Arka Gdynia - Chrobry Głogów 3:4. Rezerwowi zablokowali fotel lidera 1. Ligi

Jacek Główczyński
16 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Arka Gdynia zaprezentowała oprawę m.in. sektorówkę i race

To niewiarygodne. Arka Gdynia przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 3:4 (2:1), tracąc trzy gole, w tym ostatniego w doliczonym czasie gry, po strzałach rezerwowych gości. Sebastian Steblecki i Miłosz Jóźwiak tym samym zablokowali przed żółto-niebieskimi fotel lidera Fortuna 1. Liga. W przypadku nawet remisu to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza otwieraliby tabelę w trakcie 11. kolejki.

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 7 Kuzimski, 21 Skóra, 23 Przyborowski, 26 Purzycki, 27 Ziemann, 36 Bednarski, 37 Stępień, 77 Żebrowski

7 Bochnak

Rezerwowi: 1 Węglarz, 17 Górski, 19 Mucha, 20 Pieczarka, 27 Wojtyra, 31 Praznovsky, 71 Steblecki, 77 Hanc, 99 Jóźwiak
  • 65' 10 Aleman Zmiany 7 Kuzimski
  • 71' 11 Adamczyk Zmiany 36 Bednarski
Zmiany Zmiany
  • 56' 8 Kolenc Zmiany 19 Mucha
  • 56' 25 Kusztal Zmiany 17 Górski
  • 68' 3 Michalec Zmiany 71 Steblecki
  • 68' 11 Bogusz Zmiany 77 Hanc
  • 90' 89 Machaj Zmiany 99 Jóźwiak
  • 22' Czubak
  • 36' Haydary
  • 49' Marcjanik
Bramki Bramki
  • 29' Machaj
  • 76' Steblecki
  • 81' Steblecki
  • 90+1 Jóźwiak
  • 4' Gol
  • 77' Tomal
Kartki Kartki
  • 42' Kolenc

Pirotechnika po golu na 1:0 w meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów

26 maja Arka przegrała u siebie z Chrobrym 0:2, definitywnie grzebiąc szansę na awans do ekstraklasy w poprzednim sezonie. Jako że drużyna z Głogowa też nie wywalczyła promocji, przegrywając z Koroną Kielce, jest dziś okazja do rewanżu

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy nieudaną walkę Arki Gdynia o ekstraklasę w sezonie 2021/22 - video, foto

jednak ważniejszym wyzwaniem dla Arki na dzisiejszy wieczór jest możliwość objęcia fotela lidera, przynajmniej na 2,5 godziny, czyli do czasu zakończenia meczu Wisła - Ruch. By ten cel zrealizować, gdynianom wystarczy remis

Arka Gdynia liderem? Co na to Ryszard Tarasiewicz?

ale nawet i to nie powinno być punktem docelowym dla wielu piłkarzy Arki

Jakie cele przed podopiecznymi wyznacza trener Tarasiewicz?

w porównaniu z ostatnim meczem wygranym na wyjeździe 2:1 ze Skrą trener Tarasiewicz dokonał dwóch zmian. Do "11" weszli: Tomal i Aleman. Jest zatem zmiana na pozycji młodzieżowca, a także przesunięcia w ustawieniu obrony

Skra Częstochowa - Arka Gdynia 1:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w "11" oczywiście Haydary, czyli najskuteczniejszy piłkarz Arki w tym sezonie - 6 goli, 1 asysta. Sprawdziliśmy, jaka w jego sprawie jest umowa wypożyczenia miedzy Arka a Lechią

Lechia Gdańsk definitywnie straciła Omrana Haydary'ego. A czy Arka Gdynia może zatrzymać go na dłużej?

Chrobry po dobrym poprzednim sezonie został "rozebrany" z najlepszych piłkarzy jak i trenera. M.in. Ziemann trafił do Arki. Obecnie drużyna z Głogowa zajmuje 12. miejsce

Poznaj historię Marcela Ziemanna nie tylko jako piłkarza

w ostatniej kolejce podopieczni trenera Gołębiewskiego, który jesienią 2021 miał epizod jako pierwszy szkoleniowiec Legii, tylko zremisowali u siebie z Resovią 1:1. w porównaniu z tamtym meczem dziś aż 4 zmiany w "11"
w "11" Chrobrego R.Wolsztyński, który w sezonie 2020/21 strzelił dla Arki 3 gole, w tym w ostatnim meczu tamtych rozgrywek, wygranym w... Głogowie 3:0

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach odchodził Rafał Wolsztyński z Arki Gdynia

na sektorze Górka najwyraźniej przygotowania do oprawy. Na razie transparent: "Z dumą prezentujemy..."
piątkowe popołudnie i nie najlepsza pogoda nie zachęcały do przyjścia na stadion. Oficjalną frekwencję podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach "Roty"
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Chrobry czarne stroje
"Tylko zwycięstwo" - skandują miejscowi kibice
sektor gości pusty
1'
od środka grę rozpoczął Chrobry
2'
"Arka gol" - z trybun
2'
na razie po jednym nieudanym ataku z obu stron
4'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
4'
dla Gola to czwarta ligowa kartka w tym sezonie. W następnej kolejce będzie musiał pauzować
5'
dziś kontuzja z gry wykluczyła Dobrotkę. Stąd Rymaniak (ARKA Gdynia) z prawej obrony przeszedł na środek tej formacji, a na prawą stronę wszedł młodzieżowiec Tomal (ARKA Gdynia)
6'
dobre, prostopadłe podanie Kolenca (Chrobry Głogów). Wolsztyński (Chrobry Głogów) źle przyjął piłkę, a w dodatku się przewrócił i nie było zagrożenia dla Krzepisza (ARKA Gdynia)
7'
Kuzdra (Chrobry Głogów) wrzucił z autu w pole karne, a stamtąd uderzył Michalec (Chrobry Głogów). Piłka poszybowała wysoko nad bramką
10'
Czubak zagrał w pole karne do Adamczyka (ARKA Gdynia). Był zbyt ostry kąt, aby uderzać, a zatem Hubert przerzucił piłkę nad bramkarzem w pole bramkowe. Piłkę głową zagrał Kuzdra (Chrobry Głogów). Mimo że po chwili padł na murawę, sędzia pozwolił na kontynuowanie gry. Adamczyk (ARKA Gdynia) dopadł do piłki, ale jego uderzenie po "długim rogu" minęło słupek
11'
na sektorze "Górka" pojawił się kolejny element oprawy "AGNPR"
12'
Michalec (Chrobry Głogów) ofiarnie na głowę przyjął piłkę po strzale Gola sprzed pola karnego
13'
Aleman zagrał prostopadłą piłkę, Michalec (Chrobry Głogów) wybił ją spod nóg Czubaka, ale omal nie zaskoczył własnego bramkarza. Dybowski (Chrobry Głogów) musiał interweniować, a odbitą przez niego piłkę w aut wybił Bougaidis (Chrobry Głogów)
15'
Arka coraz mocniej naciska. Kuzdra (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza własną bramkę
15'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
17'
próba kontry gości. Bochnak nie zdążył do piłki, którą w "16" Arki wrzucił Kuzdra (Chrobry Głogów)
18'
szybka odpowiedź Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale jego strzał nad poprzeczką
19'
żółto-niebieskie race na sektorze "Górka"
21'
niecelny strzał sprzed pola karnego Kolenca (Chrobry Głogów)
22'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Przedzierał się Haydary, ale jak jemu się nie udało, to atak ponowił Gol. Pomocnik Arki zagrał piłkę na 6-7 metr, gdzie Czubak był już sam przed bramkarzem i pewnie strzelił do siatki
22'
"Nie dla kasy i poklasku, lecz dla Arki w żółto-niebieskim blasku" - czytamy i oglądamy kolejny pokaz pirotechniczny
26'
Sektorówka "MZKS Arka" i kolejna porcja rac
29'
[1:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machaj. Zaatakował Kusztal, gdy wokół bramki Arki było spore zadymienie z odpalonych rac.. Przebił się środkiem i zagrał w pole karne do wbiegającego z lewego skrzydła Bogusza. Po zagraniu tego drugiego wzdłuż pola karnego zamykający akcję Machaj uderzył z 7. metra mocno pod poprzeczkę
29'
jeszcze trwa analiza VAR
30'
gol został uznany. W Gdyni 1:1
30'
spiker apeluje, by nie używać pirotechniki i przypomina, że za to są kary
32'
nie wiadomo, czy to był strzał, czy miało być podanie w pole bramkowe. Jednak Dybowski (Chrobry Głogów) musiał się wyciągnąć, by złapać piłkę po zagraniu Alemana (ARKA Gdynia)
34'
ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Alemana (ARKA Gdynia). Kilku piłkarzy Arki próbowało na wślizgu wepchnąć piłkę do siatki, ale żadnemu z nich się to nie udało. Piłka minęła ostatecznie bramkę
35'
Dybowski (Chrobry Głogów) odbił piłkę po strzale Alemana (ARKA Gdynia) i zdążył ją złapać tuż przed nadbiegającym na dobitkę Czubakiem
36'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Czubak przed polem karnym ściągnął na siebie uwagę aż trzech obrońców gości i zagrał prostopadle w pole karne. Piłka szczęśliwie, gdyż odbijając się jeszcze od nogi Michalca trafiła do wbiegającego w pole karne Haydary'ego. Omran uderzył z 12. metra i posłał piłkę do siatki mimo że bramkarz, wychodząc z bramki, starał się go powstrzymać
38'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - śpiewają kibice
39'
słupek ratuje Arkę po strzale Kusztala (Chrobry Głogów), który w pojedynku sam na sam z Krzepiszem znalazł się po zagraniu z własnej połowy Mandrysza
41'
rzut rożny dla gości, którzy ruszyli, by wyrównać
41'
Czubak wyręczył obrońców. To napastnik wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Machaja (Chrobry Głogów) z narożnika boiska
42'
Żółtą kartką został ukarany Kolenc (Chrobry Głogów) po faulu na Czubaku
42'
Dybowski (Chrobry Głogów) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
43'
niecelny strzał sprzed pola karnego Milewskiego (ARKA Gdynia). Podniósł rękę w geście przepraszającym kolegów, bo mógł szukać podania w "16"
45'
teraz Milewski (ARKA Gdynia) powinien uderzać, a szukał podania przed pole karnym i stracił piłkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 2:1
Dobrze oglądało się pierwszą połowę, bo działo się i na boisku, i na trybunach. Kibice zaprezentowali wielominutowe, urozmaicone oprawy. Piłkarze obu drużyn postawili na otwartą grę. Nie było kurczowej obrony. Dzięki temu mamy trzy gole, a łącznie celnych strzałów było drugie tyle. Ponadto goście posłali jeszcze piłkę w słupek.
Arka prowadzi zasłużenie, gdyż częściej była przy piłce (57:43). Ma też snajperów. Dla Haydary'ego (ARKA Gdynia) to już 7. gol w 9 występie w gdyńskich barwach, a przecież nie gra wcale jako napastnik. Tym jest Czubak, który w tym sezonie zaliczył trafienie numer 6.
Oficjalna frekwencja - 4897 kibiców
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Tylko zwycięstwo" - z sektora Arki
46'
kibice Arki pozdrawiają zaprzyjaźnione klubu: Zagłębie Lubin i Cracovię
47'
akcja Adamczyk (ARKA Gdynia) - Haydary (ARKA Gdynia) - Czubak, ale tym razem bez strzału
48'
Bougaidis (Chrobry Głogów) na rzut rożny wybił piłkę po dośrodkowaniu Gola
49'
[3:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Alemana i Adamczyka. Do strzału został wyprowadzony Haydary. Piłkę po uderzeniu sprzed pola karnego Omrana odbił Dybowski, a celną dobitką popisał się środkowy obrońca i kapitan żółto-niebieskich
51'
Stolc (ARKA Gdynia) sygnalizuje, że Bougaidis (Chrobry Głogów) zagrał ręką, blokując jego dośrodkowanie, ale sędzia wskazuje na rzut rożny
51'
znów kombinacyjnie rozegrany korner, ale inaczej niż poprzedni. Tym razem sprzed narożnika pola karnego Chrobrego dośrodkował Adamczyk (ARKA Gdynia), a Czubak celnie uderzył głową. Dobrą interwencją popisał się Dybowski (Chrobry Głogów)
53'
Gol (ARKA Gdynia) zagrał prostopadłą piłkę do Czubaka w pole karne i zapewne liczył na odegranie, gdyż poszedł za akcją. Napastnik jednak sam strzelił i trafił w nogi obrońcy
54'
dobrze Rymaniak (ARKA Gdynia). Podbił piłkę po strzale Kusztala (Chrobry Głogów), który kończył składną kontrę Chrobrego, i tym sam ułatwił interwencję Krzepiszowi (ARKA Gdynia)
55'
Chrobry przygotowuje podwójną zmianę
56'
niecelny strzał z dystansu Machaja (Chrobry Głogów)
56'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolenc, w jego miejsce wchodzi Mucha.
56'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kusztal, w jego miejsce wchodzi Górski.
58'
niecelne uderzenie z dystansu Mandrysza (Chrobry Głogów)
59'
trzech piłkarzy minęło się z piłką, którą wzdłuż pola karnego zagrał Bogusz (Chrobry Głogów)
60'
na spalonym Bochnak
60'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Kuzdry (Chrobry Głogów) z prawego skrzydła
61'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wypchnął poza bramkę piłkę po strzale Górskiego (Chrobry Głogów)
62'
Czubak głową wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Machaja (Chrobry Głogów)
63'
"Arkowcy gol" - z trybun
63'
poruszenie na ławce rezerwowych Arki, przygotowywana będzie chyba zmiana, gdyż gdynianie w ostatnich minutach oddali pole gry rywalom
64'
Tomal (ARKA Gdynia) wsparł kolegów z ataku. Obrońca został sfaulowany tuż przed polem karnym Chrobrego
64'
strzał z wolnego Alemana (ARKA Gdynia) obok słupka
65'
gotowy do wejścia już Kuzimski (ARKA Gdynia)
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
66'
mimo korzystnego wyniku tym razem trener Tarasiewicz utrzymuje ofensywne ustawienie i najwyraźniej drużyna ma szukać 4. gola. Takie przynajmniej przesłanie można wyczytać z tej zmiany
67'
Rymaniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Bogusza (Chrobry Głogów)
67'
będzie kolejna podwójna zmiana w Chrobrym
68'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalec, w jego miejsce wchodzi Steblecki.
68'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bogusz, w jego miejsce wchodzi Hanc.
69'
a z trybun pozdrawiania zgód ciąg dalszy. Tym razem Gwardia Koszalin i Polonia Bytom
70'
Milewski (ARKA Gdynia) dogrywał w pole karne, Haydary (ARKA Gdynia) strzelał a Dybowski (Chrobry Głogów) tym razem obronił
70'
rozgrzewkę kończy Bednarski (ARKA Gdynia)
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
71'
tym razem zmiana na zabezpieczenie środa pola, bo zszedł ofensywny piłkarz, a wszedł defensywny pomocnik
72'
składa akcja Arki. Do strzału wyprowadzony Bednarski (ARKA Gdynia), dla którego to chyba był pierwszy kontrakt z piłką. Bramkarz odbił piłkę po uderzeniu pomocnika
73'
Arka teraz w ustawieniu 1-4-4-2
75'
Bougaidis (Chrobry Głogów) zablokował strzał Bednarskiego (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze rzut rożny
75'
szykuje się jeszcze podwójna zmiana w Arce, bo teraz tylko jeden skrzydłowy na boisku - Haydary (ARKA Gdynia)
76'
[3:2] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steblecki. Nikt z gdyńskich piłkarzy nie przerwał tej akcji, choć próbował Gol. Dlatego rezerwowy gości dobiegł z piłką do 17 metra i mocno strzelił. Krzepisz ruszył w drugą stronę bramki niż skierowana została futbolówka, gdyż zmylił go rykoszet, który miał miejsce przy tym uderzeniu
77'
Żółtą kartką został ukarany Tomal (ARKA Gdynia).
77'
podwójna zmiana w Arce na razie wstrzymana, choć Purzycki (ARKA Gdynia) i Ziemann (ARKA Gdynia) gotowi do wejścia
78'
kontra Haydary (ARKA Gdynia) - Czubak - Kuzimski (ARKA Gdynia). Ten drugi niecelnie uderzył, ale i tak sędzia odgwizdał spalonego
79'
Dybowski (Chrobry Głogów) w pojedynku sam na sam odbił piłkę po strzale Czubaka. Niepocieszony Haydary (ARKA Gdynia), gdyż pokazuje koledze, że gdyby dostał piłkę, miałby strzał na pustą bramkę
81'
[3:3] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steblecki. I znów rezerwowy piłkarz gości w głównej roli, ale tym razem zaatakował z lewego skrzydła. Dostał piłkę w polu karnym od Bochnaka i mimo że miał dość ostry kąt, to zmieścił piłkę w długim rogu po uderzeniu lewą nogą, a chwilę wcześniej zwodem zgubił Milewskiego
81'
cieszą się kibice gości, których kilkunastu dotarło na trybuny już w trakcie gry
82'
a niebo chyba płacze nad Arką, bo solidnie się rozpadało
83'
piłkarze Arki, którzy mieli wejść na zmianę, zostali odwołani na ławkę rezerwowych
84'
Haydary (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji. Dobiegł z piłką w polu karnym niemal do linii końcowej i nie "wkręcił" jej w bramkę. Po uderzeniu po tzw. długim rogu piłka minęła słupek
85'
86'
kolejny strzał Stebleckiego (Chrobry Głogów), ale tym razem 2 metry obok słupka bramki Arki
89'
gwizdy z trybun po stracie Arki w ataku
kontuzja
89'
Machaj (Chrobry Głogów) upadł na boisko i od razu pokazuje, że potrzebna będzie zmiana
90'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Jóźwiak.
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
[3:4] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jóźwiak. Piłkarz, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, okazał się najsprytniejszym w polu bramkowym, gdzie została zagrana piłka z lewego skrzydła przez Stebleckiego. Jóźwiak z bliska wepchnął piłkę do siatki, mimo że był sam, a naprzeciw miał dwóch obrońców i bramkarza Arki