Arka Gdynia - Apklan Resovia 1:0. Zwycięzców się nie sądzi. Wicelider bliżej

Jacek Główczyński
14 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Po meczu Arka Gdynia - Resovia 1:0 na Christiana Alemana czekała niespodzianka na trybunach

Arka Gdynia pokonała drużynę Apklan Resovia Reszów 1:0 (1:0) na otwarcie 30. kolejki. Jedynego gola już w 4. minucie meczu strzelił Mateusz Żebrowski. Była to czwarta wygrana z rzędu żółto-niebieskich w Fortuna I liga, które pozwala na zbliżenie się do wicelidera na 1 punkt. I to są jedyne korzyści z tego spotkania. Poziom gry był bardzo przeciętny, a przez większą część gry na boisku panował duży chaos. W takich sytuacjach zwykło się mawiać, że zwycięzców się nie sądzi.

59 Zdybowicz
  • 58' 9 Siemaszko Zmiany 8 Marcus
  • 81' 77 Żebrowski Zmiany 23 R.Wolsztyński
  • 90' 10 Letniowski Zmiany 25 Ł.Wolsztyński
  • 56' 13 Kuczałek Zmiany 12 Wróbel
  • 56' 59 Zdybowicz Zmiany 21 Usarz
  • 56' 50 Persak Zmiany 25 Jaroch
  • 79' 9 Twardowski Zmiany 4 Mikulec
  • 90+3 1 Dybowski Zmiany 99 Łakota
  • 4' Żebrowski
  • 34' Hiszpański
  • 29' Kubowicz
  • 65' Usarz

Mateusz Żebrowski po strzeleniu jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Apklan Resovia Rzeszów. Mateusz Żebrowski po strzeleniu jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Apklan Resovia Rzeszów.

To pierwszy z trzech meczów z rzędu, które czekają Arkę u siebie, a zarazem ostatni, w którym obowiązuje zakaz udziału publiczności

Ile pieniędzy traci Arka Gdynia w meczach bez publiczności?

w tym sezonie Arka coraz mocniej staje się drużyną drugiej połowy. Czy tak będzie i tym razem?

Sprawdź, po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę w Arce Gdynia?

nie powinno być wreszcie kłopotu z piłkarzami, którzy regularnie zdobywać będą gole

Juliusz Letniowski znów strzela gole. Arka Gdynia odzyskała snajpera

w Fortuna I liga Arka może zbudować sobie serię 4 wygranych z rzędu

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3. Przeczytaj relację i wystaw oceny piłkarzom oraz trenerowi

a można jeszcze bardziej rozbudować tę serię. W piątek przy ul. Olimpijskiej stawi się jedna z najsłabszych drużyn zaplecza ekstraklasy

Przeczytaj co mówi Fabian Hiszpański nie tylko o meczu Arka Gdynia - Resovia

trener Marzec dokonał 2 zmian w porównaniu z "11", która rozpoczynała mecz w Bełchatowie. Do podstawowego składu weszli: Żebrowski (ARKA Gdynia) i Siemaszko (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 8 Marcus, 16 Deja, 18 Sasin, 21 Skóra, 23 R.Wolsztyński, 25 Ł.Wolsztyński, 28 Ślesicki, 37 Stępień
w drużynie gości najbardziej zmotywowanym piłkarzem będzie z pewnością Hebel

Maksymilian Hebel: Czuję żal. Przeczytaj wywiad z wychowankiem żółto-niebieskich, grającym dla Resovii

poza nim jeszcze dwa byli piłkarze Arki w kadrze meczowej Resovii. Kapitanem jest Kubowicz, a na ławce siedzi Antonik
trener Mroczkowski w składzie, który pokonał w ostatniej kolejce Widzew 2:0, dokonał dwóch zmian. Za pauzującego za kartki Soljicia do gry wszedł Zdybowicz (Resovia). Arka musi na niego uważać, bo jako piłkarz GKS Bełchatów strzelił jesienią w Gdyni dwa gole. Natomiast w obronie Persak za Jarocha
ławka rezerwowych Resovii: 99 Łakota - 4 Mikulec, 12 Wróbel, 21 Usarz, 22 Kiełbasa, 25 Jaroch, 31 Marković, 56 Demianiuk, 98 Antonik
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Resovia koszulki białe z czerwonymi pasami, spodenki białe
losowanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Kubowicza (Resovia)
drużyny zostają na tych samych połowach, na których prowadzili rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka Gdynia" - pojedyncze okrzyki z trybuny honorowej
1'
pierwszy atak gości zakończony. Hebel (Resovia) zagrał ręką przed polem karnym
4'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żebrowski. Kapitalna akcja gospodarzy. Skorzystali ze zbyt krótkiego wybicia piłki przez Dybowskiego i błyskawicznie grali na tzw jeden kontakt. Danch do Rosołka, Rosołek do Letniowskiego, a Letniowski zagrał głową w pole karne, gdzie Żebrowski był już sam na sam z bramkarzem. Mateusz z zimną krwią, uderzył bez przyjęcia i pokonał bramkarza, zakładając mu piłkarską siatkę
5'
dla Żebrowskiego (ARKA Gdynia) to 9. gol w tym sezonie. Umacnia się na 2. miejscu klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Arki w tym sezonieKLASYFIKACJA:
Juliusz Letniowski 12* 10 2
Mateusz Żebrowski 9 7 2
Marcus 7 3 4
Maciej Rosołek 6 5 1
Adam Deja 5 4 1* kolejno gole, gole w I lidze, gole w Pucharze Polski
5'
przypomnijmy, że jeszcze przed rokiem Żebrowski grał w III lidze, ale w Arce zaczynał nawiązywać do talentu, który już przed laty widzieli w nim w Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok

Mateusz Żebrowski o I lidze i Pucharze Polski. Przeczytaj wywiad z napastnikiem Arki Gdynia

8'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przerwał atak gości, choć niepotrzebnie nerwowa gra w defensywie
9'
Twardowski (Resovia) leży na murawie, gra toczy się dalej
9'
dopiero teraz sędzia przerywa grę i pozwala pomocy medycznej Resovii wejść na boisko
10'
skrzydłowy gości może kontynuować grę
11'
Hebel niecelnie strzelał z dystansu
12'
na spalonym Zdybowicz (Resovia)
12'
Resovia po straconym golu częściej przy piłce
13'
niespodziewany strzał Siemaszko (ARKA Gdynia) tuż nad poprzeczką. Dobre podanie Letniowskiego (ARKA Gdynia)
15'
po stracie piłki przez Arkę Siemaszko (ARKA Gdynia) przejmuje rolę lewego obrońcy, na razie musi więcej pracować niż drugi wahadłowy - Hiszpański
16'
z duża swobodą w ofensywie dziś gra Letniowski (ARKA Gdynia). Teraz jednak jego podanie zbyt mocne i piłka opuściła boisko
17'
zbyt lekki strzał Adamskiego (Resovia) z pola karnego. Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
18'
Siemaszko (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką
19'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) nie pozwolił, by piłka doszła do Zdybowicza (Resovia) po dośrodkowaniu Twardowskiego (Resovia)
21'
nieudane dośrodkowanie Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Od bramki grę wznowi Dybowski (Resovia)
22'
dużo niedokładności i niecelnych podań z obu stron, dlatego też niezbyt dużo płynnych akcji
23'
Memić (ARKA Gdynia) wybił piłkę w trybuny. Trochę przerwy, gdyż jeden z ochroniarzy musiał udać się do sektora, na którym nikt nie siedział, aby odrzucić piłkę na boisko
24'
Hebel (Resovia) dośrodkował Adamski (Resovia) przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
24'
i szybka odpowiedź Arki, która przynosi rzut rożny po akcji Siemaszki
25'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia)
26'
7. faul Resovii, Arka dwukrotnie przekroczyła przepisy
27'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wrzucił z autu w pole karne, ale bez zagrożenia dla gości
29'
Żółtą kartką został ukarany Kubowicz (Resovia) po faulu na Hiszpańskim
30'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki
31'
rzut wolny dla Resovii około 20 metrów od bramki Arki
32'
Hebel (Resovia) mocno uderzył z rzutu wolnego. Kajzer (ARKA Gdynia) sparował piłkę na rzut rożny
32'
niecelnie główkował Twardowski (Resovia), a Hebel (Resovia) dośrodkował z narożnika boiska
34'
Żółtą kartką został ukarany Hiszpański (ARKA Gdynia) po faulu na Wasiluku
34'
dla Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) to 4 żółta kartka w I lidze. W następnej kolejce nie zagra. Ale sam jest sobie winny, bo "skosił" rywala niemal w narożniku boiska na połowie Resovii, czyli w sytuacji, w której nie było żadnego zagrożenia dla gospodarzy
37'
Żebrowski (ARKA Gdynia) zauważył wysuniętego bramkarza i próbował go zaskoczyć uderzeniem z 30. metra. Posłał piłkę obok słupka
38'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zablokował piłkę po strzale z 40. metra. Z tej odległości Hebel (Resovia) uderzał z rzutu wolnego
41'
Zdybowicz (Resovia) faulował przed polem karnym Arki Dancha (ARKA Gdynia)
41'
wydawało się, że Siemaszko (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny, ale sędzia nakazuje wznowić grę od bramki
42'
"Koncentracja do końca" - pokrzykuje do kolegów Kajzer (ARKA Gdynia)
43'
Resovia coraz prostszymi środkami. Długa piłka, górna w pole karne Arki
45'
rozgrywają między sobą piłkę obrońcy Arki, to częsty obrazek tej połowy
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
na spalonym Słaby (Resovia) po dośrodkowaniu Wasiluka (Resovia)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - APKLAN RESOVIA 1:0
Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy był gol Żebrowskiego (ARKA Gdynia), który padł po świetnej akcji, rozegranej na tzw. jeden kontakt. Potem już niewiele działo się pod obiema bramkami. W drużynie gości starał się Hebel (Apklan Resovia), wychowanek Arki, który przy jednym ze strzałów najmocniej zatrudnił Kajzera (ARKA Gdynia). Natomiast w Arce ochotę na strzelanie miał Siemaszko (ARKA Gdynia) i dwukrotnie nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką.Jednak przy korzystnym wyniku Arka powinna grać bardziej spokojnie, niepotrzebnie przyjmuje chaotyczny futbol proponowany przez gości. Stąd mamy wiele rwanych akcji i sporo niecelnych podań oraz strat piłki, co czyli ten mecz męczący do oglądania.
przed rozpoczęciem drugiej połowy w przyjacielskiej pogawędce Marcus i Hebel (Apklan Resovia)
46'
drugą połowę rozpoczęła Resovia
46'
w obu drużynach bez zmian w składach
46'
Zdybowicz (Apklan Resovia) zagrał piłkę w pole karne, ale Hebel (Apklan Resovia) zawahał się i nie wystartował do tego podania
47'
leży kontuzjowany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia), sędzia pozwala, by Arka atakowała
47'
Dybowski (Apklan Resovia) odbija piłkę po strzale Rosołka. Po podaniu Letniowskiego Maciek był praktycznie sam na sam z bramkarze, ale strzelał też z kąta i szukał tzw. długiego rogu bramki.
48'
to dopiero drugi celny strzał Arki w tym meczu
50'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
51'
niemal wszyscy piłkarze gości wbiegli w pole bramkowe Arki. Dośrodkował z narożnika boiska Hebel (Apklan Resovia). Dobrze piąstkował Kajzer (ARKA Gdynia)
53'
sędzia Marciniak upomina trenera Marca, który opuścił swoją strefę i udał się aż pod linię środkową
55'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę, którą Hebel (Apklan Resovia) zagrywał z wolnego około 35 metrów od jego bramki
55'
Resovia przygotowuje potrójną zmianę
56'
Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuczałek, w jego miejsce wchodzi Wróbel.
56'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zdybowicz, w jego miejsce wchodzi Usarz.
56'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Persak, w jego miejsce wchodzi Jaroch.
56'
rzut rożny dla gości
57'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Hebla
57'
pomocy medycznej potrzebuje Siemaszko (ARKA Gdynia)
57'
kończy rozgrzewkę Marcus
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Marcus.
60'
niecelny strzał z dystansu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
61'
po wejściu Marcusa (ARKA Gdynia) Żebrowski (ARKA Gdynia) przeszedł na pozycję lewego wahadłowego, a Marcus (ARKA Gdynia) wraz z Rosołkiem w ataku
63'
zderzenie piłkarzy na środku boiska, pomoc medyczna obu drużyn na boisku
63'
Danch (ARKA Gdynia) i Hebel (Apklan Resovia) mogą kontynuować grę
65'
Żółtą kartką został ukarany Usarz (Apklan Resovia) po faulu na Kasperkiewiczu
66'
coraz więcej fauli ze strony Resovii
66'
już 19 fauli gości, 15 Arki
67'
Marcjanik (ARKA Gdynia) w polu karnym gości faulował Twardowskiego (Apklan Resovia)
68'
Letniowski (ARKA Gdynia) pomógł sobie ręką. Atak Arki przerwany
68'
nadal bardzo przeciętny mecz w Gdyni, niewiele godnego uwagi dzieje się na boisku
69'
Marcus (ARKA Gdynia) dostał w polu karnym piłkę od Alemana (ARKA Gdynia), ale się przewrócił
70'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż bramki, Kubowicz (Apklan Resovia) podbił piłkę do góry, a następnie złapał ją Dybowski (Apklan Resovia)
71'
niecelny strzał z dystansu Rosołka
74'
rzut rożny dla Arki, choć z kontry 3 na 3 można było wycisnąć więcej
74'
Aleman (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego zagrał przed pole karne do Letniowskiego (ARKA Gdynia). Uderzenie Julka nad poprzeczką
77'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki, ale nadal niewiele z tego wynika
78'
próbka umiejętności technicznych Alemana (ARKA Gdynia), ale i jemu nie udało się przebić
78'
niecelny strzał Marcusa (ARKA Gdynia) z dystansu
79'
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Twardowski, w jego miejsce wchodzi Mikulec.
79'
Marcjanik (ARKA Gdynia) i Żebrowski (ARKA Gdynia) na murawie. Wzywana pomoc medyczna
79'
odnośnie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) sygnalizowana potrzeba zmiany
80'
Arka na razie w "10". Żebrowski (ARKA Gdynia) poza boiskiem, rezerwowy jeszcze nie jest przygotowany do zmiany
80'
zaczyna przygotowywać się do wejścia R.Wolsztyński
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Żebrowski, w jego miejsce wchodzi R.Wolsztyński.
85'
po rzucie wolnym rzut rożny dla gości
85'
i kolejny korner dla przyjezdnych, Hebel (Apklan Resovia) przebiega do drugiego narożnika
86'
zamieszanie w "16" Arki po rzucie rożnym, ale obyło się bez strzału
88'
Resovia naciska, ma znów rzut rożny
88'
bez zagrożenia dla Arki po zagraniu z narożnika boiska. Dośrodkował Hebel (Apklan Resovia)
89'
Arka przygotowuje zmianę
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Ł.Wolsztyński.
90'
4 minuty doliczone
90+2
pomocy potrzebuje bramkarz gości
90+2
Dybowski (Apklan Resovia) sygnalizuje, że będzie potrzebna zmiana
90+3
Apklan Resovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dybowski, w jego miejsce wchodzi Łakota.
90'
dla Łakoty (Apklan Resovia) to debiut w I lidze
90+4
Arka utrzymuje się z piłką na połowie rywali
90+6
Memić (ARKA Gdynia) nie pozwolił na strzał Adamskiego (Apklan Resovia). Jeszcze goście domagali się karnego, ale sędzia nie zareagował
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - APKLAN RESOVIA 1:0
piłkarze schodzą z boiska, na trybunie niespodzianka czeka na Alemana (ARKA Gdynia). To jego... żona
Mówi się, że zwycięzców się nie sądzi i to stwierdzenie najlepiej oddaje to, co pokazała Arka w tym meczu. Niewiele byśmy stracili, gdyby to spotkanie zakończono w 4. minucie, kiedy to Żebrowski (ARKA Gdynia) strzelił jedynego gola po świetnej akcji. Później o takiej grze na jeden kontakt, można było już tylko pomarzyć. Pod bramkami bramkami już niewiele się działo. Co prawda piłkarzom obu drużynom nie można odmówić chęci do walki, ale ich dyspozycja sportowa tego dnia była bardzo kiepska kiepska. Po przerwie jedynie Rosołek (ARKA Gdynia) zatrudnił bramkarza gości. Dlatego gospodarzy najbardziej cieszy już czwarte z rzędu zwycięstwo w I lidze, które pozwala zmniejszyć stratę do wicelidera do 1 punktu. Resovia grała na tzw. aferę, wrzucała dużo piłek w pole karne, ale poza tym, że napsuła dużo nerwów defensorom Arki i sprawiała wrażenie, iż w każdej chwili może wyrównać, to nie wystawiła Kajzera (ARKA Gdynia) już na poważniejszą próbę.
Arka zaksięgowała więc zwycięstwo, a o stylu gry lepiej jak najszybciej zapomnieć, a co jeszcze ważniejsze do niego nie wracać.

18 GKS Bełchatów 30 5 7 18 23:46 20
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-05-20