szarfa - "Czerwoną Latarnię".

W tym roku rywalizacja uzyskuje dodatkowy smaczek. Nasza najlepsza, eksportowa załoga katamaranowa - Adam Skomski i Jakub Kopyłowicz na Exploder F18 z roku na rok przybliża się do absolutnego rekordzisty w klasyfikacji regat o "Błękitną Wstęgę"- kpt. Tadeusza Siwca i jachtu Tornado (osiem zwycięstw). Zawodnicy Explorer Saling Team z klubu Navigo Sopot w tym roku mają kolejną szansę na wygraną i zapisanie cyfry "6" na swoim koncie.

Czy Adamowi i Kubie uda się pokonać koalicję innych katamaranów? A może jakiś jednokadłubowiec, deskarz czy kite-owiec , wykorzystując warunki pogodowe, da odpór liderom klasyfikacji ostatnich lat? Zapowiada się emocjonująca walka, bo chłopaki zapowiadają, że tanio skóry nie sprzedadzą.

Za rok, jubileuszowa 60-ta "Błękitna Wstęga" , lecz przygotowania do niej, miejmy nadzieję, że w międzynarodowym wydaniu, zaczynamy już dziś.

Po wielu dyskusjach postanowiliśmy zmienić format, a raczej oprawę regat. Poprzednia formuła nieco się przeżyła i jej niejaka "siermiężność" nie pasuje do nowych czasów. Było fajnie, ale...

Chcielibyśmy, by przyszłoroczny wyścig był imprezą na wysokim poziomie, przede wszystkim organizacyjnym, dlatego też już w tym roku wprowadzamy istotne zmiany, by dać środowisku żeglarskiemu czas na przyzwyczajenie się do nich.

Jedną ze zmian jest forma zgłoszeń do regat. Zwykle odbywało się to wielkim pospiechu pół godziny przed startem, skipperom brakowało czasami podstawowych dokumentów, a Komisja Regatowa do ostatniej chwili usiłowała ogarnąć chaos, wywoływany przez tłum niecierpliwiących się w kolejce żeglarzy. W zeszłym roku ledwo wyrobiła się na start.

Równie istotną zmianą jest, jak da się zauważyć z Zawiadomienia o Regatach, zmiana stawek wpisowego. Pragnąc od razu uprzedzić złośliwe komentarze w rodzaju " tyle kasy za parę kiełbach z grilla" wyjaśniam, że akurat te regaty mimo, że dla nas prestiżowe, nie przynoszą klubowi korzyści materialnych, są organizowane "po kosztach" a ich celem jest przede wszystkim integracja środowiska żeglarskiego i stworzenie możliwości dobrej zabawy na wodzie i w czasie "Sailors Party". Czy ktoś pamięta od kiedy obowiązują stare stawki wpisowego? Nawet najstarsi górale...

Mamy nadzieję, że oprawa regat pozytywnie Was zaskoczy. Oczekujemy oczywiście na konstruktywne komentarze - jak wam pasuje "Nowa jakość"? A tę nową jakość będzie można ocenić zgłaszając się do "59 Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej 2010".


W tym roku zgłoszenia do regat można dokonać wyłącznie przez Internet - do dnia 27.09.2010. W tym celu należy wejść na stronę www.ykstal.org.pl i wypełnić formularz "on line". Jeśli dysponuje się dokumentami jachtu (certyfikat, rejestracja, Licencja zawodnicza PZŻ, ubezpieczenie OC jachtu lub zawodnika) - zajmuje to 2 (!) minuty. Sprawdzone.

Dokumenty te należy również zabrać w celu przedstawienia ich Komisji Regatowej (w biurze YK Stal Gdynia) w dniach 01.10.2010 - godz. 16.00- 19.30 lub 02.10.2010 - godz. 08.00- 09.30. W tych godzinach można również dokonać wpłaty wpisowego, odebrać Instrukcję Żeglugi oraz pakiet dla każdej załogi. Po godz. 09.30 Komisja Regatowa kończy pracę przy zgłoszeniach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

08.12 g.18.00
Dynamo Kursk
08.12 g.19.00
Sporting Lizbona
10.12 g.19.30
Zagłębie Lubin
11.12 g.17.00
Enea AZS Politechnika Poznań
11.12 g.17.00
Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz
05.12 g.19.00
Energa Toruń
05.12 g.14.45
Asseco Resovia
05.12 g.12.40
Stomil Olsztyn
04.12 g.20.00
Raków Częstochowa
04.12 g.17.00
CTL Zagłębie Sosnowiec