Marcin Bachanek akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim

dak.
11 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Marcin Bachanek Marcin Bachanek

Marcin Bachanek został akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów. Medal panczenisty Stoczniowca Gdańsk jest trzecim dla biało-czerwonych podczas imprezy w Amsterdamie. Piąte miejsce zajął jego kolega klubowy - Dawid Burzykowski.

Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego - informacje

Akademickie Mistrzostwa Świata należą obok Uniwersjad do największych imprez międzynarodowych organizowanych przez Międzynarodową Federację Sportu Akademickiego (FISU). Zawody w łyżwiarstwie szybkim organizowane są w dniach od 10 do 13 marca w Amsterdamie.

Drugiego dnia zmagań, Marcin Bachanek został akademickim mistrzem świata na dystansie 1500 m w czasie 1:55.11. Za jego plecami znaleźli się Aleksandr Podolskij z Rosji (1:55.86) i Viktor Rudenko z Białorusi (1:57.01). Inni z Polaków: Dawid Burzykowski , również zawodnik Stoczniowca i Jan Świątek znaleźli się odpowiednio na 5. i 11. miejscu.

To jednak nie koniec medalowych szans dla panczenisty Stoczniowca Gdańsk. W czwartek nasza reprezentacja weźmie udział w drużynowych zawodach, a w piątek pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego.

Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Artur Nogal czwarty i z rekordem

24-latek jest pierwszym polskim złotym medalistą na mistrzostwach świata w Amsterdamie. We wtorek w rywalizacji na 500 metrów kobiet srebro wywalczyła Kaja Ziomek, a brąz Andżelika Wójcik.