96. mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. 7 medali dla Trójmiasta

dak.
31 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Angelika Cichocka wróciła do startów w zawodach po dwóch latach przerwy. Po zwycięstwie w 23. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, zdobyła srebro mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. Angelika Cichocka wróciła do startów w zawodach po dwóch latach przerwy. Po zwycięstwie w 23. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, zdobyła srebro mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.

Cztery srebrne i trzy brązowe medale to dorobek trójmiejskich lekkoatletów na 96. mistrzostwach Polski we Włocławku. Najlepszym wynikiem może pochwalić się AZS AWFiS Gdańsk, do którego trafiły cztery krążki. Dwa zdobyły zawodniczki SKLA Sopot, a jeden - Floty Gdynia.

We Włocławku odbyły się 96. mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Był to najważniejszy mityng w tym sezonie, w sytuacji gdy przełożono igrzyska olimpijskie i odwołano mistrzostwa Europy. Do rywalizacji przystąpili m.in. trójmiejscy zawodnicy.

Do szybkiego biegania wróciła Angelika Cichocka (SKLA Sopot), która zdobyła srebro w biegu na 800 metrów z czasem 2 minut 4 sekund i 64 setnych sekundy. Gorsza była tylko od Joanny Jóźwik, która uzyskała wynik 2:04,52. Podium uzupełniła Anna Sabat z rezultatem 2:05,12. Dla sopocianki to kolejny dobry występ po zwycięstwie w 23. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Przypomnijmy, że 32-latka miała wróciła po dwuletniej przerwie.

23. GP Sopotu im. Janusza Sidły - relacja, wyniki, galeria foto

Także trzy srebrne medale przywieźli także lekkoatleci AZS AWFiS Gdańsk. W rzucie dyskiem Karolina Urban nieznacznie przegrała z Darią Zabawską. Gdańszczanka pokonała odległość 54 metrów i 50 centymetrów. Z kolei reprezentantka Polski osiągnęła rezultat 55,28. Z kolei w rzucie oszczepem, Aleksandrze Ostrowskiej zabrakło blisko 10 metrów, by pokonać Marię Andrejczyk. Srebrna medalistka uzyskała wynik 52,84, a złota - 62,66.

Jedynym medalistą z Trójmiasta wśród panów był za to Cyprian Mrzygłód. 76,86 m nie starczyło oszczepnikowi AZS AWFiS Gdańsk, by pokonać Marcina Krukowskiego, który rzucił na odległość 83,51 m. Trzeci był Hubert Chmielak (76,52).

Cyprian Mrzygłód jako jedyny mężczyzna z Trójmiasta zdobył medal podczas 96. mistrzostw Polski we Włocławku. Cyprian Mrzygłód jako jedyny mężczyzna z Trójmiasta zdobył medal podczas 96. mistrzostw Polski we Włocławku.

Do Trójmiasta przyjechały także trzy brązowe krążki. Agnieszka Ellward z Floty Gdynia z czasem 23:11,98 była trzecia w chodzie na 5 tys. metrów. Lepsza była Katarzyna Zdziebło (21:13.69) i Olga Niedziałek (22:35.03).

48. Memoriał Józefa Żylewicza - relacja, wyniki, galeria foto

Z kolei na podium w konkursie skoku wzwyż znalazła się Paulina Ligarska. Zawodniczka SKLA Sopot skoczyła na wysokość 1,77 m. To było jednak za mało, by pokonać Kamilę Lićwinko (1.88) oraz Anetę Rydz (1.80).

Z miejsca na podium ciszyć się mogła także Olga Pietrzak. Lekkoatletka AZS AWFiS Gdańsk z czasem 24,08 była trzecia w biegu na 200 m. Złoto zdobyła Marlena Gola (23.64), a srebro - Martyna Kotwiła (23.84).

• (1)

Kartuzy to już nie Trójmiasto, ale warto odnotować też niespodziewany triumf 17-letniego Krzysztofa Różnickiego w biegu na 800 m.

• 19 1

• słusznie to nie Kartuzy a art jest o lekkoatletyce z Trójmiasta

• 1 6

• (1)

Oglądałem w weekend zawody. Ale niektóre lekkoatletki "szprychy"... Brawa za wyniki.

• 2 2

• Polska lekkoatletyka rośnie w siłę, będą sukcesy na arenie międzynarodowej!

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.