Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2. Tylko punkt, choć dwa razy prowadzili

Damian Konwent
1 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (142)

Karol Czubak strzelił dwa gole w meczu z GKS Katowice, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa Arki Gdynia. Karol Czubak strzelił dwa gole w meczu z GKS Katowice, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa Arki Gdynia.

Arka Gdynia zremisowała u siebie z GKS Katowice 2:2 (2:1) w 25. kolejce Fortuna 1. Ligi. Trener Hermes dokonał 6 zmian w wyjściowym składzie, ale nawet to nie przyniosło zamierzonego rezultatu po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach. Żółto-niebiescy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Karola Czubaka, ale ostatecznie znów zgubili punkty przed własną publicznością, a w trzecim kolejnym meczu nie wygrali.

Czubak

Rezerwa: 1 Krzepisz, 8 Marcus, 9 Haydary, 14 Rymaniak, 17 Capanni, 29 Marcjanik, 31 Tomal, 36 Bednarski, 39 Camara

Arak

Rezerwa: 33 Szczuka, 6 Kozubal, 14 Urynowicz, 19 Bergier, 21 Wojciechowski, 23 Kościelniak, 27 Tanżyna, 28 Bród, 30 Roginić
  • 66' 77 Żebrowski Zmiany 9 Haydary
  • 73' 55 Gol Zmiany 36 Bednarski
  • 88' 6 Milewski Zmiany 17 Capanni
Zmiany Zmiany
  • 77' 7 Dudziński Zmiany 14 Urynowicz
  • 77' 18 Arak Zmiany 19 Bergier
  • 77' 20 Marzec Zmiany 30 Roginić
  • 83' 26 Kołodziejski Zmiany 27 Tanżyna
  • 90+3 11 Błąd Zmiany 23 Kościelniak
  • 12' Czubak
  • 45+2 Czubak
Bramki Bramki
  • 16' Arak
  • 78' Jędrych
  • 34' Gol
  • 80' Adamczyk
  • 86' Stępień
  • 87' Stolc
  • 88' Dobrotka
  • 90'+2 Gojny
Kartki Kartki
  • 33' Dudziński
  • 83' Wasielewski

Zobacz oprawę z racami w wykonaniu kibiców Arki Gdynia

Arka Gdynia wraca do gry po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej.

Hermes: Jesteśmy w stanie odrobić stratę. Przeczytaj zapowiedź

Przed przerwą Arka zremisowała z Odrą Opole 1:1.

Odra Opole - Arka Gdynia 1:1. Przeczytaj zapowiedź

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że nie dojdzie do zmiany trenera w Arce Gdynia.

Arka Gdynia o zmianie trenera: Nie ma takiego tematu

Kibice mogli skorzystać z promocji przed dzisiejszym meczem.

Arka Gdynia obniży ceny biletów. Piłkarze dopłacą do przejazdów kibiców

W porównaniu z poprzednim meczem aż 6 zmian w składzie Arki. Poza kadrą m.in. Skóra, który jest przeziębiony
Na ławce rezerwowej zacznie m.in. Haydary, który wiosną obniżył loty.

Omran Haydary "zaciął" się w Arce Gdynia. Ramadan mu... pomoże?

Zmiany też w linii obrony. O takiej możliwości informowaliśmy przed meczem.

Arka Gdynia ma już zdrową kadrę

dzisiejszego wieczora przygotowaliśmy dwie relacje z meczów piłkarskich na żywo. Równolegle możecie śledzić to co będzie się dziać w ekstraklasie na stadionie w Gdańsku.

LIVE: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław

W składzie GKS dwóch byłych arkowców: Repka (GKS Katowice) i Błąd (GKS Katowice)
Relacja live Na dzisiejsze spotkanie przybyła także grupa kibiców GKS. Sektor gości jest niemal cały zajęty
Piłkarze wychodzą na murawę. Kapitanem gdyńskiego zespołu jest Gol (ARKA Gdynia). Arka w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. GKS w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach
1'
od środka zaczyna GKS
1'
spokojny początek. GKS dwukrotnie chciał zagrywać piłkę za plecy obrońców Arki, ale górą żółto-niebiescy
3'
rzut wolny dla GKS na połowie Arki. Będzie dośrodkowanie w pole karne
3'
Milewski (ARKA Gdynia) wybija piłkę po dośrodkowaniu, ale przy piłce goście
3'
rzut rożny dla GKS
4'
piłka wybita na rożny. Drugi korner
4'
Kajzer (ARKA Gdynia) wybijał piłkę po dośrodkowaniu, ale wprost do rywala, który uderzał głową, ale zagrożenie oddalił Azacki (ARKA Gdynia)
5'
gra póki co toczy się głównie na połowie Arki
6'
Adamczyk (ARKA Gdynia) traci piłkę pod polem karnym gości i natychmiast kontra, ale w porę została przerwana
8'
Gojny (ARKA Gdynia) wybija piłkę po dośrodkowaniu. Przy piłce wciąż GKS
8'
dośrodkowanie, ale niedokładne. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
9'
10'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbija piłkę po dośrodkowaniu i przy okazji ucierpiał w walce o piłkę. Zdaje się, że jednak pomoc nie będzie potrzebna
12'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Pierwszy strzał gospodarzy. Stępień wbiegł w pole karne, zagrał prostopadle do Karola, a ten tylko dostawił nogę i otworzył wynik meczu.
14'
Kibice Arki przygotowali oprawę
15'
gra znów toczy się na połowie Arki
16'
[1:1] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Arak. Zagranie z lewej strony. Piłkę trącił jeszcze jeden z obrońców, ale mimo to napastnik zdołał oddać strzał i wyrównać.
18'
Arka ma problem, żeby wyjść z własnej połowy
19'
Stepień bliski zdobycia bramki. Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał pięknego loba nad obrońcami, Mateusz uderzył z pierwszej piłki, ale broni Kudła (GKS Katowice)
21'
sędzia przerywa mecz. Kibice Arki odpalili race
23'
wracamy do gry
24'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po dośrodkowaniu rywala
25'
rożny dla GKS
26'
rzut wolny dla Arki we własnym polu karnym
26'
Arak na spalonym
27'
Marzec (GKS Katowice) nie opanował podania, a mogłaby wyjść groźna sytuacja. Przy piłce gospodarze
27'
Stępień (ARKA Gdynia) uderza, ale strzał zablokowany
28'
Czubak nie opanował piłki po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia). Przy piłce wciąż arkowcy
29'
teraz Arka dłużej na połowie GKS
30'
posiadanie piłki: 52 proc. na korzyść GKS
31'
dośrodkowanie Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale wprost w ręce bramkarza
32'
Rogala (GKS Katowice) zagrał prostopadle, ale z podania mógł wyjść strzał. Piłka obok słupka
33'
Adamczyk (ARKA Gdynia) wszedł z piłką w pole karne, wyłożył ją Golowi, ale ten uderzył lekko i niecelnie wprost... pod nogi Adamczyka (ARKA Gdynia). Nic jednak z tego nie wyszło
33'
Żółtą kartką został ukarany Dudziński (GKS Katowice).
34'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
35'
rzut wolny dla gości z odległości ok. 25 metrów
36'
totalnie nieudany strzał Dudzińskiego (GKS Katowice)
37'
niedokładne podanie do Stępnia. Aut dla gości
38'
Gol (ARKA Gdynia) zbyt mocno do Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Od bramki Kudła (GKS Katowice)
39'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybija po dośrodkowaniu w pole karne
40'
Repka (GKS Katowice) strzela z dystansu, ale piłka szybuje nad poprzeczką
kontuzja
41'
leży jeden z piłkarzy Arki. Ucierpiał przy wybiciu Kajzera (ARKA Gdynia)
42'
Milewski (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
42'
obrońcy GKS oddalają zagrożenie po dośrodkowaniu
45'
rzut wolny dla Arki na własnej połowie
45'
sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy
kontuzja
45'+1
leży Jędrych. Ucierpiał przy walce o piłkę z Czubakiem
45'+2
Czubak głową po wrzutce Adamczyka (ARKA Gdynia), ale uderza nad bramką
45+2
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Kolejne dośrodkowanie Adamczyka i tym razem piłka po uderzeniu głową Karola już wpadła do siatki.
45'+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GKS KATOWICE 2:1.
Arka prowadziła po golu Czubaka, choć wcześniej to GKS był częściej pod bramką rywali. Goście dopięli swego wyrównując chwilę później. Do przerwy zresztą gra rozgrywała się częściej na połowie gospodarzy, ale goście tak naprawdę nie zagrozili poważnie Kajzerowi (ARKA Gdynia). Przed przerwą inicjatywę przejęli żółto-niebiescy, a efektem było ponowne wyjście na prowadzenie.
równocześnie prowadzimy relację live z meczu ekstraklasy w Gdańsku. Do przerwy Lechia bezbramkowo remisuje ze Śląskiem

46'
Zaczynamy drugą połowę
46'
"Czubi, Czubi gol" z trybun
47'
Milewski (ARKA Gdynia) z dystansu, ale obok słupka
48'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zza pola karnego, ale też obok słupka
50'
początek drugiej połowie odwrotnie w porównaniu do pierwszej. Mocniej zaczęli gospodarze
51'
Błąd (GKS Katowice) uderza po dośrodkowaniu, ale nie trafia w bramkę
kontuzja
51'
poza boiskiem leży jeden z piłkarzy GKS. Potrzebuje pomocy lekarzy
53'
jedni i drudzy niedokładnie, gdy podchodzą z akcją pod pole karne rywali
54'
aut dla GKS na wysokości pola karnego Arki
55'
55'
kolejny korner dla gości
56'
arkowcy wybijają, ale niedokładnie, przez co goście mogą co rusz budować akcję
57'
58'
wybicie po dośrodkowaniu ale wprost pod nogi Kołodziejskiego (GKS Katowice), który natychmiast uderza, ale niecelnie
58'
60'
Błąd (GKS Katowice) zza pola karnego. Kajzer (ARKA Gdynia) odbija na rzut rożny
60'
kolejny korner, ale z lewej strony
62'
Marzec (GKS Katowice) uderzał z narożnika pola karnego. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i będzie rożny
63'
Jedrych (GKS Katowice) uderza nad bramką
64'
rzut rożny dla Arki
64'
posiadanie piłki 55 proc. na korzyść GKS
64'
obrońcy GKS oddalają zagrożenie
66'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po dośrodkowaniu
66'
Haydary (ARKA Gdynia) szykuje się do zmiany
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Haydary.
68'
sporo niedokładności w grze Arki, gdy akcja przenosi się pod pole karne GKS
70'
Błąd (GKS Katowice) uderza po przechwycie od Milewskiego (ARKA Gdynia), ale nad poprzeczką
71'
Haydary (ARKA Gdynia) finezyjnie z dystansu, ale nad bramką
72'
Arka znów pod polem karnym GKS, ale znów brakuje dynamiki
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
73'
opaskę kapitana przejął Stolc (ARKA Gdynia)
75'
Arka zaczynała wychodzić z akcją, ale po niedokładnym podaniu piłkę przejęli goście
75'
szykują się 2 zmiany w GKS
77'
rzut wolny dla GKS na połowie Arki
77'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dudziński, w jego miejsce wchodzi Urynowicz.
77'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arak, w jego miejsce wchodzi Bergier.
77'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marzec, w jego miejsce wchodzi Roginić.
78'
[2:2] GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jedrych. Obrońca uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i znów mamy remis.
80'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia). To oznacza, że w kolejnym meczu będzie pauzował.
82'
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany na własnej połowie
83'
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kołodziejski, w jego miejsce wchodzi Tanżyna.
83'
Żółtą kartką został ukarany Wasielewski (GKS Katowice).
84'
Czubak uderzony przez rywala pod polem karnym GKS, ale sędzia odgwizduje rzut wolny dla gości
86'
Jedrych (GKS Katowice) fauluje Czubaka, szybkie wznowienie Arki
86'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia).
87'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie po dośrodkowaniu i od razu zagrywa daleko do Czubaka, ale nic z tego nie ma bo szybko traci piłkę
87'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia).
87'
Capanni (ARKA Gdynia) gotowy do wejścia
88'
zbyt mocne dośrodkowanie, od bramki zacznie Kahjzer
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Capanni.
88'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
88'
dużo fauli po stronie Arki. Sędzia nie toleruje takiej gry
90'
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90'
rzut wolny dla Arki. Kajzer (ARKA Gdynia) z własnego pola karnego
90'+1
aut dla Arki na wysokości pola karnego rywali
90'+2
goście wybijają, ale przy piłce arkowcy
90'+2
Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia).
90+3
GKS Katowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bład, w jego miejsce wchodzi Kościelniak.
90'+3
Arka wychodziła z kontrą. Dobrze się zapowiadało, ale Capanni (ARKA Gdynia) dośrodkował niedokładnie
90'+4
rzut wolny dla GKS. Będzie dośrodkowanie w pole karne
90'+4
lekkie uderzenie obok bramki. Zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
90'+5
dośrodkowanie, ale potem nieczyste uderzenie
90'+5
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GKS KATOWICE 2:2.
Arka Gdynia miała dwa tygodnie na przygotowanie się do meczu z GKS Katowice. Od tego spotkania miała punktować, żeby odrabiać straty do czołówki Fortuna 1. Ligi, ale niestety nie wygrała w trzecim spotkaniu z rzędu i znów nie zainkasowała pełnej zdobyczy. Bo choć zremisowała, to ten remis smakuje jak porażka. Żółto-niebiescy dwukrotnie obejmowali prowadzenie po golach Czubaka, ale goście odpowiedzieli na oba te trafienia tym samym. Hermes dokonał aż 6 zmian w wyjściowej "11" względem poprzedniego spotkania, ale na niewiele się to zdało, bo "Gieksa" nie tylko często prowadziła grę, ale gdy arkowcy podchodzili pod pole karne gości, to wiele razy brakowało zdecydowania, pomysłu, a przede wszystkim dokładności.

18 Chojniczanka Chojnice 25 4 8 13 26:40 20
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-04-03