APLG - Olimpia Szczecin 1:0. Pierwsze zwycięstwo piłkarek w ekstralidze

Damian Konwent
15 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Tak cieszyły się piłkarki APLG z pierwszego zwycięstwa w ekstralidze kobiet. Tak cieszyły się piłkarki APLG z pierwszego zwycięstwa w ekstralidze kobiet.

Piłkarki Akademii Piłkarskiej LG pokonały na wyjeździe Olimpię Szczecin 1:0 (1:0) w drugiej kolejce ekstraligi kobiet. Było to zarazem pierwsze zwycięstwo gdańszczanek w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Po nieudanej inauguracji bardzo zależało nam na szybkiej rehabilitacji i zdobyciu trzech punktów. Z radością wracamy do Gdańska - podsumował trener Tomasz Borkowski.

Bramka: Monika Kędzierska 25 (gol samobójczy)

OLIMPIA: Piątek- Kędzierska (85 Surimak), Brzozowska, Szymaszek, Radochońska- Brodzik, Witczak, Oleszkiewicz (40 Oleksiak), Bohm- Bińkowska (77 Bagińska), Mpeh Bissong

APLG: Kołacz-Lukach (69 Bida), Bużan, Salwa, Szewczuk- Kołodziejek (73 Zimecka), Włodarczyk (89 Stasiulewicz), Słowińska, Wierzbicka (65 Formela)- Tarakanova (79 Okoniewska), Kowalczyk

Spotkanie 2. kolejki ekstraligi kobiet w Szczecinie było dla piłkarek Akademii Piłkarskiej LG pierwszym wyjazdowym po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Sobotnie starcie lepiej rozpoczęły gospodynie. Mogły prowadzić już w 4. minucie, jednak Magdalena Kołacz pewnie obroniła strzał rywalki. Odpowiedź nastąpiła niedługo potem, jednak po uderzeniu Klaudii Słowińskiej górą była także bramkarka.

Akademia Piłkarska LG - KKP Bydgoszcz 0:1 - relacja i galeria foto z inauguracji ekstraligi kobiet

Wynik został otwarty w 25. minucie, gdy Anna Kowalczyk głową zamknęła dośrodkowanie Angeliki Kołodziejek. Sędzia uznała jednak, że był to gol samobójczy Moniki Kędzierskiej. Na tym ataki przyjezdnych nie poprzestały, jednak w 37. minucie w starciu z Kołodziejek ponownie górą okazała się bramkarka ze Szczecina.

W drugiej połowie żaden z zespołów nie przejął większej inicjatywy, a golkiperki miały zdecydowanie mniej pracy, niż w pierwszej części spotkania. Wynik nie uległ już zmianie, dlatego po końcowym gwizdku przyjezdne mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

- Bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Szczecinie. Po nieudanej inauguracji bardzo zależało nam na szybkiej rehabilitacji i zdobyciu trzech punktów. Towarzyszyła nam wysoka temperatura, ale dziewczyny dały z siebie bardzo dużo i jestem zadowolony z ich postawy. Debiutują kolejne juniorki, więc to na pewno cieszy. Najważniejsze jest zwycięstwo i z radością wracamy do Gdańska - podsumował spotkanie trener Tomasz Borkowski.

• Oliwia K (3)

Ktoś wie co sie stalo z Oliwia Kasprowicz czemu nie ma juz jej w skladzie?

• 1 1

• ... (1)

Czy na tym zdjęciu widać jakiś element związany z Lechią? Biało - zielone barwy na przykład. Albo herb Lechii. A może w tekście jest gdzieś słowo o Lechii?

• 1 5

• A po co, skoro to nie Lechia?

• 1 0

• Nie ta drużyna

Bo Oliwia Kasprowicz jest piłkarką trzecioligowej Lechii Gdańsk, a APLG to zupełnie inny klub

• 4 0

• joachim

Fajnie ze wygrałyście cenne punkty oby tak dalej

• 6 2

• Brawo!

Ciekawy mecz i fenomenalny komentator Piotr Walkowiak!

• 5 2

• radek

mlode do wszystkiego zdolne gdanskie dziewczyny wygraly mecz-teraz chlopaki dziewczat powinni dumni byc