Basket zamurował kosz Pomarańczarni

13 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Paris Johnson (na zdjęciu) był jedną z dwóch zawodniczek Basketu obok Agnieszki Bibrzyckiej, która popisała się zdobyczą double-double. Złożyło się na nią 18 pkt i 12 zbiórek. Paris Johnson (na zdjęciu) był jedną z dwóch zawodniczek Basketu obok Agnieszki Bibrzyckiej, która popisała się zdobyczą double-double. Złożyło się na nią 18 pkt i 12 zbiórek.

Koszykarki Basketu dołożyły kolejne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. W ostatnim meczu 14. kolejki pokonały JTC Pomarańczarnie MUKS Poznań 62:47 (17:19, 14:10, 14:12, 17:6). Gdynianki zaprezentowały bardzo skuteczną obronę, która trochę odbiła się na ich ataku. Drużyna z Gdyni, z okazji 90-lecia istnienia miasta zagrały właśnie z tą liczbą w nazwie.

BASKET 90: Johnson 18 (12 zb.), Skerović 12 (1x3, 8 zb., 5 as., 6 st.), A. Bibrzycka 11 (1x3, 10 zb.), Troina 6, M. Bibrzycka 0 oraz Kotnis 8 (5 zb.), Suknarowska 3 (1x3, 5 zb.), Podgórna 2, Rembiszewska 2, Marcinkowska 0

JTC Pomarańczarnia MUKS: Skobel 11 (7 zb.), Kaczmarczyk 8 (6 zb.), Skowronek 6, Drop 5 (1x3), Durak 2 oraz Idziorek 9 (1x3), Dziwińska 2 (7 zb.), Siemienas 2, Puc 2, Gertchen 0

Drużyna prowadzona przez Katarzynę Dydek przystąpiła do meczu pod nieco zmienioną nazwą. Przybyła w niej liczba 90. Wszystko ze względu na obchody 90-lecia Gdyni. W związku z tym podczas meczu odbył się konkurs rzutowy, w którym do wygrania był m.in. album poświęcony historii Gdyni autorstwa Sławomira Kitowskiego.

KOSZYKARKI BASKETU W FINAL FOUR EEWBL

Koszykarki Basketu przystąpiły do spotkania po udanym, weekendowym turnieju Wschodnioeuropejskiej Ligi Kobiet. W nim wygrały w Gdynia Arenie dwa spotkania i awansowały do Final Four, który w kwietniu odbędzie się w Gdyni. Z weekendu na środę zostało właśnie przeniesione spotkanie z poznańską Pomarańczarnią.

AMERYKAŃSKI PECH BASKETU, WILSON TEŻ ODESZŁA

Już przed tym starciem dowiedzieliśmy się, ze w składzie zespołu z Gdyni nie zobaczymy Shawnice Wilson. Z powodów rodzinnych Amerykanka musiała pozostać w ojczyźnie i rozwiązać kontrakt z Basketem. Na pozycji środkowej zastąpiła ją Paris Johnson, która grała już jako center także na początku rozgrywek.

Gdynianki zaczęły mecz nieco ospale i szybko straciły 5 punktów. Odblokowała ja po dwóch minutach gry Tatiana Troina. Od tego momentu, do połowy kwarty zespół Dydek nie dał zdobyć rywalkom choćby punktu. Basket miał ich na koncie 8. Później obejrzeliśmy wymianę niemal kosz za kosz, którą zakończyła w tej części gry Agnieszka Skobel (17:19).

Drugą, trójką otworzyła Magdalena Idziorek i zespół Krzysztofa Koziorowicza wrócił do prowadzenia z początku spotkania (17:22). Gdynianki doszły rywalki dopiero na 3 min. przed końcem pierwszej połowy. Do stanu 24:24 doprowadziła Jelena Skerović. Ta sama koszykarka sprawiła, że gdynianki zakończyły drugą kwartę z prowadzeniem. Na jej zakończenie trafiła za trzy punkty (31:29).

Po zmianie stron gdynianki chciały przyprzeć rywalki do muru. Szybkie trafienia Troiny, Agnieszki Bibrzyckiej oraz Johnson i Basket prowadził 37:29. Poznanianki nie pozwoliły jednak na więcej. Przewaga na tym pułapie utrzymywała się do ostatniej minuty trzeciej kwarty. W niej zespół Dydek nieco rozluźnił szyki obronne i pozwolił rywalkom dojść na wynik 45:41.

Basket miał w środę problemy ze znalezieniem liderki w ataku. Na szczęście do kosza trafiała niemal każda koszykarka, która znajdowała się na boisku. Do połowy czwartej kwarty czyniły to kolejno: Kamila Podgórna, Aneta Kotnis, Johnson i Skerović. Kiedy ostatnia z nich powtórzyła swój wcześniejszy wyczyn, w 36. min. zrobiło się 54:45 dla Basketu. Ostatnie pół minuty gdynianki spokojnie pilnowały korzystnego wyniku.

Wyniki 14 kolejki

• BASKET GDYNIA - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:47 62:47 (17:19, 14:10, 14:12, 17:6)
  • Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 79:65 (23:17, 29:15, 12:13, 15:20)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - MKS Polkowice 66:67 (13:23, 15:13, 28:18, 10:13)
  • Energa Toruń - MKK Siedlce 95:68 (27:26, 27:19, 21:13, 20:10)
  • Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 101:48 (34:15, 19:12, 29:7, 19:14)
  • Artego Bydgoszcz - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72:63 (12:18, 25:13, 19:12, 16:20)

Opinie (14)

• Co to za nazwa Pomarańczarnia?! (8)

To giełda warzywna czy owocowa czy liga koszykówki? :)

Gratulacje za zwycięstwo.

• 8 3

• Pomarańczarnia to skrót nazwy nowego sponsora zespołu: Kantory Pomarańczarnia

A jak Kantory to i waluty chyba nie zabraknie

• 5 2

• liga ważna (3)

Brawo dziewczyny!Wiem,że oszczędzały suły na Ślężę.Kasia.D musiała rotować Co z młodą Bibą!? Współczuję! Pan Prezes Witkowskl w rozmowie ze mną powiedział,że organizuje wyjazd do Rygi dla kibiców.Brawo! Narazie tyle.Pozdrawiam wszystkich fanów Naszej Drużyny!

• 8 0

• no fajnie

A jednak działają!Brawo Sweterek!Wiedziałam,że masz jaja!Czekam na dalsze info odnośnie szczegułów wyjazdu do Rygi.Niech Ci co Ich kontestowali niech zaczną ich szanować.KK zawsze był z nimi na dobre i złe,oczywiście z drużyną!Mało Ich ale Jacy!

• 4 0

• (1)

Sweterek znane są już przybliżone koszty?

• 3 0

• spoko

Narazie nie.Jest dużo czasu.Prawdopodobnie klub analizuje tą sytuację.Jak coś więcej będę wiedział to poinformuję Was.Tyle.Pozdrawiam

• 4 0

• do kk (2)

Dzięki chłopaki jesteście niesamowici liczymy na wasze wsparcie we Wroclawiu

• 5 0

• tylko Baskeet 90 Gdynia! (1)

Będziemy!Dziewczyny jesteśmy z Wami!Dajcie czadu!To musi się udać!Czy zagra już Ania Jakubiuk!??Pozdro.

• 1 1

• Po co ma grac

• 0 2

• następne mecz z ogórkami leszno, a potem z burakami swetru warszawa

• 4 6

• Gratulacje

Zwycięstwo cieszy,ale jak tak się spojrzy szerzej -to jednak jest kilka znaczących menkamentów.Początek meczu - nasze jakieś rozkojarzone- dużo było chaosu,a zwłaszcza ,gdy na boisku były dwie rozgrywające( Suknarowska, Skerovic). Gra na jedną prowadzącą wychodzi znacznie lepiej dla gry naszego zespołu.Po za tym rezerwowe też za dużo pkt nie wnoszą dla zespołu.Jak chcemy odnosic znaczące sukcesy to uważam,że za centrem (tj środkową) trzeba się rozejrzeć jak najszybciej - niestety Rembiszewskiej jeszcze dużo brakuje aby skutecznie tą rolę wypełniać.

• 9 3

• Sponsor daje kasę za reklamę i to jest dla klubu ważne

A jeżeli firma ma nazwę zarejestrowaną w KRS to nie ma problemu. Lepsze niż firma z poważną nazwą lekceważą swoje miasto

• 5 3

• Rembiszewska centrem??

Szanujmy się :) Final Four to będzie w Rydze a nie w Gdyni. A mecz ogólnie był fatalny, bez pomysłu na atak, bez chęci na obronę. Dobrze że przeciwnikiem był Poznań , bo większość drużyn, przy takiej postawie rozjechalaby nas z -20 pkt. Było, minęło, trzeba się skoncentrować na meczu że Slęzą i spróbować go wygrać.