Riviera uległa po dramatycznej końcówce

25 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Koszykarki Riviery uległy po raz trzeci w tym sezonie Basketowi ROW Rybnik. Gdynianki, które jeszcze pod koniec trzeciej kwarty prowadziły różnicą 12 pkt, zagrały fatalnie w ataku w ostatniej części meczu i przegrały 59:61 (16:14, 16:15, 23:16, 4:16). Zwycięstwo zapewniła przyjezdnym Rebecca Harris, która trafiła decydujący rzut. Mało tego, Amerykanka zdobyła 9 ostatnich punktów spotkania.

RIVIERA: Małaszewska 13 (2x3, 7 as.), Misiuk 11 (11 zb.), Matsko 8 (2x3, 6 zb.), Johnson 8, Wilson 7 oraz Miłoszewska 6, Jakubiuk 4 (5 zb.), Duszkiewicz 2, Baryło 0, Szymczak-Górzyńska 0

Basket ROW: Harris 19 (2x3, 5 zb.), Kuncewicz 10 (1x3, 6 zb.), Stelmach 8 (5 zb.), Walker 5 (7 zb.), Gajda 3 (1x3) oraz Kędzia 8, Morawiec 6 (1x3), Łabuz 2, Zielonka 0

Dwa poprzednie mecze pomiędzy Rivierą a Basketem, jeszcze w rundzie zasadniczej Basket Ligi Kobiet, kończyły się wygraną gdyńskich rywalek. Drużyna z Rybnika grała bowiem o pierwszą szóstkę. Riviera natomiast zmagała się głównie z urazami. Obecnie sytuacja obu drużyn nieco się zmieniła.

Gdynianki, grając od kilku spotkań praktycznie w komplecie, prezentują stabilną formę, która pozwala myśleć o zwycięstwach. Natomiast w Rybniku, po nieudanym wejściu do szóstki, oddano do Torunia jedną z liderek drużyny Jelena Velinović. Basket jest już bowiem pewien utrzymania w BLK.

Poprzednie mecze obu drużyn były w miarę wyrównane. O ich wyniku decydowała słabsza dyspozycja gdynianek w jednej z kwart. W pierwszym spotkaniu w trzeciej, w drugim, w czwartej. W sobotę, w Gdynia Arena, do 20 min. również oglądaliśmy mecz na styku.

Na początku Riviera miała problem z trafieniem do kosza. Na pierwsze punkty gdynianek musieliśmy czekać nieco ponad 3 min. Wtedy wynik dla Riviery otworzyła Danielle Wilson (2:4). W połowie kwarty, po szybkim ataku i punktach Emilie Johnson, gdynianki prowadziły 6:4. Dla amerykańskiej rozgrywającej była to bardzo udana część meczu, gdyż zdobyła w niej 6 pkt.

Gdy w 12. min. trafienie dołożyła Małgorzata Misiuk Riviera prowadziła już 20:14. Trzy z rzędu skuteczne akcje przyjezdnych szybko zniwelowały jednak ich stratę do dwóch punktów (22:20). Ale po chwili to one złapały zadyszkę w ataku. W połowie meczu Riviera wygrywała więc 32:29.

Gdynianki świetnie weszły w trzecią kwartę. Jak nie one trafiły dwa rzuty trzypunktowe pod rząd. Ich autorkami były Natalia MałaszewskaKrystyna Matsko. W 23. min. kolejne dwa punkty dołożyła Johnson i Riviera prowadziła 40:29. Wydawało się, że właśnie ta kwarta będzie przełomowa jeżeli chodzi o losy meczu, ale tym razem na korzyść gdynianek. Pod tym podpisała się swoim ostatnim rzutem w kwarcie Małaszewska. Po trójce rozgrywającej, w 30. min. jej drużyna prowadziła 55:43.

W ostatniej kwarcie gdyniankom zabrakło jednak koncentracji i pomysłu na rozegranie ataku. Tak jak w pierwszej odsłonie starcia, pierwsze punkty zdobyły po trzech minutach gry (57:50). Ich autorką także była Wilson. W połowie kwarty punkty dorzuciła Misiuk (59:52) i... na tym gdynianki poprzestały. Riviera biła w ofensywie głową w mur. Z drugiej strony mieliśmy natomiast jedną bohaterkę. Była nią liderka punktowa przyjezdnych. Rebecca Harris (średnia 14,3 pkt) szybko odpowiedziała na rzut Misiuk. Następnie trafiła za trzy, a gdy na dwie i pół minuty przed końcem wykorzystała oba wolne, mieliśmy remis 59:59. Losy meczu ważyły się jednak do ostatnich akcji. Tę, po stronie przyjezdnych wykończyła oczywiście Harris (59:61). Po przerwie na żądanie dla trenera Vadima Czeczury gdynianki nie były już w stanie znaleźć na to odpowiedzi.

• o miejsca 7-10:
  • Riviera Gdynia - Basket ROW Rybnik 59:61 (16:14, 16:15, 23:16, 4:16)
  • MKS MOS Konin - Widzew Łódź 57:77 (15:18, 20:27, 15:17, 7:15)
  • o miejsca 1-6:
  • Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 76:44 (16:9, 23:10, 17:10, 20:15)
  • King Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 57:74 (15:25, 15:19, 16:19, 11:11)
  • Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 65:55 (8:10, 26:13, 17:13, 14:19)

Opinie (12) 3 zablokowane

• Cieniary (1)

Jak można przegrać gdzie przewaga po 3 kwarcie wynosi 16pkt to tylko gdynia tak potrafi zpaprac mecz

• 26 2

• 10 punktów

A pytanie trzeba kierować do trenera

• 9 1

• haha :) (1)

Jak mi przykro :) nie umieją już klubu prowadzić?

• 16 8

• a dla kogo maja grać ? dla Ciebie?

• 3 7

• Gdzie jest trener tej drużyny?

Prowadzić po trzech kwartach , wszystkie je wygrać przez 5 minut 4 kwarty NIE ZDOBYĆ ANI JEDNEGO PUNKTU. Liga podwórkowa.

• 23 0

• Najważniejsze, że w Gdańsku jest najlepsza żeńska drużyna koszykówki :) (1)

• 4 7

• ?

• 1 2

• cały polski kosz żeński czy męski to ..f, i to niestetyt od i kilku paru ładnych lat

• 9 2

• Sport&Show&Biznes (3)

Na hali było zimno ale nie dlatego przegrały.Zatrzymały granie tak jakby chciały coś zademonstrować ! Może nie płacą ?