Arka na remis z Cracovią

29 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Arka - Cracovia, czyli przyjaźń na trybunach

Arka Gdynia nie przegrała czwartego spotkania ligowego z rzędu, ale tym razem nie ma powodów do zadowolenia. Po słabym meczu żółto-niebiescy u siebie podzieli się punktami z outsiderem tabeli ekstraklasy, kończąc grę z Cracovią przy wyniku 1:1 (0:0). Oba gole padły po stałych fragmentach. Po takim rozstrzygnięciu tylko kibice mogli skandować: "Dzięki za remis", gdyż był to mecz przyjaźni na trybunach.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 17 Marciniak - 4 Sołdecki - 24 Kun, 21 Sambea, 14 Nalepa, 13 Piesio - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Szczech (Warszawa) oraz Niemirowski, Arys
Widzów: 8541
29 Sandomierski - 2 Fink, 39 Helik, 4 Malarczyk, 3 Spilak - 21 Deja, 5 Covilo - 7 Wójcicki, 19 Hernandez, 11 Wdowiak - 20 Szczepaniak
  • 75' 24 Kun Zmiany 8 Marcus
  • 75' 20 Sambea Zmiany 10 Szwoch
  • 84' 14 Nalepa Zmiany 7 Zarandia
Zmiany Zmiany
  • 67' 2 Fink Zmiany 10 Zenjov
  • 62' Marciniak
Bramki Bramki
  • 69' Helik
  • 15' Marciniak
  • 35' Sambea
  • 76' Sołdecki
  • 82' Nalepa
Kartki Kartki
  • 11' Hernandez
  • 39' Covilo

Radość po objęciu przez Arkę prowadzenia w meczu z Cracovią

Jak informowaliśmy, Arka jest w trakcie rekordowej pod względem liczby meczów rundy jesiennej. Po przekroczeniu półmetka trener Ojrzyński wyklarował jasną hierarchię w drużynie

JESIENNY PÓŁMETEK PRZEKROCZONY. JASNA HIERARCHIA W ARCE

dlatego dziś jedna zmiana w "11", na pozycji, na której dotychczas trenerowi obsadę najczęściej podpowiadały... kontuzje. Kun (ARKA Gdynia) jest w pełni sił, a zatem od rozpoczyna od początku. Na ławkę przesunięty Marcus

MARCUSA NIE MARTWI SERIA BEZ GOLA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM ARKI
opaskę kapitana od Marcusa przejmuje Marciniak (ARKA Gdynia), który niegdyś grał w... Cracovii

GAGATEK PROWADZI ARKĘ NA CRACOVIĘ. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU

w roli defensywnego pomocnika Sołdecki (ARKA Gdynia), który w tym sezonie dla Arki jest szczęśliwym piłkarzem w ekstraklasie

Z TYM PIŁKARZEM ARKA NIE PRZEGRYWA. PRZECZYTAJ WYWIAD Z DAWIDEM SOŁDECKIM
Będzie to pierwszy mecz dla Arki po wyborze nowej Rady Nadzorczej. Są w niej przedstawiciele akcjonariuszy spółki oraz miasta

ARKA MA NOWĄ RADĘ NADZORCZĄ. JEST W NIEJ PIŁKARZ... POGONI SZCZECIN
będzie to drugi mecz 11. kolejki. W pierwszym Sandecja zremisowała ze Śląskiem 1:1
w przypadku zwycięstwa Arka, będąca obecnie na 10. miejscu wyprzedzi Sandecję i zrówna się punktami ze Śląskiem, który jest w tej chwili 5.
Cracovia jest w poważnym kryzysie. W trakcie 10 kolejek ligowych wygrała tylko raz i to w... Trójmieście. Zwyciężyła w Gdańsku Lechię 1:0. choć gdyby nie system VAR to mogłoby być nawet i 3:0 dla "Pasów"
w ostatniej kolejce Cracovia przegrała u siebie z Wisłą Płock 1:3. W porównaniu z "11" na ten mecz trener Probierz wymienił 3 piłkarzy. Do gry wchodzą: Helik (Cracovia), Szczepaniak (Cracovia) i Wdowiak (Cracovia). Są też przesunięcia na pozycjach
rezerwowi Cracovii: 40 Pesković, 8 Dimun, 10 Zenjov, 13 Kanach, 17 Steblecki, 23 Mihalik, 33 Pestka
na trybunach mecz przyjaźni. Sektor gości pusty, kibice siedzą przemieszani na sektorach. Pod stadionie praktycznie nie ma policyjnych patroli
najpierw hymn Cracovii
na trybunach w górze barwy Arki i Cracovii
po zakończeniu hymnu gości skandowanie "Cracovia"
potem musi interweniować spiker, przypominając o kulturalnym dopingu, bo z trybun wulgarnie o drugim z krakowskich klubów
piłkarze wychodzą na prezentację przy "Rocie Arki"
Arka żółte koszulki i getry. Cracovia pasiaste, biało-czerwone koszulki oraz czarne spodenki i getry
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
1'
spiker wita obecnych na trybunach przedstawicieli "Żołnierzy Wyklętych", wśród nich 101-latka
3'
pierwsza groźniejsza sytuacja pod bramką Arki. Po dośrodkowaniu z wolnego Hernandeza (Cracovia) w polu bramkowym jednak nikt nie sięgnął piłki i od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
4'
"Zwycięstwo czeka nas" - skandują kibice
5'
Zbozień (ARKA Gdynia) zdobył róg dla Arki
6'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy
7'
siła złego na jednego. Hernandez (Cracovia) stracił piłkę na linii "16", gdy poszedł naprzeciw trzem arkowcom
7'
nieporozumienie w defensywie Cracovii. Róg dla Arki
7'
tym razem goście mieli kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z rogu Kuna. Było kilka przebitek, ale ostatecznie piłka wystrzelona z "16" Cracovii
8'
pierwszy celny strzał tego spotkania. Sołdecki (ARKA Gdynia) uderzył sprzed pola karnego. Piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła kłopotu Sandomierskiemu (Cracovia)
9'
szybki atak Arki, ale zakończyło go złe dośrodkowanie Kuna
9'
"Arka hej", "Cracovia hej" - na zmianę z trybun
11'
Żółtą kartką został ukarany Hernandez (Cracovia). Kara za niesportowe zachowanie, gdyż piłkarz niezadowolony z tego, że sędzia nie odgwizdał faulu na nim, pobiegł do arbitra z pretensjami
12'
"Sialalala MZKS" - z trybun
13'
obaj trenerzy na stojąco oglądają mecz
14'
crossowe zagranie Piesio (ARKA Gdynia) do Zbozienia (ARKA Gdynia), ale obrońca Arki na wysokości pola karnego przegrał drybling z Wdowiakiem (Cracovia)
15'
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia) za faul taktycznym na Wdowiaku, przerywającym kontrę rywali już na połowie gości
16'
Marciniak (ARKA Gdynia) musi uważać, by nie wylecieć z boiska. Teraz przed polem Cracovii ostro potraktował Finka (Cracovia)
18'
"Arka ole" - z trybun
19'
na razie sporo niedokładności z obu stron w środkowej strefie boiska. Tutaj jest mocny pressing ze strony drużyny, która w danej chwili próbuje odebrać piłkę
20'
Piesio (ARKA Gdynia) zdobył róg
21'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) Sołdecki (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału. Piłka odbiła się od jego boku i wyszła poza boisko
22'
po pierwszych minutach z przewagą Cracovii od pewnego czasu gra toczy się przy inicjatywie gospodarzy
24'
pewna interwencja Sandomierskiego (Cracovia) po niedokładnym dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
26'
dobre dośrodkowanie z wolnego Hernandeza (Cracovia). Malarczyk (Cracovia), który doszedł do piłki 4 metry od bramki na spalonym. Gola i tak nie było, bo obrońca gości nie strzelał, a zagrywał wzdłuż bramki
27'
na trybunach cały czas doping
28'
słaby strzał sprzed pola karnego Piesio (ARKA Gdynia). Sandomierski (Cracovia) pewnie broni
kontuzja
29'
pomocy medycznej potrzebuje Covilo (Cracovia). Dwóch piłkarzy Cracovii natychmiast podbiegło do trenera Probierza, by wysłuchać jego zaleceń
30'
kapitan gości może kontynuować grę
31'
w atakach Arki zbyt mało szybkości, nie ma pokazywania się na pozycję, piłkarz, który prowadzi piłkę nie ma komu przekazać jej do przodu
31'
szczęście przy Arce. Steinbors odbił piłkę po uderzeniu z dystansu Hernandeza (Cracovia), a Wójcicki (Cracovia) zamiast dobijać z narożnika pola bramkowego, bo bramkarz Arki już leżał, zdecydował się na dogrywanie wzdłuż bramki i nic z tej akcji nie wyszło, gdyż wrócili obrońcy gospodarzy
32'
szybka odpowiedź Arki. Jest znów róg
33'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
33'
"Pasy z Krakowa to drugi Arki połowa" - skandowanie z trybun
34'
po indywidualnej akcji zablokowany strzał Siemaszki (ARKA Gdynia) i znów róg
35'
niestety ponownie z kornera bitego przez Nalepę (ARKA Gdynia) nie ma zagrożenia dla gości
35'
Żółtą kartką został ukarany Sambea (ARKA Gdynia) po faulu na Heliku
37'
lob Hernandeza (Cracovia) z około 40 metrów. PIłka spadła na górną siatkę bramki Steinborsa (ARKA Gdynia)
38'
coraz więcej fauli i to z obu stron
39'
Żółtą kartką został ukarany Covilo (Cracovia) po faulu na Sambei
40'
Arka powinna zdobyć gola. Po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy w dobrej pozycji do strzału znalazł się Helstrup (ARKA Gdynia), ale z 11. metra kopnął piłkę nad poprzeczką. Wcześniej było zablokowane uderzenie Marciniaka
42'
Kun (ARKA Gdynia) obił nogi obrońców i jest znów róg dla Arki
43'
teraz chyba tylko arbiter nie widział, że po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) Arce należał się kolejny korner. Trener Ojrzyński nic nie wskórał z pretensjami u bocznego. Od bramki zaczną goście
44'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki
45'
spiker apeluje o kulturalny doping, gdyż wulgarnie o klubach, które nie są w tej zgodzie co kibice zasiadający na trybunach
45'
minuta doliczona
45+1
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) szczupakiem uderzał Kun (ARKA Gdynia). Sandomierski (Cracovia) nie dał się zaskoczyć
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Za nami słaba połowa z obu stron. Dominowała bojaźń przed stratą gola. Mało było spięć podbramkowych, a w tych nielicznych do których doszło zawiedli zwłaszcza Helstrup (ARKA Gdynia) i Wójcicki (Cracovia). W atakach pozycyjnych za mało było szybkości, za dużo schematu. Piłkarze ofensywni nie wychodzi na pozycję, nie pokazywali się do gry temu, co prowadził piłkę. Z obu stron pressing był też lepszy niż gra do przodu.
w przerwie nie ma dziś konkursu strzałów na bramkę dla kibiców. Natomiast spiker uhonorował dwóch 10-latków z okazji ich rocznicy urodzin
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Cześć i chwała bohaterom" - skandowanie z trybun. Na sektorze GOSiR transparent temu dedykowany
47'
róg dla Arki
47'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) do strzału doszedł Siemaszko (ARKA Gdynia). Rykoszet po jego uderzeniu i kolejny róg
47'
bez żadnego zagrożenia tym razem po kornerze Nalepy (ARKA Gdynia)
48'
jeśli dobrze liczymy, Arka miała już 8 rogów, Cracovia żadnego, ale za tę statystykę nawet punkt się nie należy
51'
znów ostra gra w środku boiska
51'
niecelny strzał z dystansu Dei
54'
strzał po ziemi, z dystansu Wdowiaka (Cracovia). Piłkę pewnie złapał Steinbors (ARKA Gdynia)
55'
Oficjalna frekwencja 8541 kibiców
55'
niecelny strzał Siemaszki (ARKA Gdynia), który przebił się pod bramkę Sandomierskiego, ale uderzał z ostrego kąta
55'
Piesio (ARKA Gdynia) najwyraźniej faulowany w narożniku pola karnego, ale sędzia puścił grę. Będzie meczowa kontrowersja
58'
coraz więcej gwizdów z trybun, bo kolejne decyzje sędziego też nie podobają się kibicom gospodarzy
59'
niecelny strzał z dystansu Piesia (ARKA Gdynia)
60'
pierwszy kwadrans drugiej połowy z przewagą Arki, ale wciąż brakuje precyzji i dokładności w strzałach i podaniach
60'
Szczepaniak (Cracovia) osamotniony w kontrze pod bramką Arki. Zdecydował się na strzał sprzed "16" i wysoko przeniósł piłkę nad poprzeczką
61'
Nalepa (ARKA Gdynia) przedarł się w pole karne, dobiegł pod linię końcową i wycofał piłkę do Siemaszki (ARKA Gdynia). Rafał skiksował na 5. metrze
61'
rykoszet po strzale Sambei (ARKA Gdynia). Będzie róg
62'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marciniak. Po dośrodkowaniu z rogu Nalepy najwyżej wyskoczył Marciniak i głową z 6. metra skierował piłkę do siatki
62'
radość na trybunach, a Marciniak (ARKA Gdynia) jako kapitan Arki strzelił gola klubowi, w którym spędził wcześniej trzy lata. Nie przeszkadza mu to się bardzo cieszyć z tej bramki
65'
pudło Kuna z 17. metra
kontuzja
66'
pomocy medycznej wymaga Fink (Cracovia)
67'
Cracovia przeprowadza pierwszą zmianę. Na boisko nie wraca Fink, w jego miejsce wchodzi Zenjov.
68'
"Tylko Pasy, tylko Cracovia" - takie skandowanie od kilkudziesięciu sekund z trybun
69'
rykoszet po strzale Dei. Róg dla gości
69'
[1:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Helik. Goście krótko rozegrali róg i dopiero potem nastąpiło dośrodkowanie Dei. To chyba zaskoczyło defensywę, bo Helik długo składał się do strzału, a że był 5 metrów od bramki nie mógł spudłować, choć próbował mu w tym przeszkodzić Sołdecki
71'
Arka próbuje szybko odpowiedzieć. Siemaszko (ARKA Gdynia) nie trafił piłki głową po dośrodkowaniu Piesio (ARKA Gdynia)
73'
Arka cofa się zbyt głęboko
73'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
74'
kolejny stały fragment gry gości i znów groźnie. Spilak (Cracovia) główkował w boczną siatkę po dośrodkowaniu Hernandeza (Cracovia) z wolnego
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kun, w jego miejsce wchodzi Marcus.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
75'
obie roszady w drugiej linii Arki, mają ożywić grę gospodarzy, która "siadła" po zdobyciu prowadzenia
76'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA Gdynia).
77'
Cracovia napiera. Ma kolejny róg
77'
i jeszcze jeden korner dla gości
78'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje nad poprzeczką po wrzutce z rogu Dei, kolejny róg
79'
niecelnie główkował Covilo (Cracovia) po dośrodkowaniu z rogu Hernandeza (Cracovia)
80'
niecelny strzał Hernandeza (Cracovia) sprzed pola karnego Arki
80'
Arka po zdobyciu prowadzenia przestała grać, czeka co zrobi Cracovia
81'
Siemszko próbował główkował po kontrze Zbozienia (ARKA Gdynia), ale brakowało mu centymetrów, by mocno uderzyć piłkę
82'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia) po faulu na Dei
84'
niecelny strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
84'
Zarandia (ARKA Gdynia) wszedł na prawe skrzydło, a Marcus (ARKA Gdynia) przesunięty do środka pomocy
85'
Sandomierski (Cracovia) łapie piłkę po główce Marcjanika (ARKA Gdynia)
88'
Arka stara się zaatakować. Zmiany, których dokonał trener, pozwoliły przesunąć grę na połowę gości
89'
Cracovia nadal liczy tylko na stałe fragmenty gry
89'
kolejne wolny na połowie Arki dla gości i okazja do dośrodkowania w "16"
90'
Arka dobrze się broni i wychodzi z kontrą, ale nieprzepisowo powstrzymany Marcus (ARKA Gdynia)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
"Arka gol" - z trybun
90+1
zablokowany strzał Helstrupa (ARKA Gdynia). Piłka w rękach Sandomierskiego (Cracovia)
90+2
kontra Cracovii. Niecelnie główkował Zenjov (Cracovia)
90+3
"Przyjaźń będzie wiecznie trwać" - skandowanie z trybun
90+4
ostatni atak Siemaszki (ARKA Gdynia). Zdecydował się sam kończyć tę akcję. Strzelił celnie, ale Sandomierski (Cracovia) obronił
90+4
jeszcze Zarandia (ARKA Gdynia), ale Sandomierski (Cracovia) broni i jego strzał
90+4
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA Z CRACOVIĄ 1:1
kibice zwołali piłkarzy obu drużyn i skandują: "Dzięki za remis"
następnie skandowanie: "Arka Gdynia, Cracovia"
w drugiej połowie piłkarze starali się bardziej atakować niż przed przerwą, ale pod względem piłkarskim był to nadal słaby mecz. Arka nie wygrała, gdyż przestała grać, bo strzeleniu gola. Cracovia mogła zagrozić bramce miejscowych tylko po stałych fragmentach gry. Zryw żółto-niebieskich w doliczonym czasie gry, szarże Siemaszki (ARKA Gdynia) i Zarandii (ARKA Gdynia) już nie zmieniły wyniku.

Wyniki 11 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
  • ARKA GDYNIA - Cracovia 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0
  • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 3:0 (2:0)

Opinie (147) ponad 50 zablokowanych

• Lipa (5)

Kolejna strata punktów. Oddajemy po raz kolejny wygrany mecz.

• 78 7

• Chyba tak miało być .

• 12 2

• Wygrana. (1)

Cracovia to nasz brat. A bratu nie robi się żadnych komentarzy!!!!!!!!!!!

• 8 6

• Co to za brat

Za chwilę spadek a kibiców garstka

• 7 6

• Arkowcy dziękują za remis z Cracovią, a betonom i bałtykom kij w ucho :)

• 5 5

• Wygrany to jest po ostatnim gwizdku....