Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1. Tylko remis na koniec roku

Jacek Główczyński
12 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Arka Gdynia - Chrobry Głogów na pożegnanie rok 2020 w Fortuna I liga.

Arka Gdynia zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1 (0:0) w ostatnim meczu w 2020 roku. Gospodarze mogą mówić o niedosycie, gdyż mieli 63-procenowe posiadanie piłki, ale nie potrafili przełożyć tego na wygraną, gdyż zbyt mało pokazali w ofensywie. Oba gole padły po rzutach wolnych. Adam Deja zdobył prowadzenie pięknym strzałem, ale gdy był opatrywany poza boiskiem z powodu urazu, goście wyrównali. Bramkę zdobył Paweł Oleksy, w przeszłości piłkarz... żółto-niebieskich.

Lebedyński
  • 61' 9 Siemaszko Zmiany 77 Żebrowski
  • 78' 10 Letniowski Zmiany 99 Kwiecień
  • 84' 7 Jankowski Zmiany 23 Wolszyński
  • 84' 16 Deja Zmiany 8 Marcus
  • 70' 7 Bryła Zmiany 89 Machaj
  • 79' 19 Ziemann Zmiany 77 Piotrowski
  • 90+1 10 Banaszewski Zmiany 18 Ilków-Gołąb
  • 52' Deja
  • 81' Oleksy
  • 61' Drewniak
  • 82' Kwiecień
  • 51' Stolc

Adam Deja pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył prowadzenie dla Arki Gdynia, ale gdy był opatrywany poza boiskiem z powodu urazu, Chrobry Głogów doprowadził do remisu. Adam Deja pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył prowadzenie dla Arki Gdynia, ale gdy był opatrywany poza boiskiem z powodu urazu, Chrobry Głogów doprowadził do remisu.

trener Mamrot po raz pierwszy tak otwarcie mówi o awansie Arki

Ireneusz Mamrot przed meczem Arka Gdynia - Chrobry Głogów

wygrywając z Chrobrym Arka będzie miał m.in. więcej punktów zdobytych u siebie niż na wyjeździe. Z drugiej strony, gdy awansowała do ekstraklasy w 2016 roku, to było odwrotnie

Arka Gdynia w I lidze lepiej punktuje w gościach niż u siebie. Jakie powody? - ankieta

kibice nie mogą wejść na stadion, a zatem organizowana od 16 lat akcja "Żółto-Niebieski Mikołaj" przeniosła się do internetu

Akcje charytatywne kibiców Arki Gdynia. Pomagają hospicjum i młodym piłkarzom

Arka zagra o zwycięskie zakończenie roku i prezent na 50-lecie urodzin trenera Mamrota

Mieszane odczucia Arki Gdynia po ostatnim wyjeździe w roku 2020

Wporównaniu z ostatnim wyjazdowym meczem roku, przed ostatnim występem u siebie w 2020 roku szkoleniowiec dokonał dwóch zmian. Do "11" wracają: Młyński i Letniowski

Radomiak - Arka Gdynia 0:0. Relacja live, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

ławka rezerwowych Arki z ostatniego meczu: 30 Krzepisz - 8 Marcus, 21 Skóra, 23 Wolsztyński, 35 Łabojko, 40 Soboczyński, 46 Wawszczyk, 77 Żebrowski, 99 Kwiecień
po raz pierwszy w kadrze meczowej 17-letni Skóra. To wychowanek SI Arka Gdynia, który jesienią strzelił 16 goli w drużynach rezerw i juniorów

Kacper Skóra podpisał kontrakt na trzy lata

Chrobry w ostatniej kolejce wygrał z Resovią 3:0. W porównaniu z tym meczem trener Durdević dokonał jeden zmiany. Na środek obrony wprowadził Juraszka
tym samym w "11" Chrobrego jest aż czterech byłych piłkarzy Arki. Poza Juraszkiem to: Stolc (Chrobry Głogów), Oleksy (Chrobry Głogów) i Banaszewski (Chrobry Głogów)
w przeciwną stronę powędrowali: Drewniak (ARKA Gdynia) oraz trener Mamrot, który pracował w Głogowie w latach 2010-17
ławka rezerwowych Chrobrego: 97 Makuchowski - 6 Ratajczak, 8 Kolenc, 14 Michalczyk, 18 Ilków-Gołąb, 77 Piła,87 Piotrowski, 89 Machaj, 99 Kowalczyk
pamiątkowe koszulki z nr 150 dla Marciniaka (ARKA Gdynia) i Marcjanika (ARKA Gdynia), gdyż obaj zagrali już tyle oficjalnych spotkań w pierwszej drużynie Arki
piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Chrobry białe koszulki, czarne spodenki. Kapitanami: Marciniak i Michalec
1'
od środka pierwszą połowę rozpoczęli goście
1'
z trybuny VIP rozlega się okrzyk "Arka Gdynia"
2'
rzut wolny, a po chwili rzut rożny dla Arki
3'
Marcjanik (ARKA Gdynia) strzelił nad bramką po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia)
4'
na razie gra na połowie gości
5'
sporo fauli na początku gry
6'
Bieszczad (Chrobry Głogów) z trudem wypiąstkował piłkę po strzale głową Jankowskiego (ARKA Gdynia). Dośrodkowanie z rzutu wolnego Drewniaka (ARKA Gdynia)
6'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia)
9'
goście mieli kłopoty, aby wybił piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia). Wreszcie "spalił" Jankowski (ARKA Gdynia)
10'
szansa na kontrę po jednym z pierwszym tego dnia ataków Chrobrego, ale piłkę stracił Siemaszko (ARKA Gdynia)
10'
"Arka gol" - z trybuny VIP
10'
pierwszy rzut rożny dla gości
11'
po dośrodkowaniu Oleksego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę
12'
rykoszet po strzale Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Będzie korner dla Arki
13'
Bieszczad (Chrobry Głogów) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia)
14'
Cywka (Chrobry Głogów) za mocno wypuścił piłkę i próbował "naciągnąć" sędziego na faul przed "16". Arbiter nie dał się nabrać
15'
za nami pierwszy kwadrans przy przewadze Arki, która miała 59 procent posiadania piłki
16'
zamykający akcję Młyński (ARKA Gdynia) nie doskoczył do piłki dośrodkowanej przez Marciniaka (ARKA Gdynia)
16'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie "zabrał" się z piłką w "16", tym razem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
18'
zablokowany strzał Lebedyńskiego (Chrobry Głogów) z dystansu
19'
tym razem śpiewy z trybuny honorowej
20'
co ciekawe Arka jest częściej przy piłce, ale też częściej fauluje. Już pięciokrotnie. Wynika to z tego, że po stracie piłki gdynianie nie chcą narazić się na kontry
21'
nieudane dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia) po akcji z Siemaszko (ARKA Gdynia). Piłka wyszła poza bramkę
22'
rzut rożny dla Chrobrego, który gra coraz odważniej
23'
Kajzer (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Oleksego (Chrobry Głogów) z narożnika boiska piąstkuje zbyt krótko, ale wybija piłkę Letniowski (ARKA Gdynia)
24'
Deja (ARKA Gdynia) założył siatkę Banaszewskiemu (Chrobry Głogów), ale nie udało się podtrzymać szybkości tej akcji
26'
twarde starcie Cywki (Chrobry Głogów) i Jankowskiego (ARKA Gdynia), piłkarz Arki na ziemi
26'
napastnik Arki może kontynuować grę
27'
przedzierał się Młyński (ARKA Gdynia), który przeniósł się z prawego na lewe skrzydło, ale nie wywalczył nawet kornera
28'
na pamięć zagrał Letniowski (ARKA Gdynia). Zamiast odwrócić się z piłką i strzelić z 20 metra, odegrał do boku, czym zaskoczył swoich kolegów i piłka wyszła w aut
30'
lekki strzał głową Siemaszki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Młyńskiego (ARKA Gdynia). Broni Bieszczad (Chrobry Głogów)
30'
lekarz Arki gotowy wbiec na boisko aby pomóc Letniowskiemu (ARKA Gdynia), ale pomocnik pozbierał się o własnych siłach
33'
coraz więcej niecelnych podań po stronie Arki, jak teraz Marciniaka (ARKA Gdynia) w kierunku Jankowskiego (ARKA Gdynia)
34'
rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
35'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) faulował po dośrodkowaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
37'
kilka minut rozgrywania piłki przez Arkę z dala od bramki
38'
Deja (ARKA Gdynia) zablokowany i będzie rzut rożny
38'
trochę niezdecydowania w szeregach Chrobrego po dośrodkowaniu z narożnika boiska Letniowskiego (ARKA Gdynia), ale goście wybili piłkę
40'
"ruchy, nie stoi" - pokrzykuje do kolegów Kajzer (ARKA Gdynia)
40'
Banaszewski (Chrobry Głogów) sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia). Bramkarz wybija piłkę poza boisko
41'
Lebedyński (Chrobry Głogów) z głośnym krzykiem przewrócił się w polu Arki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sędzia nakazał grać dalej
42'
na spalonym Siemaszko (ARKA Gdynia)
44'
Bieszczad (Chrobry Głogów) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
45'
zablokowany strzał Letniowskiego (ARKA Gdynia) przed polem karnym
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 0:0
Arka grała piłką, gospodarze mieli ją pod swoimi nogami przez ponad 60 procent czasu gry, ale nie przekładało się to na groźne ataki. Gdynianie oddali tylko 4 strzały, z czego tylko jeden mógł wywołać zaniepokojenie Bieszczada (Chrobry Głogów). Bramkarz gości wybił nad poprzeczką "główkę" Jankowskiego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Chrobry skoncentrował się na defensywie, rozbijaniu ataków i tak się w tym zapamiętał, że zapomniał o wyprowadzaniu kontr. Gdy wreszcie to zrobił Banaszewski (Chrobry Głogów) był sam na sam z bramkarzem, ale Kajzer (ARKA Gdynia) nie dał się pokonać. Był to jedyny strzał gości w tej połowie.
w przerwie rozgrzewa się Marcus, zanosi się na to, że wyjdzie na drugą połowę
Marcusami z trybun gestami rad udziela jeszcze Jarosław Kołakowski
jednak na razie zmiany nie będzie, wszyscy piłkarze z "11" Arki wrócili na boisko
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
także w drużynie gości nie ma zmian
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybuny VIP
46'
Marcus kontynuuje rozgrzewkę
48'
początek tej połowy należy do gości
49'
niecelnie główkował Michalec (Chrobry Głogów)
50'
pierwszy atak po przerwie Arki, ale podanie Drewniaka (ARKA Gdynia) nie dotarło w polu karnym do Jankowskiego (ARKA Gdynia)
51'
Młyński (ARKA Gdynia) faulowany niespełna 20 metrów od bramki
51'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (Chrobry Głogów), który faulował Młyńskiego
52'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Efektowne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka nad murem wpadła do siaki w górnym, prawym rogu bramki
56'
56'
zbyt wysokie dośrodkowanie Siemaszki (ARKA Gdynia). Młyński (ARKA Gdynia) nie miał szans sięgnąć piłki
58'
Bieszczad (Chrobry Głogów) złapał piłkę po strzale z dystansu Marciniaka (ARKA Gdynia)
59'
po zdobyciu prowadzenia przeważa Arka
59'
"My czekamy na zdobycie drugiej bramy" - z trybun, ci nieliczni, którzy mogą być na meczu
60'
zablokowany strzał Deji (ARKA Gdynia)
60'
do zmiany przygotowuje się Żebrowski
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
61'
Żółtą kartką został ukarany Drewniak (ARKA Gdynia).
63'
Młyński (ARKA Gdynia) nie zdołał oddać strzału po podaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia)
65'
66'
Banaszewski (Chrobry Głogów) stracił piłkę w polu karnym Arki
67'
niecelny strzał Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Jeszcze pokazywał arbirowi, że była "obcierka" o nogi rywala, ale sędzia nie podzielił jego zdania
68'
do wejścia przygotowuje się Machaj. To pomocnik, którego trener Mamrot zabrał za sobą do Białegostoku z Głogowa. Wcześniej w ekstraklasie piłkarz grał w Lechu i Lechii
70'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bryła, w jego miejsce wchodzi Machaj.
71'
zmiana ustawienia w drużynie gości. Machaj (Chrobry Głogów) wszedł na pozycję nr 10, którą zwolnił mu Ziemann (Chrobry Głogów), który z kolei przeniósł się na prawe skrzydło, gdzie grał Bryła (Chrobry Głogów)
73'
gra nadal z przewagą Arki
73'
posiadanie piłki już 68:32 na korzyść gdynian
75'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Cywki (Chrobry Głogów)
76'
kończy rozgrzewkę Kwiecień, a zatem trener Mamrot planuje wzmocnienie defensywy
77'
na rozgrzewkę wysłany Skóra
78'
rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Młyńskiego (ARKA Gdynia)
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Letniowski, w jego miejsce wchodzi Kwiecień.
79'
niecelny strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia) po zagraniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
79'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ziemann, w jego miejsce wchodzi Piotrowski.
80'
pomocy medycznej potrzebuje Deja (ARKA Gdynia)
81'
Arka na razie w "10", a goście mają rzut wolny
81'
[1:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Oleksy. Arka zaskoczona po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Machaja. Nikt nie potrafił wybić piłki, a głową do siatki skierował ją lewy obrońca, który niegdyś grał w Arce
81'
Deja (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
82'
Żółtą kartką został ukarany Kwiecień (ARKA Gdynia).
dla Kwietnia to 4. żółta kartka w rundzie jesiennej. Oznacza to, że nie zagra na inaugurację wiosny z GKS 1962 Jastrzębie. Ten mecz planowany jest 27 lutego
83'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Wolszyński.
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Marcus.
85'
Arka wymieniła napastników, wróciła też do gry z dwójką defensywnych pomocników, gdyż po wejściu Kwietnia było ich aż trzech
85'
Marcus (ARKA Gdynia) na lewym skrzydle, a na pozycję nr 10 przeszedł Młyński (ARKA Gdynia)
87'
w polu karnym zablokowany Wolsztyński
88'
Arka stara się atakować
88'
przeszła na ustawienie 1-4-2-3-1
89'
Chrobry stara się z kolei opóźnić każde wprowadzenie piłki do gry, jak teraz z autu robi to Oleksy (Chrobry Głogów)
90'
kończy się 90. minuta, a Chrobry przygotowuje zmianę
90'
trzy minuty doliczone do drugiej połowie
90+1
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Ilków-Gołąb.