Piłkarki ręczne Vistalu pokonały Start

17 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Antoni Parecki ocenił, że jego Start przegrał w Gdynia Arena nie tyle z Vistalem, co z Patrycją Kulwińską (z piłką). Obrotowa gospodyń zdobyła 11 bramek. Antoni Parecki ocenił, że jego Start przegrał w Gdynia Arena nie tyle z Vistalem, co z Patrycją Kulwińską (z piłką). Obrotowa gospodyń zdobyła 11 bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu pokonały na własnym parkiecie Start Elbląg 37:33 (18:15), mimo iż z powodu kłopotów zdrowotnych nie mogła im pomóc bramkarka Małgorzata Gapska. Po kilku minutach drugiej połowy, gdy gdynianki uzyskały 9 trafień przewagi, wydawało się, że odniosą bardziej przekonujące zwycięstwo. Jednak rywalki, tak jak i kilka razy przed przerwą, potrafiły się zebrać ponownie do walki i dzięki temu do końca mieliśmy mecz obfitujące w bramki. Padło ich aż 70, a 11 było autorstwa Patrycji Kulwińskiej.

Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 1, Łabuda 2, Niedźwiedź 2, Galińska, Kobylińska 5, Pawłowska, Zych 6, Kozłowska 4, Gutkowska 6, Kulwińska 11
Sędziowie: Rajkiewicz (Szczecin), Tarczykowski (Przecław)
Widzów: 900
Sielicka, Kędzierska - Mielczewska 3, Sądej, Waga 7, Jędrzejczyk 3, Szymańska 8, Lisewska 7, Grzyb 3, Kołodziejska 2

SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE ODBĘDĄ SIĘ MECZE PIŁKI RĘCZNEJ W TEN WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW:
Paweł Tetelewski Paweł Tetelewski
PAWEŁ TETELEWSKI (VISTAL):
Dobrze weszliśmy w mecz. Drużyna realizowała przedmeczowe założenia w obronie, które nakazywały odciąć od rzutu drugą linię Startu oraz pilnować piłek granych do koła.

W drugiej połowie nadal to fajnie wyglądało i wydawało się, że spokojnie "dowieziemy" zwycięstwo. Wówczas przytrafiły się jakieś błędy, niedokładności i podwójna kara. To pozwoliło rywalkom wrócić do mecz.

Dla kibiców to pewnie dobrze, bo było widowisko, dla nas mniej, gdyż pojawiły się nerwy. Musimy tego unikać, gdyż w innej sytuacji mogło się dla nas to źle skończyć. Gdyby przewaga była niższa, różnie mogłoby się to skończyć.

Jednak słowa uznania dla dziewczyn, że w ostatnich minutach potrafiły uspokoić grę i wygrać.

ZOBACZ KLASYFIKACJĘ W PLEBISCYCIE NA LIGOWCA ROKU 2014 PO PIERWSZYM TYGODNIU WYBORÓW. ODDAJ SWÓJ GŁOS. DZIEWIĘCIORO NOMINOWANYCH, W TYM DWIE SZCZYPIORNISTKI VISTALU

Antoni Parecki Antoni Parecki
ANTONI PARECKI (START):
Po takim meczu ciężko na gorąco rzucić komentarzem. Może powiem tak: Start zdecydowanie przegrał z Kulwińską. Może trudno w to uwierzyć, ale niestety to prawda.

Jednak słowa uznania dla drużyny, że po przerwie, przegrywając 8-9 bramkami, potrafiła wrócić do meczu i walczyć do końca o jak najlepszy wynik. Były emocje. Kibice nie mogą narzekać. Taki przebieg meczu z pewnością zrekompensował im wydatek za bilety.

- Małgorzata Gapska nie zagra w dzisiejszym meczu. Poinformowała nas, że jest to spowodowane wydarzeniem losowym - mówi Michał Świrkula, dyrektor gdyńskiego klubu.
w zaistniałej sytuacji nie dojdzie do rozmowy bramkarki Vistalu o jej przyszłości w kadrze z trenerem Pareckim, który jest drugim szkoleniowcem w reprezentacji, odpowiedzialnym za szkolenie bramkarek
spiker przypomina, że na portalu Trojmiasto.pl trwa głosowanie na Najlepszego Ligowca Roku 2014 i apeluje do kibiców, by poparli piłkarki ręczne Vistalu: Gapską i Zych
(VISTAL)

ZOBACZ KLASYFIKACJĘ W PLEBISCYCIE NA LIGOWCA ROKU 2014 PO PIERWSZYM TYGODNIU WYBORÓW. ODDAJ SWÓJ GŁOS
rozpoczęła się prezentacja
na trybunach kilkudziesięcioosobowa grupa sympatyków Startu ubrana w klubowe barwy
Vistal w niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, Start również czarne spodenki, ale czerwone koszulki
1'
od środka rozpoczął Start
1'
już mamy na trybunach pierwszy pojedynek kibiców, oczywiście na słowa i okrzyki, z obu stron pozytywny doping skierowany w stronę swoich zespołów
1'
Lisewska (START) przekroczyła linię 6. metra
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL) po kontrze
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Grzyb (START) po dobitce strzału Wagi
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
3'
od pierwszych minut gra rekonwalescentka Niedźwiedź (VISTAL), reprezentantka Polski broni w centrum defensywy, a w ataku pozycyjnym jest ustawiana na... lewym skrzydle
4'
[3:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Lisewska (START).
5'
w ataku za Niedźwiedź (VISTAL) na skrzydło weszła Pawłowska (VISTAL)
5'
[4:2] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Lisewska (START).
7'
[5:3] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
8'
[5:4] Bramkę zdobywa Lisewska (START) z karnego
8'
"Sylwia Lisewska (START) " - skandowanie z sektora zajmowanego przez elblążan
8'
[6:4] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
9'
[6:5] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (START), szczypiornistka, która grała w trójmiejskich klubach jako skrzydłowa, w tym meczu ustawiona jako rozgrywająca i zdobyła bramkę właśnie po rzucie z drugiej linii
10'
[7:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
11'
"Vistal tylko zwycięstwo" - skandują kibice
11'
[8:5] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL) po kontrze i to mimo faulu Jędrzejczyk
wykluczenie
11'
Jędrzejczyk (START) otrzymuje dwuminutową karę za ten faul na Gutkowskiej
12'
[8:6] Bramkę w liczebnym osłabieniu zdobywa Waga (START).
13'
niecelny rzut Kozłowskiej (VISTAL)
13'
Start w komplecie, okres w osłabieniu elblążanki wygrały 1-0
14'
nieskuteczne akcje z obu stron
15'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut Kołodziejskiej (START), to dobrze znana w Gdyni Katarzyna Koniuszaniec, które teraz gra pod nazwiskiem męża, w przeszłości piłkarza m.in. Arki
16'
Kulwińska (VISTAL) wywalczyła karnego
16'
[9:6] Bramkę z karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL), która po raz pierwszy weszła na boisko, by rzucił z 7. metra
wykluczenie
17'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
17'
[9:7] Bramkę zdobywa Szymańska (START).
17'
[10:7] Bramkę w osłabieniu zdobywa Kulwińska (VISTAL), to czwarte trafienie obrotowej
18'
[10:8] Bramkę zdobywa Kołodziejska (START).
19'
Vistal w komplecie, 1:2 przegrały gdynianki okres w osłabieniu
19'
Zych (VISTAL) wywalczyła karnego
20'
[11:8] Bramkę z karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL).
20'
[11:9] Bramkę zdobywa Mielczewska (START), to kolejna przyjezdna, którą pamiętamy z trójmiejskich parkietów, gdyż karierę zaczynała w Gdańsku
21'
[12:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
21'
[13:9] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
czas
21'
Przerwa na żądanie trenera Pareckiego (START).
21'
[13:10] Bramkę zdobywa Kołodziejska (START).
22'
odpoczywa Niedźwiedź (VISTAL), po raz pierwszy do gry weszła w tym meczu Galińska (VISTAL)
22'
Sielicka (START) obroniła rzut Galińskiej (VISTAL) właśnie
22'
[13:11] Bramkę zdobywa Szymańska (START) po kontrze
23'
[14:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
24'
[14:12] Bramkę zdobywa Szymańska (START).
24'
[15:12] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL).
25'
Kordowiecka (VISTAL) obroniła rzut z biodra Grzyb (START)
czas
26'
Przerwa na żądanie trenera Tetelewskiego (VISTAL).
26'
26'
[16:12] Bramkę z karnego zdobywa Kobylińska (VISTAL), choć trener Parecki wymienił bramkarkę
26'
Kędzierska (START) zostaje między słupkami
27'
[17:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
28'
rzut Grzyb (START) w poprzeczkę, ale piłkę dla gości utrzymuje Kołodziejska
29'
[17:13] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (START).
29'
po niecelnym rzucie Vistalu w kontrze faulowana Szymańska (START), karny dla gości
29'
na karnego do bramki wchodzi Szwonka (VISTAL), to debiut 19-latki w Superlidze
30'
[17:14] Bramkę zdobywa Lisewska (START) z karnego
30'
[18:14] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL).
30'
[18:15] Bramkę zdobywa Waga (START).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 18:15
Vistal gra z dużą swobodą w ofensywie. Bardzo dobrze funkcjonuje współpraca rozgrywających z obrotową. Kulwińska (VISTAL) zdobyła pięć bramek i wywalczyła dwa karne. Natomiast, gdy elblążanki starają się "spłaszczyć" obronę i odciąć kołową od podań to z drugiej linii trafiał Zych (VISTAL). Z kolei w szybkich atakach niesamowicie groźna jest Gutkowska (VISTAL). Dwie ostatnie mają po 4 bramki.
Jednak Vistal nie wykorzystał kilku momentów, w których mógł wywalczyć znaczną przewagę. Dlatego Start nadal jest blisko, gdyż zwłaszcza zawodniczki drugiej linii przyjezdnych mają sporo swobodę rzutową. W drugiej połowie czekają nas emocje, bądź też jedna z drużyn może nie wytrzymać tempa, jeśli nadal będziemy mieli do czynienia z "taką strzelnicą".
w przerwie konkurs dla kibiców, w którym można wygrać wejściówki do U7
spiker ponawia apel do kibiców, by poparli piłkarki ręczne Vistalu: Gapską i Zych
(VISTAL) w głosowaniu na Najlepszego Ligowca Roku 2014, które do 30 stycznia trwać będzie na portalu Trojmiasto.pl

31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
31'
[19:15] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
32'
przechwyt Niedźwiedź (VISTAL)
32'
tym razem Kozłowska (VISTAL) niecelnie rzucała
33'
[20:15] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
33'
szybka tym razem zmiana w bramce Startu, Kędzierska (START) zastępuje Sielicką (START)
34'
[21:15] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL) po kontrze
wykluczenie
34'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę
35'
[21:16] Bramkę zdobywa Lisewska (START).
36'
[22:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) w liczebnym osłabieniu
36'
[22:17] Bramkę zdobywa Waga (START).
36'
Vistal w komplecie
36'
[23:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), to już jej siódme trafienie
37'
[23:18] Bramkę zdobywa Szymańska (START).
38'
[24:18] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
39'
[25:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
czas
39'
Przerwa na żądanie dla trenera Pareckiego (START).
40'
[26:18] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
41'
[27:18] Bramkę zdobywa Łabuda (VISTAL).
40'
[27:19] Bramkę zdobywa Lisewska (START) z karnego
42'
[28:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
42'
[28:20] Bramkę zdobywa Waga (START).
43'
Grzyb (START) wywalczyła karnego
43'
"Gramy do końca" - skandują kibice przyjezdnych
44'
[28:21] Bramkę zdobywa Lisewska (START) z karnego
44'
[29:21] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL).
45'
karnego wywalczyła Mielczewska (START)
45'
na karnego do bramki wchodzi Szwonka (VISTAL)
45'
[29:22] Bramkę zdobywa Grzyb (START) z karnego
46'
Trener Tetelewski pobiegł po piłkę, która wypadła daleko poza linię boczną po nieudanym ataku jego podopiecznych, szkoleniowiec podał ją rywalkom
47'
[29:23] Bramkę zdobywa Grzyb (START) po efektownym "wkręcie"
48'
[30:23] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
48'
[30:24] Bramkę zdobywa Waga (START).
wykluczenie
48'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, , to drugie wykluczenie tej zawodniczki, kolejne oznaczać będzie czerwoną kartkę
49'
[30:25] Bramkę zdobywa Szymańska (START).
wykluczenie
49'
Kulwińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, gdynianki w podwójnym osłabieniu
49'
[30:26] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (START).
czas
49'
Przerwa na żądanie trenera Tetelewskiego(VISTAL).
50'
koniec pierwszej kary Vistalu
50'
[30:27] Bramkę zdobywa Grzyb (START).
51'
51'
[31:27] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL), 10 jej trafienie
52'
[31:28] Bramkę zdobywa Mielczewska (START).
53'
[32:28] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
54'
[32:29] Bramkę zdobywa Grzyb (START).
54'
[33:29] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
55'
[33:30] Bramkę zdobywa Żakowska (START).
56'
[34:30] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
czas
56'
Przerwa na żądanie (START).
57'
[34:31] Bramkę zdobywa Szymańska (START).
58'
[35:31] Bramkę zdobywa Gutkowska (VISTAL).
58'
[36:31] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL).
58'
[36:32] Bramkę zdobywa Waga (START).
58'
"Vistal Gdynia" - skandowanie z trybun oraz zachęta dla pozostałej części widowni: "Wszyscy wstają i śpiewają"
czas
59'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
59'
[37:32] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL).
60'
w ostatniej minucie kibice Vistalu na stojąco dopingują
60'
[37:33] Bramkę zdobywa Waga (START).
60'
KONIEC MECZU VISTAL WYGRAŁ 37:33
60'
MVP spotkania w obu drużynach: Kulwińska (VISTAL) i Waga (START)

Wyniki 14 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Start Elbląg 37:33 (18:15)
  • Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 19:19 (9:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:30 (13:16)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Olkusz 25:20 (14:6)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 25:21 (12:11)
  • Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 24:27 (17:16)

Opinie (20) 1 zablokowana

• Koniuszaniec (2)

Ale ta Kołodziejska jest słaba!!!!!

• 14 4

• Miesiąc nie trenowała z powodu kontuzji, wiec czego od niej wymagać ??

• 0 0

• Zgadzam się

Jej odejście było dobrym ruchem dla naszego zespołu. Zupelnie nie przypomina tej Kasi, jaką pamiętam w Vistal Łączpolu

• 8 2

• Brawo za zwycięstwo (1)

Zwycięstwo ok, ale czemu tyle bramek straconych? Może problem z P. Kulwińską polegał na dokładnych dograniach do niej. W tym meczu zagrała świetnie, w czym zasługa również zawodniczek dogrywających. Śmieszne, bezmyślne zachowanie Galińskiej. W sumie mecz widowiskowy. Kto przyszedł nie żałował.

• 7 1

• Kulwińska w poprzednich meczach otrzymywała podania od koleżanek, jednak z upporem maniaka rzucała piłki albo w bramkarkę albo w słupki...

• 5 1

• (2)

Galińska za dużo myśli o imprezach, a za mało o treningach. Doświadczona zawodniczka za faul i 2 min na Grzyb powinna biegać 2 godziny wokół hali po meczu. Piłka ręczna to gra w której należy myśleć! Gdyby to nie był Start to ciężko wybudowana przewaga zostałaby zaprzepaszczona w dwie minuty. Szwonka ściągana na szybko niestety nie ma szans w starciach z chytrą Grzyb. Uważam, że Kordowiecka była zdjęta niepotrzebnie. Po tym jak Kinga ośmieszyła w bramce Iwonę, bramkarka może mieć problem z odbudowaniem morale.

• 8 7

• Może zajmij trenerskie stanowisko.......
      Albo przestań pleść

• 5 1

• zgadzam się, mała poprawka tylko Irkę , nie Iwonę :)

• 2 3

• Dobry mecz naszych dziewczyn... (6)

...może poza Galińską, nie wiem, co się z nią dzieje. Świetnie Owen! Wreszcie! Zych wyrasta na prawdziwą liderkę zespołu. Dlaczego nie grała Gapska?