Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0. Opłaciła się gra dwoma napastnikami

12 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Arka Gdynia pokonała u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza aż 4:0 (3:0). To pierwsze zwycięstwo wiosną żółto-niebieskich, które pozwala podtrzymać ich nadzieje na awans do grupy mistrzowskiej i walkę o ten cel w trzech ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego. Leszek Ojrzyński wreszcie ofensywnie zestawił skład, znalazł w "11" miejsce dla dwóch napastników i ma nagrodę w postaci okazałego sukcesu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 23 Warcholak - 14 Nalepa - 7 Zarandia, 90 Bogdanow, 22 Jankowski, 10 Szwoch - 9 Jurado
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Sokolnicki, Listkiewicz
Widzów: 4546
82 Mucha - 17 Szeliga, 3 Toivo, 77 Putiwcew, 2 Maksimenko - 28 Piątek, 25 Kupczak - 7 Gergel, 10 Stefanik, 16 Miković - 21 Gutkovskis
  • 62' 10 Szwoch Zmiany 13 Piesio
  • 68' 9 Jurado Zmiany 4 Sołdecki
  • 80' 7 Zarandia Zmiany 24 Kun
  • 46' 2 Maksimenko Zmiany 20 Pawłowski
  • 65' 10 Stefanik Zmiany 80 Ianku
  • 76' 21 Gutkovskis Zmiany 19 Guba
  • 22' Szwoch karny
  • 30' Jurado
  • 35' Jankowski
  • 75' Piesio
  • 16' Nalepa
  • 43' Szwoch
  • 68' Miković
  • 72' Putiwcew

trener Ojrzyński wierny zasadzie. Co mecz to 5 zmian. Czy Jankowski otrzyma możliwość gry tak jak lubi?

MACIEJ JANKOWSKI ZGŁASZAŁ SIĘ U NAS W WYWIADZIE DO GRY DWÓJKĄ W ATAKU
wśród rezerwowych m.in. Kriwiec, który liczył, że gol z ostatniego meczu da mu pozostanie w "11"

PRZECZYTAJ WYWIAD Z SIERGIEJEM KRIWCEM

z były mi kolegami nie zagra, przynajmniej od początku, Sołdecki, który miał ochotę się z nimi trochę pokopać

SPRAWDŹ, CO ZAPOWIADAŁ SOŁDECKI

z licznego grona rekonwalescentów do gry przywrócony Zarandia (ARKA Gdynia)

SPRAWDŹ, KTO BORYKA SIĘ Z DOLEGLIWOŚCIAMI ZDROWOTNYMI
o sytuacji Arki mówił nam przed meczem trener Ojrzyński

PRZECZYTAJ M.IN. O STĄPANIU PO KRUCHYM LODZIE
rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 2 Socha, 4 Sołdecki, 11 Siemaszko, 13 Piesio, 20 Kriwiec, 24 Kun
także 5 zmian w Termalice w porównaniu z przegraną w ostatniej kolejce u siebie z Wisłą Płock 1:2. Zmiany przede wszystkim w bocznych sektorach boiska oraz w ataku
rezerwowi Termaliki: 12 Trela, 5 Jovanović, 18 Śpiączka, 19 Guba, 20 Pawłowski, 80 Ianku, 96 Szarek
zmiana zaszła w obsadzie sędziowskiej. W miejsce eksportowego arbitra - Marciniaka, gwiżdżę dziś Jakubiuk
kapitanem Arki po raz pierwszy Marcjanik (ARKA Gdynia)
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Goście pomarańczowe stroje
na trybunie honorowej miejsce zajmuje m.in. trener Bartoszek. To on zaczynał wiosnę w Termalice, a obecnie jest bez pracy
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Zarandia (ARKA Gdynia) zrobił wszystko dobrze w polu karnym, ale gdy doszedł do pozycji strzeleckiej, uderzył fatalnie
4'
po wrzucie z autu Warcholaka (ARKA Gdynia) w pole karne do piłki doszedł Marcjanik (ARKA Gdynia), a właściwie to ona odbiła się od obrońcę Arki. Bramkarz Termnaliki nie miał kłopotów z interwencją
5'
szczęście przy Arce. Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) spudłował z 5. metra. Strzelił wysoko nad poprzeczką. Dla Arki sygnał ostrzegawczy także dlatego, że Gergel bez kłopotu przeszedł prawym skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki. Zbozień tak niefortunnie odbił piłkę, że trafiła ona pod nogi napastnika gości
8'
Arka zmuszona dziś do prowadzenia gry. Termalica czeka na kontry
11'
po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) w polu karnym gości Jankowski (ARKA Gdynia) przewrócił się wraz z dwoma rywalami. Sędzia odgwizdał faul arkowca
12'
cały czas doping z trybun
14'
Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) ambitnie gonił za piłką, ale mimo że z całym impetem uderzył w bandy otaczające boisko, piłki w polu gry nie utrzymał
15'
"Ruszaj Arko, wygraj dla nas" - z trybun
15'
Zarandia (ARKA Gdynia) za długo zwlekał ze strzałem przed polem karnym. Ostatecznie przekazał piłkę Jurado (ARKA Gdynia), który w dużo gorszej pozycji niż kolega, uderzył celnie, ale za słabo, by Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) miał kłopoty
16'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia), który faulem tuż przed polem karnym zatrzymał Gergela
17'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z wolnego Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
18'
na spalonym Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
20'
"Arka Gdynia" - z trybun
21'
karny dla Arki po faulu na Mikovicia na Zbozieniu
21'
piłkarze Termaliki ruszyli do sędziego. Arbiter jeszcze czeka z ostateczną decyzją, nasłuchuje komunikatu z VAR
22'
decyzja utrzymana. Piłkę na "wapnie" ustawił Szwoch
22'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch z karnego. Pewne uderzenie pomocnika. Bramkarz w prawym rogu bramki, piłka w lewym
24'
zablokowany strzał Zarandii (ARKA Gdynia)
27'
pewna interwencja na przedpolu Steinborsa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
30'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurado. Hiszpan uderzył głową i zmnieścił piłkę w siatce, mimo że wydawało się, iż nie ma na to szans, bo kąt był ostry, a rogu bramki zdawał się pilnować Mucha. Asystę zaliczył Zarandia, który popisał się dośrodkowaniem
31'
radość na trybunach
35'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Szwoch zagrał w pole karne do Jankowskiego, a ten zdołał uderzyć po tzw. "długim rogu, mimo że cały czas naciskał go Putiwcew
35'
pierwszy gol Jankowskiego (ARKA Gdynia) w Arce, a 42. już w ekstraklasie
35'
Kibice odliczają: 1,2,3... mało
36'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - skandowanie z trybun
37'
była okazja na gola numer cztery. Jankowski (ARKA Gdynia) nieco się zawahał, a jak ruszył do piłki zdążył ją tylko lekko uderzyć i Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) dobrze interweniował
38'
Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) odbił piłkę do boku po strzale Nalepy (ARKA Gdynia)
40'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał głową Gutkovskisa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a dobitka Łotysza zablokowana. Akcja powstała po szybkim ataku lewym skrzydle i dośrodkowaniu Mikovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
43'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA Gdynia) za przerwanie faulem taktycznym kontry rywali
44'
pomocy medycznej potrzebuje Bogdanow (ARKA Gdynia)
45'
lekarz Arki - Śliwiński sygnalizuje, że potrzebna będzie zmiana, ale na razie Bogdanow (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 3:0
Jest wreszcie to, czego kibice Arki oczekiwali od dłuższego czasu. Trener Ojrzyński postawił na dwóch napastników i nastawił drużynę tym razem nie na obronę, ale na atak. Bramki strzelili obaj napastnicy: Jurado (ARKA Gdynia) i Jankowski (ARKA Gdynia), a rezultat otworzył z karnego Szwoch (ARKA Gdynia). Dużo ożywienia do ofensywy Arki wniósł także na prawym skrzydle Zarandia (ARKA Gdynia).
Jednak w przerwie trzeba zachować koncentrację, a po zmianie stron zagrać z równym animuszem jak dotychczas. Rywale pokazali, że także potrafią dochodzić do sytuacji podbramkowych. To że nie zdobyli żadnej bramki jest efektem indolencji strzeleckiej Gutkovskisa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który mógł mieć 2 bramki.
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Piesio. Zapewne to on zastąpi Bogdanowa (ARKA Gdynia), jeśli podtrzymana będzie diagnoza, że rozgrywający nie może kontynuować gry
Oficjalna frekwencja 4546 kibiców
Termalika też przygotowuje zmiany. Być może od razu dwie nastąpią. Najbardziej intensywnie ćwiczy Pawłowski
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza w przerwie ostatecznie jedną zmianę. Boisko opuszcza Maksimenko, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
46'
Arka wychodzi na drugą połowę w tym samym składzie co grała przed przerwą. Bogdanow (ARKA Gdynia) kontynuuje grę
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica
47'
róg dla Arki
47'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
48'
"Arka ole" - z trybun
48'
niecelny strzał z sprzed pola karnego Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
49'
zablokowany strzał Szeligi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
51'
Zbozień (ARKA Gdynia) wywalczył róg
51'
tym razem róg krótko rozegrany przez Arkę, ale też tym nie zaskoczyła rywali
53'
"Do boju masz" - z trybun
54'
Arka na razie w tej połowie wprawia się w stałych fragmentach gry
56'
niecelny strzał Pawłowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
57'
Warcholak (ARKA Gdynia) już po raz czwarty w tej połowie z autu w pole karne, ale tam nie powstaje zagrożenie dla gości
58'
Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) mógł strzelać, ale zdecydował się podać na uderzenie na pustą już bramkę do Gutkovskisa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Łotysz wyciągnął się jak długi, ale zabrało mu centymetrów, aby wepchnąć piłkę do siatki. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
60'
szczęście przy Arce. Piątek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wbiegł w pole karne i spokojnie strzelił. Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę. Piątek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) znów ją przejął i zagrał wzdłuż bramki. Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie trafił w piłkę, a Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) skiksował przy strzale
61'
Piesio przygotowuje się do wejścia
62'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Szwoch , w jego miejsce wchodzi Piesio.
62'
teraz Arka z dwoma klasycznymi skrzydłowymi, bo Szwoch (ARKA Gdynia) ustawiony na lewym skrzydle często schodził do środka, gdyż jest środkowym pomocnikiem
64'
"Arka najlepsza jest" - skandują kibice
65'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stefanik, w jego miejsce wchodzi Ianku.
66'
rozgrzewa się Sołdecki
68'
Żółtą kartką został ukarany Miković (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Bogdanowie
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Sołdecki.
68'
ta zmiana wyraźnie na utrzymanie korzystnego wyniku, gdyż defensywny pomocnik wszedł za napastnika. Arka przeszła do ustawienia 1-4-1-4-1
69'
róg dla gości
69'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Pawłowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
70'
niecelny strzał z dystansu Mikovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
71'
Piesio (ARKA Gdynia) zagrał z lewego skrzydła w pole bramkowe. Jankowski (ARKA Gdynia) nabiegał na nią wraz z Putincewem, ale nie zdołał skierować futbolówki do siatki
72'
Żółtą kartką został ukarany Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Jankowskim
73'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie czwartej bramy" - skandują kibice
74'
Sędzia sprawdza w systemie VAR, czy nie było zagrania ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Termaliki
74'
po konsultacji z kolegami, którzy siedzą przy monitorze telewizyjnym, uznał, że karny się nie należał
75'
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piesio. Grzegorz wbiegł z piłką w pole karne i celnie strzelił, mimo że wślizgiem interweniował Putiwcew, ale nie zdążył zablokować strzału
76'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Gutkovskis, w jego miejsce wchodzi Guba.
77'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
77'
Pawłowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wywalczył róg dla gości
78'
krótko rozegrany róg przez gości
78'
i od razu kontra Arki. Mieli liczebną przewagą, ale Piesio (ARKA Gdynia) zadowolił się tylko rogiem, a powinien dograć do Jankowskiego (ARKA Gdynia) w pole karne
79'
i kolejny róg dla Arki, tym razem z drugiej strony bramki
80'
Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wypchnął piłkę nad poprzeczkę po dośrodkowaniu z rogu Bogdanowa (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Kun.
81'
niecelny strzał głową Jankowskiego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Bogdanowa (ARKA Gdynia)
83'
niecelny strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
85'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Guby (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
88'
Termalica stara się atakować, ale wybitnie nie jest to jej mecz
89'
na spalonym Guba (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
90'
90'
3 minuty doliczone
90+1
tłok w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rogu Bogdanowa (ARKA Gdynia). Piłka wybita ostatecznie przed "16" Termaliki
90+3
z obu stron już wyczekiwanie na końcowy gwizdek
90+3
choć jeszcze w ostatniej sekundzie spróbował Jankowski (ARKA Gdynia). Piłkę po jego strzale głową z trudem odbił Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 4:0
"Dziękujemy" - skandują kibice
"A po meczu znowu będzie bal" - to także z trybun
Skuteczność była tym czynnikiem, który przesądził o tak wysokim rezultacie w tym spotkaniu. Termalica oddała aż 16 strzałów, ale potrafiła też zmarnować doskonałe okazje na gole. Arka oddała 8 celnych uderzeń, z którym połowę zamieniła na bramki. W nagrodę w Gdyni radość z pierwszego wiosną zwycięstwa i podtrzymanych nadziei na awans do grupy mistrzowskiej. Na razie jest powrót na 9. miejsce w tabeli

16 Sandecja Nowy Sącz 27 4 11 12 24:42 23
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

* Górnik Zabrze 5.03.2018 został ukarany odebraniem 3 punktów za wygraną walkowerem z Piastem w Gliwicach, gdyż uznano, że kibice tego klubu sprowokowali miejscowych do chuligańskich zachowań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-12

Wyniki 27 kolejki

• ARKA GDYNIA - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (3:0)
  • LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (2:1)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3 (0:2)
  • Pogoń Szczecin - Cracovia 0:3 (0:2)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 2:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Opinie (237) ponad 20 zablokowanych

• ) (8)

Jest pięknie.Wielkie gratulacje dla Arki za walkę,prawie było 5:0.Czołowa ósemka w zasięgu,oczywiście 3-ci Puchar także.Szacun.Z Jagą postawicie na atak i spokojnie będzie remis bądź wygrana.Dzisiaj na boisku widać było wolę walki.To może się podobać.Daliście kontrę kibicom zza miedzy którzy szkalowali bez sensu trenera Arki.Jest utalentowana młodzież,klimat i wierni kibice.Oczywiście to nie LM ale pomału dążcie do tego.Tu nie potrzeba Indonezyjczyka,wystarczą wychowankowie.

• 274 27

• (4)

antyokejki lecą pewnie od pustaków, bo nie mogą przełknąć pigułki goryczy :D

• 48 4

• (3)

a co mają zrobić? niedawno sami grali z Termalicą i tylko remis...
        polecam maść do d...

• 45 2

• Lubisz ją jeść z cieniasami arkowcami (2)

Buhaha

• 4 40

• Dzieciaku, marsz do spania. Mama ci pozwala przed monitorem tyle siedzieć? :)

• 34 3

• 1-3d*pa nie boli 50 banie dlugu do psiorów pismo o 500 lechia bo klub ginie w oczach 2 sezony i B klasa wita zpowrotem za dlugi was dopiero zarząd dym w d*pe a wy jak baranki dajecie tylka niemcowi

• 9 3

• O osemke bedzie bardzo trudno. Mamy o wiele bardziej trudniejszych przeciwnikow niz Cracovia i Zaglebie w najblizszych meczach.

• 13 2

• (1)

Zagrali dla Lechii - to miło

• 6 0

• Arka przy okazji spowodowała, że teraz to Termalica straciła najwięcej goli w lidze...

przed meczem to Lechia była tym niechlubnym "liderem"
        dzięki Arko, że dzięki Tobie ta gdańska zakała Trójmiasta choć chwilowo nie przynosi nam wstydu