Eurocup. Arka Gdynia przegrała z Cedevitą Zagrzeb. Kolejna słaba ostatnia część meczu

17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Wejścia pod kosz Jamesa Florence'a w czwartek kwarcie uratowały Arkę przed porażką różnicą większą niż 20 punktów. Wejścia pod kosz Jamesa Florence'a w czwartek kwarcie uratowały Arkę przed porażką różnicą większą niż 20 punktów.

Trzecia porażka w trzecim meczu Eurocup koszykarzy Arki Gdynia. Tym razem ulegli we własnej hali Cedevicie Zagrzeb 61:73 (19:14, 14:21, 16:20, 12:23). Po raz kolejny żółto-niebiescy nie dotrzymali kroku rywalowi w czwartej kwarcie. Ogólnie jednak spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a gdynianie trafili raptem 9 z 35 rzutów za trzy punkty. Z powodu kontuzji na boisku nie zobaczyliśmy Krzysztofa Szubargi.

Bostic 17 (3x3), Florence 16 (1x3), Ponitka 7 (1x3, 6 zb.), Upshaw 2, Wyka oraz Witliński 9 (2x3), Dulkys 6 (2x3), Łapeta 4 (7 zb.), Stryjewski 0, Kamiński 0, Garbacz 0
Sędziowie: Perez, Fritz, Baumanis
Widzów: 1648
Cobbs 13 (5 zb.), Benite 12 (1x3), Ramljak 7 (1x3, 11 zb.), Cook 6, Stipanović 6 oraz Bell 12 (2x3), Lima 10 (6 zb.), Aguilar 7 (13 zb.), Perković 3 (1x3), Magette 2

Po dwóch kolejkach Eurocup Arka jest jedynym zespołem w swojej grupie, który nie odniósł zwycięstwa. Tak przedstawia się tabela grupy B

6. ARKA GDYNIA 0 2 152:176
W odniesieniu pierwszej wygranej może pomóc Adam Łapeta (ARKA Gdynia), który w ostatnim meczu z Rosą Radom wreszcie pokazał koszykówkę na wysokim poziomie

PRZECZYTAJ DLACZEGO ADAM ŁAPETA DOPIERO TERAZ WRACA DO FORMY
We wspomnianym meczu z Rosą w Radomiu gdynianie już w pierwszej kwarcie rozstrzygnęli jego losy i spokojnie wygrali 94:77

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ROSA - ARKA
Gości zaczynają w składzie: Cobbs (Cedevita Zagrzeb), Benite (Cedevita Zagrzeb), Stepanović, Cook (Cedevita Zagrzeb), Ramljak (Cedevita Zagrzeb)
Piątka gospodarzy: Florence (ARKA Gdynia), Bostic (ARKA Gdynia), Ponitka (ARKA Gdynia), Wyka (ARKA Gdynia), Upshaw (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Cedevity
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty dobitką zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
1'
[0:4] 2 punkty dobitką zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
1'
Upshaw (ARKA Gdynia) skręcił staw skokowy, schodzi z boiska z kontuzją
2'
Asseco - skandują kibice
za 2 punkty
3'
[2:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
3'
[5:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
4'
[8:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
4'
[8:6] 2 punkty wsadem zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
5'
Uraz ma także Szubarga (ARKA Gdynia) i jeśli nie będzie dzisiaj niezbędny, to nie zagra
za 2 punkty
5'
[8:8] 2 punkty zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
6'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
wolne (trafione oba)
6'
[10:8] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
6'
[11:8] Rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
6'
[11:10] Kolejne 2 punkty zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
7'
[14:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[14:12] 2 punkty spod kosza zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
8'
[16:12] 2 punkty z kontry zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
10'
[19:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
10'
[19:14] 2 punkty spod kosza zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Gdynianie stawiają na rzuty za trzy punkty i te im wpadają. Nawet z 9. metra jak w przypadku Dulkysa (ARKA Gdynia). Do tego Florence (ARKA Gdynia), pod nieobecność Szubargi (ARKA Gdynia) gra zespołowo, a to dobrze wpływa na drużynę. Rywale słabo zorganizowani w ataku
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
11'
Na boisko powraca Upshaw (ARKA Gdynia), który wygląda na zdolnego do gry
11'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
12'
[19:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
12'
wolne (tylko 1 trafiony)
12'
[20:20] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
13'
[21:20] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Witliński (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
13'
[21:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Perković (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
14'
[24:25] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
15'
[24:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
czas
15'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
15'
[24:29] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
16'
[26:29] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[26:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
18'
[28:31] 2 punkty z kontry zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
18'
[28:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
19'
[30:33] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego faul Ramljaka
za 1 punkt
19'
[31:33] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
20'
[33:33] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie Alonso (Cedevita Zagrzeb). Do końca kwarty 30 sekund
za 2 punkty
20'
[33:35] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. W niej to goście, głównie za sprawą Bella (Cedevita Zagrzeb) wstrzelili się zza linii 6,75 metra. To pozwoliło przejąć im inicjatywę. Arka w końcu jednak wzmocniła obronę, głównie za sprawą Upshawa (ARKA Gdynia) i nie pozwoliła Cedevicie odskoczyć
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Bostic (ARKA Gdynia) - 11 pkt, Florence (ARKA Gdynia) i Bell (Cedevita Zagrzeb) po 8 pkt
Gdynianie trafili pięć rzutów za trzy, ale próbowali aż 21 razy. Do tego w zbiórkach przegrywają 19:23, a w asystach 5:6
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Cedevity
za 2 punkty
21'
[33:37] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
21'
za 2 punkty
21'
[35:37] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
22'
[37:37] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[37:39] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
23'
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
23'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ramljak (Cedevita Zagrzeb).
23'
[40:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Lima (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
24'
za 2 punkty
24'
[43:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
27'
[43:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
27'
[45:47] 2 punkty spod kosza zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
28'
[45:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
28'
[45:51] Magette (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[47:51] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
29'
Ponownie mamy problemy z zegarem
za 2 punkty
30'
[47:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
czas
30'
30'
Ponownie problem z zegarem 24 sekund
za 2 punkty
30'
[47:55] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
30'
[49:55] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Poziom gry w tej części meczu nie był za wysoki. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale gorszą postawę rywala lepiej wykorzystała Cedevita. Arka stara się grać więcej pod kosz i to pomału przynosi korzyści
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
za 3 punkty
31'
[52:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
31'
[52:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
31'
Asseco Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
33'
[52:59] 2 punkty zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb), do tego faul Upshawa
za 1 punkt
33'
[52:60] Rzut wolny trafia Benite (Cedevita Zagrzeb).
za 3 punkty
33'
[52:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
czas
34'
34'
[52:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
34'
[54:64] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego faul
34'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje rzut wolny
35'
Uraz stopy Benite (Cedevita Zagrzeb), który zdobył w tej kwarcie 8 punktów
35'
[54:66] Cobbs (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
35'
[56:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
36'
[56:68] Bell (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[56:70] 2 punkty dobitką zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
37'
[56:72] 2 punkty dobitką zdobywa Ramljak (Cedevita Zagrzeb).
38'
[56:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Lima (Cedevita Zagrzeb).
za 2 punkty
38'
[58:73] 2 punkty z kontry zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
39'
[58:75] Ramljak (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
[58:77] Lima (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
39'
[61:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
40'
Lima (Cedevita Zagrzeb) pudłuje dwa rzuty wolne
40'
KONIEC MECZU. Jedna z najgorszych w kwart w wykonaniu Arki w tym sezonie. Nie było pomysły na rozegranie, rzuty oddawane przez ręce, tylko Florence'owi (ARKA Gdynia) wychodziły wejścia pod kosz

Cedevita Zagrzeb

58% 180 typowań ARKA Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
42% 129 typowań Cedevita Zagrzeb

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy B
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Tofas Bursa 95:72 (22:18, 20:20, 26:17, 27:20)
Limoges CSP - Alba Berlin 93:102 (20:26, 19:30, 30:25, 24:21)

• (4)

Bez Szubiego i Dyla to już jakiś dramat. Bostic nie ma z kim grać, Dulkys to już nie ten Dulkys, Florence postanowił zadbać tylko o własne staty, Upshawowi coś się stało? Podkoszowi nie dostali pod dziurę chyba ani jednego podania i nie mieli żadnych łupów a Ponitka niech przestanie rzucać za trzy póki trochę nie poćwiczy. Garbacz, Wyka nie ta liga...
    Nie było dzisiaj drużyny tylko jakiś steetball którego ten trenejro nie ogarnia

• 23 2

• Brawo kibice! (3)

To nie żadna arka tylko Asseco Gdynia. Dobrze że chociaż my nie daliśmy sobie narzucić obcej nazwy. Szkoda że inne zespoły tak łatwo godzą się na zmiany nazwy.

• 4 0

• (2)

nazwa to tylko nazwa. My sercem jesteśmy z Asseco i Gdynią. No i żal potęgi dawnego Prokomu.

• 4 1

• tylko neptyki wołają asseco haha (1)

• 0 4

• wołaj sobie co chcesz,

tylko z przed komputera (bo na meczu, to nie byłeś nigdy napinaczu internetowy).

• (2)

To ta wielka arka czy ta druga? Albo trzecia itd?

• 6 9

• Boli was (1)

ta Arka!...i dobrze...ma boleć

• 9 7

• ale że co boli napinaczu?xD kolejna porażka?

• 5 3

• O przegranej zdecydowały brak Szubargi,słaba gra duetu Florence i Ponitki jako rozgrywających,brak
    dokładnych dograń na środkowych,odpalanie z pierwszej piłki,oraz nie przygotowanych pozycji.

• 10 1

• Dużo kontuzji i brak sił po 3 kwartach ... (1)

Może coś nie tak z przygotowaniem fizycznym ?

• 10 2

• Piotrek nic nie ugotował. Albo nie mieli do picia zjonizowanej wody

• 0 0

• Utracona szansa (2)

Tabela grupy przed spotkaniem była dla nas korzystna. Niestety dziwny mecz i chaotyczny. Kontuzja Roba niemal ustawiła ten mecz. Kiedy był na boisku widać było, że Chorwaci troszkę się go obawiali i gubili pod naszym koszem. Dodać do tego kontuzję Szubiego i mamy wynik jaki mamy. Ogólnie mecz słaby, dużo indywidualnej gry, Florek dla statystyk, a nie dla zespołu, Adaś przebudź się wreszcie, Dulkys to samo... Widać jeden wypada z gry i brakuje pomysłu i zaczyna się gra szarpana.

Miło słyszeć bęben, ale uderzenia mają się nijak do dobiegu kibiców z trybun. Albo trzymaj rytm nasz, albo nie spowalniaj, bo wychodzą z tego flaki w oleju. Jesteś w mniejszości, więc dostosuj się do większości, a widać i słuchać, że chętnych do dopingowania w sektorze A i C nie brakuje.

• 12 1

• oddaj bęben, oddaj!

• 5 0

• ...

Jeśli chce się cokolwiek ugrać w Europie a i walczyć o medal w MP to chwilowa utrata jednego zawodnika (nawet z pierwszej piątki) nie może prowadzić do takiej katastrofalnej gry.

• 7 0

• Ten, kto pisał sprawozdanie z meczu, zapomniał napisać, że kibice krzyczeli "oddaj bęben!!!" Co to za tuman go obsługiwał? Czy to nie był przypadkiem ten który kilka sezonów temu brał udział w każdym możliwym konkursie i nigdy nie wygrał dezodorantu?

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 24 4 20 1927:2113 28

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 24 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
  • Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
  • King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
  • Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)