stat
PATRONAT

6. Bieg do źródeł (3 opinie)

Gdańska spółka wodociągowa GIWK, już po raz szósty, zaprasza do wspólnego biegania do źródeł. W tym roku okoliczności są szczególne. Organizator obchodzi swoje 15-te urodziny. 15 czerwca, w Parku Jelitkowskim odbędą się jubileuszowe biegi na dwóch dystansach (3 i 10 km) oraz piknik w wodnym klimacie.

Wodociągowy, niebieski bieg. Poznajcie nas. W tym roku GIWK zaprasza do bicia jubileuszowego rekordu. Jest to nietypowe wyzwanie. Organizator chce, aby z okazji urodzin, każdy zawodnik pobiegł w niebieskiej, wodnej koszulce. Biegacze na 10 km otrzymają je w pakietach startowych. - Chcemy być niebiescy, by podkreślić wodociągowy klimat imprezy. Stąd nasza prośba do biegaczy o wystąpienie w stroju sportowym tego koloru. Wyobrażamy sobie pamiątkowe, urodzinowe zdjęcia, na których wszyscy nawiązujemy do barw bliskich naszej misji "Woda dla pokoleń" - podkreśla Jacek Skarbek, Prezes Spółki GIWK, która jest organizatorem imprezy.Szósty bieg do źródeł to okazja do zmierzenia się z dwoma dystansami.

BIEG GŁÓWNY

Bieg główny, na dystansie 10 km, wystartuje w samo południe (o godz. 12:00). Na tej trasie zawodnikom mierzony będzie czas.

- wpisowe 29,99 zł
- dla każdego biegacza profesjonalna koszulka

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/494/
Regulamin: http://biegdozrodel.pl/wyswietl/1

BIEG RODZINNY

Dla tych mniej wprawionych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub chcą integrować się startując wspólnie z rodziną i przyjaciółmi organizator przygotował bieg na 3 km (bez pomiaru czasu, start godz. 11:00). Trasa biegów znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór).

- bezpłatny start
- dla każdego medal na mecie
- formuła Run For Fun
- bez pomiaru czasu

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/494/
Regulamin: http://biegdozrodel.pl/wyswietl/3

Zapisy do obu biegów już się rozpoczęły i potrwają do 3.06.2019 r. Szczegółowe informacje o startach znaleźć można na stronie www.biegdozrodel.pl.

Na naszych niebieskich zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Najszybsi w biegu na 10 km wygrają wartościowe bony do sklepu sportowego. Wśród biegaczy rodzinnych rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Mistrzowskie wsparcie Marcina Urbasia Ambasadorem urodzinowego biegu będzie Marcin Urbaś - olimpijczyk i ikona polskiej lekkoatletyki. Spotkanie z mistrzem to jeden z tegorocznych prezentów dla zawodników biegnących do źródeł. 15 czerwca uczestnicy imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać tego utytułowanego biegacza. Marcin Urbaś przyjedzie do Gdańska z radami zarówno dla początkujących biegaczy, jak i dla amatorów sportów biegowych, którzy już trenują. Podczas programu na piknikowej scenie opowie zawodnikom o tym:

- jakich błędów nie popełniać, zaczynając przygodę z bieganiem,
- jak wyznaczać sobie realne cele - idea małych kroczków,
- na co zwrócić szczególną uwagę w technice biegu, by sport był prawdziwą przyjemnością,
- jak ważna jest rozgrzewka i regeneracja organizmu po biegu,
- czy trenować trzeba codziennie i jak organizować treningi, by nie stały się nużące, ale poprawiały wyniki.

ATRAKCJE DODATKOWE

Wspólne piknikowanie. Tomasz Barański i wodny taniec gdańszczan. Charakterystycznym elementem biegu do źródeł są ciekawe atrakcje piknikowe. W tym jubileuszowym roku, w Parku Jelitkowskim, zagości wyjątkowy, wodociągowy klimat. Wszystko za sprawą wodnej gry oraz ciekawych warsztatów. Gra dostosowana jest do różnych grup wiekowych. Jej uczestnicy będą zmagać się z kilkunastoma ciekawymi konkurencjami, udowadniając jednocześnie jak dobrze znają dziedzinę, którą zajmuje się GIWK - organizator imprezy. Wśród zadań znajdą się zarówno konkurencje ruchowe (wodny crossfit i wodociągowa sztafeta), kreatywne oraz dotyczące wiedzy o działalności wodociągów. Strefa warsztatowa zaprosi do wspólnego przygotowywania smakowych lodów, dekorowania domu w myśl zasady "zero waste" oraz poznawania wodnej sztuki.

Atrakcją specjalną pikniku będzie pokaz taneczny Tomka Barańskiego, trenera "Tańca z gwiazdami" i "Dancing with the Stars", uczestnika programu "You can dance. Po prostu tańcz". Na scenie zobaczymy specjalny show taneczny inspirowany ruchami wody. Na finał imprezy GIWK zaprosi gdańszczan i wszystkich uczestników 6. Biegu do źródeł do wspólnego, urodzinowego, wodnego tańca. Organizatorzy mają nadzieję, że choreografia na długo zostanie w pamięci mieszkańców. Wszyscy tancerze zostaną uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu i filmiku. Niech będzie niebiesko!

Szczegółowy program pikniku: www.biegdozrodel.pl

"Poznajcie nas" - pod takim hasłem GIWK zaprasza do wodociągowego biegu. Impreza jest nie tylko okazją do rekreacyjnej, rodzinnej zabawy. To także szansa na poznanie codziennej pracy wodociągowca, pracy na rzecz rozwoju infrastruktury, ochrony środowiska i zabezpieczenia źródeł
wody dla przyszłych pokoleń.

POZNAJMY SIĘ NA 6 BIEGU DO ŹRÓDEŁ!
POZNAJMY WODOCIĄGI _POZNAJMY SIĘ W RUCHU_POZNAJMY SIĘ OD KUCHNI_POZNAJMY
WODNĄ SZTUKĘ_POZNAJMY EKOLOGIĘ

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  29,99 zł
Start w Biegu Rodzinnym jest bezpłatny
Start w Biegu Głównym 29,99 zł
Zapisy https://zapisy.sts-timing.pl/494/

Opinie (3)

 • Fajna impreza.

  2 lata temu bieglem i mile wspominam. Poza biegiem byla przyjemna atmosfera pikniku. Trasa zupelnie plaska i domierzona. Jesli nie jest zbyt goraco, to mozna powalczyc o wynik.

  • 6 0

 • G.......o nie bieg (1)

  Brak miejsc na zapisy rodzinne. Ale spróbuję dziecko przygotować na 10 km. W innych imprezach można przyjść z marszu i nie ma problemu. Brawo dla organizatorów!

  • 1 12

  • Bieg rodzinny jest za darmo, a ponieważ dla każdego uczestnika/uczestniczki jest medal i pakiet startowy, to chyba logicznie że jest ograniczona ilość miejsc. Następnym razem proponuje się szybciej zapisać.

   • 9 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31.07 g.16.00
ROW Rybnik
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
02.08 g.18.00
Wisła Płock
07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
04.07 g.15.00
Master Pharm Łódź
26.06 g.16.00
Radunia Stężyca