9. kolejka ekstraligi rugby. Wygrana Ogniwa, porażka Lechii

9 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Lechii Gdańsk już drugi raz nie udało się przebić przez łódzką defensywę po choćby jedno przyłożenie. Lechii Gdańsk już drugi raz nie udało się przebić przez łódzką defensywę po choćby jedno przyłożenie.

Rugbiści Ogniwa Sopot wygrali za pięć punktów na wyjeździe z Juvenią Kraków 38:5 (12:5). Aż trzy przyłożenia zdobył Roman Żuk. Natomiast nie powiodło się w 8. kolejce ekstraligi Lechii Gdańsk. Biało-zieloni przegrali u siebie z Budowlanymi SA Łódź 3:29 (3:22). Goście zdobyli punkt bonusowy.

JUVENIA KRAKÓW - OGNIWO SOPOT 5:38 (5:12)
Punkty dla Ogniwa:

Roman Żuk 15, Grzegorz Szczepański 10, Łukasz Szablewski 8, Mateusz Mrowca 5

OGNIWO: Marcin Wilczuk, Zając, Gołomb - Anuszkiewicz, Mokrecow, A.Piotrowski, Powała-Niedźwiecki, Zeszutek - Plichta - Mariusz Wilczuk - Gwozdecki, Szablewski, Mrowca, Szczepański - Żuk oraz Wojtkuński, Rutkiewicz, Nurzyński, Drewczyński, Szulta, M.Piotrowski

SPRAWDŹ, ILE PIENIĘDZY Z TYTUŁU PROMOCJI MIAST OTRZYMUJĄ TRÓJMIEJSKIE KLUBY RUGBY

Z przygodami Ogniwo grało w Krakowie. Rugbiści 45 minut czekali na sędziów, których pociąg się spóźnił. Ponadto przyszło im rywalizować w ponad 30-stopniowym upale.

- Kto zna boisko na krakowskich wie, jak w takich warunkach tam się trudno gra. Ponadto wychodziliśmy do meczu z przekonaniem, że tak naprawdę ten wynik nie ma żadnego znaczenia, gdyż regulamin określa, że do kolejnej fazy liczyć się będą tylko wyniki z zespołami z czołowej "trójki", a w niej Juvenia się nie znajdzie. Ponadto już w 10. minucie prowadziliśmy 12:0 i ten rezultat nieco zespół rozluźnił. Natomiast rywale "zebrali" się do walki - relacjonuje Karol Czyż, szkoleniowiec Ogniwa.
Roman Żuk w meczu z Juvenią w Krakowie zdobył trzy przyłożenia dla Ogniwa Sopot. Roman Żuk w meczu z Juvenią w Krakowie zdobył trzy przyłożenia dla Ogniwa Sopot.
Trener wicemistrzów Polski zdecydował się na kilka eksperymentów personalnych. Było kilka powrotów zawodników, którzy nie grali od dłuższego czasu. Ponadto w pierwszej połowie Mariusz WilczukŁukasz Szablewski zamienili się pozycjami. Pierwszy grał jako łącznik ataku, a drugi w roli centra tej formacji. Po przerwie nastąpiła zmiana, co poprawiło też grę.

Druga połowa toczyła się już bezsprzecznie pod dyktando Ogniwa. Trzy przyłożenia skompletował Roman Żuk, a łącznie goście zaliczyli ich dwa razy więcej.

- Wygraliśmy za 5 punktów i to najważniejsze. A tak jak niemal w każdym meczu było trochę błędów, ale i bardzo ładnych akcji - dodał trener Czyż.
LECHIA GDAŃSK - BUDOWLANI SA ŁÓDŹ 3:29 (3:22)
Punkty Lechia:
Rafał Janeczko
Punkty Budowlani: Witalij Kramarenko 10, Paul Walters 9, Łukasz Kujawa 5, Mateusz Matyjak 5

LECHIA: Witoszyński (52 Muchlado), Olszewski (67 Wesołowski), Kacprzak (52 Szymanowski) - Lademann (48 Dabkiewicz), Smoliński (64 Miziak) - Kwiatkowski, Płonka, Pawłowski - Janeczko (67 Piszczek) - Popławski - M.Bracik, K.Bracik, Panchulidze, Rymon-Lipiński (48 Kossakowski) - Wójtowicz

Lechii nie udało się Budowlanym zrewanżować za porażkę z Łodzi 3:33. U siebie ekipa Jurija Buchało przegrała nieco niżej, ale znów nie udało jej się zdobyć przyłożenia, a rywale zaliczyli cztery "piątki", co równoznaczne jest z dodatkowym punktem.

Jedne zdobycze gospodarzy przyniósł karny. Rafał Janeczko trafił, gdy było już 0:22. W szeregach Lechii widoczny był brak kontuzjowanych zawodników. Dlatego na przykład Robert Kwiatkowski, wcześniej obrońca lub skrzydłowy, już na dobre przeniósł się do trzeciej linii młyna.

- Graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników - podkreśla Piotr Płoszaj, wiceprezes Lechii.
Stopniały przede wszystkim szeregi zagranicznych rugbistów. Spośród nich cały mecz zagrał tylko Gruzin Nika Panchulidze, a na ostatni kwadrans na boisko wszedł Ukrainiec Wieczesław Miziak.

Mecz był twardy, ale nie brutalny. Sędzia trzykrotnie sięgał po żółte kartki. Najpierw wspólnie na 10 minut poza boisko udali się Marek PłonkaKrzysztof Justyński, a potem wykluczony został Radosław Dabkiewicz.

5 Juvenia Kraków 8 0 0 8 115:327 1
W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.
Tabela wprowadzona: 2018-08-26

Wyniki 9 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Budowlani Łódź S.A. 3:29 (3:22)
  • Orkan Sochaczew - KS Budowlani Łódź 24:26 (5:19)
  • Pauzuje: ARKA GDYNIA
  • Grupa B
  • Juvenia Kraków - OGNIWO SOPOT 5:38 (5:12)
  • Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)
  • Pauzuje: Skra Warszawa
  • Zaległy mecz 2. kolejki
  • ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK 12:41 (0:34)
  • Zaległy mecz 3. kolejki
  • Budowlani Lublin - OGNIWO SOPOT 16:34 (9:15)

Mecz o nic, a koncentracja utrzymana. Super.

• 8 0

• Lechia - Budowlani (2)

Mecz na szczycie, nie ma spikera a zegar zaczyna działac pod koniec pierwszej połowy.
    Na trybunach też sielanka z dominacją Łodzi, szkoła przyjechała?

• 17 1

• Spiker (1)

Zamiast skomentować mecz bo był naprawdę zacięty i mi się podobał z trybun to przejmujesz się brakiem spikera .

• 7 1

• Spikerem byl Ploszaj, ale juz zostal wywalony z klubu co jest na +, obecnie z tego co sie orientuje to trwa ukladanie tego burdelu po zadach BJ i PP

• 8 3

• dziwne te konktuzje lechii akurat przed meczem na szczycie

• 10 2

• tu nie było lipy... (4)

nawiązali walke z misztrzem Polski a lipa niech spada bo pogrążył gdanskie rugby bałwan

• 5 17

• Nie sądzę

Żeby pogrążył Gdańskie rugby.Wymiana pokoleniowa przebiegła dużo lepiej niż w Arce.Co widać w tym sezonie.

• 13 0

• (2)

Sam jesteś bałwan idioto

• 7 2

• Misiu kolorowy (1)

stolec na rugby się znasz mówiąc, ze lipa był słabym trenerem. Jak masz jakieś twarde dowody zapraszam ciebie do rozmowy przy najbliższym meczu u nas
        Będę czekał na ciebie z prawej strony trybun patrząc na boisko.

• 6 2

• ok

• 2 3

• bardzo fajne zawody w Gdansku (4)

mecz zaciety,Lechia mimo oslabien zagrala z determinacja,kilka razy zabraklo doswiadczenia,troszke szczescia i wynik bylby zupelnie inny.Na trybunach sporo kibicow,co tez jest dobrym prognostykiem na przyszlosc.Mam nadzieje ze w Gdansku buduje sie fajna atmosfera w druzynie jak i wioko rugby!Tylko pytanie Piotr P wiceprezesem?Wciaz?

• 14 4

• Orkan przegrywa u siebie z Budowlanymi?

to chyba kiepski zart

• 3 2

• Piotr p (1)

Zapomnijmy o nim

• 6 3

• Hahaha

Piotr P opuścił struktury klubu a dla Trójmiasta nadal jest Wiceprezesem hahhah.

• 7 1

• Niestety

• 2 0

• (1)

Niestety, po dzisiejszym meczu trzeba stwierdzić, że Budowlani grają obecnie "ligę wyżej" od pozostałych drużyn. Jeśli nic się nie zmieni, na jesieni Lechii, Ogniwu i Pogoni przyjedzie grać jedynie o srebro.

• 11 3

• sezon kończy sie w listopadzie. Do tego czasu może wiele sie zmienić. Kiedyś Arka miala zarąbista I runde, a w drugiej ledwo dali rade zagrać o brąz.