Arka w półfinale Pucharu Polski

29 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak piłkarze i kibice Arki Gdynia przyjęli cieszyli się z awansu do półfinału Pucharu Polski.

Piłkarze Arki w Gdyni pokonali I-ligową Bytovię 1:0 (0:0), rewanżując się za porażkę w Bytowie 1:2. Dwumecz na korzyść podopiecznych Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta rozstrzygnęła bramka zdobyta na wyjeździe. Natomiast we wtorek gola na wagę awansu do półfinału Pucharu Polski oraz przerwania serii 9 meczów bez zwycięstwa zdobył Dominik Hofbauer. Kolejnego rywala żółto-niebiescy poznają po losowaniu, które odbędzie się w Krakowie w środę około godziny 22:30. Spotkania tej fazy rywalizacji wyznaczone są na 1 marca i 5 kwietnia przyszłego roku.

DRUTEX BYTOVIA DRUTEX BYTOVIA
1 Steinbors - 2 Socha, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Hofbauer, 19 Bożok - 11 Siemaszko - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Heinig
Widzów: 3117
87 Bieszczad - 22 Wilczyński, 5 K.Bąk, 26 Cseh, 2 Opałacz - 16 Mandrysz, 20 Poczobut - 8 Kamiński, 28 Wacławczyk, 14 Klichowicz - 11 Surdykowski
  • 66' 6 Łukasiewicz Zmiany 21 Sambea
  • 74' 17 Marciniak Zmiany 22 Zjawiński
  • 80' 11 Siemaszko Zmiany 10 Szwoch
  • 72' 28 Wacławczyk Zmiany 3 Wróbel
  • 79' 22 Wilczyński Zmiany 10 J.Bąk
  • 84' 20 Poczobut Zmiany 6 Rzuchowski
  • 76' Hofbauer
  • 88' Szwoch
  • 90+3 Steinbors
  • 61' Poczobut
  • 85' Wróbel

Dominik Hofbauer wprowadził Arkę Gdynia do półfinału Pucharu Polski oraz pozwolił zakończyć serię 9 gier bez zwycięstwa, która trwała od 22 września. Dominik Hofbauer wprowadził Arkę Gdynia do półfinału Pucharu Polski oraz pozwolił zakończyć serię 9 gier bez zwycięstwa, która trwała od 22 września.

Posłuchaj jak śpiewają kibice Arki Gdynia: "Puchar Polski powróci do nas też"

W 1979 roku Arka pokonała w półfinale Szombierki Bytom 3:0, a następnie sięgnęła po główne trofeum po zwycięstwie nad Wisłą Kraków w Lublinie 2:1. W sezonie 1981/82 gdynianie przegrali bój o finał w Poznaniu z Lechem 0:2. Natomiast w rozgrywkach 2011/12 dwukrotnie ulegli Legii Warszawa po 1:2, 2013/14 nie dali rady w dwumeczu Zagłębiu Lubin (0:3, 0:0). Czy w tym roku po raz piąty gdynianie będą mogli zagrać w tej fazie?

TAK RELACJONOWALIŚMY OSTATNI MECZ PÓŁFINAŁOWY PUCHARU POLSKI ARKI GDYNIA

do odrobienia są straty z wyjazdowego meczu, który został przegrany w Bytowie 1:2. Trzeba wygrać 1:0 bądź w innych przypadku co najmniej 2 bramkami. 2:1 oznaczać będzie dogrywkę

TAK GRAŁY TE ZESPOŁY 25 PAŹDZIERNIKA NA STADIONIE I-LIGOWCA

to był jeden z 5 meczów przegranych w serii już 9 gier bez zwycięstwa w oficjalnych meczach Arki. Ostatni sukces miał miejsce w Pucharze Polski, gdy gdynianie pokonali na wyjeździe KSZO Ostrowiec Św. 2:1. Jednym z bohaterów był Steinborns, który obronił karnego. Natomiast gole zdobyli: Abbott i Socha

OSTATNIE ZWYCIĘSTWO ARKI 22 WRZEŚNIA

w porównaniu z meczem z Wisłą w Krakowie (1:5) nie zobaczymy dziś aż 3 podstawowych obrońców: Zbozienia, Sołdeckiego i Warcholaka. Natomiast wracają do "18": Marcjanik, Marciniak i Bożok, którego dyskwalifikacja obejmuje tylko mecze ligowe

TUTAJ PEŁNA "18" I ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - BYTOVIA
Trener Niciński zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, czuje że ruszyła "nagonka", ale wierzy w awans Arki i w sens swojej dalszej pracy z drużyną

WYWIAD Z GRZEGORZEM NICIŃSKIM
Pierwszym półfinalistą została Pogoń Szczecin, która pokonała Puszczę Niepołomice 2:0, a w pierwszym meczu triumfowała 2:1.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe:
Wigry Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie (w pierwszym meczu 2:1)
Wisła Kraków - Lech Poznań (1:1)
Aż 7 zmian w "11" Arki w porównaniu z przegranym meczem z Wisłą w Krakowie 1:5. Miejsce w składzie zachowali tylko: Sobieraj (ARKA), Łukasiewicz (ARKA), Marcus (ARKA) i Hofbauer (ARKA)

ARKA W KRAKOWIE OD 1:0 DO 1:5

wraca atak Abbott (ARKA) -Siemaszko (ARKA), który najlepiej radził sobie w I lidze jesienią 2015 roku. Ponadto m.in. Marcjanik (ARKA) na środek, Socha (ARKA) na prawą, Marciniak (ARKA) na lewą obronę, a Bożok (ARKA) na lewe skrzydło
rezerwa Arki: 13 Jałocha, 7 Błąd, 10 Szwoch, 25 Wojowski, 21 Sambea, 22 Zjawiński, 32 Stolc
Bytovia dokonała 3 zmiany w porównaniu z meczem z 25 października, który wygrała z Arką 2:1. Nowi gracze to: Opałacz (DRUTEX BYTOVIA), Wilczyński (DRUTEX BYTOVIA) i Poczobut (DRUTEX BYTOVIA)
rezerwa Bytovia: 33 Szromnik, 3 Wróbel, 6 Rzuchowski, 7 Monterde, 10 J.Bąk, 19 Bielak
mecz nie wzbudził dużego zainteresowania. Z jednej strony seria 9 meczów oficjalnych Arki bez wygranej, z drugiej powszechni dzień i ceny biletów tak jak na ekstraklasę - według szacunków - mają zachęcić około 3 tysięcy kibiców do zajęcia dziś miejsca na trybunach
oficjalną frekwencję powinniśmy poznać w drugiej połowie, gdyż na ogół wówczas jest ona podawana w Gdyni
nie ma kibiców gości, a zatem także nieliczne siły policji wokół stadionu. Funkcjonariusze są głównie przy stacji SKM Redłowo
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Bytovia na czerwono. Kapitanowie Bożok i K.Bąk
minuta ciszy na cześć ofiar kolumbijskiego samolotu, w którym zginęli piłkarze brazylijskiego klubu Chapecoense.
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
słupek ratuje Arkę po strzale Klichowicza (DRUTEX BYTOVIA)
2'
szybka odpowiedź Arki. Bożok (ARKA) minął już bramkarza, ale nie zmieścił piłce w siatce, gdyż zdążyło do bramki wbiec dwóch obrońców, a K.Bąk zdołał ją wybić
4'
Arka w ataku
5'
zbyt mocne dośrodkowanie Hofbauera (ARKA). Od bramki zacznie Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA)
6'
"Hej, Arka gol" - z trybun
7'
dośrodkowanie Siemaszko (ARKA) w ręce Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
8'
Socha (ARKA) naprawił błąd Łukasiewicza (ARKA). Gdyby nie jego ofiarny wślizg, Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) wbiegłby z piłką w pole karne
10'
celny strzał Bożoka (ARKA). Podkręcona piłka, ale skierowana w środek bramki, nie sprawiła kłopotów Bieszczadowi (DRUTEX BYTOVIA)
11'
"Sialala Arka Gdynia" - z trybun
12'
bardzo dobra akcja lewym skrzydłem Bożoka (ARKA), który wyłożył piłkę na strzał Abbottowi (ARKA). Uderzenie Pawła z 11. metra nad bramką
15'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
15'
wolny dla Arki tuż przed polem karnym gości po faulu na Siemaszce
16'
Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA) odbił piłkę do boku po strzale z wolnego Hofbauera (ARKA)
18'
"Arkowcy gol" - z trybun
20'
"Walczyć Arka" - z trybun
21'
gra toczy się z przewagą Arki. Piłka głównie w środku boiska lub na połowie gości
21'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA) w ręce Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
22'
strzał Marcusa (ARKA) w boczną siatkę
24'
zagranie piłki z własnej połowy przez K.Bąka (DRUTEX BYTOVIA). Futbolówka minęła obrońców Arki. Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) uderzył z pierwszej piłki wysoko nad bramką
25'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA) sprzed pola karnego
27'
kontra Bytovii. Surdykowski (DRUTEX BYTOVIA) nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Opałacza (DRUTEX BYTOVIA), ale napastnik podziękował brawami koledze za to podanie
28'
uderzenie z dystansu Mandrysza (DRUTEX BYTOVIA). Piłka nieznacznie przeszła obok słupka bramki Arki
29'
niecelny strzał Hofbauera (ARKA)
30'
Siemaszko (ARKA) blisko przechwytu po zagraniu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA). Gdyby to mu się udało, pobiegłby sam na sam z bramkarzem
31'
Musiał słownie upomina Siemaszkę (ARKA), który faulem przerwał kontrę rywali
32'
Marciniak (ARKA) dobrze blokował piłkę. Nie doszedł do niej Kamiński (DRUTEX BYTOVIA). Od bramki zacznie Steinbors (ARKA)
33'
"Ten mecz musimy wygrać" - przypominają kibice
33'
słownie upomniany także Opałacz (DRUTEX BYTOVIA), który przerwał atak Marcusa (ARKA)
34'
Hofbauer (ARKA) dośrodkował z wolnego w ręce Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
35'
Siemaszko (ARKA) wywalczył róg
35'
po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) z rogu główkował Marcjanik (ARKA), ale za słabo, by pokonać Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
35'
Kamiński (DRUTEX BYTOVIA) obił piłką nogi Marciniakowi (ARKA) i teraz róg dla gości
36'
po dośrodkowaniu z rogu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA) akcja przerwana, bo Sobieraj (ARKA) był faulowany
38'
zablokowany strzał Poczobuta (DRUTEX BYTOVIA)
38'
obraz gry bez zmian. Optyczna przewaga Arki. Bytovia dobrze ustawia się na własnej połowie. Po stracie piłki wracają na nią wszyscy piłkarze gości
39'
"Arka gol" - z trybun
40'
40'
"Naprzód Arkowcy" - z trybun
40'
zablokowany strzał z dystansu Mandrysza (DRUTEX BYTOVIA)
42'
Siemaszko (ARKA) złożył się do przewotki. Nie trafił w piłkę, a sędzia odgwizdał zbyt wysoko podniesioną nogę
43'
"mocnymi" słowami kibice na sektorze "Górka" mobilizują się do jeszcze mocniejszego dopingu
44'
45'
Marcus (ARKA) przestrzelił sprzed pola karnego
45'
zablokowany strzał Siemaszki (ARKA). Piłka wyszła na róg
45'
sędzia nie pozwala na rozegranie rogu. Odsyła piłkarzy na przerwę do szatni
45'
PO PIERWSZEJ POŁOWIE W GDYNI BEZ GOLI
Mecz wygląda tak jak zapowiadał wynik pierwszego meczu. Bytovia broni jednobramkowej przewagi z własnego boiska (2:1), a Arka atakuje. Ob zespoły najbliżej gola były zaraz po wznowieniu gry. Gdynian uratował słupek, gości K.Bąk (DRUTEX BYTOVIA), który wybił piłkę, która zmierzała po siatki po uderzeniu Bożoka (ARKA). Potem na uwagę zasługiwała dobra okazja Abbotta (ARKA), który przestrzelił z 11. metrów niecelnie oraz uderzenie z 17. metra z wolnego Hofbauera (ARKA), z którym poradził sobie Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA). Ponadto gospodarze wykonali kilkanaście dośrodkowań, które na ogół padały łupem Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA) oraz strzałów, które były albo niecelne, albo blokowane.
Arka ma świadomość, że tylko strzelony gol, przedłuży jej nadzieje na awans. Na razie, przy tym wyniku w półfinale jest Bytovia.
w przerwie konkurs dla kibiców. Trzeba trafić do jednej z 3 małych bramek. Wśród uczestników jest jedna kobieta
46'
drugą połowę rozpoczęła Bytovia. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Areczko, wygraj to dla nas" - skandują kibice
47'
Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA) ucierpiał przy interwencji, w której uprzedził Siemaszkę (ARKA)
47'
rezerwowym bramkarzem Bytovii jest Szromnik, który grał w Arce w latach 2009-14
48'
zmiana w bramce gości nie jest jednak potrzebna
53'
sędzia stracił panowanie nad zawodnikami, zatem ci sami próbują sobie wymierzać sprawiedliwość. Są przepychanki i utarczki słowne. Na razie bez kartek
55'
Marcus (ARKA) domaga się od sędziego ukarania Klichowicza (DRUTEX BYTOVIA), ale jest wolny bez kartki
56'
Oficjalna frekwencja 3117 kibiców
57'
Marciniak (ARKA) dośrodkował wprost w ręce Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
58'
Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) wycofał piłkę do Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA). Były napastnik Arki strzelił nawet mocno, ale Steinbors (ARKA) pewnie obronił
60'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
61'
Żółtą kartką został ukarany Poczobut (DRUTEX BYTOVIA), który pociągnął za koszulkę Hofbauera
62'
2 niezłe dośrodkowania Sochy (ARKA), ale napastnicy Arki za plecami obrońców
62'
Marcus (ARKA) "wyjechał" z piłką poza boisko
63'
zablokowany strzał Hofbauera (ARKA)
63'
Bytovia wyszła kontrą 2 na 1. Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) dogrywał w pole karnego, ale na szczęście dla Arki zdążył wrócić Marcus (ARKA) i wybił piłkę
63'
przy tej akcji gości 3 osoby z Bytovii na trybunie honorowej już podskoczyły z radości, pewnie widząc już piłkę w siatce
65'
obraz gry jak w pierwszej połowie. Arka przeważa, ale nie ma klarownej sytuacji na gola
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Sambea.
67'
z wrzutką Poczobuta (DRUTEX BYTOVIA) poradził sobie Steinbors (ARKA)
68'
"Nasza Areczka ole" - z trybun
70'
niecelny strzał Abbotta (ARKA)
71'
trener Witt podszedł do trener Nicińskiego. Krótka rozmowa. Czyżby nad zmianami, których trzeba dokonać, aby jednak Arka wygrała ten mecz?
71'
na razie zmianę szykuje Bytovia. Rozgrzewa się obrońca Wróbel
72'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławczyk, w jego miejsce wchodzi Wróbel.
72'
nominalny obrońca za ofensywnego pomocnika w Bytovii
73'
trener Kafarski pokazał podopiecznym pięć palców. To zapewne oznacza, że przechodzą na grę piątką w defensywie
74'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
74'
zupełnie odmienna zmiana Arki. Napastnik za piłkarza, który dziś grał na lewej obronie
74'
Arka przeszła do gry na trzech obrońców. Lewą stronę defensywy ma asekurować... Zjawiński
76'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hofbauer. Miękka wrzutka Marcusa, a Austriak głową wpakował piłkę do siatki. Nim piłka wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki
76'
Teraz to Arka jest w półfinale Pucharu Polski. Premiuje ją bramką zdobyta na wyjeździe, w przegranym meczu 1:2
77'
77'
Bytovia teraz szuka piłki już na połowie Arki. Do pressingu wybiega trzech zawodników
79'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczyński, w jego miejsce wchodzi J.Bąk.
80'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
81'
zablokowany strzał Sambei (ARKA)
82'
"Areczko, jesteśmy z wami" - przypominają kibice
82'
po zdobyciu bramki Arka zmieniła ustawienie. Na lewą obronę przeszedł Bożok (ARKA).
83'
"Puchar Polski powróci do nas też" - śpiewają kibice. Przypomnijmy, że to trofeum Arka zdobyła raz, w 1979 roku
84'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poczobut, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski, m.in. były piłkarz Arki
85'
Żółtą kartką został ukarany Wróbel (DRUTEX BYTOVIA).
86'
niecelny strzał Rzuchowskiego (DRUTEX BYTOVIA)
88'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA).
89'
na spalonym Hofbauer (ARKA)
90'
3 minuty doliczone
90'
3 minuty dzielą Arkę od półfinału Pucharu Polski i pierwszego zwycięstwa od 22 września
"Dziękujemy" - z trybun
Złoty gol Hofbauera (ARKA) nie tylko wprowadził Arkę do półfinału Pucharu Polski, ale pozwolił zakończyć serię 9 gier bez zwycięstwa. Żółto-niebiescy czekali na sukces od 22 września, gdy w Ostrowcu Świętokrzyskim świętowali awans do ćwierćfinału. W drugiej połowie żółto-niebiescy otrzymali nagrodę za atakowanie praktycznie przez cały mecz. Dla Bytovii zgubna okazała się taktyka gry na 0:0.

Bytovia

76% 281 typowań ARKA Gdynia
16% 59 typowań REMIS
8% 31 typowań Bytovia

Opinie (203) ponad 20 zablokowanych

• 1:0 ale niestety po bardzo słabej grze. Kibice już gwizdali (12)

• 76 57

• Z wyjatkiem wywiadu pomeczowego (opowiesci o wyplatach) trudno sie o cos przyczepic do Sobieraja (3)

Przynajmniej dzisiaj. Za to Lukasiewicz, Abbott, Siemaszko - rugby. Gdyby sedzia uzywal kartek jak powinien, mecz konczylby sie 4 na 6. Bytovia tez ciela rowno z trawa. Widowisko marne. Gratulacje rolmopsy