• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

64. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej (1 opinia)

W sobotę 3 października odbędzie się największy wyścig żeglarski na Zatoce Gdańskiej - "Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej".

Tradycyjnie w pierwszy weekend października Yacht Klub Stal Gdynia organizuje regaty, w których może wziąć udział wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem. Zawody patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

"Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej" to jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce, które organizowane są od 1952 r. Wydarzenia to wpisało się w kalendarz trójmiejskich imprez sportowych i dla wielu jest nieoficjalnym zakończeniem regatowego sezonu żeglarskiego. Wyścig rozgrywany jest w formule australijskiej, czyli może startować wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem za pomocą żagla, a wygrywa najszybszy. W regatach wystartują: jachty, deski windsurfingowe, jachty na hydroskrzydłach, jachty mieczowe, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, łódki klas olimpijskich, jachty turystyczne i pełnomorskie oraz wielkie maszyny regatowe. Nie ma podziału na zawodowców i amatorów. Główną nagrodą wyścigu jest wpisanie złotą nitką nazwiska zwycięzcy na Błękitną Wstęgę. Ponadto wszystkie jednostki startujące w regatach konkurują w swoich klasach.

Regaty o "Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej" od lat są atrakcją dla żeglarzy, którzy czekają na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa. W sobotę 3 października start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11.00 i odbędzie się z redy portu jachtowego w Gdyni. Trasa regat prowadzi wzdłuż wybrzeża z Gdyni do Gdańska i z powrotem, więc startujące jednostki są doskonale widoczne z brzegu, co przyciąga widzów, którzy z trójmiejskich plaż kibicują startującym.

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na stronie: www.blekitnawstega.pl.
Facebook: https://www.facebook.com/BlekitnaWstega

Program regat
Termin regat: sobota 3 października 2015r.
Miejsce regat: Marina Gdynia, YK Stal i Zatoka Gdańska
godz. 11:00 - start wyścigu - reda basenu jachtowego w Gdyni
ok. godz. 15:30 - rozpoczęcie Sailors Party - hangar YK STAL Gdynia
ok. godz. 18:00 - ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" dla najszybszego oraz "Czerwonej Latarni" dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety - hangar YK STAL Gdynia
po ceremonii - Sailors Party c.d. z muzyką na żywo i poczęstunkiem - hangar YK STAL Gdynia

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Szkoda że sezon się kończy :(

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
29.07 g.20.30
ŁKS Łódź
03.08 g.12.00
Błękitni Stargard
03.08 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
21.07 g.19.30
POLSKA
USA
20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia